Bt alapítás - kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.18. 22:27

Ha eladod, már nem lesz EVÁ-s. Akkor meg miért venné meg bárki? Fillérekért alapíthat újat.

zsebike03 # 2011.02.18. 19:53

Szeretnék eladni egy 2001-ben alapított EVA-s BT-t(egészségügy). 2007 óta van EVA-ban. A Bt jog-per és tehermentes.
Hol tudom meghirdetni? Hány lépésben lehet eladni?
Köszönöm

Gubanc69 # 2010.11.29. 12:16

Tisztelt ObudaFan!

Jövedelmem csak a személyes munkámért járna, ez eseti lenne.

Ők már kb. négy éve külön élnek, csak papíron nem váltak még el. (Már két éve mi élünk együtt a párommal.)

Az új - terveink szerint a jövőben létrehozandó - bt-ből, ahol a párom kültag lenne, is járna rész válás esetén a leendő exének?

Elnézést, nem tiszta. (Azért vagyok itt.)

Ahogy körülnéztem a fórumon, lehet, hogy a cégátalakulás lenne a megfelelőbb? A házastárstól nagyon jó lenne "függetlenedni", mert csak kerékkötő, és csak az alapításhoz kellett, semmilyen formában nem működik együtt... Sőt, még zsarolja is a páromat, hogy nem ír alá ezt-azt...

ObudaFan # 2010.11.29. 10:58
  1. Üzletvezető. Lehet.
  2. Az attól függ, milyen jövedelmed lesz a bt-ből.
  3. Ha még együtt élnek, akkor a bt-ben levő részesedése közös vagyon.
Gubanc69 # 2010.11.29. 09:34

Szép napot!

Párom nem vált még el, házastársával bt-jük van, ahol a párom a beltag és a munkáltatói jogok gyakorlója. Szeretnénk ezt a bt-t nullára futtatni (párom és egy alkalmazott be van jelentve), majd megszüntetni Nekem van heti 40 órás állásom. Bt-t alapítanánk, párom lenne a kültag, magam a beltag.
Kérdéseim:

1.) Lehet-e ő - kültag lévén - az ügyvezető?
2.) Az épületvillamossági végzettségével, és az én kiadványszerkesztés végzettségemmel alakítanánk ki a bt. profilját. Kell-e utánam (van főállásom)valamilyen járulékot v. szja-t fizetni?
3.) Ha párom házastársa beadná a válópert, mennyiben érintené ez az új bt-t, illetve engem?
4.) Miként tehetnénk meg azt, hogy minél egyszerűbb legyen az átállás-átjelentés?
4.) Lehetnek-e jogi buktatók?

Köszönöm

Noda10 # 2010.11.28. 14:07

Tisztelt fórumtagok!

A közeljövőben szeretnék egy internetes szolgáltatással foglalkozó vállalkozást indítani, amellyel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

A működés jellege miatt, és mert számolok a legrosszabbal az a legnagyobb problémám, hogy ez a fajta szolgáltatás nem biztos, hogy állandó forgalommal fog rendelkezni, eleinte biztos, hogy nem.

Nekem jelenleg nincs bejelentett 8 órás munkaviszonyom, de megélek. Nulla forgalom esetén is ugye állandóan jelentkezne a magam után fizetendő járulékok havi kiadása, ami hosszabb kihagyások és a kezdeti fellendülés idején nem túl biztató.

Kérdem én: létezik valamilyen megoldás arra, hogy ne kelljen járulékot fizetnem magam után. Pl ha alkalmazok valakit, akinek van bejelentett munkaviszonya, netán én apíron kültagként szerepelek stb.

Azt szeretném elérni, hogyha nincs forgalma a szolgáltatásnak, akkor ne termeljen nekem ilyen minuszokat, hanem nullszaldóval alhasson téli álmot. Van valami törvényes ötletük?

ObudaFan # 2010.08.13. 19:09

Ha a büfét csak üzemelteted, de nem te dolgozol ott, akkor szerintem céget hozz létre.

FooDee # 2010.08.13. 09:44

Üdvözlöm!

Érdeklődni szeretnék, hogy jelenleg alkamazottként 4 órában dolgozom és most vagy egyéni vállalkozó vagy BT alapítását tervezem. Szeretnék egy iskolabüfét üzemeltetni úgy, hogy az alkalmazotti jogviszonyom is megmaradna. A büfébe majd egy alkalmazott dolgozna.

Melyik a jobb EV vagy BT ebben az esetben? Vagy egyezzek meg a munkáltatómmal, hogy 8 órásként alkalmazzon? Mivel a 4 órás mellett a vállalkozás lesz a fő tevékenységem?

Várom mielőbbi válaszát
Üdvözlettel,

FooDee

gagus # 2010.08.09. 11:53

koszonom szepen!

Dr.Attika # 2010.08.05. 19:56

Betéti Társaságot ne alapítson, mert annak semmilyen gazdasági indoka nincs. Csak gond van vele.
Ezt valamikor egy gazdasági jogilag képzetlen jogász professzor erőltette be a magyar cégjogba, aki a német csendestársi társaság elveit próbálta átültetni, de kellő utánjárás nélkül. Mennyi családi, baráti tragédiát okozott ezzel?

