Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


tmsnmeth80 # 2019.08.07. 18:11

Elnézést az értetlenkedésemért.

Az árverés napja az a nap amikor aláírom az árverési jegyzőkönyvet?

gerbera317 # 2019.08.07. 18:02

Vagy.
Igen.

tmsnmeth80 # 2019.08.07. 17:12

Tisztelt Szakértők!

,, Az árverési vevő részére az adós az árverés napjától számított 30 napon belül köteles birtokba adni az ingatlant.,,
Az árverés napja az online árverés utolsó napja vagy az a nap amikor aláírom az árverési jegyzőkönyvet?

Az adós birtokba adhatja-e nekem a lakóingatlant az árverési jegyzőkönyv aláírása előtt?

oligaliga # 2019.08.07. 17:10

Mateusz86

A 15 napon belül nem azt jelenti, hogy a 15. napon, hanem azt, hogy a 15 napon belül bármikor, akár már másnap, vagy az 5. napon vagy a 10. napon. Ez nem jogi, hanem nyelvtani kérdés.

Mateusz86 # 2019.08.07. 16:14

152. § (1) Az árverésről a végrehajtó árverési jegyzőkönyvet készít...
(2) * A végrehajtó felhívja az árverési vevőt, hogy az árverési jegyzőkönyv aláírása céljából a végrehajtó irodájában a felhívás kézhezvételétől számított 15 napon belül jelenjen meg; ha ezt elmulasztja, előlegét elveszti.

Innen gondolom. Nem 14, hanem 15 nap, de semiképpen sem 5, amit írt az emailben.

gerbera317 # 2019.08.07. 15:51

1) Igen.
2) „14 napomnak kellene lennie aláírni a jegyzôkönyvet” - Ezt mire alapozod?

Grave7 # 2019.08.07. 15:50

@Mateusz86:
1.) Igen, ha az a tartalmi és formai követelményeknek megfelel.
2.) 15 nap. A rendszerüzenetet ma kaptad meg, ez 08.08.-án kézbesítettnek minősül, ezért az 1. nap 08.09. -> tehát 2019.08.23-ig írhatod alá az árverési jegyzőkönyvet.

Ha a 2019.08.12-én 10 óra egyébként megfelel, akkor felesleges ebbe belekötni.

Mateusz86 # 2019.08.07. 15:04
Két kérdésem lenne. Ma nyertem meg egy árverést, és az alábbi üzenet érkezett: ------------
  • Értesítem az árverési vevőt, hogy 2019-08-07 13:00:00-kor végződött XY ügyszámú ingatlan tételt a felajánlott legmagasabb vételáron megvásárolta.
Felhívom, hogy - 2019. augusztus 12. (hétfő) napján 10:00 órakor jelenjen meg az XY cím alatt, az árverési jegyzőkönyv aláírása végett.Figyelmeztetem, hogy a felhívást a rendszerüzenet megküldésétől számított 1 napon belül kézbesítettnek kell tekinteni. Amennyiben felhívásomnak nem tesz eleget 2019. augusztus 12. 10:00-ig, az árverés sikertelen és az előlegét elveszíti. ” ------------
  1. Meghatalmazott aláírhatja a jegyzôkönyvet?
  2. Szerintem 14 napomnak kellene lennie aláírni a jegyzôkönyvet, nem pedig 5 napnak a mai nyertes árveréstôl számítva, nem?
Amb.bell # 2019.08.06. 19:23

Véleményem alapján még nem szükséges a letiltás visszavonása, tekintettel arra, hogy az árverés még nem jogerős. Az árverési vételár jó esetben már a végrehajtói letétiszámlán van, azonban abból kiutalni még nem tudja, külön felhívja a vhkérőket, hogy vht 40 alapján jelentse be követelésének mértékét és ha valóban fedezi az összes követelést (hirdetményen is szerepelt), akkor Teljesítés végrehjatónál "jelzéssel" lezárja és a szükséges lépéseket, egyéb vagyontárgyakat terhelő foglalást is feloldja. Ha külön a vhkérő nem kéri akkor biztosan nem vonja vissza. Ha pedig nem lehet az összes követelést kielégíteni akkor viszont jön a felosztási terv...

amea83 # 2019.08.06. 18:41

Kedves Hozzászólók! A 11 M Ft tokkal-vonoval értendő tartozás. Hát kíváncsian várom a végrehajtó levelét majd! A letiltás feloldását egyébként ki kellett volna mar adnia egy ügyvéd ismeros szerint. Nem tudom.

