Álláskereső jogászok


Sherlock # 2014.04.27. 09:30

egy nappalis egyetemista hogyan tud az egyetem mellett napi 8 órában dolgozni

Ha nem érdekli amit tanítanak, minek járjon be? Viccet félretéve, sok ilyen van sajnos. (álláshirdetés és hallgató is) Én személy szerint ezzel mélységesen nem értek egyet.

Egyjogász # 2014.04.27. 08:15

Nekem egy teljes munkaidős fordító/tolmács munkakörre hajaz. Aztán hogy ezt egy nappalis egyetemista hogyan tud az egyetem mellett napi 8 órában dolgozni, az jó kérdés, de végül is fordítani éjszaka is lehet, az alvás meg egyébként is úri passzió...:)

legalservice # 2014.04.10. 08:53

Negyed-, ötödéves joghallgatót keresünk multinacionális cégcsoporthoz tartozó Kft. IX. kerületi irodájába, jogi asszisztensi pozícióba. Magasszintű angolnyelvtudás elvárás, Word és Excel felhasználói szintű ismerete szükséges. A foglalkoztatás iskolaszövetkezeten keresztül történik. Lehetőség szerint teljes munkaidőben (de min. 32 óra / hét), de az időbeosztás rugalmasan megbeszélhető, a főnökkel, aki amúgy nagyon jó fej (én vagyok :9) jelentkezni önéletrajzzal a multijogiasszisztens@gmail.com-on lehet.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.21. 18:40

Ögyes. :)

Sherlock # 2014.03.21. 18:38

Ez nem is a jelölt-jelölt érdekét szolgálja. :)

Aggályosnak aggályos, de ha már úgy csinálják, hogy van egy kft., aminek a titkárságvezető az ügyvezetője, az ügyvédi iroda meg bérli az irodát, infrastruktúrát, stb. a kft.-től, és a jelölt-jelölt a kft. jogi előadója lesz, a supervisor pedig "ügyvédúr", az már talán egy fokkal közelebb állhat a valósághoz. Nem mondom hogy láttam ilyet.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.21. 18:23

De az ilyen nem jelölt jelöltből nem lesz ügyvéd.
Számomra aggályos, hogy ügyvéd foglalkoztathat-e jogi előadót.

Sherlock # 2014.03.21. 17:50

Szerintem nem értették félre, mert csak back-office tevékenységek vannak felsorolva (peres eljárások előkészítése), az ügyvédjelöltes melóknál mindig ott van a peres/peren kívüli képviselet. Beszélnek olyat, hogy van ahol jogi előadóként alkalmazzák a "jelölteket", hogy a kamara ne szórakozhasson velük.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.21. 17:19

Eléggé. Talán csak a fejvadász cég értett félre valamit. Az sem mindennapos egyébként, hogy egy nem nemzetközi ügyvédi iroda fejvadászt bízzon meg.

Sherlock # 2014.03.21. 17:14
Egyjogász # 2014.03.12. 11:57

Kóbor jogászt, bocsánat macskát veszek 300 Ft/db áron.
Ugyanott frissen készült házikolbász olcsón eladó.

:)))))))))

ncsillag # 2014.03.12. 10:27

"nem ígérhetek mást, mint vért és könnyeket"

Misica90 # 2014.02.17. 15:37

Tapasztalat nélküli jogászokat, valamint mérlegképes könyvelõket keresünk Budapestre. erika@mansfieldassoc.com

Kacsa1111 # 2014.02.06. 17:32

Kedves Rosta Roland,

Pazs jól mondja: itt az "alkalmazott ügyvédet" nem az ügyvédi törvény szerinti fogalom szerint kell érteni.

Mint említettem lentebb - és ahogy pazs is megjegyzi (ugyanúgy az adózási szempontokat említve) - a nemzetközi ügyvédi irodáknál elvétve találni (ha egyáltalán) az ügyvédi törvény szerinti alkalmazott ügyvédet. Szerintem ezt a témát most már kimaxoltuk. Lapozzunk.


