bt megszuntetes


_Wasp_ # 2009.08.15. 15:07

igazán nincs mit. máris hiányzol...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Carlo # 2009.08.15. 13:14

Kedves Lúzer!

Véleményed lenyűgöző. A tanácsokban érezhető volt némi sértő cinizmus.
Ettől eltekintve mindenkinek köszönöm a segítséget, drága időt.

/Carlo elmorzsol egy könnycseppet/

Az említett 5 ügyvédből az egyik történetesen ügyész volt előtte. Ennyit a hozzáállásról!

Üdv


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

_Wasp_ # 2009.08.15. 11:26

az ügyvédi hivatás sem garancia arra, hogy valaki ne legyen idióta.

két eset van. Az egyikben te vagy a világ legpechesebb embere, hogy 5 véletlenszerű ügyvédet kiválasztva csupa béna alakkal futottál össze.

A másikban rosszul ítélted meg a helyzetet.

mint az előbb.

felhoztál egy példát, hogy sikkasztottál. mi azt tanácsoltuk, hogy tedd vissza a pénzt mielőbb, mire te más, csaláson alapuló bűncselekményeket akartál elkövetni.

Amikor jeleztük, hogy ez veszélyes büntetőügyekben, akkor vagdalkozni kezdtél, és szidtad, az idejüket önként és dalolva rád áldozó kollégákat, mindeközben röhögve mondtad, hogy csak szivattál minket, és kitaláltad az egészet.

Reméljük, mások már nem pazarolnak egy gondolatot sem rád.

Sok szerencsét a bíróságokon! Lúzer.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Carlo # 2009.08.15. 11:05

"A vélemény szabad, így véleményed szerint akár ingyenélők is lehetünk."

Nem ezt írtam. Szavam forgatni minek?
Ami felháborító az, hogy az ügyvédek éhesek. Elvállalnak mindent és az ügyfelet hitegetik miközben a cégalapításokkal, válópereikkel és egyéb megbízásaikat helyezik előtérbe a zseton miatt. Nagyon gáznak tartom az időhúzást is. Ezzel megint csak hitben ringattatják a nyomorultat. A védő az ügyfele érdekeit helyezze előtérbe és ne mérlegeljen.
(Persze maradjon lojális a társadalomhoz és az erőszakos cselekményekre ezen véleményem nem vonatkozik.)
Azt ügyek súlyáról beszélek!!! Büntetőügyet nem lehetne elhanyagolni, arra kellene a legtöbb időt fordítani.
Nem ez lenne a korrekt?
Ez a sima lehúzás! Nincs róla fogalmam? Ne nevettess...

"Az ilyen palik szoktak először ügyvéd után kiálltani, amikor valamilyen jogsérelem éri őket."

Életemben egy ügy miatt kellett kiáltanom, de az 5. megbízott ügyvédem után elmentem egy tanácsadóhoz.
Egyedül Ő foglalkozott tisztességesen a problémámmal.
Mindennek utánajárt szakértői kérdéseket Ő írta össze. Kivesézte a dolgot, de képviselni nem tudott ezért így kénytelen voltam az 5. megbízott ügyvédre támaszkodni. Nehezen, de megértette miben van érdemi védekezésem, előtte pedig tárgyalásról lemondást emlegetett mint egyetlen megoldást.
Ez kicsit rávilágított a dolgokra doktor.

Na mindegy!
Túl vagyok rajta szerencsésen viszont a siker nem a jogi képviselőmet illeti! Visszakérném a pénzeket, de ugyebár az nem jogos...


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

Dr.Attika # 2009.08.15. 10:20

Nincs szó lélekbe taposásról. Csak olyan dologban nyilvánítottál sommás véleményt, amihez "skandináv gombod nincs". Az ilyen palik szoktak először ügyvéd után kiálltani, amikor valamilyen jogsérelem éri őket. A vélemény szabad, így véleményed szerint akár ingyenélők is lehetünk.

Carlo # 2009.08.15. 05:57

Mi a system Mister?

Mások nyomorából éltek és csak a saját érdekeiteket nézitek. A jó hír a legfontosabb a krémben ugye?
A többi pedig mehet a levesbe még ha a vád gyenge lábakon áll... Ha már bíróság előtt van a dolog, minek erőlködni??!! Velük a statisztikát javítjátok a pénzemberekért kiálltok és lezsírozzátok (pénzből élünk ugye!), nehogy lerontsa a presztizst.
A védő fogalma nekem nem ezt jelenti!
Jó tanács: Ha valamit elvállalunk, csináljuk lelkiismeretesen vagy utasítsuk el a nyomorultat legyünk őszinték és közöljük vele, hogy el vagyunk havazva! Ha agy nincs hozzá, nem kell büntetőügyekbe sem ugrani. A kamara miért nem tesz rendet?
Független bíróságról ne is beszéljünk...

