Tartozás behajtás


Vadsuhanc # 2018.03.22. 12:45

Márti71

Azért első körben nem ártana az AVON nyilatkozatát beszerezni arról amit leírtál. ( nem tudják ki vagy stb )

Tudom, hogy itt azt javasolják mindig, hogy ne állj szóba a követeléskezelőkkel, de én azt mondom, hogy ebben az esetben egy tértivevényes levelet megér. Megkérdezni, hogy milyen szerződés, milyen számla a követelés alapja, mikor és ki engedményezte ezt a követelést pontosan milyen összegben. Mikor értesítettek erről téged igazolható módon. ÉS ami a legfontosabb közöld az Intrummal a jelenlegi lakcímedet, hogy minden iratot oda küldjenek és nehogy egy fizetési meghagyás jogerőre fusson. Azt hogy az AVON veled mit közöld azt ne áruld el nekik.
Fizetési hajlandóságot ne mutass.

Márti71 # 2018.03.22. 11:48

Én nem voltam tanácsadónő cégnél nem vagyok/voltam nyilván tartva,ezért nem értem az egészet,azt mondták ha valaki tanácsadónő akkor csak úgy kaphatja meg a csomagot ha előtte kifizeti.Sántítt az egész dolog.Megjegyzem 6 éve ez a cég megkeresett egy folyószámla tartozás miatt kifizetem,el telt 2 év ismét követelték rajta azt amit már kifizetem.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.22. 11:06

Márti, az Intrumnál nem szívbajosak, sok rosszat is okkal el lehet mondani róluk, de olyan követelést, amelynek nem ők a jogosultjai, nem szoktak megpróbálni behajtani.
Egyrészt van nekik valódik követelésük is épp elég, másrészt honnan a csudából tudnának arról engedményezés nélkül, hogy egyáltalán létezel és hogy tartoztál az Avonnak?

Márti71 # 2018.03.22. 09:23

Kicsit utána jártam a dolgoknak felvettem a kapcsolatot az Avonnal kiderült sosem adtak megbizást senkinek és azt sem tudják ki is vagyok.Azt javasolták tegyek feljelentést.Már csak az a kérdés honnan szedte ezt a behajtó cég ill. kit jelentsek fel

drbjozsef # 2018.03.21. 05:48

Miért vonta volna? Ez a hitelkeret lényege, vedd igénybe, és lehetőleg ne fizesd vissza, hiszen időben visszafizetésre 0% a kamat, késedelemre meg kb.34%. Vajon melyik jobb a banknak?

Közös számla volt vagy csak a feleségedé? Milyen hivatkozással nevezett meg a bank téged adóstársnak?

Montoya77 # 2018.03.20. 18:49

Tisztelt Fórumozók !

Kérdèsem az lenne, hogy szerettem volna folyoszámla hitelt felvenni , Ès kiderült hogy a volt felesègem 2002 - ben a másik bankban nyitott számláján volt folyoszámla hitele 180.000 ft .Amit most felmondott a bank és engem jelölt meg mint ados társ. Kèrdésem az lenne hogy mivel 2016 szeptemberben elváltunk és a bank decemberben mondta föl a szerződést be tudják -e rajtam jogosan hajtani az összeget. Annyit mèg tudok hogy a közös ingatlan árának a fele arra a bankszámlára ment .Akkor miert nem vonta le abbol a bank ?

drbjozsef # 2018.03.20. 10:43

Arra, hogy ha tényleg elévült a követelés, és ezt az intrum is tudja, akkor általában néha bepróbálkozik, de nem fektet túl sok energiát a behajtásra - kivéve, ha valaki önként válaszol és egyezkedni akar, mert akkor azt zaklatják amíg csak lehet. Hátha fizet valamit alapon.

Ha bízol benne, hogy elévült (ezt Te biztosan nem tudhatod), akkor nem is kellett volna nekik semmit válaszolni. Csak az esetleges fizetési meghagyásra kell reagálni, de arra nagyon fontos, de az közjegyzőtől jön, nem az intrumtól.

Márti71 # 2018.03.20. 07:38

Nem értem mire gondolsz

facsiga77 # 2018.03.20. 07:29

Kár volt reagálni, falevélre nem is szokás.

Márti71 # 2018.03.20. 07:23

Mindenhol bejelentettem a cím változást mivel lakást vettem és a közüzemi számláknál a banknál.Ez egy Avonos tartozás lenne.Sőt még a nevem is megváltozott mert elváltam ez is mindenhol szerepelt.

nonolet # 2018.03.19. 15:50

Márti71

A címváltozást nem elég az "állam"-nak bejelenteni!

Hanem mindenhol KELL, ahol MÉG ÉLŐ szerződésed van éppen.
(víz, villany, gáz, telefon, bank, biztosító,stb, stb.)

Hisz mindegyiknél a szerződéskötéskor
VÁLLALTAD, hogy bejelented a változásokat....

Annál a cégnél aki most előkerült bejelentetted?
Amíg élt velük a szerződésed.

HA igen, akkor nincs gond ebből.
Mert akkor tudhatták a JÓ címed.

- -

HA most az "állam" felé jó címed van bejelentve...

Akkor most az a mértékadó, amit korábban írtam már.
A szerint járj el.

Addig nem kell idegeskedni, amíg a MOKK nem küld levelet.
Azt viszont vedd át és mondj neki ellent, időben!

