bt megszuntetes


ctax # 2011.02.12. 15:22

Pénteken jött egy cégbirósági végzés, hogy az egyik általam régebben könyvelt céget a 2009 évi e-beszámoló miatt végelszámolásra itélték. Mivel akadályozva voltam én erről csak most szereztem tudomást. Még 15 nap a fellebbezési idő. Már azóta pótoltuk a beszámolót.
Mit tudunk még tenni. Az ügyvezető nem szólt a dologról.

Köszönettel

Tibi

Dr.Attika # 2011.01.26. 20:42

Akkor ez nem felszámolási, hanem végelszámolási eljárás. Ügyvédkényszeres a dolog. Az ügyvéd majd levezényli.

muhak # 2011.01.26. 19:42

Tisztelt Cím!

Egyszerűsített felszámolási eljárással kívánjuk megszüntetni a hat éve nem működő Betéti Társaságunkat, mely az összes „nullás“ igazolással rendelkezik, házi pénztárunk üres, folyószámlánkon egy fillér sincs.

Szeretném megtudni, hogy milyen okmányok szükségesek, hova kell beadni őket, illetve közjegyzői hitelesítés, vagy ügyvédi közreműködés kell-e hozzá?

Válaszát előre is megköszönve,

Galateia # 2010.11.27. 09:32

Köszönöm. Ez volt a tippem.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.26. 18:05

Szja.

Galateia # 2010.11.26. 16:43

Értem. És milyen adónemek terhelik az így "kapottakat"?

Galateia # 2010.11.26. 16:43

Értem. És milyen adónemek terhelik az így "kapottakat"?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.26. 16:20

És a különbözet után kell adózni.

ObudaFan # 2010.11.26. 15:08

A kültag és a beltag kapja olyan arányban, ahogy a társasági szerződés előírja, ennek hiányában a részesedésük arányában.

Galateia # 2010.11.26. 13:49

Még pár amatőr kérdéssel zavarnám a hozzáértőket - lehet hogy nem jog - de a folyamatban jártasak bizonyára tisztában lesznek vele.
Ha megszüntetem a bt-t (végelszámolás) mi történik a bt vagyonával? (az utóbbi időben nyereséges cégről van szó) Gyanítom a bel- és kültag "kapja" annak arányában, ahogyan az alapításnál is "beszálltak" a szükséges eszközökkel. És innentől kezdve az így "megszerzett" vagyon után jól sejtem hogy a kül- és beltagnak valamilyen formában majd adózni kell? Vagy téves nyomon járok? Köszönöm a segítséget előre is.

Nori80 # 2010.11.18. 10:46

Bocsánat,hogy irtam nem akartam feltartani!!!!!!!

Minden jót!!!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.18. 10:40

Bocsánat, de milyen esetben? Számomra még az se világos, a probléma melyik összetevőjéről beszélünk. (Az alkoholizmus és a kóros játékszenvedély nem jogi téma.)
És akkor a tényállás részleteiről még nem is volt szó.

  • Munkaviszonyban állt-e az édesanyád a bt.-vel? (Ez számít, nem az, hogy kültag volt.)
  • Ki került az utcára? (Egyáltalán mit jelent az, hogy azt "utcára került"? Felmondták a munkaviszonyát? Elvesztett-e a lakását? Megszűnt a lakásbérlete?)
  • Ha munkaviszony volt, akkor mióta?
  • Miért nincs jövedelme?

És így tovább...

(Itt mindenki tegeződik, szervusz.)

Nori80 # 2010.11.18. 10:15

Ön szerint mit kellene tenni ilyen esteben,vagy kihez fordulni?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.18. 10:13

Nem tudom. Az nem ettől függ.

Nori80 # 2010.11.18. 10:11

Tehát nem kaphat segéjt?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.18. 09:53

Kilépni egy egyszerű nyilatkozattal ki tud. De ettől még nem lesz jogosult az álláskereséséi támogatásra. Ahogyan a kültagság önmagában nem is akadálya a folyósításnak.

Nori80 # 2010.11.18. 09:45

ÜDV!

Segitséget szertenék kérni.A tesom és az anyukám csinált egy bt. minden rendben ment,de a tesom elkezdet inni mindent eljátszot és most az utcára került az lenne a kérdésem,hogy az anyukám kitud-e lépni,hogy munkanélüli segélyt kaphat-e ,mert semmi jövedelme nincs jelenleg.A tesom a beltag Anyukám a kültag.

Elöre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.16. 09:49

Egyszerűsített végelszámolás lesz az - nem felszámolás.

ObudaFan # 2010.11.16. 09:31

Megvásárolhatja, csak felesleges, mert a cég megszüntetésével amúgy is megszerzik.

picasso # 2010.11.16. 09:01

Tisztelt Fórumozók!

Egyszerűsített felszámolási eljárással kívánpm megszüntetni a bt.-t, az összes "nullás" igazolással rendelkezünk,házi pénztárunk üres, folyószámlánkon egy fillér sincs. Eszközeink nincsenek, csak két "leharcolt" személygépkocsival un. cégautóval rendelkezünk.
Kérdésem, hogy a bel-, és kültag megvásárolhatja-e az autókat saját névre, és a vételár meghatározására milyen szabályok vannak?

Galateia # 2010.11.03. 22:24

KBS köszönöm a gyors választ

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.03. 14:56

Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya.
A kétszeri közzététel díja 30 ezer forint.

Galateia # 2010.11.03. 14:51

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy egy Bt megszüntetése milyen költségekkel jár. (A hitelezőkkel szembeni tartozások kiegyenlítésén felüli dolgokra gondolok.) Pl. nagyságrendileg mekkora ügyvédi költséggel lehet számolni?
Köszönöm előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.01. 15:35

Az utolsó, a többit bízd rá.

LilyLo # 2010.09.01. 10:00

Sziasztok!
Egy több éve létrehozott Bt megszűntetésével kapcsolatban kérném véleményeteket. A lényeg az, hogy semmilyen tevékenységet nem folytatott a cég, egy ismerős könyvelő vállalta el, hogy a szerinte nem nagy munkát elvégezze a 0-s bevallásokat illetően. A felelősség ettől még tudom, hogy az enyém. Pár éve külföldön élek, és a könyvelő egyszerűen "eltűnt", azaz nem tudok kommunikálni vele. Nem válaszol a leveleimre, stb... Anno azt beszéltük, hogy lehet, megveszi valaki majd a Bt-t, vagy majd meglátjuk. De mivel nem került megszűntetésre, sem eladásra, és feltételezhetően az utóbbi években nem lettek beadva a bevallások, gondolom jókora büntetésekre számíthatok. Tudnátok erről valamilyen infót adni? Hol kezdjem az ügyet intézni? Előbb APEH, hogy az esetleges tartozást kiegyenlítsem? Utána cégbíróság a Bt megszűntetésére? Vagy ügyvéd felfogadása az egész ügyintézéshez?
Előre is köszönöm a segítségeteket!