PTE AJK


hunfrakk # 2012.01.23. 20:05

érdekes
olvassátok el

http://www.llm-guide.com/board/7308

Legislator # 2012.01.23. 20:05

Jelenleg az a pálya, hogy két teljes értékű jogi kar van, a többi pszeudóba hajlik. Kíváncsi leszek, mi lesz az igazgatási képzésekkel...


Sunshine after the rain.

Legislator # 2012.01.23. 20:11

Valóban érdekes...


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2012.01.23. 20:14

Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Legislator # 2012.01.23. 20:59

ezt gyanítom én is


Sunshine after the rain.

bandeeraz # 2012.01.24. 08:32

a kibukott Pázmányosok Szegeden sikerrel diplomáznak” Persze, én is hallottam, a haverom haverja látott egy embert, akinek a haverja azt mesélte, hogy azt rebesgetik, hogy szegeden könnyebb az államvizsga...pffff

Valakinek nagyon érdeke, hogy nyomja a PPKE szellemiséget...

hunfrakk # 2012.01.24. 10:05

én személy szerint meg tudok nevezni ilyet
(évfolyamtárs) - 3 fő

*

nincs semmmilyen extra szellemiség
az csak píár
valóságban nem érvényesül
sajnos

bandeeraz # 2012.01.24. 11:55

Én is meg tudnék nevezni három segghülye pázmányost, de nem lenne reprezentatív (ennyi hülyét mindenki meg tud nevezni bármelyik magyar egyetemről).

Kacsa1111 # 2012.01.24. 13:24

Kedves bandeeraz,

ennyi hülyét mindenki meg tud nevezni bármelyik magyar egyetemről

akár még sokkal többet is...:) és akkor még nem beszéltünk a hallgatókról!:)))


Kacsa11

Beregorl # 2012.01.27. 18:59

Szegedről meg a nemzetközi jog miatt menekülnek, na. :) Alig győzik átkérni magukat a Károlira vendéghallgatónak, csak hogy megúszhassák az otthoni elbánást. Mindenhol megy a szívatás, viszont maga a polgári jogi záróvizsga valóban nagyságrendekkel elviselhetőbb Szegeden, mint Pesten.

És zvidőszakban tényleg sok volt az expázmányos, meg volt mutatóba egy-két Eltés is. Van, aki már kimerítette a teljes polgári jogi keretét, rájuk esetleg alkalmazható a "kibukott" kifejezés. Viszont voltak olyanok, akiknek még voltak hátra vizsgalehetőségeik polgárból, ismét mások meg több, vagy akár az összes zv-t hozták magukkal. Akkor ez most Szegedet minősíti, hogy az egyetem végén már nem az a cél, hogy az utolsó hajrában dögöljenek meg a hallgatók (viszont az abszolutóriumig viszont bizonyos tárgyakból megy az irtás), vagy inkább a Pázmányt meg az Eltét, ahonnan korábban jó tanulmányi eredményt produkáló idegroncsok menekülnek x évnyi záróvizsgázás után, és teszik le az új helyen a diplomához szükséges utolsó vizsgát?

Egyjogász # 2012.02.13. 11:28

Az alábbi témához:

http://index.hu/…gaszkepzest/

Bandi17 # 2012.04.05. 14:51

Kedves Hallgatók!

Speciális az esetem, remélem tud valaki érdemben tájékoztatást adni.. Nos. 2005 júniusában államvizsgáztam volna Pécsen a jogi karon igazságügyi ügyintéző szakon. A szakdolgozatomat megírtam, jeles minősítést kaptam. Adódott egy külföldi munkalehetőség, mellyel éltem, és idén januárban tértem haza Magyarországra. Kérdésem az lenne, hogy hány évig tartja fenn az egyetem a hallgatói jogviszonyomat, letehetem az államvizsgát vajon ennyi év után??

Köszönöm a segítséget!

Sherlock # 2012.04.05. 19:09

Kérdésem az lenne, hogy hány évig tartja fenn az egyetem a hallgatói jogviszonyomat, letehetem az államvizsgát vajon ennyi év után??

Semeddig nem tartja fent, de az nem is számít. Az egyetem honlapján nézz körül. De amúgy ez valami OKJ-s képzés volt? mert ott abból lehet baj, ha megváltozott a kódja, már más modulok kellenek a vizsgához.

