gyermekelhelyezés megváltoztatása


monalisa1 # 2011.04.26. 14:25

A kérdező nem írta, hogy az anya a gyermekeket magával akarja vinni, nem, hanem azzal kapcsolatos a kérdés, hogy ez idő alatt a gyermekek az apánál lesznek-e elhelyezve.

Ha pár hónapig az anyai nagyszülőknél vannak - és ez idő alatt az apai láthatás / kapcsolattartás nem csorbul, akkor szerintem kár bolygatni a dolgot.

Valamint nem tudhatjuk, hogy az anya mi okból inkább a szülenél helyezi el a gyermekeket, és miért nem az apánál - ideiglenesen.

monalisa1 # 2011.04.26. 14:20

Az anya mennyi időre megy külföldre, valamint az sem mindegy hová...

Ha csak 2-3 hónapra akkor egy gyermekelhelyezés megváltoztatási per rossz esetben még el sem kezdődik, nemhogy jogerősen be is fejeződjön azt.

Írj konkrétumokat és ne általánosságban kérdezz.

ObudaFan # 2011.04.26. 14:17

Ha a másik szülő vagy bíróság engedélye nélkül külföldre viszi, akkor ez igen erős indok az elhelyezés megváltoztatására. Amíg ez csak feltételezés, addig ez nem sok.

annuspannus # 2011.04.26. 13:35

Van arra Magyarországon reális esély, hogy akár még ilyen külföldi probléma esetén , az apánál helyezzék el a gyermekeket ?

derill # 2011.04.26. 07:25

annuspannu: amennyiben a hozzájárulásod nélkül viszi ki tartósan külföldre a gyermeket a gyermekek jogellenes elviteléről szóló hágai egyezmény alapján indíthatsz eljárást a gyermek visszahozatala érdekében. Egyébként alapot szolgáltathat a gyermekelhelyezés megváltoztatására is.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

annuspannus # 2011.04.20. 13:53

Az lenne a kérdésem, hogy abban az esetben, ha az Édesanya nyilatkozta a bíróság előtt, hogy nem kíván külföldre menni a gyermekeivel, ennek ellenére elvállalt egy külföldi munkát van-e remény, hogy az Édesapánál helyezzék el a gyermekeket ? Szakértői vélemény is született az ügyben, ami kimondja, hogy külföldre távozás esetén az apánál kell maradjanak a gyermekek.

ObudaFan # 2011.01.19. 21:47

Kérd a bíróságtól, hogy ideiglenes intézkedést hozzon a gyermektartásról.

mitya1973 # 2011.01.19. 10:58

rossz topicba irtam .Bocs.

mitya1973 # 2011.01.19. 10:58

Abban kérnék segitséget,hogy mit tehetek az esetemben.
Én 37-éves apa vagyok két gyerekkel.Az anya távozott mostmár 9 hónapja egy másik úriemberhez(a gyerekek nélkül).beadtam a gyermekelhelyezésit,stb a biróságra,májusban.szeptember 9-én volt egy tárgyalás,ott kimondta a biró hogy maradnak velem a kicsik.(ideiglenesen)papirt még mindig nem kaptam róla.(persze lesz még tárgyalás.)Az anya nem fizet egy árva petákot sem.(pedig lett kérve)Gyakran bejelenti hogy nem tud jönni láthatoságra a kicsikhaz.(2 hetente szombat 9-18-ig)a jelenlegi bérem stb,60+29 albérletben lakom,a két kicsivel.Szüleim segitenek,de nem várhatom örökké hogy adjanak ök pénzt mert nekik is szükség van rá mint mindenkinek.
Tehát a kérdés.Mit tegyek hova forduljak hogy elörébb kerüljön az ügyem,illetve hogy az anya végre fizessen?

anett78 # 2010.10.18. 16:53

Tisztelt Dr.Grád András!
Ne haragudjon,hogy levelemmel zavarom,de segitséget szeretnék kérni öntől!
Nem is tudom,hogy kezdjem,mert nem igen vagyok benne jártas de ha nem haragszik akkor leirnám saját
szavaimmal......

Három éve megszünt a munkahelyem és a volt párommal irtunk egy papir amiben arrol volt szó,hogy ideiglenesen
nála lakik a közös gyermekünk míg én nem jövök rendbe anyagilag!De ő ezt a papir bevitte a Bíróságra és én már
csak a bírósági végzést kaptam meg amiben az állt,hogy a gyermek az ő gyámsága alá került.....!!!
Most szeretném vissza hozni a gyermeket,mert rendezödött az életem és folyamatos bejelentett munkám van már
1 éve és rendezett párkopcsolatban élek akivel együtt nevelem a 15 éves lányomat!!!
Az exemnek is van egy pár kapcsolatta és azóta a gyermekem elég zárkozott lett.....Pl: Volt olyan,hogy bepisilt
amikor nálam volt és amikor megkérdeztem tőle,hogy miért nem szólt akkor rögtön elkezdett zokogni,olyan érzésem
volt mintha félne,pedig én SOHA nem bántottam és mindent megtudtam vele beszélni (most 7 éves és kislány)!!!
Volt olyan is,hogy elmesélte a gyermek,hogy "Gyilkosos Barbie"-st játszott az exem barátnőjével...!!!
Az exem az édesapjával él együtt és nem valami fényes lakásban.....+ 24 - 48 órában dolgozik az exem és ilyenkor
2 napig a papával van a kislányom.......Nemtudom,hogy ennyi elég-e önnek ahhoz,hogy valami tanácsot tudjon
nekem adni......

