Segítséget kérek!!!!!


hajnalka1980 # 2010.04.27. 18:32

Jó Estét!
Segítséget szeretnék kérni, Van egy creditexpresses behajtásom már felét kifizettem még 69.000.- van fent, nem tudtuk fizetni önhibánkon kívül, ma kaptam levelet, hogy bírósági eljárás megintítását kezdik.
. mit tegyek most?
. egyösszegben nem tudom befizetni.
kérem aki ért hozzá segítsen. köszönöm

monalisa1 # 2010.04.27. 17:49

Konkrétan kell tudni hogy az eltartási szerzős mire is vonatkozott - tessék jogásznak megmutatni.

A fentiek függvényében, azonban attól akár függetlenül is, beteg közeli hozzátartozó otthoni ápolására/gondozására lehetséges az önkormányzattól "ápolási díjra" menni., valami 30e Ft/hó körüli összeg, valamint szolgálati időnek számít a majdani nyugdíjnál. (Mellette napi 4 órában munkát lehet vállalni, ha...)

"Lisa"
laikus hozzászóló

Alegna # 2010.04.27. 17:23

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni!
Igényelhetek-e daganatos beteg édesapám után ápolási díjat a helyi önkormányzatnál, ha eltartási szerződést kötöttünk korábban. Ha igen milyen törvényre hivatkozhatok?
Segítségüket előre is köszönöm!

Impossible # 2010.04.26. 23:09

Ádám,

szerintem az lenne helyes, ha elmennél egy pszichológushoz, ugyanis már sokszor elmondtuk többen is, hogy nincs mitől tartanod, hagyd ezt a dolgot. Ha össze akarod veretni magad és/vagy további problémákat szeretnél generálni, akkor keresd fel a másik felet, különben meg felejtsd el az egészet. Ennél többet szerintem már nem tudunk hozzátenni a dolgodhoz, és ha nem sikerül megértened, és továbbra is idegeskedsz, akkor ez már nem a jogi fórumra, hanem pszichológusra tartozna szerintem.

adam91 # 2010.04.26. 22:41

Tisztelt fórumtársak ! Köszönöm az eddigi segitségeteket, de amiért ezt a topicot elindítottam, ezzel kapcsolatabn szeretnék még kérdezni ! Ugyan is nagy csend van, ahoz képest ami az elején volt , Szeretnék már igazabol nyugodtan aludni és nem ezen a hülyeségen rágodni ! Tehát azt kérdezném hogy esetlegesen helyes lenne felkeresni a másik félt az üggyel kapcsolatban, tehát rákérdezni hogy akkor most mivan ? Várjam a levelet vagy sem ... vagy akkor lezártuk.... ? Nem tudom mi lenne a helyes...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.26. 08:43

Ivane, ha úgy gondolod, az ügyvéd etikátlanul járt el, a kamaránál bepanaszolhatod.
Megjegyzem, az írásbeli tényvázlat és megbízási szerződés hiány már önmagában is etikai vétség. Az utóbbi azzal a következménnyel jár, hogy vita esetén az ügyvédnek kell bizonyítania a tartalmát. (Mondjuk a jogszabály szerinti díjat minden bizonyítás nélkül megítélik neki, ha odakerül a sor.)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.26. 08:36

Szerintem nem megy.

rutintalan # 2010.04.25. 23:47

Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
Földszinti, 24 lakásos társasházban szeretnék leválni a távfűtésről.

Mit csináljak?

Közgyűlésen a fölöttem lakó sipákol, hogy alatta hideg lesz.

Villannyal tervezem a fűtést.

Hogyan valósíthatom meg? (pl:szakvélemény?)

