Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Zs.F. # 2008.05.27. 09:23

11-én megyek. teljesen kész vagyok már. 1x tudom átvenni az egészet (ptk, pp a novissimás könyvekből-kivéve a végrehajtás). A többi meg törvény kommentárral. Az egész jól átolvasva, de nem magolva. Aztán lesz még 4-5 napom ismételni. Ez így mire elég? Semmire, mi?

Rexor # 2008.05.27. 13:02

Zs.F 2 hónap tanulás nem elég semmire? :) Nekem 2 hetem volt a polgári részre, az is elég szerintem (nem dolgozom polgári területen). Szóval nyugi, maximum túltanulod magad.

Zs.F. # 2008.05.28. 06:48

nem volt az 2 hónap, csak 1 jött össze. remélem, azért nem tanulom túl magam. végülis a 2x átnézés nem tűnik túl alaposnak, de valahogy nem haladok gyorsabban. azért köszi a biztatást

Nyúlmacska # 2008.05.31. 16:21

Az én tapasztalatom az (tegnapelőtt voltam), hogy csak törvény, az viszont nagyon pontosan, szakszerűen, és csak arra válaszolni, amit kérdeznek.
Nekem nem engedték, hogy egy kicsit is másról beszéljek, mint ami a kérdés, pedig nem megkerülni akartam a témát, csak szépen, kereken levezetni a témát, hogy "ki is adjam" azt, amibe heteken keresztül energiát fektettem, s nem csak "igen-nem-15 nap" stílusban kommunikáljunk.
Amikor azt kérdezték, hogy mikor minősül kézbesítettnek a küldemény, akkor azzal kezdtem, hogy elmondtam, hogy milyen jelzésekkel érkezhet vissza a tértivevény, s ezután akartam kitérni rá röviden, hogy melyik mit jelent, s melyik minősül kézbesítettnek s mikor, s melyik nem.
Egyből leállítottak, hogy nem kiváncsiak az egészre, csak a konkrét válaszra.
Vagy amikor az volt a kérdés, hogy milyen követelések beszámíthatóak, az "egynemű és lejárt" válasz után rögtön leállítottak, s jött a következő kérdés.
Illetve amikor megkérdezték, hogy kiket nem lehet kizárni a gazdasági társaságból, csak a tv-ben szereplő 3 felsorolásra voltak kíváncsiak, nem többre, viszont arra igen, nem volt elég "példaszerűen" 2-t mondani.
Én több "gondolkodós" jogesetre számítottam, ehelyett jobban hasonlított az egyetemi vizsgákhoz.

Zs.F. # 2008.06.19. 08:40

múlt héten voltam polgáriból a LB-n. egy hónap tanulás után úgy éreztem, semmit nem tudok. ÉS tényleg! Na mindegy. Polgáriból alapfogalmakat kérdeztek, meg érvénytelenség, szerződést biztosító mellékkötelezettségek, bánatpénz, stb. Mindent csak felsorolni, max a legfőbb jellemzők. Pp-ből a szünetelés-felfüggesztés-függőben tartás kérdéskör, fizetési meghagyás.Öröklés nem volt. 1-2 legfontosabb határidő. Gazdasági részből cégalapítás, székhely, felszámolás, A felszámolásba elég rendesen belementek, én meg eléggé nem tanultam meg. Gazdasági táraságok legalapjai. A pp-t kivéve semmibe nem mentek bele részletesen. Sikerült, ez a lényeg. Ja, és láttam a Polt Pétert is, amikor bementem.
Mindenkinek jó nyári pihenést! Nekem novemberre van tervbe a vegyes rész-utolsónak.

zsu33 # 2008.07.13. 12:34

Tudna valaki segíteni, hogy mi a - A Polgári perrendtartásról szóló jogszabály megnevezése és a Polgári perrendtartásról szóló törvény felépítés fogalma pár szóban?

hunfrakk # 2008.07.13. 13:19

a polgári perrendtartásról szóló törvény

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
1952. évi III. törvény

felépítése kiderül magából a törvényből

zsu33 # 2008.07.13. 15:41

Köszönöm, de ebből mit érdemes kiemelni a kérdésre?

bajussz # 2008.08.04. 23:08

sziasztok!

szeptember 7-én megyek pp-ből írásbelizni, 9-én szóbeli.

ha valakinek vannak kidolgozott tétéelei, megköszönném, ha elküldené a lidend@freemail.hu címre.

ha jól tudom, szept-ben új bizottság lesz, igaz ez? és jó lesz ez vajon nekünk?

