Segítséget kérek!!!!!


hajnalka1980 # 2010.05.10. 11:34

Sziasztok!
Már sokszor leírtam a problémámat és kértem segítséget, nem ordibáltam, nem írtam nagy betűvel és még csak nem is sértegettem senkit, mégsem érkezett válasz a kérésemre. Tudom hogy vannak az én problémámnál sokkal fontosabb dolgok is de azért jól esett volna ha valaki aki ért hozzá leírja a véleményét.
Köszönöm Hajni

skrisz # 2010.05.08. 18:02

Tisztelt fórumozók!

Segítségüket szeretném kérni.
Szolgálati lakásban lakom amit a rendősrégtől kaptunk anyámmal,anyám már nem lakik itt igy egyedül vagyok a lakásban de viszont van egy párom és egy kisgyermekünk de
rendőrkapitány elutasitotta hogy hozzám költözzenek mondván anyám és én kaptam a szolgálati lakást.

kérdem én az életem folyamán megsem házasodhatok vagy nem élhetek élettársi viszonyban a szolgálati lakásban?

Mit tudnék annak érdekében tenni hogy a párom és a gyermek hozzám költözzön?

A rendörséghez már nins közünk csak a lakás miatt de ha jól értesültem a lakás dolgait is a vagyonkezelő rendezi de ők is nemleges választ adtak.

köszönöm a válaszokat.

Tisztelettel:krisz

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.07. 08:12

A felszámolás alá került cég tagját nem tekintik félnek a bíróságok az eljárásban. Úgyhogy igen, ha kifogással akar élni, akkor hitelezővé kell válnia, amit megtehet valamely nyilvántartásba vett követelés megszerzésével.

attlilla # 2010.05.07. 08:07

Érdeklődnék, hogy Felszámolási eljárásnál a vagyonfelosztás ellen kifogást a tulajdonos hogyan tud tenni? Követelést kell venni az egyik hitelőzőtől? Vagy mi ez esetben a megoldás?

monalisa1 # 2010.05.06. 21:00

Figyú: van egy írott ill. íratlan viselkedési illemszabály a sz.gép használatánál, vagyis tényleg NE nagybetűvel írjunk - ha egy mód van rá.

Tehát a saját sz.gépedet állítsd át: lent a jobb alsó sarokban a 100%-ot pl. 150%-ra - egyből jobban tudod olvasni minden saját és idegen szöveget.

Az illetlenséggel és a makacskodással csak azt éred el, hogy az esetleges ujabb kérdéseidre nem kapsz választ - kell ez neked?!

Üdv.

szasza016 # 2010.05.06. 20:47

KÖSZI A VÁLASZOKAT!
DE ÚGY LÁTOM NEM CSAK ÉN LÁTOK ROSSZUL HANEM TI IS! RAJTAM KÍVÜL MÉG SOKAN ÍRNAK "NAGYBETŰVEL"
(ÉS AKKOR MI VAN?)
SZERINTEM MINDENKI ÚGY ÍR AHOGY TUD ÉS AHOGY AKAR, NEM KELL EZEN ÚGY KIAKADNI EZ LEGYEN A LEGKISEBB BAJOTOK E VILÁGON!!! :)

végrehajtó1 # 2010.05.06. 18:11

:)

nanemaaa # 2010.05.06. 18:10

"HA VALAKIT MEGBÍZÁSI SZERZŐDÉSSEL FOGLALKOZTATNAK, ANNAK MIT VONNAK LE"

A nép haragját a csupa nagybetűkért. :D Nem az a baj, hogy nagyot látsz, hanem hogy nagyot is hallasz. ;) A másik topicban már pontos válaszokat kaptál. Ha hangosabban kérdezel, attól még nem fog senki mást válaszolni a meggyőződése ellenére.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.06. 17:35

OFF
No most pont a saját szövege az, amit annyira nem kell olvasnia, a másoké meg nem nyomtatott nagybetűkkel van.
Sokszor leírtuk már neki, hogy a problémáján az segít, ha nagyobbra állítja a böngészőben az alapértelmezett betűnagyságot.
Ad notam: ha valaki nagyot hall, nem attól fog jobban hallani, hogy ő maga ordít, hanem attól, hogy csináltat egy hallókészüléket.
ON

monalisa1 # 2010.05.06. 16:21

szasza016 egyszer leírta, hogy azért ír nagybetűkkel mert rossz a látása - a nyomtatott szöveget könnyebben tudja olvasni.