Köszönöm.


sz

ivane # 2010.04.24. 05:52

Ha megengeded, leírnám, miről lenne szó, ha tudsz abban segíteni, hogy elmondod, mi az amit meg kell tegyek, és mi az ami "tárgyalás" alapját képezi, nagyon megköszönném.Persze azt is megértem, ha bármilyen indokból nem tudsz nekem válaszolni.Szóval a kiindulópont egy munkahelyi probléma, a gyerekek után nem akartak visszavenni ( már állományban voltam, mert letöltöttem a felhalmozott szabadságomat) , szóval szóban felmondtak, de mikor kiderült, hogy anyagilag ez nekik mivel járna, akkor gyorsan visszatáncoltak és megkértek, hogy mégis álljak be dolgozni...Én ekkor kértem a feltételeket, de a srác, a főnököm, akivel korábban a gyerekeke előtt együtt dolgoztunk és jó viszonyban voltunk, azt mondta, ne aggódjak, megkapom az autót, telefont, számítógépet és a többit megbeszéljük két nap múlva, amikor jövök dolgozni, de ha jövőre(2010) mégis elválunk, úgyis mindent meg fogok kapni, ami most járna.A feladataimat kiadták két mondattal...amikor próbáltam egyeztetni, hogy akkor konkrétumokról beszéljünk...akkor mindig hárítottak... végül, mivel erre az elbocsátási tervre sem volt bizonyítékom, ezért írtam egy összefoglalót írásban. Az erre adott válaszukban azt mondták, hogy én félreértettem dolgokat...A lényeg, hogy oda jutottunk, hogy végül tényleg kiadták a feladataimat...mondjuk nem a személyes megbeszélésen, hanem utána sütöttek ki valamit, amivel jól kitolhatnak velem.Úgy gondolták, hogy mivel sokáig nem dolgoztam, tanulnom kell (ezt még egy bizonyos szintig jogosnak is tartom, én magam is kezdeményeztem) de elvették az autómat, és nem kérték, hogy ügyfeleket látogassak, holott szolgáltatás értékesítési menedzser voltam...Ez engem nagyon megviselt, már az előtte lévő munkahelyen töltött időszak is, beteg lettem és azóta nem dolgozom.Megkértem egy ismerősöm ügyvédjét, átadtam neki a papírjaimat, Ő nem kifejezett munkajogász volt, és azt mondta, hogy még nem nagyon van mit tenni jogilag. (Nálunk egy kezdő kereskedő a fenekét sem emeli fel, amíg nincs alatta autó...én pedig senior kereskedő voltam)Én mivel erkölcsileg valóban jogtalannak ítéltem meg az engem ért bánásmódot, kerestem egy másik ügyvédet, kifejezetten munkajogász.Na itt kezdődik az igazi gondom. Megkértem őket, hogy szeretnék eljönni a cégtől a számomra lehető legkedvezőbb módon. Kértem, hogy nézzék meg, hogy jogilag jogosak-e az igényeim, van-e követelnivalóm."megállapodtunk " a szakvélemény díjazásában, valóban elhangzott, hogy 15000 Ft az óradíj és 10% a sikerdíj. Az áfára nem emlékszem.Abban maradtunk, hogy elkészül a szakvélemény és aztán az alapján kitaláljuk, hogy merre tovább. A szakvélemény elkészítésére 3 munkaórát mondtak. Ezt nem foglaltuk írásba, de elfogadtam.Mint ahogy a 10%-os sikerdíjat is a saját olvasatomban. Vagyis, ha lesz belőle ügy, akkor van egyszer a szakvélemény ktge, aztán, a 10% sikerdíj fedezi az ügyvédeim ktg-ét.Kaptam egy szakvéleményt (az ígért határidő után, többszöri érdeklődésemre) , amiben számomra azt sugallták, hogy élhetek a rendkivüli felmondás jogával. Így elkezdtünk együtt dolgozni.Amikor a szakvéleményt megkaptam, akkor írásban kérdeztem, hogy mivel tartozom ( lévén nem volt írásos megállapodásunk).Többszöri kérdésemre kaptam egy számlaszámot, és egy összeget, 30000 Ft-ot kellett átutaljak 3 munkaóráért. Én ezt megtettem, magamban nyugtáztam, hogy tudják, hogy nem tartották be a határidőt, és azért kvázi árengedményt adtak... de ezt nem mondták ki.Aztán amikor oda került a sor, hogy oké, egyezkedjünk a céggel, akkor elmondták, hogy ez csak akkor áll, ha én miután meggyógyulok, visszamegyek dolgozni, és ismét fenáll a helyzet, hogy nem adnak feladatot stb...Ekkor még bíztam a megegyezésben, ami