Szakvizsga - "A " rész (polgár)


progcic # 2008.09.13. 07:27

dimmi:

Semmi gond... :)

Zsuzscsika # 2008.09.13. 10:08

Sziasztok!
Én november 3-i hétre kértem az időpontomat, remélesm össze is jön. Egyelőre az anyagokat gyűjtögetem és számolom a még szabad hétvégéket:))))
A könyveket is megszereztem PP-ből és Plgári jogból, azokkal kapcsolatban mit gondoltok? Érdemes azt tanulni, vagy "csak" a jogszabályokat?
Üdv: Zs

progcic # 2008.09.13. 11:52

zsuscsika:

Ha Novissimás könyveid vannak, azok szerintem jók.

Én úgy tanultam meg a Ptk-t, hogy jogszabály és hozzá olvastam a könyvet. Sok összefüggésre rámutatott és nem volt annyira tömény az anyag.

Csjt-ből, Gt-ből nincsenek könyveim, ezek jogszabály+kommentár+jegyzetből játszanak.

Pp+Vht. van, de ezek még várakozó feladatok a listámon. :)

Na léptem tanulni. /"FŐ a változatosság!"/

:) vagy inkább :)?

doktor szöszi # 2008.09.15. 08:12

Sziasztok!

Én november harmadik hetére kértem időpontot, remélem, hogy idejében megkapom majd a behívómat. Polgári eljárásjogból fogok írásbelizni, a Pp.-t és a Ptk.-t igyekszem a Novissimás könyvekből elsajátítani, de egyébként csak jogszabályokból készülök. Kicsit neccesnek érzem a dolgot, mivel csak 2 hét szabit fogok kapnni a vizsga előtt, de azért már most tanulgatok munka mellett esténként, de hát ez nem ugyanaz, mintha reggeltől estig nyomatnám. Valaki tudna nekem Gt.-s cuccokat küldeni, vagy esetleg polgári eljárásjog írásbeli jogeset-gyűjteményt? Nagyon megköszönném! Jó tanulást mindenkinek!

Zsuzscsika # 2008.09.15. 19:48

Kedves Progcic_) Milyen frankó kis neved van:))))
Na, de félre a viccet_)))
Szóval, ezek szerint Te már készülgetsz a vizsgára...Engem csak az zavar, hogy a könyv meg jogszabályok az már tűl sok, idő meg kevés_((((Én még csak a jogszabályok nyomtatásánál és a könyvek beszerzésénél tartok. Szerintem nem lesz időm a könyvet is tanulni..na de majd meglátjuk..mindenesetre úgy akarok neki látni, hogy már tudom, hogy miből mit tanulok. Azért elnézegettem a Gazdasági részt, hogy a végére azért még benyomtak "pár" jogszabályt...
Jó tanulást mindenkinek!

Zsuzscsika # 2008.09.15. 19:53

Erről a "GT anyagról" szeretnék érdeklődni? Nekem is el tudná valaki küldeni? Előre is köszönöm...

Manócsinó # 2008.09.16. 07:30

Zsuzscsika!

Elküldtem az e-mail címedre a kért Gt. anyagot!

kruc # 2008.09.16. 09:45

Én is örülnék a Gt. anyagnak, megtenné, hogy elküldi vki? Köszi!

progcic # 2008.09.16. 09:57

Erős késztetést érzek, hogy telefonáljak az IRM-be.

Nem szabad, ugye?

Ugye nem hiányzik nekem, hogy felbosszantsam magam?

Ugye nem?

progcic # 2008.09.16. 10:01

kruc:

Elküldtem, amit kértél.

Inkább, minthogy telefonáltam volna "arra a helyre"...

nagygeri # 2008.09.16. 11:58

Már annyi szó esett a gt anyagről, elküldené nekem is valaki? Köszönöm.

Lilianne # 2008.09.16. 12:41

Mansiah!

Megtennéd, hogy elküldöd azt a Gt-s anyagot, amit említettél az előző oldalon?

Nagyon köszönöm!

Lilianne # 2008.09.16. 12:42

De ha valaki más - aki már hozzájutott - átküldené, azt is megköszönném!

dimmi # 2008.09.16. 14:25

Már én is várom-várom, hogy küldik októberre az időpontot, de még semmi...

progcic # 2008.09.16. 15:02

dimmi:

Te október melyik hetére jelentkeztél?

írásbelizel is?

dimmi # 2008.09.16. 15:31

Progcic
nem írásbelizek, csak hónapot jelöltem meg:-((

progcic # 2008.09.17. 11:41

Kapott mostanában közületek valaki időpontot októberre?

