Apasági teszt


rainbov # 2019.10.01. 19:16

Üdvözletem Mindenkinek!

Gyermek láthatással kapcsolatos problémáim vannak,ennek rendezéséhez keresnék valóban hatékony,megbízható ügyvédet Miskolcon. A probléma elég szerteágazó,nehéz lenne leírni itt pár sorban. A dolgok lényege hogy mivel a gyámhatóság nem tudja hatékonyan kezelni a köztünk és a volt párom közötti ellentéteket,ezért bíróságon akarok pontot tenni ennek a rémálomnak a végére. Viszont mivel még nem volt ezelőtt kapcsolatom egy ügyvéddel sem,illetve nem ismerek egyet sem,nehéz bármire is hagyatkoznom. Ezért ha valaki tud ebben a kérdésben tanácsot adni,azért igazán hálás lennék!

Köszönöm előre is!

Ani0601 # 2020.07.21. 20:21

Szép estét!
Apasági tesztet mikor lehet kérni a bíróságon?
Lehet azzal indítani egy válást, vagy már a válás egyik tárgyalásán kell kérni? Érdekelne még h ennek a költségei hogy alakulnak? Akkor kell fizetni, v a vizsgálat után?
Köszönöm a választ előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.22. 05:25

Nem lehet a bontperrel összevonni az apaság vélelme megdöntése iránti pert. (Aminek nem is biztos, hogy helye van egyáltalán.)

Vivi # 2022.02.01. 19:29

Tisztelt Olvasók!
Apai elismerő nyilatkozat után milyen peren kívüli vagy peres eljárás létezik az apasági teszt elindítására? Nem előre tervezett, nem működő kapcsolatból született gyermek, amiben a kapcsolatot csak a gyermek érdekében próbáltuk meg működtetni.
Az anyuka vagyok, apukával megromlott a viszony, de része akar maradni a gyermek életének, én nem szeretném, felmerült és nem titkoltam előtte sem már a várandósság idején az apasági kételyem.
Ha hajlandó és ha nem akar beleegyezni a tesztbe, hogyan tudom mégis rávenni? A gyereken keresztül akar az életem része maradni..
Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.01. 19:34

Nincs jogosultságod az apaság vélelmének intézményes kétségbe vonására. A gyámhatóság indíthatna eljárást a gyerek nevében, érdekében, de ilyen tényállás mellett nem fog.

Vivi # 2022.02.02. 18:18

Jó estét kívánok! Mit ért intézményes kétségbe vonás mellett? Nem intézményesen kétségbe vonni, de teszteltetni szeretném. Ha nem vér szerinti a szülő, de elismerte, viszont nem élünk már együtt, akkor egy idegen hogyan maradhatna a gyermek életének része?
Illetve az ilyen tényállás alatt a meglévő elismerő apai nyilatkozatra gondol? Többször kértem csináljuk meg, ez halogatás vagy a téma kerülgetése részéről. Sem én sem a gyermek nem akarunk kétségek között élni ha már ilyen módon sikerült ezt a helyzetet összehozni, szeretnék tisztán látni.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.02. 19:44

Magadban úgy vonod kétségbe, ahogy akarod. Sőt, a barátnőiddel is megbeszélheted. De ennek semmi joghatása nem lesz.

Majd a gyerek indíthat pert, ha betölti a 18-at. (Ő is csak addig, amíg a 19-et is be nem tölti.)

PRoland38 # 2023.11.01. 11:44

Tisztelt Hölgyem / Uram!
Egy hölgy ismerős kérdésére szeretnénk választ kérni:

"Üdvözlöm! 2023.agusztus 31.n született a kisfiam ,apuka alkalmi szeretői kapcsolatból volt nem akar tudomást venni a kisfiáról .Az ügyvédem kiküldött neki egy tértivevényes levelet .E-mailbe azt a választ kaptam ,hogy nem tudunk egymásról semmit és soha nem találkoztunk nem tudjs ki vagyok .Az apasági pert elinditom .Kötelezhetik dnd tesztre? Nekem
bizonyítanom kell hogy volt szexuális kapcsolatunk? Mennyi idő egy ilyen per?Várom válaszát. Köszönöm.Tisztelettel."

Üdvözlettel!

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.01. 17:24

Igen,
Szigorúan vége igen - de a gyakorlatban ezt a bíróságok nem veszik véresen komolyan.
Fél év, egy év.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.01. 17:24

Jut eszembe: ha van ügyvédje, miért nem őt kérdezi?

PRoland38 # 2023.11.01. 19:12

Kedves Kovács_Béla_Sándor!
Köszönjük a választ.
Üdvözlettel!

Majordomus # 2023.11.01. 20:51

Mit fogsz lépni?