azonban eléggénem abba az irányba haladt, ahogyan én vártam.Az ellenügyvéd olyanokat állított, ami nem felelt meg a valóságnak, az én ügyvédem meg szépen csendben volt, nem sikerült megállapodnunk, mert nagyon kevés pénzt ajánlottak fel és akkor már csak büszkeségből is azt mondtam, hogy meggyógyulok és visszajövök dolgozni.Ekkor kérdeztem az ügyvédet, lévén nem állapodtunk meg, hogy akkor ezt most hogyan rendezzük, mire ő azt mondta, most sehogy, majd a végén a 10%-ot kapják megegyezés esetén, ha nem lesz megegyezés, akkor elszámolunk..Az ügyvédi irodától nem váltam meg, mert az volt bennem, hogy már így is -úgy is fizetnem kell, ráadásul a cégemnél sem mutatott volna jól, ha ügyvédet váltok. ma már tudom, jobban jártam volna.nem történt semmi ( az ügyvéd azt mondta, hogy egy héten belül tuti jelentkezni fognak majd egy másik ajánlattal, nem tették) elkezdtem kérdezgetni az ügyvédet, hogy most mi lesz.Én kérdezgettem, az ügyvéd meg válaszolt... én meg egyszerűen nem értettem, hogyan lehet az a megoldás, hogy mégegyszer lejátsszuk majd a történteteket, nyilván nem fog a cég hibázni... szóval elégedetlen voltam az ügyvéddel.Amikor valamit nehezményeztem, annak az lett a vége, hogy valamivel "visszatámadott", pl azzal, hogy nekem az átlagnál többet kell magyarázni és ez megemeli a ktgeket. Azt mondta, hogy ne szálljanak el a ktg-ek, ezért csak a fele munkaórát fogja rám kiszámlázni.Ekkor kaptam észbe, és rákérdeztem, hogy pontosan hogyan is néznének ezek ki.Előtte még a szakvélemény díjának átutalásakor szintén írásban kérdeztem a további együttműködés ktgeiről, persze választ nem kaptam.Most végül írtunk egy ügyvédi levelet, ennek kapcsán sok mindenre fény derült, és én úgy érzem, hogy az iroda csak azért vállalta az ügyet, mert ez is csak egy megbízás és nem meggyőződésből, hogy tudnak nekem segíteni.Közben teljesen függetlenül a cég megkeresett, hogy mégis elválnának tőlem, ha visszatérnék a betegállományból, magyarán hajlandóak kifizetni.Ezt közöltem az ügyvéddel, és megkérdeztem, hogy akkor mivel én állapodok meg a céggel, akkor most opció van, hogy sikerdíjat fizetek, vagy a tényleges munkaórákat, mire ő közölte, hogy mindkettőt, hiszen ezek a standard vállalási feltételei.Ezeket a vállalási feltételeket én nem kaptam meg.Mint ahogyan arról sem tájékoztattak, hogy ha e-mail-ben kérdezek, azt hogyan díjazzuk. Sőt arról sem kaptam tájékoztatást, hogy átlagban mennyi a ktg-e egy ilyesmi ügynek.Én elmondtam, amit érzek, hogy ha a kiegészítésekkel, magyarázatokkal, esélyekkel ellátva kaptam volna meg eredetileg a szakvéleményt, akkor nem lett volna semmilyen "ügy"azt is említettem, hogy cég megállapodási szándéka nem köthető a mi tevékenységeinkhez...nem az ügyvédi levél ráhatására történt, hiszen azt még meg sem kapták stb... és azt sugalltam, inkább óradíjban számolnék el.persze szép levelet kaptam az ügyvédtől, hogy attól, hogy nincs írásos megállapodásunk, engem még terhel az ő standard díjazásuk, de azt megértette és elfogadta, hogy én esetlegesen félreértettem.Mivel volt még egy kérdésem, azt mondtam, rendben van, ha nem csak erről vitatkozunk, hanem érdemi kérdéseimre is kapok választ, akkor én vállalom, hogy szerződés hiányában is kifizetem őket, de csak az egyiket, mondják meg, hogy óradíjat, vagy sikerdíjat kérnek.Erre az volt a válasz, hogy csak akkor folytatják az ügyet, ha az eddigieket rendezzük, és ha aláírom a szerződésüket. És mivel a szakvéleményről lemaradt az áfa ( persze számla sem volt) azt is fizessem be.Erre már nem válaszoltam, mert gondolkodom, mi lenne a helyes és elfogadható.Ma megkaptam a számlájukat. Benne van a szakvélemény a 10000-es óradíj helyett 15000+áfával (tehát nem csak az áfa maradt le).. a vicc az egészben, hogy a 30000 Ft , mint előleg szerepel.De ez ebben a formában sehol sem szerepel sem szóban sem írásban az előzményekben.