Dr.Attika # 2010.08.05. 19:51

Üdvözlöm "gagus"!
Itthon mindenki szabadon alapíthat céget állampolgárságra tekintet nélkül. A cégalapítás csak jogképesség kérdése. Jogképes az aki élve születik.
Az hogy Spanyolországban dolgozik semmilyen problémát nem jelent.
A hazai cégalapítás semmilyen "eus" jogszabály nem korlátozza. Nem is korlátozhatja.

gagus # 2010.08.05. 16:48

Udvozlok mindenkit!

A kovetkezo kerdesben szeretnek segitseget/tanacsot kerni:

Spanyolorszagban dolgozom hivatalosan, es szeretnek ezzel parhuzamosan itthon ceget alapitani. Utkozik-e a ket dolog? Konkretan tud-e valaki segiteni abban, hogy EUs szinten van-e valami idevonatkozo szabaly. Barminemu tanacsot amin el tudok indulni szivesen vennek! Szep napot!

ObudaFan # 2010.07.22. 17:20

Nincs mit.

Dódy64 # 2010.07.22. 15:11

Nagyon köszönöm! Ez megnyugtató válasz volt.
Üdv: Edit

ObudaFan # 2010.07.21. 19:37

Nem, ez így rendben van.

Dódy64 # 2010.07.21. 16:10

Egy picit összezavarodtam.
Egyetlen ingatlanunk van csupán. Székhelynek van bejelentve a Cégbíróságon. Erre kaptunk telephely engedélyt az Önkormányzattól. A munkavégzés is itt történik.
Most ugye nem kell egy irodát bérelni? (székhelynek)
Üdv: Edit

ObudaFan # 2010.07.20. 19:59

Nem lehet ugyanarra a helyre bejegyezni mindkettőt, ez így van. Ettől még lehet a székhely ingatlanában érdemi munkavégzés.

Dódy64 # 2010.07.20. 16:30

Köszönöm! A ügyvédünk is ezt mondta, de a Cégbíróságon állították, hogy nem lehet ugyanazon a címen mindkettő.
Az APEH-nál rendben vagyunk, a székhelyünk bejegyezve, telephely engedélyünk is szabályos, gondolom nem lehet bajunk abból, hogy a levelezés, a döntéshozatal és a valóságos munka is egy helyen folyik.
Üdv: Edit

ObudaFan # 2010.07.19. 20:16

Mert telephelyet csak akkor kell bejelenteni, ha az a székhelytől eltérő címen van.

Dódy64 # 2010.07.19. 19:44

Tisztelt Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni! Valaki magyarázza el, hogy miért nem lehet a cég székhelye és telephelye ugyanazon a címen?
Üdv: Edit

reyes81 # 2010.07.19. 14:23

Tisztelt Fórumozók!
Szeretnék tőletek tanácsot kérni, rövid időn belül vállalkozásba szeretnék kezdeni, mellék állásban mivel van főállásom.
Bt.ben gondolkozom, de szóba jöhet magán vállalkozás is csak nem tudom melyik lenne jobb, a cégem vagyonvédelmi szolgáltatásokkal foglalkozna, és mindezt online irodából szeretnék üzemeltetni, és alkalmazottakat is szeretnék majd felvenni, ha ez lehetséges.
Lehetséges?
Az lenne még a kérdésem hogy mivel járna ez az elképzelés? Adózás szempontjából? Mellék állásban ilyet csinálhatok?
Mit kell tennem hogy ez a folyamatot elindítsam?

A válaszokat köszön, és várom az ötleteteket.

ObudaFan # 2010.05.22. 07:20

A cégalapítással kapcsolatos kérdéseidet az eljáró ügyvédnek célszerű megtenni, mert a cégbírósági eljárásban a jogi képviselet kötelező. Adózással kapcsolatban egy könyvelő aligha spórolható meg. A működési engedéllyel kapcsolatos kérdéseket a helyi önkormányzatban érdemes feltenni.

Gyurmaman # 2010.05.21. 23:47

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék 1 éven belül egy vendéglátóhelységet egy kisebb (kávézó-söröző) nyitni,miután 10 éve étterem-kávézóban dolgozom. Minden olyan információt megköszönnék , ami az alapításához szükséges. Mire figyeljek oda az elején. Nem szeretnék sok tanulópénzt megfizetni. Fordulhatok-e valahova (pályázási lehetőségem van-e)? Adózással ,cégalapítással kapcsolatos kérdéseimet, akár neten akár személyesen hol tehetem meg?Tudom ,hogy a forum erre van, de nagyon sok kérdésem van.Illetve milyen teendőim vannak pontosan?

Köszönettel

ObudaFan # 2010.05.15. 12:57

Nem kötelező beleírni, bár szerintem érdemes, akkor is, ha a szerződésmintát így nem lehet fenntartani.

anrino # 2010.05.14. 14:05

Üdv! Bt-énk egyik beltagja, aki eddig a munkáltatói jogokat gyakorolta, üzletrészét eladta. Kérdésem: a társasági szerződés módosításába bele kell-e foglalni, hogy a továbbiakban ő fogja ellátni ezeket a teendőket? Másik beltag a társaságnál munkaviszonyban dolgozik, a most belépő beltag, személyesen közreműködő tagja lesz társaságunknak. Társaságunk 2007-ben áttért a szerződésminta alkalmazására. Valaki tud felvilágosítást adni? köszi