Dödölle1 # 2010.05.06. 14:17

A fórum munkajog részén találsz több topicot a megbízási szerződésről, emlékeim szerint ott már többször, többen leírtuk a kérdésedre a választ...

websas # 2010.05.06. 10:52

Tudod szasza016!

Te úgy írsz ahogy Te akarsz, a válaszadók, pedig ahogy Ők akarnak esetedben sehogy. Nem kaptál választ, tényleg megérte.

websas

soder # 2010.05.06. 10:32

Hmmmm...
Idejössz segitségért. Szolnak ne kiabálj, majd kioktatol embereket hogy ugy csinálom ahogy nekem tetszik.
szasza016!
RITKA NAGY SEGGFEJ VAGY, persze ez a magánvéleményem.
Ja, nem vagyok jogász ezért kérdezd meg orvosod ill. gyogyszerészed esetleg ismerőseidet..

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.06. 08:41

"NEM ORDIBÁLOK" - üvöltötte lila fejjel...

szasza016 # 2010.05.05. 17:19

NEM ORDIBÁLOK!
CSAK KÖRBE KELL NÉZNI, NEM ÉN VAGYOK AZ ELSŐ AKI ÍGY ÍR, ÉS SZERINTEM NEM IS AZ UTOLSÓ!

végrehajtó1 # 2010.05.05. 09:48

ÁÁÁÁÁÁÁÁ ezt már sokszor mondtuk neki hogy ne ordibáljon:)

Hidegen hagyja...:(

websas # 2010.05.04. 18:41

Kedves szasza016!

A billentyüzet bal oldalán van egy gomb az van rá írva "Caps Lock" ha azt kinyomod akkor Te is tudsz normál betükkel írni.

websas

szasza016 # 2010.05.04. 18:26

SZIASZTOK!

HA VALAKIT MEGBÍZÁSI SZERZŐDÉSSEL FOGLALKOZTATNAK, ANNAK MIT VONNAK LE, AZAZ MILYEN JÁRULÉKOKAT?

KÖSZI, A VÁLASZT!

Böcike # 2010.05.04. 17:29

Nem is tudom miért,csak talán én is megakartam próbálni,hogy sikerül vagy nem???Hát jól megjártam…
Szerdai napon este bementem a tescoba ennivalójért,s közben körül néztem.Elmentem a kozmetikai részlegre.Meg tetszett a körömlekk és a púder.Tudtam nálam nincs pénz ezéert elmentem onnan hoyg ne fájditsam tovább a szívem,de meggondoltam magam s vissza mentem.Levettem a z árukat a polcról s a kosaramba helyeztem.Szé tálgatás közben a Tescoba leszedtem a vonalkódokat s a táskába tettem az árúkat.Vásárol gattam s mentem fizetni.De mikor mentem volna el a biztonsági őr bekísért s kihallgatott.Én egyből bevallottam a bűnömet.A kár 1680ft a tesco által.Aztán jöttek a rendőrök s bevittek.Nem volt nálam semmi irat.3 órán keresztül fogságba tartottak,utána jegyzőkönyv,uj jlenyomat stb.Elmúltam 18 éves.Mennyi lesz a bírságom??Kaphatok még erkölcsi bízonyitványt,mert kellene a szakmámhoz???Örökkre bene maradok a nyilvántartás ba??Nagyon megbántam már.Soha nem teszek ilyent,mert nem éri meg.Nagy szégyent hoztam a szüleimre.NE LOPJATOK CSAJOK,INKÁBB CSA FÁJON A SZÍVETEK ÉRTE!!!!Kérlek írjatok!!!!!!
Kétségbe esett lány…

Alegna # 2010.05.04. 16:50

Impossible

Köszönöm a válaszod és a tanácsot, utána fogok járni.

websas # 2010.05.04. 08:31

Kedves SAMO!

