Segítséget kérek!!!!!


Muccyyka # 2010.06.08. 13:46

Nem ezért de a szülők elváltak és a fiú az apjával maradt a kislány az anyjával.
Gyermek v.-nek egyből jelenteni kellett volna a felettesének ,rendőrségnek és jegyzőkönyvet készíteni-e a történtekről,de csak annyit tett hogy védelembe vetette akkor a kislányt egy évre és pszichiáterhez küldte a kislányt is és a fiút is.
A fiú nem sokáig járt oda és akkori pszichiáterével az anya nem is beszélhetett, a pszichiáter állítása szerint,nem mondhatott semmit a fia ügyével kapcsolatban mert az már nagykorú volt.
Ez a kislány idegileg nagyon tökre ment és most 9 éves és még mindig emlékszik mi volt akkor....kérdezem én őt ki védi meg és ha a fiú pedig egy idegi óráig tudja magát tartani,de ha a húgával megtette akkor másik gyerekkel is,hány gyerekkel kell még ennek megtörténni-e hogy a magyar törvények szerint megkaphassa a saját büntetését.
3 éves volt akkor a kislány és 6 éves volt mikor egy ismeretlen feljelentő bejelentette a 3 éve elmúlt dolgokat és semmi nem lett belőle.A srác éli a világát a kislány meg most 9 éves és újra pszichiáter kezeli és annak a doktornőnek is elmesélte a kislány mit tett vele a bátya.

monalisa1 # 2010.06.08. 11:54

A rendőrség és/vagy a gyámhatóság az ilyen gyermekmolesztálós dolgokra nagyon ugrik - főleg ha családtag a gyanúsítható.

Az elvégzendendő igazságügyi gyermekpszichológusi vizsgálat eredménye pro és kontra döntő lehet, de ahhoz a hatóságnak eljárást kell indítania.

Ami elévül elévült, de ha újabb történés vélelmezhető, akkor lásd a fentieket - DE előszőr is a szülő tisztázza a dolgot a gyermekeivel, külön és együtt is.

A legenyhébb ha a nagyfiut otthonról eltanácsolják!...

Muccyyka # 2010.06.08. 07:16

Tisztelt Szakértő!!!
Végül is igen,szeretném valahogy megtudni mi történt akkor és ha a srác tényleg beteg(pedofil),börtönben a helye,hogy ne tudjon több gyereket bántani többet.
Pszichiáter szakvéleménye és egyszeri feljelentés volt,de mivel elévültnek tekintették az ügyet ezért a bíróságig nem jutott el sajnos ez az ügy.
A srác tagadja mit tett a mai napig és a kislány most is meséli ha eszébe jut,ezért szeretném tudni mi is volt akkor,hazugságvizsgálói vizsgálatot is kértek,de a srác nem egyezett bele.

Cynthia K. # 2010.06.08. 00:25

Tisztelt Muccyyka!

Ha jol ertelmezem kerdesfelteveset, a lenyeg az volna hogy kinel jelentse be/fel azt az illetot, aki egy jelenleg 9 eves gyereket 3 eves koraban molesztalt?

Milyen bizonyitekaik volnanak ellene?

Muccyyka # 2010.06.07. 19:30

Tisztelt Szakértők!!!
Segítségüket kérném egy igen kényes témában!
Van egy ismerősöm kinek a gyerekeivel esett meg hogy,egy kislány 3 éves volt mikor molesztálta egy 20-on éves srác(Bátya),mikor kiderült semmi nem lett belőle még a Gy.V-sük sem tett semmit azon kívül hogy mindkettőjüket elküldte Pszichiáterhez.
6 éves volt a kislány és nem tudni ki de bejelentette a rendőrségen,utána a családtagok is feljelentették egy 3 éves ügyet vizsgáltak akkor már és mivel elavult semmi nem lett belőle. A srác volt igazságügyi szakértő előtt és nem talált nála semmit,megszüntettek minden eljárást ellene,de csak a Rendőrségig jutottak el a bíróságig már nem ment el az ügye.Most a kislány 9 éves és újra pszichiáter kezeli,ezért és még más szihés dolgok végett.A srác éli életét és ki tudja beteges vágyait hány gyereken éli még ki.Ki szeretném deríteni,mi történt akkor a kislánnyal.Kihez és hová kell fordulni segítségért????
Előre is köszönöm válaszát!

péter445 # 2010.06.06. 18:40

T.szakértők.Véleményüket szeretném kérni a következő dologban.Csalást követtünk el a párommal,40-60-ezer ft.körüli összegekről van szó.Több esetben összesen 500 ezer ft körül lesz ami ténylegesen bizonyítható.Súlyosbító körülmény lehet,hogy üzletszerűnek vehetik az esetet.Eddig egyikőnk sem volt ilyen ügyben büntetve.Az ügyvéd azt mondja, pest megyében ilyen összegért felfüggesztett büntetést fogunk kapni.Kissé kételkedem benne,mert mindenki mástól azt hallani,hogy ez letöltendő.Lehet,hogy nem akar megijeszteni.Önök szerint mire számíthatok ilyen ügyben? Köszönöm .

