PTE AJK


barrerra # 2014.12.23. 00:01

Részemről az, hogy mennyi fingatós/nem fingatós tantárgy van, teljesen irreleváns, eléggé "seggelős" típus vagyok, és egyelőre még fogékony a jogi tanulmányokra + érdekel is. Igazából ami nagyon érdekelne, az a Tanulmányi Hivatal eljárása, hogy mennyire rugalmasak, mennyire készségesek. A PPKE-JÁK-on nem igazán jó fejek, sokat is hibáznak, de még állítólag ez sem olyan botrányos, mint ami a KRE-ÁJK-n van (ott viszont hallottam elég szép sztorikat a T.O.-ról). Nagyon meg tudja keseríteni ám egy rosszul működő t.o. az ember életét. Ami még nekem hasznos infó lenne, hogy a tanárok mennyire segítőkészek (tananyag megosztásában, szakdolgozat megírása esetén a konzulensként funkcionáló tanárok segítenek-e, vagy hasonló habitus működik-e ott, mint az ELTE-n , stb.)?

barrerra # 2014.12.23. 05:42

Hmm... Amikor nem fogadják be a befizetett költségtérítést... Vagy mondjuk a vendéghallgatóként szerzett eredményedet negyedéven keresztül nem rögzítik, és nem tudod felvenni a ráépülő tantárgyat... Ha baj van, nem lehet őket elérni, a hivatalos leveleket elkeverik, akkor majd rájössz, hogy már csak idegileg is be tud tenni eléggé :D Igaz, nekem mindent megcsináltak, csak késve, meg eltűntek az iratok, stb., és csak komoly "fenyegetésre" voltak hajlandóak dolgozni :D

"Majd nem leszel,
eljön az idő, mikor már nem érdekel....... :D" - jó, nyilván most is van egy-két tantárgy, amit nem igazán szeretek, pl. szocjog... Amikor tanulom, akkor néha úgy érzem magam, mint egy bérszámfejtő... :D

Egyjogász # 2014.12.23. 07:05

"ami nagyon érdekelne, az a Tanulmányi Hivatal eljárása, hogy mennyire rugalmasak, mennyire készségesek."

Tapasztalataim szerint ez mindenütt teljesen személyfüggő, és ebből következően akár egyik napról a másikra is megváltozhat.

Nem kell más, csak hogy a gyors, hozzáértő, készséges "Jolika" helyett holnap odamenjne dolgozni egy "Lassúné Bamba Renáta", oszt jónapot....:)))

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.23. 07:09

. szocjog... Amikor tanulom, akkor néha úgy érzem magam, mint egy bérszámfejtő..

Legalább tudni fogod mennyi jár, ha GYES-re mész.:P

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.23. 07:12

eljön az idő, mikor már nem érdekel..

Az én kollégám naponta elmondja, hogy légy büszke arra, amit tanultál, mi a társadalomtudomány doktorai vagyunk.

barrerra # 2014.12.23. 09:27

"Legalább tudni fogod mennyi jár, ha GYES-re mész.:P" - Há-há-há, kár, hogy fiú vagyok... :D

"Komoly fenyegetésre?" - annyira nem voltak komolyak, csak dékáni panasszal, perrel, meg hasonlókkal fenyegetőztem, de elég volt ahhoz, hogy dolgozzanak :D

Sherlock # 2014.12.23. 09:37

Az apa is mehet gyes-re.

Pécsnek ugyan az az előnye, ami a hátránya: nincsenek hallgatók. A finanszírozási rendszer oda vezetett, hogy leépülőben van a kar (ahogy az összes vidéki), mert csak az jár oda, aki a Bp-i lakhatást nem tudja finanszírozni (hiszen tandíj mindenhol van), ill. a vonzáskörzetből a levelezősök. Az előnye ennek az, hogy nagyon személyes a viszony az oktatók és a hallgatók között. Kérdés, hogy ilyen közegben egy tanár meddig marad motivált.

Egyebekben osztom Egyjogász véleményét, ez mindig a személytől függ, nem attól, hogy mi az "átlag".

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.23. 10:43

Há-há-há, kár, hogy fiú vagyok... :D

:) Tudom. Poén volt.

barrerra # 2014.12.23. 11:06

"Az apa is mehet gyes-re." - Jobban kéne készülnöm a jan. 5-i szocjog vizsgára :/

ius latratus # 2014.12.23. 13:06

Miskolc

Szoc.jogi ea. ugyanez a téma. Férfiak is mehetnek gyes, gyed stb.-re. Előadó beböki: -s most nem a kamionon vonagló hímnőstényekről van szó, ugyebár...

Régi sztori, Joghallgatómiskolc talán meg tud erősíteni, persze csak ha a vége felé jár a tanulmányainak. A tanár úr (dr. Szalanics) ugyanis már nincs ott, de imádtuk...