Márti71 # 2018.03.19. 14:34

Nem tudom milyenek voltak a levelek mert egyet sem láttam, arról a cimről 2004 ben elköltöztem a tartozás 2007 ben keletkezett(!)mindenhol be volt jelentve az új cimem ,érdekes módon 2014-ben kaptam tölük levelet az új cimemre,ami csak be volt dobva sima levél volt ill. most amire reagálta azóta zaklatnak.

drbjozsef # 2018.03.19. 11:46

Ha azok a levelek tértisek voltak, akkor a régi Ptk. miatt még egyáltalán nem biztos, hogy elévült az a követelés. Ha pedig a lakcím változást nem jelentette be az eredeti jogosultnak, akkor bukja az ellentmondást is.

nonolet # 2018.03.19. 11:16

Amíg csak tőlük jön levél, addig semmi teendő.
(max megírod nekik, hogy: "hess, ez már elévült")

MAJD HA netán érkezik a MOKK egyik közjegyzőjétől
egy "Fizetési meghagyás" is, akkor majd annak kell
ELLENT MONDANI
15 napon belül,
KÖZJEGYZŐNÉL.

Azzal, hogy: "Elévült".

Márti71 # 2018.03.19. 11:12

Segitséget szeretnék kérni! Nem rég megkeresett az Intrium Justicia behajtó cég ,hogy van tartozásom.Állitólag 2008-ban nem rendeztem egy számlát és azt akarják behajtani,az összeg 10.000 ft volt amiből már 40,000 ft lett.Több levelet küldtek a régi cimemre ahol már 14 éve nem lakom és ki is voltam jelentve.11 év telt el ,telefonon sms ben zaklatnak Mit tegyek?mert fizetni nem fogok ennyi idö után és ilyen összeget.

Köszönöm a választ.

Követeléskezelő cég # 2018.03.04. 21:48
Vadsuhanc # 2017.07.21. 11:20

gerbera megelőzött és igaza is van....

Így nem lehet segíteni, ha nem írod mit követelnek és miért csak Te gondolod.....

Vadsuhanc # 2017.07.21. 11:18

Kedves etella!

Tulajdonképpen mit fellebbeztél meg a Bíróságon?

A végrehajtó végrehajt! Azt amit a kezébe kap iratot az alapján. Az általa hozott döntések pedig egyszerűen ellenőrizhetők a Vht. alapján.

Én értelek egyébként, de a végrehajtótól még mindig nem kérted ki, hogy mit akar az EXIGO, addig meg kár azt állítani, hogy a végrehajtó a hibás....

Most ugyanott vagyunk ahol voltunk.....

gerbera317 # 2017.07.21. 11:14

Annak, hogy az egyes végrehajtók személyes stílusát nem díjazza a nagyközönség, vajmi kevés köze van ahhoz, hogy haragudni kell-e rá, amiért hivatlból _köteles_ eljárni az adós ellen.
Ha haragszol rá, akkor húzkodd meg a nagy szemöldökét, paskold meg a kopasz homlokát, de csak azért, mert ő a Radics Csaba. De azért, mert ő végrehajtó, aki köteles ellened eljárni, egy rossz kijelentésed nem lehet ellene.

etella # 2017.07.21. 10:52

Kedves Vadsuhanc, aranyos, hogy írod nem rá kell haragudni. Nem tudom ismered e dr. Radics Csaba végrehajtót, de 10 megkérdezettből 11 /nem elírás/ ökölrázással válaszolna.

etella # 2017.07.21. 10:49

Vadsuhanc, a CITI bankkal kapcsolatos iratokat már régen kikértem. A Nyugdíj intézettől is a kimutatást, hogy mióta milyen összeget vonnak. Megfellebbeztem, de még nem kaptam semmi választ a Pest Megyei Bíróságtól. Az EXIGÓ féle behajtó cég anyagát még nem volt időm kikérni. de azt is megteszem.

Grave7 # 2017.07.18. 18:31

@Vadsuhanc: Meglepett amit írtál, nem gondoltam volna, elnézésedet kérem és elismerésem a munkádért.

Vadsuhanc # 2017.07.14. 17:34

Kedves etella!

A végrehajtó nevében benne van, hogy Ő végrehajtó. Végrehajtja, ami a kezébe adott végrehajtási lap alapján végrehajtható.

Nem rá kell ( mindig ) haragudni.

Kérd ki az iratokat ( 100 forint per oldal ) Sok minden ki fog belőle derülni.

etella # 2017.07.14. 17:23

Köszi a tájékoztatást. Csak el megyek a Radics Csaba végrehajtóhoz, bár inkább másol szeretném látni. Sok reményem nála nincs.

Vadsuhanc # 2017.07.14. 13:46

Általam őszintén tisztelt Grave7!

28 éven keresztül dolgoztam jogszabályok között. Több száz tárgyaláson vettem részt büntető és szabálysértési eljárásban. Az akkor szabályok szerint a " vádat " képviselhettem.Volt szerencsém még a Parlamentben " házkutatni " saját kezdeményezésemre.

Természetesen ez régen volt. Az elmúlt idő alatt nem foglalkoztam a törvényekkel amelyek egy közel 10 év alatt jócskán megváltoztak. Eljárt felettem az idő.

Tiszteletem az általad eddig nyújtott segítséged kapcsán jelenleg is fent áll irányodban és szeretném, ha tudnád, azt is tudom, hogy nincs időd pontosan és részletesen visszaolvasni a kérdések alapját, amely hiányában természetesen nehéz pontos választ adni.

Én csak köszönettel tartozom irányodba, amely köszönetet ezúttal is kifejezek.

Egyben köszönöm, hogy egy jogilag képzetlen embernek leírtad, amit lentebb leírtál.

Tisztelettel irányodban és köszönöm megtisztelő válaszod !

Vadsuhanc