Ügyész / ügyvéd


Lhotse # 2006.12.07. 10:29

KBS Tényleg csak a játék kedvéért és valóban nem tipikus a példám... :)
OFF
Negróból fehér?!? Egy épületben dolgozom a cukorka kitalálójának (egy Negro nevű olasz csávó - ez esetben helyénvaló a szóhasználat) azt hiszem dédunokájával... :) (Õ is Negro)

Ha az öreg ezt tudta volna...

Initram5 # 2006.12.07. 09:17

Kovács_Béla_Sándor: most éppen nehéz időket él át a koalíció, villongások vannak az MSZP-ben is. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.07. 08:16

Lhotse, a példád rendben van.
De. :) A konkrét esetben a legifjabb Bárándy könnyen megtalálhatja az ügyfelét a pártjában, és az illetőnek a költségek semigen okozhatnak problémát. :)

Egyébként tényleg, ma már Negróból is van fehér... Megérett ez a világ a pusztulásra. :)

Lhotse # 2006.12.07. 06:23

Initram 5 A munkadíj meg nem fizetése nem mentesíti az ügyvédet a gondos eljárás követelménye alól... Sajnos. :)

Lhotse # 2006.12.07. 06:22

Kedves KBS. Tényleg szörnyű, de csak a játék kedvéért: becsattog Hozzád egy ügyfél és azt mondja, van neki egy adósa, de nem tudja a címét. A követelés az iratokból láthatóan egy héten belül elévül. Mit teszel? Mert én (gondos tényvázlat felvétele mellett) azon nyomban benyújtok egy keresetlevelet/fmh-t és bíztatom az ügyfele, hogy találja meg az adósát. A bíróság felhív hiánypótlásra (mert nyilván "kamu" címet írtam a keresetlevélbe), de az ügyfelem "eltűnik", nem előlegez költséget a lakcímnyilvántartóra/nem közöl személyes adatot az adósról, így ennek alapján nem beazonosítható. (Mondjuk a kereset alapját képező kölcsönszerződésben elírták a nevét...) Jön az elutasítás, mi még mindig jók vagyunk a jogerőtől 30 napig, de az ügyfelemnek ennyi is kevés, mert akitől adósa teljes nevét megtudhatja, csak fél év múlva jön vissza Amerikából... Eredmény: idézés kibocsátása nélküli elutasítás, de: 10% illetékért megszakadt az elévülés és esély van a későbbi érvényesítésre.

Ez OFF volt, de semmi nem fekete-fehér...

Initram5 # 2006.12.06. 22:04

Kovács_Béla_Sándor: lehet, hogy az ügyfél igérte aztán mégsem hozta a munkadíjat. :) Nem hiszem hogy Bárándy I-II-III csak pontosan fizetö ügyfeleket kap.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.06. 19:20

Lhotse, magyarázhatod ezt akárhogy. Egy olyan fickó, akinek apja, nagyapja "sztárügyvéd", és már fogamzása pillanatában korában eldőlt, hogy ő is az lesz, akkor is ha a lábmérete meghaladja az IQ-ját... Szóval egy ilyen fickó ne kövessen el leventehibát. (Konkrétan az alperes lakóhelye helyét nem adta meg, és a hiánypótlásra adott időt is elmulasztotta.)

Initram5 # 2006.12.06. 18:38

Türelmes: higgadj le Kiscsillagom. Azért montam Martonyit és nem Téged, mert a "sikeres és nagyon jómódú magyar ügyvéd" kategóriában az ő neve ugrott be és nem a tiéd. De persze írhattam volna még Bárándy I-II-III-at, Zamecsnik urat, bárkit.

Elárulod hogy mi bajod Teréz anyával azon kívül hogy nálad 100x hasznosabb életet élt és nem volt jobboldali párttag?

Elárulod, hogy Martonyi nevének és annak a ténszerű közhelynek az említése hogy sikeres és jómódú de az egyéni boldogság nem ebből származik, miért váltott ki belőled gyűlölködő mondatokat? K.rvára nem érdekel ám a politika és nem is tartozik ide.

Lhotse # 2006.12.06. 18:07

KBS Azt a pert még nem "bukta el". Egyrészt nem ítélt dolog, másrészt benyújthatja a jogerőtől számított 30 napon belül...

Egyébként tényleg inkább Bárándyak... :)

Initram5 # 2006.12.06. 18:02

Ennyi túlérzékeny embert, aki ráadásul jogász létére nem olvas figyelmesen. :)

Eweol, ezt írtam: "...ha valaki NEM BOLDOG...fizetés mellett a munkájával. Ott mást kell csinálni, szerencsére ezer dolog van még a világon ami még jobb is...". Amire te írod: "...minek éveken át jogi egyetemre járni, ha egyébként nem is szereted, amit csinálsz?" Nos, én szeretem amit csinálok de sokan csak az egyetemi szenvedések után, a munka során tapasztalják meg hogy miről szól ez a pálya, és elmegy a kedvük. Más pályán is vannak ilyenek. Orvos volt mindkettő, aztán egyikük riporter lett a tv2-ben, a másik pedig vállalkozó majd gazdasági miniszter. :) Nincs ebben rendkívüli a mai világban, ahol már az a kivételes ha valaki egy életen át egyféle dolgot csinál, pláne egy munkahelyen. Az A4-es papír feletti munka helyett meg sztem te is tudsz egy tucat jobb dolgot, nem kell ezt részletezni. Én pl. szívesen lennék a közt. elnök protokoll főnöke, vagy Madonna turné menedzsere havi 10.000 GBP-ért. Netán utazó nagykövet. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.06. 17:50