És most őszintén szólva nem tudom, hogy mit csináljak.Mert számomra az lenne a becsületes, ha azt mondanák, hogy igen, nem tájékoztattak előzetesen minden kockázatról. Azt tudom, hogy nem tudják garantálni, mi lesz a kimenetele valaminek, de azért jó eséllyel megbecsülni...azt igen.Most kérik, hogy fizessek be 176e Ft-ot...a 206-ból, lévén már befizettem 30e-t előlegként...Persze az amiatt van, mert elfelejtettek számlát adni, és most ezzel fedezik le magukat.Szóval a hosszúra nyúlt levelemben azt szeretném kérdezni, hogy ki kell nekem ezt fizetnem?Többször rákérdeztem és nem válaszoltak. Én simán gondolhattam azt is, mint ahogy így is kérdeztem, hogy akkor nálam 10000 Ft az óradíj, hisz így számoltunk el az első résznél.Azt elismerem,hogy dolgoztak rajta, az meg már rajtuk múlik, hogy ez mennyire csak az adminisztráció, és mennyire valós segíteni akarás. Igen, megbíztam egy irodát, de írásban nem fektettünk le semmit. Pontosabban nálam nincs semmi, a pasi jegyzetelt. Egy biztos, az elején kikötöttem, hogy el akarok a cégtől jönni, erre ők abban látják a megoldást, hogy visszamegyek dolgozni és kikényszerítek egy jogsértő helyzetet megint.Mondtak egy óradíjat az elején, de később kevesebbet kértek a 3 munkaórára ( csúsztak egy hetet, meg benne pontatlanság is.)Végül 10000-re jött ki egy munkaóra, én legalábbis arra gondoltam, hogy biztos kedvezményt kaptam, mert nem tartották magukat az ígért határidőhöz.nagyon finoman adtam a tudtukra, hogy ez azért nem pont úgy történik, ahogy megbeszéltük.Tehát amit most leszámlázott az részben jogos...mert eredetileg 15e volt a díj...
de hogy hozzávetőlegesen mennyi leszvagy mennyi munkával jár az ügy vagy ha írok egy emilt, annak mi a költsége, ha megválaszolják... ezekről nem esett szó.A számlázásról sem... ők nem adtak, én meg nem kértem.Ha olyan kreatívak lettek volna céggel szemben, mint ahogy az én kifogásaimat megválaszolják, akkor már régen túl lennénk az ügyön.
Az első fizetésről nem adtak számlát, ez még januárban volt... most szerintem, hogy védve legyenek, kiszámlázták és előlegként tüntetik fel.Na ez tuti, hogy még említés szintjén sem szerepelt sehol sem... hogy a 3-ból csak 2 munkaórát számláztak le, vagyis fizettettek ki, azt is áfa nélkül. Az a helyzet, hogy egyáltalán nem bízom bennük, nem tetszik amit művelnek.Mivel nem írtam alá semmit, nem is mondtam fel semmit. Annyit mondtam, ha megválaszolják a kérdéseimet, akkor ki fogom őket fizetni, még akkor is, ha úgy gondolom, hogy nem teljesen korrektül dolgoztak.
Ők meg azt mondták, hogy csak akkor folytatjuk, ha kifizetem...Bevallom, most már inkább szeretném, ha nem kellene fizetnem, csak azért, mert én végig tisztességes voltam, nyitott voltam arra, hogy tisztázzuk, és szerintem, ha magukba néznek korrekt ajánlatot tettem... ők meg csak támadnak és kiküldték a számlát.Már nem bosszantom magam... csak nehéz lenne szó nélkül kifizetni, egy ügyvédtől nem ezt vártam. Ennyi.Szóval arra gondoltam, hogy mindenképpen reagálok a számlájukra. Megkifogásolom az előleges témát...meg hogy nem adtak számlát, és utólag jönnek az áfával, illetve kifogásolom a hozzáállásukat... esetleg belógatom, hogy megkeresem a kamarát.Lehet bajom ebből, ha nem fizetek?Munkajogászt köszönöm, hamarabb kellett volna megkérdeznem.Most már csak egy közös megegyezéses szerződést kellene átnézni, ha én nem boldogulok vele. Esetleg ha ezt megteszi,akkor kérem hozzá a paramétereket.Pert nem hiszem, hogy indítanék a cég ellen... már egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy lenne esélyem a cég ellen... vagy csak nagyon magas áron.