Kacsa11

PGabe # 2014.02.06. 14:59

Azért az sem elhanyagolható szempont, hogy 2011. jan. 1. óta ügyvéd az lehet, aki kamarai tag és ügyvédi esküt letette. Kamarai tagnak pedig azt veszik fel, aki legalább egy évig volt ügyvéd, ügyvédjelölt vagy alkalmazott ügyvéd (előtte elég volt a jogi szakvizsga megléte).
Azt nem tudom mennyire jellemző, de aki nem szedett össze egy évnyi jelöltséget és valamilyen megfontolásból mégis ügyvédkedni akar, az mehet alkalmazott ügyvédnek (hajrá ex-bírók és ex-ügyészek!)

Sherlock # 2014.02.06. 13:51

szerintem

Nem kommentálom.

Ráadásul az általad linkelt összefoglaló sem pontos, mert van olyan iroda ahol a jelölteket is hozzászámolták.

pazs # 2014.02.06. 13:49

Biztosan tudom, hogy 2000-ben sem volt ennyi alkalmazott ügyvéd ezekben az irodákban. Az "alkalmazott ügyvéd" kifejezést ezen a linken nem úgy értik, mint az ügyvédi törvény.

Elvétve fordulnak elő, mert nekik is jobban megéri az egyszemélyes ügyvédi irodájukon keresztül beszámlázni minden adminisztrációval együtt, mintha a munkabérük lenne ugyanaz.

bokros # 2014.02.06. 10:50

Alkalmazott ügyvéddel azért lehet találkozni, nemcsak nemzetközi iroda esetében.

Pl.szakvizsga megvan, de nem tud önálló praxist alakítani vagy nincs lehetősége beszállni a principálisához az irodába, viszont eljárhat II. fokon is.

Mondjuk nem reklámozzák magukról, hogy ez a státusz, csak azt, hogy X ügyvédi irodától jött


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Sherlock # 2014.02.05. 09:45

Nem gondoltam, hogy látom valaha a "közjegyző" és "érdekes" szavakat egy mondatban.

Oszwald Richárd # 2014.02.04. 20:34

@Ars Iustitiae: ha lenne kivel... Azóta vagyok egyedül, amióta Párizsban vagyok :) Lenne még egy kérdésem; a közjegyzői pályázatokat hol írják ki? A Budapesti Közjegyzői Kamara weblapján láttam ilyen szekciót, na de nyilván nem csak Pesten "szoktak" pályázatot kiírni... :) Mindig is érdekelt, ugyanis azonkívül, hogy kényelmes meló, még érdekes is (öröklési jog pl. mindig is érdekelt, még az "általános jogász suliban" kedvenc témaköröm volt) :)

Kacsa1111 # 2014.02.02. 09:50

Kedves Dr. Attika,

Sherlocknak igaza van: valóban nem jellemző az alkalmazott ügyvédi státusz a nemzetközi irodáknál...ez leginkább adózási szempontok miatt alakult így. A többit próbáld meg magad kitalálni!

Kedves Rosta Roland,

Mert én úgy tudom, hogy azért itthon a nemzetköi ügyvédi iroda alkalmazott ügyvédjei sem keresnek milliókat, és ott sem lenne komplexebb a munka, mivel egy szakterülettel kellene foglalkoznia

Nos, ezt először is szedjük szét.

  • Nem feltétlenül kell csak egy szakterülettel foglalkoznia.
  • A munka komplexebb, de ez független attól, hogy hány szakterülettel foglalkozik.
  • Hogy mennyit keresnek, az nagyban függ a teljesítménytől, de messze nem lehetetlen hétszámjegyű nettót összelapátolni (havi átlagban).

Kacsa11

Sherlock # 2014.02.02. 09:27

Nem, ez nem nyilvános infó.

Az eredeti témához visszatérve, ha elkezdesz ügyvédekre keresni az ügyvédkeresőben, pár találat után rájöhetsz, hogy nagyjából mi az a két struktúra, ahogy egy nemzetközi működik.

Sherlock # 2014.02.01. 19:15

Veled ellentétben én nem csak a recepcióig jutottam ilyen helyeken.

Dr.Attika # 2014.02.01. 16:36

Sherlock sem gondolta át ezt, úgy válaszolt. Honnan ered az alkalmazott ügyvédi státusz Sherlock?

Dr.Attika # 2014.02.01. 12:18

Fuss neki még egyszer, hogy megértselek.

Sherlock # 2014.02.01. 12:02

Csak vicceltem, igazából nem gondolom hogy jó, mert lejáratod magad vele. Elég sok oka van, hogy miért nincs egy darab alkalmazott ügyvéd sem, nem hogy "javarészt".