Zsuzscsika # 2008.09.17. 11:49

Kedves Manócsinó! Nagyon kedves vagy, köszönöm a GT anyagot, biztos jó lesz valamire:))) Én sajnos írásbelizni nem megyek Veled, mert nekem ez már a 2. szakvizsga, munlajogból írásbeliztem. Én november 3-i hétre kértem, ahogy a korábbi vizsgánál, és megkaptam akkor is, úgyhogy én úgy kalkulálok, hogy november 5,6,7.
Zs

zsuzsi1980 # 2008.09.17. 14:26

Sziasztok!

A GT anyag engem is érdekelne én is mostanában kezdeném a szakvizsgám. Megtenné valaki, hogy nekem is elküldi az anygot? Előre is megköszönöm a kedvességet.

liszmi # 2008.09.17. 17:24

Sziasztok!

Ma voltam szóbelizni A részből a PKKB-n. Nagyon normális volt a bizottság, az elnökasszony az elején kijött, és megnyugtatott minket, hogy nem esznek embert, és "arra kíváncsiak, hogy mit tudunk, nem arra, hogy mit nem".:)Szóval, semmi para!
Amik nagy vonalakban eszembe jutnak a kérdésekből:
Anyagi jog:

  • Gépjármű-adásvételi szerződés, 3 hónapra rá kiderül, hogy az autó motorhibás. Mit tehet a vevő? (Kellékszavatosságot részletesen körbe kellett járni. Ennek kapcsán még a megtévesztés is szóba került, mint érvénytelenségi ok, aztán ezt a témát is körbejártuk kissé.)
  • Bérelek egy üzlethelységet, amit albérletbe adok. A tulajdonos azonban felmondja a bérleti szerződést, ezért az albérlőmet kiteszik. Mire hivatkozhatok?

(Lehetetlenülés jó alaposan.)
Eljárásjog:

  • Meghatalmazás (kik lehetnek meghatalmazottak, ki hatalmazhat meg, alaki kellékek)
  • Keresetlevél tartalmi elemei (egyes speciális esetekre is kitérve + 2008.évi XXX. tv.: a gazdasági társaságok pert megelőző egyeztető eljárásról szóló papírok)
  • Mi van, ha meghal a felperes? (Szünetelés.) Mi van, ha házassági perben hal meg? (Megszüntetés.)

Társasági jog:

  • Apport kimerítően, jogesetekkel és rendelkezésre bocsátási határidőkkel, és mi van, ha a tag nem teljesít időben. Ezzel kapcsolatban néhány jogeset.
  • Mi jut eszembe a részjegyről? (Szövetkezet, itt a szavazati jogokat kérdezgették.)
  • Elektronikus cégeljárás.
  • Mi az a rendelkezés az új Gt-ben, aminek az ügyvédek nagyon örültek? (Hogy készíthetnek aláírás-mintát.)

Ennyi jutott hirtelen eszembe, remélem, segítettem kicsit!

Bano # 2008.09.19. 09:13

progcic

Én húlt csütörtökön kaptam okt. 16-ra.

Bano # 2008.09.19. 09:15

progcic:

Megtennéd, hogy nekem is elküldöd a Gt. anyagot? Előre is köszi!

progcic # 2008.09.19. 10:00

Bano:

Persze, elküldöm.

Egyébként mikor jelentkeztél a szakvizsgára? Gondolom, ez már nem az első Neked.

Én szeptember elejére kértem időpontot - júniusban jelentkeztem - de még mindig semmit nem kaptam. :(

Igaz, júliusban hívtak telefonon, hogy szeptember végére vagy október elejére számíthatok...hát ebből már nem lesz semmi. :(

Én már úgy utálom ezt az egészet. :(

dimmi # 2008.09.19. 11:33

Bano!

akkor te szerencsés vagy, ha már múlt csüt megkaptad. 5 héttel előtte kiküldték!
Mikor jelentkeztél, és mire kérted?

Progcic!

Szerintem lehet mi már bele se férünk októberre.. :-((

pazs # 2008.09.19. 11:45

Sziasztok!

Október második felére kértem időpontot, ma felhívtam őket, és azt mondták, hogy október 20-a írásbeli, 22-e szóbeli, már ki is küldték az értesítést, csak még nem kaptam meg.
Az időpont tök jó, mert legalább utána ott lesz a hosszú hétvége kipihenni magam vagy feldolgozni a kudarcot, esettől függően.
Még jövő héten dolgozom, aztán három hét szabi, ennyi jut, bele kell hogy férjen.