Csak1 anya # 2010.06.06. 18:29

erzsevar
800ft azaz nyolcszáz forintról beszélsz?
Ezért vállalnál cirkuszt?
Többe kerülne a leves,mint a hús!

Ryty # 2010.06.06. 18:12

T. Fórumozók!

Munkahelyi utazási költségtérítéssel van gondom. Ugyanis ápr. 19-én munkába menet kifordult a lábam ( az intézmény előtt 10 m-el ) és nem tudtam ráállni és gkocsival hamarosan haza is szállítottak, ill. a kórházba. Elismerték, hogy munkahelyi baleset. Közben máj 5-én berendeltek és máj 10-én is, mert ki kellett tölteni a dokumentumokat. Megvettem a bérletet, aminek az ára 42 ezer Ft. Amikor leadtam, közölte velem a gazdaságis, nem fizetik ki, mert nem dolgozom. Május 14 dátummal kiírtak dolgozni, kérdeztem a főnököm, a felét kifizetik-e , amire az volt a válasz, hogy 100%-os táppénzt kapok.
Kérdésem, milyen jogszabályok állnak a segítségemre? Érdemes-e erősködnöm (úgy érzem jogtalan volt a nem kifizetés mert nem lehetett tudni 5-én, mikor leszek munkaképes).

Köszönettel: KR

erzsevar # 2010.06.06. 15:51

Szép napot Mindenkinek!
Tanácsot szeretnék kapni minnél hamarabb!
Olyan gondom van,hogy küldtem egy utánvételes levelet, de nem vették át.
Előtte megkérdeztem ,hogy biztosan át veszik, azt mondták igen.
Azóta felvettem velük a kapcsolatot.Hitegettek össze vissza.Állítólag már átutalták,csak még nem kaptam meg.
Semmilyen bizonyítéka nincs arra hogy nekem utalt volna.
Engem az érdekelne,hogy a 800ft-ot ( tudom jelentéktelen összeg) hogyan tudnám behajtani ralytuk, mert nem akarom hogy ennyibe maradjon ez a dolog már csak azért se mert becsaptak.
Megvan a pontos címük is.
Fizetési meghagyást lehet nekik küldeni 800 ft-ról?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.04. 07:40

A csirkéket illetően biztosan. Viszont a csirkék nem tojnak tojást.

kovieszter # 2010.06.03. 17:39

A kutyám kiszökött és megette a szomszéd csirkéit. Most követeli tőlem a csirkék árát és a napi tojásbevételét. Hozzáteszem a telek körbe van kerítve, a kerítés alatt szökhetett ki, amit azóta javítottunk. Jogos a követelése?

monalisa1 # 2010.06.02. 13:44

Tértis levél a gyámhatóságnak miszerint a mamádtól ezennel visszavonod a megbízást: a továbbiakban nálad lesz a gyermek és te gondoskodsz róla, egyben intézed a dolgait. (T.díj., családi pótlék stb. ezentúl minden a bankszámládra érkezően, illetőleg a cs.pótlék dolgában külön el kell járnod: lehet hogy Ausztriában illetne majd meg.)

Csatold a volt férjed mindezekkel kapcsolatos egyetértését.

Bízz meg egy itthoni ügyvédet az ügyedben., előszőr is írja meg nevedben és helyetted a fent javasolt levelet.

Melinda19 # 2010.06.02. 09:33

Gyermekelhelyezési per és édesanyám indította.
7 .éve megy ez történet,mert a konzulátuson keresztül egy
megbízást adtam ,miszerint amig külföldön dolgozom ,a
hivatalos ügyek intézésében édesanyám járhat el a nevemben,
de nem mondok le a lányomról,mert amint a letelepedésem megvan kihozom
a gyereket hozzám.
Akkor az útlevelét kellett volna megcsináltatnia és helyette a
személyit intézte el,majd eltüntette a papírokat.
Már akkor eltervezte,hogy majd a gyerekem fog
róla gondoskodni,az anyagi oldaláról nem is beszélve.
Napi kapcsolatban vagyok a gyerekkel és csak a felügyeletet
bíztam rá,mert a munka miatt nem volt más lehetöségem.
Még nyaralni se engedte ki velem,söt
még látogatóba se,de még úgy se ,hogy elkisérte volna.
Mindenben "vakon" megbíztam,nem is gondoltam volna,
hogy a saját édesanyámnak ilyenek lennének a szándékai.
A volt férjemtöl is csak a tartásdíjat akarja kicsikarni,de
nem engedi még látogatni se a gyereket,ha ö felhívja
lerakatja a telefont is azonnal.
Az egész rokonság fel van háborodva és nem tudjuk mit tegyünk.
Fotókat mutattam a környezetröl a gyámhatóságnak és
az volt rá a válasz ,hogy a képek csak "szegénységet tükrözik".

