Apasági teszt


Nikoletta0530 # 2017.06.28. 14:14

Kedves fúrumozók!

Férjemmel jelenleg válunk. A válási keresetlevelet pár hete adtam be. 2 gyerekünk van. egy 7 éves és egy 5 hetes. Több mint 7 évig voltunk házasok. 7 évvel ezelőtt is már együtt voltam a férjemmel,de közben volt egy futó kalandom. Nem mondtam el a páromnak,mert nem szerettem volna ha elválnak útjaink. Pár hónapra rá terhes lettem. Mivel egy időben voltam együtt a párommal is és a futó kalanddal is,így 50-50% volt az esély,hogy ki az apa. Ezt a félelmemet nem osztottam meg a párommal.A férjem a 7 éves gyereket sajátjaként nevelte 7 éven keresztül.Közben a gyermek 5 éves korában apasági dns teszttel kiderült,hogy nem a férjem az apa. Ennek ellenére továbbra is házasokként éltünk,sajátjaként nevelte a gyereket továbbra is,és közben terveztük a második gyermeket,amyely idén májusban született meg. Sajnos a férjem megismerkedett egy nővel és márciusban elköltözött. A gyereket telefonon hívta,illetve látogatta amikor tudta. Pár napja hívott a férjem,hogy ő nem fog más gyerekére gyerektartást fizetni,és ehhez elég csak egy dns tesztet csináltatnia és leírnia,hogy mivel nem ő a gyerek apja nemis fog fizetni semit sem. A kérdésem az lenne,hogy ez így megy? Ilyen egyszerűen el lehet ezt intézni,hogy eddig az apja volt,meg kellett neki a gyerek,mostmár,hogy új kapcsolata van már nem kell neki,mert fizetnie kellene? Válaszát,segítségét előre is nagyon szépen köszönöm.

Burn Out # 2017.06.28. 14:21

A kérdésem az lenne,hogy ez így megy?” - nem egészen így megy, de ha belegondolsz és szívedre teszed a kezed, akkor tényleg más gyereke...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.28. 16:45

Az, hogy a gyerek mit érez, a jelek szerint a kutyát se érdekli. Ja, de a kutyát igen. :/

lajcsó # 2017.06.28. 16:46

"Ilyen egyszerűen el lehet ezt intézni,hogy eddig az apja volt,meg kellett neki a gyerek,mostmár,hogy új kapcsolata van már nem kell neki,mert fizetnie kellene?"
Na és az igazi apa? Ha már így alakult akkor igazán átvehetné a "gyeplőt"!

nonolet # 2017.06.28. 22:51

Talán ne akarj tőle pénzt... és örülj hogy eddig nevelte a más gyerekét.

Nem kéne háborognod félrekefélő-sunyi csalóként.
Örülj, hogy eddig is eltűrt.

Mostantól meg viseld terhet EGYEDŰL!
Vagy valódi apától kérj pénzt...

krisztofer1118 # 2018.09.11. 14:50

Jó napot!
Én arra lennék kíváncsi,hogy ha a kisfiam anyakönyvi kivonatába nem szerepel apa,de tartják a kapcsolatot,viszont semmilyen anyagi támogatást nem nyújt és én nem is várom el tőle,akkor kérheti jogilag is a láthatást illetve azt hogy felvegye a nevéz a kis fiam?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.11. 15:13

Addig lehet apaság megállapítása iránt pert indítani, amíg az apai státusz betöltetlen.

krisztofer1118 # 2018.09.11. 15:22

És arra is kötelezhetnek hogy az apa nevét viselje?
Vagy abban az esetben is indïhatnak apaságit,ha "fantom apa"szerepel az anyakönyvi kivonatban?

alfateam # 2018.09.11. 15:25

krisztofer1118!
olvasd el ezt-(is)....

https://jogaszvilag.hu/…gallapitasa/

krisztofer1118 # 2018.09.11. 15:30

Köszönöm.

Ká.Té # 2018.09.20. 19:11

Kedves Fórumozók!

Nemrégiben jutott tudomásomra, hogy aki törvényesen apámként szerepel, nem biztos hogy vérszerint is az.
Fogantatásom hónapjában, édesanyámnak két kapcsolata is volt, így nem tudni biztosat.
Mivel ez érzelmileg mindig éreztetve volt velem, szeretném ha pont kerülne az ügy végére.
Van e ingyenes lehetőség, ahol esetleg tanácsot is tudnak adni jogilag, illetve segíteni tudnak az ügy elindításával?

Köszönöm

Vadsuhanc # 2018.09.20. 21:06

Ülj le édesanyáddal és az apádnak nevezett személlyel beszélgetni. Ők tudni fogják.

Ingyenes vizsgálat nincs és ahhoz egyébként is nem csak a Te akaratod a mérvadó. HA nem ad mintát arra nem kötelezhető az apád.

Mi a francnak nézed az a sok szar sorozatot az RTL-en.. családi titkok vagy mi.....

Ká.Té # 2018.09.21. 03:21

Kedves Vadsuhanc.

Nem nézek ilyeneket, bőven elég az elmúlt 30 év amit megéltem... Hidd el, nem poénból érdeklődők fórumokon. 20 éve kutatok a családon belül, mindenki elzárkózik. 20 év alatt ennyit sikerült édesanyámtól megtudnom pár hete.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.21. 05:31

Ennyit se kellett volna.