Grave7 # 2019.08.05. 15:55

@amea83:
A lakásomat, amely a volt férjemmel közös a napokban elárvereztek. Megvan a vevő, megvan az összeg, amiért elkelt.
11 M Ft a teljes tartozás és 14 M Ft-ért kelt el az ingatlan
Szerintem nem jogos, hogy a mai napig tilt tőlünk.

Ha a napokban árverezték el, akkor még nem "jogerős" az árverés - ez leghamarabb is csak az árverési jegyzőkönyv aláírását követőe 20-30. nap körül fog kiderülni (ha az árverést esetleg megsemmisíti a bíróság, akkor pedig új árverést is kell majd kitűzni - ezért szerintem jogos és célszerű is a letiltás fenntartása). Ha a vevő a fizetésre halasztást kapott, akkor pedig annak időtartama alatt sem állíthatja le a végrehajtó a letiltást - ha nem fizeti meg a vevő a vételárat, akkor is új árverés lesz.

A 11 M Ft tartozás az árverési hirdetményben/jegyzőkönyvben szereplő összeg, vagy olyan amikor külön kérésre küldött a végrehajtó (esetleg táblázatos formában: tőke, kamat, költségek szerint részletezve)? Ha az előbbi, akkor sajnos nem csak 11 M Ft a tartozásotok. Ha az utóbbi (és más tartozás nincs a hirdetményben), akkor valószínűleg tényleg nem kell felosztási tervet készíteni és csak az első bekezdésemben írtak miatt húzódhat jogosan a letiltás feloldása.

gerbera317 # 2019.08.05. 12:27

jogos-e hogy vonnak a fizetésből még továbbra is?
Jogos. De nem célszerű, hogy nem állítja le a végrehajtó a letiltást. Csúnya elszámolási vita lesz ebből a végén, amit a végrehajtást kérő töketlenkedése fog generálni, de a végrehajtó akár meg is előzhetné.

amea83 # 2019.08.05. 10:21

Köszönöm a válaszokat! Onnan tudja hogy mennyi az annyi, hogy 11 M Ft a teljes tartozás és 14 M Ft-ért kelt el az ingatlan. Szerintem nem jogos, hogy a mai napig tilt tőlünk. Köszönöm, ha erre is esetleg választ kapok.

aprilismajus # 2019.08.05. 09:07

Felosztási tervet csak akkor kell készíteni, ha a végrehajtásból befolyt összeg nem fedezi valamennyi követelést, végrehajtási kifogással élhetnek, melyet a végrehajtást foganatosító bíróságnak kell címezni, de a végrehajtóhoz kell benyújtani a végrehajtói nyilatkozattól számított tizenöt napon belül.

wers # 2019.08.05. 09:05

A végrehajtó azt mondta, hogy a felosztási terv után ami 2-3 hónap, utána fogja feloldani

A felosztás előtt honnan tudná, hogy mire lett elég az árverésből befolyt összeg?

amea83 # 2019.08.05. 07:51

Kedves Mindenki!

Egy olyan ügyben kérnek segítséget, amihez nem értek. A lakásomat, amely a volt férjemmel közös a napokban elárvereztek. Megvan a vevő, megvan az összeg, amiért elkelt. A végrehajtó a fizetésünkből 33%ot tilt már évek óta, most jutott oda az ügy hogy elárverezték. Igazából a kérdés az az lenne, hogy jogos-e hogy vonnak a fizetésből még továbbra is ? A tartozás összege kisebb mint a vételár, tehát maradni is fog utána, szóval nem értem miert kell vonni. A végrehajtó azt mondta, hogy a felosztási terv után ami 2-3 hónap, utána fogja feloldani a tiltást és majd vissza utalja, ami jár. Kérdem én, hogy jogos ez ?? Vagy hova fordulhatok most ? Köszönöm a válaszokat!