rutintalan # 2010.04.24. 01:57

Tanácsot szeretnék kérni.
Egy 24 lakásos társasházban -földszinti lakás- szeretnék leválni a közös fűtésről. A továbbiakban elektromos energiával fűtenék.

Mit tegyek?

(pl: lakógyűlés? )

Köszönöm a támogatást.


sz

soder # 2010.04.22. 16:49

Talán..........
Érdemes megprobálni egy ügyvédet aki sikerdijért (mindent majd fizet a felperes)vállalja az ügyed.
Sok sikert, remélem jol jösz ki belőle..........

zsu78 # 2010.04.22. 15:25

Igen, tettem feljelentést, de lezárták az ügyet, mert nem derült ki, hogy ki volt a hunyó, mert mindenki, akit beidéztek, csak annyit mondott, "nem tudom, nem emlékszem"...
De kérdem én, hogy lehet valakinek egy autó forgalmiját meghatalmazott útján a nevére kiállítani, elhozni a kereskedésből, megkötni a biztosítást, stb., merthogy minden így történt! Kész röhej, hogy a tanuk is így aláírtak mindent. Ráadásul három!!! hitelkérelmet adtak be a nevemben az autóra, 2005 januárjától kezdve, az autót pedig állítólag 2005 októbere végén vette át valaki!
Nálunk az önkormányzat egy nagy nulla, semmilyen jogsegélyszolgálat sem működik...
Azt tudom, hogy ha nyerő leszek a perben, megtérítik a költségeimet, no de mikor?! Már majdnem öt éve folyik ez az egész! Teljesen bele vagyok betegedve! Most is egy olyan iratot csatoltak be a hitelintézettől a periratba, amin az ég egy teremtett világon egyetlen fél részéről sincs aláírás! Erről kellett most nyilatkoznom, mit tudok róla! Hát könyörgöm! Mit akarnak még???
A bíróságot pedig megkeresem, nekem sincs más ötletem... A baj az, hogy sem most, sem később nem lesz annyi pénzem, hogy ezt az utat vállalni tudjam, ezért remélem, beleegyeznek, hogy a lakóhelyem szerint illetékes bíróságon tegyek vallomást...