Gabicsek # 2012.04.05. 20:23

Ez nem OKJ-s képzés, hanem főiskolai képzés, diplomával. Az egyetemen mindenkinek van kódja, be tud lépni az ETR-be, ott kéne megnézni, mit lát.
De egyszerűbb felhívni az egyetemet.

Bandi17 # 2012.04.06. 15:56

Köszönöm a válaszokat. Mindenképp felhívom az egyetemet:)

Dr.Attika # 2012.04.06. 16:07

Vigyázni kell a Pécsi Tuományi Egyetemmel. Elveszítenek szakdolgozatokat. Szegény Gyurcsány Ferenc is bajban van, mert az évfolyamának összes szakdolgozata meg van, de az övé nincs.

Zsoltika29 # 2013.05.26. 19:47

sziasztok
Keresem ezeket a tankönyveket!!!!
SOS lenne

  1. Európai és magyar nemzetközi kollíziós magánjog 2010 kiadás
  2. Az európai Unió joga ( Mohay Ágoston-Szalayné Sándor Erzsébet) 2011 kiadás.

Ha valaki tudna segíteni akkor nagyon megköszönném.
Elérhetőségem:
k.anett19@freemail.hu
30 2268747 telefonszám, vissza hívlak....hogy ne a Te számlád menjen.

Anett

Juttandzs # 2013.07.19. 06:58

Sziasztok !

Igazságügyi igazgatás szakra járok levelezőn, a jogi asszisztensi vizsgám meg van, így 3 év helyett 2 évet kell elvégeznem. Kérdésem az lenne, hogy aki esetleg tavaly volt ilyen cipőben mondana nekem pár szót a szakdolgozatról, hogy hogy megy ez az egész ? Hogyan választunk címet ? Meddig kell leadni ? A tanárok neve ki van téve, hogy melyikhez milyen témában lehet fordulni ?
Gondoltam, hogy most a szabi alatt egy kicsit előre dolgoznék, behatárolnám mit is lehet.

Előre is köszönöm az infókat.

barrerra # 2014.12.22. 14:54

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy Pécsett milyen a jogászképzés (levelező), főleg ezek érdekelnének: tanárok mennyire segítőkészek (pl. szakdolgozat esetében), tanulmányi osztály hogyan működik (gyors/lassú, korrektek/sokat hibáznak-e, stb.), költségtérítésen kívül milyen költségek vannak még (gondolok itt pl. az UV díjra)? Eddig a Pázmányra jártam, de sajnos anyagilag már nem igazán bírom, az elején részletekben meg tudtam fizetni a költségtérítést, de már nem igazán. Az a helyzet, hogy leutazás költségeivel (összesen egy félévben) együtt többet tudnék megspórolni, mintha a Pázmányon maradnék. A válaszokat előre is köszönöm!

JoghallgatóMiskolc # 2014.12.22. 16:33

Pénzügyileg Győrrel jársz a legjobban, az a legolcsóbb.

barrerra # 2014.12.22. 17:01

Azt tudom, hogy az a legolcsóbb, de azt elég sokan szidják (mármint a győri joghallgatók, sokuk nincsen megelégedve az ottani képzéssel), a PTE-ÁJK-ról eddig jókat hallottam, de csak általánosságban, imserősöktől, meg PTE-ÁJK joghallgatóktól nem igazán hallottam véleményt, eddig egy mondta, hogy érdemes átiratkozni, de nem indokolta, hogy miért.. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.22. 17:03

Én szerettem oda járni. De az vagy hét éve volt, nem tudom, most milyen.

barrerra # 2014.12.22. 18:38

Na, várj... Győrre, vagy Pécsre szerettél járni? :D

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.22. 20:03

Pécsre.

JoghallgatóMiskolc # 2014.12.22. 22:38

Minden relataív: mindenki azt szidja/dicséri ahova jár(t). Számos ismerősöm végzett Pécsen ill. jár oda, a képzés színvonala jó, a diploma elismert. Az odáig vezető út pedig változatos, erősen egyénfüggő. Fingatós tárgyak ott is vannak, mint mindenütt. Amúgy megfontolandó az átemenetel, sok helyen nem szeretik az ejtőernyősöket. Pécsről nincs ilyen infóm.