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.02. 09:07

Az a per nem gyermekelhelyezés iránt folyik. Talán a gyámhatóság akarja megvonatni a szülői felügyeleti jogodat, bár az is furcsa lenne.

(Mondjuk, azt sem értem, mitől vagy úgy kétsége esve. Hiszen hét éve már úgysem te nevelted azt a gyereket, a legrosszabb ami történhet, hogy ezután sem te fogod.)

Melinda19 # 2010.06.02. 08:32

Sajnos igaz!
A X. kerületben,a gyámhatóságon van az ügy és szeptemberben lesz a 3.tárgyalás.
Nagyon el vagyok keseredve,mert a saját édesanyám akarja elvenni a gyerekemet.
Keresem a lehetöségeket,de érdemben még nem jutottam semmire.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.02. 08:25

Bízzon meg ügyvédet. Ha igaz ez az egész. Őszintén szólva nem tűnik annak.

Melinda19 # 2010.06.02. 07:57

Tisztelt Uram!
Akkor mik a jogszabályok?Kihez fordulhatok??
A gyámhatóságon mégis megtette édesanyám.
Sikerült elindíttani a gyermekelhelyezési pert
és nem utasitották el,söt nem is
érdekli öket a gyermek.
Többszörösen felhívták a figyelmemet,kiskorunak
a magyar törvények értelmében nincs joga ,csak
kötelezettsége.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.02. 07:38

Ugyan már! A nagyszülőnek egyszerűen nincs joga gyermekelhelyezési pert indítani. Ha ilyen keresetet nyújt be, azt idézés kibocsátása nélkül el fogják utasítani.

Melinda19 # 2010.06.02. 05:36

Köszönöm!

monalisa1 # 2010.06.01. 21:21

A "gyermekelhelyezés megváltoztatása" topicban megnyugtatót tudtam írni, lévén az adu-ász (= az apa beleegyező álláspontja) lényegében megvan.

Melinda19 # 2010.06.01. 21:02

Elnézést,de kétségbe vagyok esve!
A gyerekemröl van szó.

monalisa1 # 2010.06.01. 20:53

Gyermek végleges külföldre viteléhez végső soron a bíróság engedélye szükséges, egyidejüleg szabályozni fogják a láthatást/kapcsolattartást.

Ha lehet máskor ne szórd tele a fórumot az egyazonos kéréssel - elég azt egy helyre is beírni.

Melinda19 # 2010.06.01. 19:04

Üdv mindenkinek!
Egy viszonylag érdekes ügyben,ami sajnos nekünk,akik benne élünk maga a káosz.
Szereném a segítséget kérni!
Elözö házasságomból született 13éves lányom, édesanyám szeretné tölem elperelni.
Már 7 éve,életvitelszerüen tartózkodom külföldön.Válásunk után gyermekemet nálam helyezték el, közösmegegyezéssel.
Eleinte amig külföldön dolgoztam édesanyám vállalta a gyermekfelügyeletet,természetesen
vállaltam az anyagi támogatását is,ez egy darabig nem is okozott gondot.
Mikor szóbakerült ,hogy szeretném külföldre vinni és ott nevelni,akkor
édesanyám a gyámhatósághoz fordult és gyermekelhelyezési pert indított.
Mik a nagyszülöi jogok és milyen jogai vannak egy 13 éves lánynak?

imati # 2010.05.31. 18:31

morci75

Igazad van, ez valóban tükrözi a magyar jogrendszer hiányosságait.

A válaszokat pedig köszönöm mindenkinek !

morci75 # 2010.05.31. 17:33

imati

Egy családjogban jártas ügyvéd biztos tud segíteni rajtad.
Viszont elgondolkodtam azon, hogy ha a Te esetedet kicsit megfordítjuk, és mondjuk Te laknál 2 lánygyermekeddel egy szobában, és a volt feleséged feljelentene, Te már valószínűleg előzetesben lennél.
(anélkül, hogy bármi történt volna)