De minden reményem önben van és szeretném ha valamit tudna irni,hogy merre induljak el és mik a kilátásaim
vagyis mennyi esélyem van ahhoz,hogy vissza kerüljön hozzám az Imádott kislányom!!!!
Kérem segitsen......!!!!

Üdv: Egy kétségbe esett Anyuka!!!!

anyaaa # 2010.09.20. 11:41

akkor nem tudnék esetlegesen élni ezzel a helyzettel, mert myilván ha tudtára adnám , hogy tudok erről, megszakitaná a kapcsolatot vele.
Vagy rosszul gondolkodom? Bocsánat de nagyon padlón vagyok.

sió # 2010.09.20. 11:19

Na így már tiszta. És ha leülnél vele beszélgetni a dologról?

anyaaa # 2010.09.20. 11:19

Megtudtam, hogy a (hivatalosan még) férjem a 30 hónapos gyermekem

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/35/18735#…

ez a lényeg. hivatalosan még. sajnos..

anyaaa # 2010.09.20. 11:17

?????? 2 éve különélünk a férjemtől azalatt volt egy élettársi kapcsolatom, aminek vége lett és ŐT kereste fel.

sió # 2010.09.20. 11:16

Azt nem értem, hogy az exemet felkereste. Tehát a volt férjed felkereste az exed, aki ő maga, nem? Vagy én tévedek, vagy itt nem történt semmi extra sem. Saját magától az ember sokszor kér segítséget, egy ismerősöm lefekvés után közvetlenül szokott saját magával beszélgetni.
A volt férjed sms ben beszélget magával, gondolom hogy örül amikor kap egy sms-t, és kíváncsi hogy ki írta…

anyaaa # 2010.09.20. 11:02

Kedves Kbs, ami tőlem telhető de igen elkövetem.De !!! Nekem nincs annyi pénzem , hogy mindenkit lefizessek , csak hogy mellettem tanúskodjanak. Ha lenne , már az ügy sínen lenne. Sajnos annál többet , hogy megadom a szeretetet ami kell neki , nem tudok tenni .

Üdv. anya

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.20. 10:53

Hát nem szemét?! Bár... Most jut eszembe: te nem követsz el mindent, hogy a gyereket nálad helyezzék el?

anyaaa # 2010.09.20. 10:43

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem a köv. lenne : Megtudtam, hogy a (hivatalosan még) férjem a 30 hónapos gyermekem megszerzéséért mindent elkövet.
Az exemet felkereste egy smsben ami a köv-t tartalmazta:
„szia a segitséged kérném, hogy a lányomat megszerezzem, pénz nem számít. segits!“

Jelenleg 1 hét itt –1 hét ott a felállás…
Kezdhetek valamit ezzel az sms-sel?

Köszi a választ, egy anya.

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/35/18735#…

zsoka78 # 2010.09.16. 05:33

Köszi. Ezt olvastam, csak nem tudtam, hogy ezt nevezik kettős feltételnek, amire mindenhol hivatkoznak.

ObudaFan # 2010.09.15. 19:10

Csjt 72/A. § (2) A gyermek elhelyezésének megváltoztatását abban az esetben lehet kérni, ha azok a körülmények, amelyekre a bíróság a döntését alapította, utóbb lényegesen megváltoztak, és ennek következtében az elhelyezés megváltoztatása a gyermek érdekében áll.

ObudaFan # 2010.09.15. 19:10

Csjt. 72/A. §

zsoka78 # 2010.09.15. 13:42

Sziasztok!

Valaki mondja már meg nekem legyen szíves, hogy gyermekelhelyezés megváltoztatására indított perben mi a jogszabály által megkívánt kettős feltétel fennállása, azt tudom, hogy csjt valamelyik paragrafusában le van írva, de én nem tudtam ezt megfejteni, hogy mi lehet az a két feltétel, aminek fenn kell állnia?

Köszi

ObudaFan # 2010.09.14. 19:28

Nincs mit.

zsoka78 # 2010.09.14. 12:40

Köszi a segítséget.

ObudaFan # 2010.09.14. 11:22

Ez a pszichológus szakértő feladata lesz.