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.23. 13:15

Kár, hogy nem nekem mondtak ilyet a vizsgán. Tudniillik éppen gyesen voltam. :)

ius latratus # 2014.12.23. 13:33

Paff...
:)
Mentségére legyen mondva, ez előadáson volt, s akkor még nem - annyira - vadászták az ember minden szavát a... na, nem is mondom kik, meg milyen szervezetek, hiszen te éppen úgy tudod, mint én.
Amúgy mi is elmélkedtünk hasonló dolgon, hogy a baba mellett én lennék gyesen, de nem nagyon érte volna meg.

On

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.23. 17:47

Szia Mosza!

Az orvosdoktor testet gyógyít, a pszichológus lelket, a jogász pedig az élet minden területén előforduló problémát old meg.

Csak nézd végig a fórumon a témaválasztást. A témák ezer felé osztódnak és még nincs is minden a palettán, mert vannak speciális területek.

Keresd az utadat.

barrerra # 2014.12.24. 11:00

Mindenkinek nagyon köszönöm az érdemi válaszát, és Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindannyiótoknak!

MACSKAJANCSI # 2015.08.13. 18:59

Segítséget szeretnék kérni.

Egy nagyon kedves ismerősöm sok év kihagyás után nekiveselkedne az hiányzó államvizsga letételére.
Túl a 40-en nem egyszerű ebbe visszarázódnia. Én a biztatással veszem ki a részem, azonban szüksége lenne a felkészüléséhez kidolgozott tételekre is.
Valaki tudna abban segíteni, hogyan mennek most a vizsgák, kidolgozott hatályos tételekkel ilyesmi hol tudnánk hozzáférni?

(PTE-ÁJK jogász)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.13. 19:54

Mikori az abszolutóriuma?

MACSKAJANCSI # 2015.08.14. 07:23

kb. öt éve védte meg a szakdolgozatát, akkor elment büntetőjogból, ami nem sikerült.

MACSKAJANCSI # 2015.08.14. 07:29

az igazság az, hogy én is államvizsga közepette vagyok, így a rendelkezésemre álló tananyagokat továbbítottam neki, de nyilván nem lesz teljesen oké, mert intézményenként változó a számonkérés és a kijelölt tananyag is.
neki pl. az alkotmányjog közigazgatásjog egy tantárgyba van foglalva.

kidolgozott tételekre lenne nagy szüksége

valaki van itt, akinek folyamatban van az államvizsgája, vagy esetleg a közelmúltban tette?

MACSKAJANCSI # 2015.08.14. 16:03

válasz nélkül továbbgurult a kérésem.

ha esetleg valaki tudna segíteni...

nagyon köszönjük

MACSKAJANCSI # 2015.08.15. 07:40

tényleg nincs itt senki, aki tudna nekünk segíteni, legalább információval?

ius latratus # 2015.08.15. 09:56

Biztosan van az egyetemnek valamiféle szabályrendszere erre is, hogy ti. a szakdoga után mennyi időt adnak (vagy mennyi idő telhet el) az államvizsgáig.
Vagy nincs?

MACSKAJANCSI # 2015.08.15. 15:55

van persze, de a kérdésem nem erre vonatkozott, hanem arra, hogy van-e itt valaki, akinek folyamatban van az államvizsgája, vagy a közelmúltban volt?

elsősorban kidolgozott tételek után érdeklődnénk, pontosabban én csak továbbítom a kérést.

MACSKAJANCSI # 2015.08.15. 16:18

bemásolom, hátha itt is érint valakit:

"(4) A záróvizsga a végbizonyítvány megszerzését követı záróvizsga-idıszakban a hallgatói
jogviszony keretében, majd a hallgatói jogviszony megszőnése után, határidı nélkül, bármelyik
záróvizsga-idıszakban a záróvizsga letétele idején érvényes képzési követelmények szerint letehetı. A
végbizonyítvány kiállításától számított hetedik év eltelte után záróvizsgára bocsátást a KÁB-tól kell
kérvényezni.
A bizottság engedélyében – az idımúlásra tekintettel – rendelkezhet az oklevél
minısítésébe beszámító tantárgyak vizsgáinak a megismétlésérıl. "

a kivastagított mondat szerinti feltétel több intézménynél azonos.

tehát még mindig az lenne a kérdésünk, hogy van-e valakinek kidolgozott tételsora a záróvizsga tantárgyakhoz.

vagy információja, hogy hol lehetne ezeket beszerezni?

MACSKAJANCSI # 2015.08.16. 08:32

továbbra is az lenne a kérdésünk, hogy van-e valakinek kidolgozott tételsora a záróvizsga tantárgyakhoz.
vagy javaslata, hogy hol lehetne hozzáférni?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.08.16. 09:25

talán 5. éveseket kellene megkeresni...