üdv

angelis # 2008.08.05. 08:08

Szia!

Én szóbelizni megyek szept. 24-én polgárból.
A Novissimás könyvekből tanulok + tv.-ek.
Hogy érted azt, hogy "új" bizottság?

bajussz # 2008.08.05. 09:46

3, vagy 5évente választják őket asszem.

hjány ilyen könyv van polgárra? mennyit kóstálnak kb?

küzsi

angelis # 2008.08.05. 10:30
Patrícia # 2008.08.05. 14:53

Sziasztok!

Én is megköszönném, mint szeptemberi vizsgázó, ha elküldenétek a polgári részhez használható jogesetgyűjteményt és egyebeket.

Előre is köszi!

bajussz # 2008.08.06. 14:02

2008. januári jogtáram van éppen.

nyomtathatok éls tanulhatok abból ptk-t, pp-t, és csjt-t, vagy már sok változás volt azóta?

köszi

dimmi # 2008.08.10. 15:40

Sziasztok, én októberben megyek pp-ből. A novissimás könyvekből tanulok (+tv), elég jó. állítólag a részletekben nem szabad nagyon elveszni.
A gazdasági jogot miből tanuljátok? mert arra hatályos könyvet nem találtam.
Ha valakinek lenne kidoglzott tétele, nagyon megköszönném.
Mindenkinek kitartást és jó tanulást.
Dimmi

liszmi # 2008.08.12. 07:01

Sziasztok!

Hát, nekem is megjött a behívóm szeptember 17-re polgári szóbelire... Kicsit azt hiszem, szorít az idő, mert most megyek 2 hétre nyaralni :), úgyhogy szűkös 3 hetem marad utána azzal, hogy a Pp-t egyszer már átolvastam, ami ugye = a nullával. A strandon meg nem tartom valószínűnek, hogy le fog kötni a Gt...
Mit gondoltok a szakvizsga.hu-n felsorolt "gyakori kérdésekről"? Lehetségesnek tartom ugyanis, hogy a finisben már csak azokat fogom nézegetni. Tudom, hogy nincs garancia arra, hogy pont ezeket kérdezik, de ha mondjuk a fele abból van, már csak átrúgdosom magam valahogy. (Egyébként, amiket felsoroltatok itt, ezen a kis nyúlfarknyi fórumon, mind szerepel a GYIK-ben.)

esztersz # 2008.08.12. 11:07

Bajussz, a Pp. júli 1-től elég sok dologban változott. A többiről nincs infóm. Még...

prodigus # 2008.08.13. 08:19

Nem tudja valaki, hogy a Pp.-t megváltoztató törvény mely számot viseli, esetleg van valaki, aki kigyűjtötte a változtatásokat, mert én most tanulom (tanulnám) a Pp.-t, és épp a hirdetményi kézbesítésnél járok, amiről biztosan tudom, hogy változott. Előre is köszönöm, ha valaki segíteni tud.

penperdu # 2008.08.13. 09:45

Pp.-t módosító törvény: 2008. évi XXX.tv.
Jól nézd meg a hatályba léptető rendelkezéseket!

Jó tanulást!

prodigus # 2008.08.13. 13:59

Köszönöm!

bajussz # 2008.08.13. 19:59

köszönöm én is, úgy tanulom majd.
még van 25 napom, abbol ahogy számolom, tuti elmegy vagy 7, amikor esélyem sem lesz tanulni

ja, és közben napi 8 óra meló.

szerintetek átmegyek?:)

dimmi # 2008.08.14. 15:23

Mennyivel előbb kaptátok meg a behívót? Tartják a 4 hetet?

bajussz # 2008.08.15. 09:35

nekem megvolt a 4 hét kb

progcic # 2008.08.21. 15:26

bajussz:

Te mikor jelentkeztél be a szakvizsgára?

Nekem még nem jött a behívó. Csak várok, várok és várok...na és persze tanulgatok.

Manócsinó # 2008.08.22. 12:00

Progcic:

A szakvizsga címszó alatt futó fórumon ajánlottad Battának, hogy van egy kis jogesetgyűjteményed Pp-ből, amit elküldenél neki.

Én is a Pp-t választottam írásbelire, ezért nagyon szívesen venném, ha nekem is el tudnád küldeni.
Írd meg, hogy hogyan tudnánk megoldani. Előre is nagyon szépen köszönöm!!!