A csuda tudja:)) Nekem például inkább a Bárándyak jutottak volna eszembe ebben a vonatkozásban, mint Martonyi.
Pletyka ON
A legifjabb már bukott úgy pert, hogy per se volt. A keresetet idézés nélkül elutasították formai hiba miatt. Sic transit...
Pletyka OFF

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.12.06. 15:28

gondolom azért mert ők nem sztárügyvédek.
Kicsit túltöltöd politikailag a dolgokat - mégha azonos oldalon is állunk. Nem hiszem hogy Initramnak ilyesmi hátsó gondolata lett volna.

Türelmes # 2006.12.06. 14:57

és miért pont Martonyi János? Miért nem az "energetikai professzorunk" kovácslászló,a gejl fásyádám,vagy a többször,több kórházból kirúgott molnárlajos miniszter úr..vagy a többi országrontó kommunista?
Hagyd nyugodtan a Martonyival való élcelődést,és menj kalkuttába terézanyunak,ha ezt a szadeszes "szivjunkegyspanglit és mindent szebben lác"-tipusu dumát nyomod Initram.

Eweol # 2006.12.06. 14:50

" szerencsére ezer dolog van még a világon ami még jobb is "

Ez bizonyára így van. De akkor minek éveken át jogi egyetemre járni, ha egyébként nem is szereted, amit csinálsz?

Initram5 # 2006.12.06. 12:13

Önértékelési zavarral küzdő emberek pörögnek ennyit azon, hogy ki mennyit keres és miért nem többet/kevesebbet. Közhely, de a boldogságod nem ezen múlik. A sikeredet sem ez méri le, mert Teréz anya sikeresebb volt abban amit csinált mint Martonyi János, de sejtésem szerint ő nem járt 7-es BMW-vel bevásárolni és nem áztatta magát évente 3x más-más tenger partján. Ja, és nem feltételezem hogy csak ettől a ténytől és a pénztől Martonyi János boldogabb lenne mint Teréz anya. :)

Az meg megint más, ha valaki nem boldog akár 800.000-es, akár 150.000-es fizetés mellett a munkájával. Ott mást kell csinálni, szerencsére ezer dolog van még a világon ami még jobb is mint 8-14 órákat egy uniformizált irodában ülve a cikaszpálma alatt, A4-es papíron szerződést fogalmazva.

guba # 2006.12.06. 12:01

Sajnálom, és jobbulást kívánok!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.06. 11:24

OFF
Sajnos, nincs rendben. Nem látok a takonytól (sit venia verbo) - a gép elé is csak percekre ülök le, aztán izzadok az ágyban. Majd még kimentem magak Karknál. Milyen jót vizsgázott!
ON

guba # 2006.12.06. 09:54

Béla ezt a labdát neked dobtam fel! A pénteki kirándulással minden rendben?

Türelmes # 2006.12.06. 09:34

guba,most legalább olvastál :o))
KBS barátom: lásd a PTE topikot,irtam oda vmi kedveset neked :o))

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.06. 08:37

No, no. Engem csak ismersz? ;)

guba # 2006.12.05. 20:09

Én még egyetlen "sztárügyvédet" sem olvastam, amint itt a fórumon keresett volna önigazolást. Az a jó, hogy a toll meg a papír mindent elbír!

Law1 # 2006.12.01. 15:26

Türelmes, látom megint kezded és egy szót sem értettél abból amit írtam. Mi az hogy "arcoskodom"? Normális vagy? Most már kezd nagyon uncsi lenni az értetlen frusztrált vagdalkodásod. Szerintem állítsd le magad, itt szó sem volt arcoskodásról, nyálverésröl. Ezt valahogy mindenkinek sikerült felfognia, csak úgy látszik hogy a te kis fiatal 24 éves fejedbe még nem megy be.

ico2 # 2006.12.01. 14:46

Türelmes, én még csak 3. évemben vagyok, mégis rengeteg Pázmányos jelölttel találkoztam, szóval azért nem fehér holló ez :-)

Türelmes # 2006.12.01. 14:26

ugy jön rexor,hogy hüe voltam,h megemlitettem,de olvastam egy másik topikban,hogy nyilatkozott Law1 a fideszről,és mivel mindent gyűlölök,ami a kollektív hazaárulással kapcsolatos,összekapcsoltam Law arcoskodását,azzal,hogy ahhoz az oldalhoz húz,ameik tönkrevágta/vágja Magyaro-t.Ennyi.Nem nagy ügy.
Ettől fgglenül igazad van az első mondataidban.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.01. 12:29

Ott a pont:)