Nem akarok általánosítani, de van tapasztalatom.
Azért ó, hogy az Igazság háza nevet átírták, de elég lett volna, ha elveszik belőle az I betűt.
Tisztelet a becsületnek, kivételnek!
Senki lelkébe nem akarok taposni, elnézést ha megbántottam valakit!

Tudják az akiknek szól és remélem olvassák is a fórumot!!


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.14. 21:36

Ugyan, hagyd. Kötekszik.

Dr.Attika # 2009.08.14. 19:00

Milyen az a pincsi viselkedés? Meg honnan tudod, hogy az ügyvédek 99%-a hogyan viselkedik a tárgyaláson. Jelen voltál minden tárgyaláson? Ha nem mindenen, de legalább 100-an?

Carlo # 2009.08.14. 15:19

Köszönöm a tanácsot.
Sok sikert kívánok a pályán.

Egy dolog még érdekelne és szeretném ha megválaszolná nekem valaki.
Miért van az, hogy a bíróságon az ügyvédek 99% "pincsibben" viselkedik mint a vádlott?
Ez a védő megfelelni vágyása, vagy a biznisz miatt kell a színjáték a(z) (t)Örvényházban?

Amúgy a eredeti kérdésem csak egy kitalált story és a válaszokkal elégedetlen vagyok...
;)


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

ObudaFan # 2009.08.13. 18:49

Nem biztos, hogy rosszhiszemű? Az, hogy úgy vetted ki a pénzt a cégből, hogy tudtad, hogy a hitelező követelése emiatt nem lesz kiegyenlítve? Azért az ügyészségen ezt így ne add elő.

Carlo # 2009.08.13. 17:22

Nem biztos, h rosszhiszemű? :)
Magyarországon élek én is...


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

ObudaFan # 2009.08.13. 16:05

Attól, hogy egy cég becsődöl, még nem biztos, hogy az ügyvezető, vagy atagok rosszhiszeműek voltak. Speciel a ti esetetekben azonban igen.

Carlo # 2009.08.13. 12:37

Értem és köszönöm.
Magyarán bármire bármit rá lehet húzni.
Mondjuk azt nem értem, hogy a sok száz becsődölt cég vezetői miért nincsenek rács mögött.
Ellenük miért nem indíttatott eljárást hűtlen kezelés vagy sikkasztás miatt az Apeh mint hitelező?
Még jövedelmezne is belőle valamelyik magánbörtönt építő miniszterünk...
Van megoldás, de itt ugye az ember nem fizet ügyvédi órabért.


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.13. 11:51

Éppen felveheti. :) Csak akkor a felszámoló követelni fogja tőle. Másrészt a sikkasztás gyanúja alól ezzel sem menekül, hiszen a kölcsönadás ugyanúgy sajátjaként rendelkezés lehet, mint a sima zsebretétel.
(Azt hiszem már említettem azt a konkrét bűnügyet, ahol a pénztárosra azt verték rá sikkasztásként, hogy az egyik kollégának a belső szabályzatban engedélyezett 24 óra helyett 48-ra adott úgynevezett "bónkölcsönt" a házipénztárból.)

Carlo # 2009.08.13. 11:50

Sehogy nem lehet kiírni?


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

ObudaFan # 2009.08.13. 11:43

Kölcsönként meg megint nem veheted fel.

Carlo # 2009.08.13. 11:29

Miként lehetne kivezetni ezt a pénzt? Felvetem magánszemélyként ezt a cégtől kölcsönként vagy valami más módon?


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

ObudaFan # 2009.08.13. 11:26

Ha nem vettétek ki a cégből, és a cég sem élte fel, akkor át kell adni a felszámolónak. Ha ez nem megy, akkor ott valaki sikkasztott.

Carlo # 2009.08.13. 11:24

Nem nagyon értek a számvitelhez.
A cégnek arányaiban sokkal magasabb a bevétele mint a költsége. A különbözet a nyereség ami után adózni kellett volna, de nem tettük meg 100 %-ban, csak egy részét fizettük. A nyereséget nem vettük ki a cégből ergo azzal rendelkezünk papíron, de átadni nem tudjuk a felszámolónak. Nem indulhat emiatt büntetőeljárás?


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

ObudaFan # 2009.08.13. 11:18

Tehát magyarul veszteséges.

Carlo # 2009.08.13. 11:13

Éppen ez az, hogy nyereséges de az adóterheket nem fizettem be. Végrehajtani nem tudják és felszámolják.


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

ObudaFan # 2009.08.13. 11:09

Hogy vehetnéd ki, ha veszteséges a cég?

Carlo # 2009.08.13. 10:05

Semmi módja nincs annak, hogy ezt kivehessem?
Kölcsön stb? A zárót megcsináltathatom újra, mert még nem adtam át.


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.13. 09:44

Ez eufémizmus. Ha a záróegyenlegben ott van, valójában pedig nincs meg, akkor az nem "elkopott", hanem elsikkasztottad. Jobb lenne visszapótolni.

Carlo # 2009.08.13. 09:42

Köszönöm a gyors választ!
Átadnám, de sajnos elkopott.


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!