XJohny # 2019.08.05. 06:19

Köszönöm a segítséget!

Bori Bori # 2019.08.04. 08:40

A közművek valamiért szándékosan nem akarnak ráhangolódni az árverési vételre. A nyomtatványaik tökéletesen alkalmatlanok nyilatkozattételre ebben az esetben. Kizárólag csak a származékos szerzésmódot ismerik, és a jogszabályaik is csak erről rendelkeznek. Pedig már nem olyan ritka egy árverési vétel.

executor.blog.hu # 2019.08.04. 08:01

Tisztelt XJohny,

Ha úgyis most szerdán lesz a birtokbaadás, akkor inkább javaslom, hogy várja meg azt, ott a helyszínen készülő jegyzőkönyvbe pedig belefoglalják az óraállásokat, az azért mégis egy elég erős kiindulási alap átiratásnál...

Az a biztosabb, ha a végrehajtó jegyzőkönyvébe bele van foglalva az aktuális óraállás, a leírás alapján ugyanis adósunk szavára nem lehet alapozni.

Bori Bori # 2019.08.03. 20:47

Nem biztos, hogy az adós volt az előző ügyfél. Nem is kell neked ezt tudnod. Előző ügyfélre vonatkozó részt áthúzod, odaírod, hogy nincs róla adatod. Saját adataidat kitöltöd, aláírod. A végrehajtótól veszed át az ingatlant, az a jegyzőkönyv lesz a birtokbaadási jegyzőkönyved.

XJohny # 2019.08.03. 20:21

Sziasztok!

Segítségetek kérném. Jövő hét szerdára tűzte ki a végrehajtó a birtokbaadást a rendőrség közreműködésével. Az adós eddig elzárkózott minden nemű egyezkedéstől, együttműködéstől, a mai napon azonban rám írt, hogy hétfőn reggel enyém a ház, azonban a mérőóra állások felírását oldjam meg nélküle.
Kérdésem az lenne, hogy ragaszkodjak továbbra is a szerdához, vagy hétfőn átvegyem a házat annak ellenére, hogy az adós nem fog erről semmit aláírni. Beszéltem az E.ON-nal, azt mondták kell az adós részéről is az aláírt ügyfélváltozás bejelentő lap.
Mi az általános tapasztalat ilyen esetben a közműveknél?

Köszönöm előre is.

drbjozsef # 2019.08.02. 16:21

(ami kifogásnak a halasztás ellen, ha jól értem, nincs halasztó hatálya a végrehajtó halasztása ellen...) :o)

benö1 # 2019.08.02. 10:44

Teljesen világos.
Köszönöm Grave7!

Grave7 # 2019.08.02. 09:40

@benö1:
a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény
222. § A végrehajtó és a rendőrség intézkedése elleni jogorvoslatnak nincs halasztó hatálya.

Ha a végrehajtó nem kap felfüggesztő végzést a bíróságtól, akkor nem halaszthatja el a kiürítést (max. az árverési vevő kérelmére).
Ha mégis elhalasztja, akkor fentiekre hivatkozással végrehajtási kifogást lehet benyújtani.

benö1 # 2019.08.02. 08:55

Tisztelt Grave7!
Köszönöm,hogy foglalkoztál az ügyemmel.
Azért hoztam fel ezt a témát mert a fórumban több árverési vevő is panaszolta,hogy megkéri, a Vh. kitűzi a kiürítést,amivel szemben adós( kötelezett)végrehajtási kifogást nyújt be és ez miatt a Vh. az utolsó pillanatban lefújja a kiürítést.
Én erre a szituációra keresek megoldást,hogy ilyen esetemben ne fordulhasson elő.