soder # 2010.04.22. 14:17

Tettél feljelentést csalás miatt??
Ha nem azonnal potold!!
Az önkorinál kell lennie ingyenes jogsegélynek. Kérdezd meg a lehetőségeidet.
Még 4 orája sincs hogy beszéltünk/irtunk/ a perköltségről. Ha nyerő vagy mindent visszakapsz.......
Hivd fel az illetékes biroságot és probáld meg hogy irásban tehessél vallomást, esetleg egy későbbi időpontot kérj hátha addigra összeszeded az utiköltséget..

zsu78 # 2010.04.22. 12:59

Sziasztok!

Röviden vázolnám a problémám: Pár évvel ezelőtt kiderült, hogy a nevemre írattak egy autót, amiről én nem is tudtam (az autót ugyan megnéztem, és egy hitelbírálati adatlapot is kitöltöttek a kereskedésben, de később elálltam a vételtől).
Az egész úgy derült ki, hogy felszólítást kaptam az elmaradt törlesztő részletek miatt. Mivel nem voltam hajlandó fizetni, hiszen az autó nem is volt nálam!!! (miért is?), bíróságra került a dolog (alperes lettem). Az üggyel kapcsolatban minden iraton hamis (a nevemben tett) aláírások szerepelnek, szakértő megállapította. Ráadásul eddig (és biztos, hogy ezután sem) semmilyen perdöntő bizonyítékot nem tudtak ellenem felmutatni. A hitelintézet mégsem hagy békén, ráadásul a soron következő tárgyaláson (már harmadszor) személyes megjelenésre köteleztek.
Itt jön a problémám! Én Miskolc mellett lakom, a tárgyalás viszont Szegeden lesz. Nekem nincs pénzem odautazni, ez hatalmas kiadás! Munkanélküli lettem, és senkitől sem tudok segítséget kérni! Lehet ilyen indokkal egy pertől távol maradni? Mit tehetnék?
Nagyon megvisel, hogy évek óta zajlik a pereskedés, a rengeteg levelezés, az utazgatások... ):

A választ előre is köszönöm!

soder # 2010.04.22. 12:10

Köszönöm szépen!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.22. 11:57

Minden költség, ami a peres eljárás ideje alatt a pervitellel kapcsolatban merült fel, perköltség - ha megfelelően igazolják.

soder # 2010.04.22. 11:54

Pl utikölttség, kiesett munkabér, esetleg szállás.
Vagy ezek a perhez tartoznak és automatikusan fizetnie kell a pervesztesnek??

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.22. 11:25

Milyen peren kívüli költség?

soder # 2010.04.22. 11:14

Tényleg, hogy is van ez????
Ha Ádám nyeri az esetleges pert a költségeit
(a peren kivülieket) hogy tudja érvényesiteni???
Be kell perelnie a vevőt???
Köszönöm soder

soder # 2010.04.22. 11:01

És ha megnyered minden plusz költségedet ki kell fizetnie.(Kiesett munkabér, benzin, ügyvéd stb)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.22. 07:46

Ez kérdés?
Ha elvesztenéd, vissza kellene fizetned a vételárat. Plusz a felperes perköltsége.

adam91 # 2010.04.21. 21:58

Esetlegesen ha per lenne, anyagilag kb mien összegre lehetne számítani ?

guba # 2010.04.21. 18:39

Volt egy kérdésed, gondoltam - ha késve is - illik megválaszolnom. :-)

adam91 # 2010.04.21. 16:09

de ott van a hirdetésben hogy aki viszi az viszi ( engem nem érdekel csak vigyék )

Még mindig nem jelentkezett a srác, nagyon remélem megunta a dolgokat....

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.21. 10:26

Mekkora spéted van! :))