1, nyugdíjból csak bizonyos %-ig lehet levonni.

2, ha a testvérek nem akarnak fizetni Bíróság kötelezheti Őket "szülőtartásra".

3, az eddígi ráfordításaidat célszerű adminisztrálni, mert ha van örökség, azt a hagyatéki eljárásban érvényesíteni tudod.

websas

SAMO # 2010.05.04. 08:09

Segítséget szeretnék kérni a következő dologban!

Az édesapám nyugdíjas, Budapesten lakott egy önkormányzati bérlakásban, ahonnét hozzám költözött, mivel kilakoltatták a felhalmozott tartozásai miatt.
Közben az is kiderült, hogy több hitelintézetnél felvett hitelre másoknak kezességet vállalt, természetesen egyik hitelt sem fizetik az adósok, így a kezességet vállat édesapámtól vonják a törlesztőrészleteket. Gyakorlatilag nem is marad a nyugdíjából.
Az egy dolog, hogy nálam lakik és gondozom, de sajnos a gyógyszerei sokba kerülnek és rendszeres felülvizsgálatokra kell hordanom.
Van még két testvérem, akik mereven elzárkóznak attól, hogy valamilyen formában részt vegyenek a fent említett terhekből és kiadásokból.
Mit tehetek jelen esetben, hogy a másik két testvérem is hozzájáruljon a terhek viseléséhez.
Hová fordulja?
Egyáltalán tehetek e valamit?

Előre is köszönöm a választ!

nanemaaa # 2010.04.28. 16:33

Az államigazgatás írásos műfaj.
Ha az állattartási épületek 10 éven belül épültek, akkor fordulhatsz építésügyi hatósági intézkedés megtételére irányuló kérelemmel az építésügyi hatósághoz. (15.000,- Ft illeték)
Ha van az önkormányzatnak állattartási rendelete, akkor fordulhatsz annak megsértése esetén a jegyzőhöz a szabálytalan állattartás ügyében (2200 Ft illeték)
Ha az állattartás szabályos,de téged zavar az ingatlanod rendeltetésszerű használatában, akkor birtokvédelmet kérhetsz a jegyzőtől. (2200 Ft illeték)

Bármelyik kérelmet is nyújtod be, arra kénytelen lesz határozattal dönteni az illetékes hatóság. A határozat ellen pedig megnyílik a lehetőség a jogorvoslatra.

k.mona # 2010.04.28. 08:32

Sziasztok!

Én is segítséget szeretnék kérni.Már sok helyre írtam,de konkrét választ sehol nem kaptam.A szomszédomban nagyon sok sertést tartanak,ami persze törvénybe ütközik.Kb.12 anyadisznó,kandisznó,100 körül vannak a kicsik.Az ólakat építési engedély nélkül húzta fel.a trágyát itt gyűjtögeti,az elhullott állatokat is ide temeti,mivel kerítés nincs a kóbor kutyák szanaszét húzkodják.A önkormányzati hivatal nem foglalkozik vele.Az ÁNTSZ-nek írtam nem kaptam választ.Hol lehet az ilyent bejelenteni ahol lépnek is valamit.A szag elviselhetetlen ill. a sok bogár.

Impossible # 2010.04.27. 19:14

Alegna,

ha gondolod, tudok egy gyógymódot ajánlani. Elküldjem mail-ben? Tudom, hogy nem ez volt a kérdésed, de innét jutott eszembe. Ha igen, küldj e-mail címet a szurkeherceg@vipmail.hu -ra (ez az enyém).