19 éves korodig indíthattál volna pert az apaság vélelmének megdöntése iránt - de azt is minek. Kicsi az esélye, hogy kiderüljön, trónörökös vagy, csak elcseréltek.

alfateam # 2018.09.21. 15:11

Ká.Té!
http://rtl.hu/…ti-tortenete
Neked is jogod van megtudni ki a biológiai apád, ne add fel nem is olyan nehéz. Van azért rizikója is de akkor is érdemes.

niko04 # 2018.12.31. 16:54

Azzal kapcsolatban érdeklődnék, hogy ha van egy férfi, aki azt gondolja, hogy az övé a gyermek, (pedig én biztos vagyok benne, hogy nem, mert nem akkor volt közünk egymáshoz, amikor a fogantatás történt, hanem előtte hónapban) , akkor indíthat-e apasági pert, vagy kötelezhet-e apasági dns teszt elvégeztetésére? A tényleges apa semmit nem tud erről a botlásról.
Köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.31. 17:02

Nem.

pacsuli # 2019.01.09. 22:10

Kedves Fórumozók! Milyen módja van annak, hogy a vélelmezett apa tudta vagy beleegyezése nélkül, egy úgymond megszerzett mintából apasági vizsgálatot lehessen csinálni? A vizsgálat célja mindössze bizonyos lelki problémák elsimítása volna, nem pedig jogi vagy bírósági procedúra, pénzszerzés, ilyesmi. Lehet valahova anonim mintákat leadni és összehasonlítást kérni? Erről nyilván nem is készülhet hivatalos papír nevek hiányában, tehát nem érhet az a vád senkit, hogy majd később jogilag felhasználja. Ez mindössze valami olyasmi lenne, hogy a két minta hány százalékban hasonlít egymásra, vagy valami ilyesmi. Létezik ilyen? Milyen minta lehet erre alkalmas? Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.10. 05:56

Tudomásom szerint anonim mintával nem végezhetnek apasági vizsgálatot, az ismert mintaadónak pedig kell a hozzájárulása.

drbjozsef # 2019.01.10. 06:36

Apasági vizsgálatot hivatalosan nem. De ha csak a "leleki béke" a cél, akkor két ismeretlen mintával lehet kérni DNS vizsgálatot. Pusztán az egyezőség nagyságrendje a kérdés.

Legalábbis elvileg. A gyakorlatban a mintavétel nem olyan egyszerű (általában a vizsgálat előtt csinálják, személyes megjelenéssel).

De elméletben nem lehetetlen.

pacsuli : keress egy DNS vizsgálatot végző céget, és kérdezz rá a mintavételre. Egyáltalán vállalnak-e ilyet, hogy viszel két mintát, és úgy végzik a vizsgálatot. Az esetleges "szennyeződések" miatt jó esélyed lenne rá, hogy eredménytelen lenne a vizsgálat.

mkjh224 # 2019.05.22. 20:38

Kedves Jogaszok,
Az alabbi kerdesben kernem a tanacsukat. Adott egy ferfi, aki lefekudt egy prostitualttal, aki most terhes. A no nem jelentkezett a ferfinal, hogy terhes, a ferfi ezt nem is tudja, de elvileg siman lehet, hogy a gyerek apja ez a ferfi. A ferfinek van egy ingatlan a tulajdonaban, illetve egy masik, mar felnott koru gyermeke.
Amennyiben a no vilagra hozza a gyermeket, tegyuk fel, hogy a no bejelentkezik a ferfinel, csinalnak tesztet es kiderul az apasag, ebben az esetben mikeppen oldhato meg, hogy az ingatlant egyedul az idosebb gyermek orokolhesse? Ha peldaul azonnal rairatja erre az idosebb gyermekre az ingatlant? A no nem tud arrol, hogy a ferfinek a neven milyen tulajdon szerepel.
Amennyiben a no nem jelentkezik a ferfinel az apasag miatt, meddig lehetseges, hogy megis megtegye ezt ugy, hogy a potya-gyerek is orokolhesse az ingatlan egy reszet?
Elore is koszonom a tanacsot!

drbjozsef # 2019.05.23. 05:50

mkjh224,

elvileg siman lehet, hogy a gyerek apja ez a ferfi.
Meg ezek szerint pár száz másik is.

mikeppen oldhato meg, hogy az ingatlant egyedul az idosebb gyermek orokolhesse? Ha peldaul azonnal rairatja erre az idosebb gyermekre az ingatlant?
"Ráíratja" (=ajándékozza) az ingatlant ÉS még él legalább 10 évig.
Egyébként köteles részre jogosult belőle a másik (többi) örökös.

Amennyiben a no nem jelentkezik a ferfinel az apasag miatt, meddig lehetseges, hogy megis megtegye ezt ugy, hogy a potya-gyerek is orokolhesse az ingatlan egy reszet?
Bármeddig, amíg igazolni tudja, hogy az illető az apa. Vagyis az apa életében bármikor indíthat pert apaság megállapítására. Utána már nehézkes lenne.

Ati80 # 2019.06.28. 11:23

Tisztelt Jogászok!

Elváltam a feleségemtől. Kapcsolatunk alatt több lombik után sem sikerült a baba. A válás után kérte a volt feleségem , hogy mondjak le az embriókról. Aláírtam. A volt feleségemen 2 hónapja újra beültetést végeztek el. Egy megtapadt és most állítólag az én gyermekemet várja. (nekem nem lehet elvileg gyermekem). Miután lemondtam az embriókról, van e jogom apasági vizsgálatot kérni tőle?

Köszönettel, Atilla

Kovács_Béla_Sándor # 2019.06.28. 11:35

Minek?

Ati80 # 2019.06.28. 18:54

Minek?
3 eshetőség is van.

  1. Volt donor által megtermékenyített petesejt
  2. Általam megtermékenyített
  3. Azóta volt több párkapcsolata

Ezért a kérdés, hogy jogilag milyen lehetőségeim vannak ilyen esetben az apaság megállapítására.