Segítségnyújtás ATM es készpénzfelvételnél


efi99 # 2022.01.04. 17:41

Állítsátok át a PIN-t 4 egyforma számra, csak sikerül megjegyezni azt már és beütni. Ha valakinek még ennyi sem megy, akkor mennyire lesz majd komolyan vehető - akár bíróság előtt - a random az éterbe kiáltott sztorija, hogy valaki elszedi a pénzét? Egyáltalán eltalálna egyedül oda?

gerbera317 # 2021.12.27. 07:27

Ez nem jogi, hanem bizalmi kérdés. Beszéld meg vele! Pendits meg, hogy ha ezt így folytatja, nem segítesz neki, és akkor kereshet magának másvalakit, aki már lehet, hogy tényleg át fogja baxxni.

Mardel # 2021.12.25. 19:20

Szomorú örökös: az hogy türelmetlen voltam az egy dolog, nyilván vártam a választ.. de nyilván ez nem szemrehányás és természetesen akkor sem szóltam volna semmit ha senki nem is válaszol, hanem érdeklődtem volna máshol.

Szomorú örökös # 2021.12.22. 18:21

Mardel

Semmi gond, én az általam idézett mondatrészből úgy éreztem, hogy türelmetlen voltál, itt pedig az sosem lehet az ember, ha választ akar! Bocsi, ha bántó volt a mondatom, nem annak szántam!

Mardel # 2021.12.22. 18:18

Szomorú örökös: kérlek olvasd el azt a hozzászólást mégegyszer... épp elnézést kértem amiért rossz helyre posztoltam

Szomorú örökös # 2021.12.22. 18:10

Sombokor

Rendben, akkor meg türelmetlen volt! :-)

Sombokor # 2021.12.22. 17:39

Szomorú örökös

  1. Megköszönte.
  2. Nem követelt semmit.
Szomorú örökös # 2021.12.22. 12:52

Mardel

percenként frissítettem a fórumot, hogy nem e jött válasz

Ez itt nem hivatalos és ingyenes jogsegély-szolgálat, ahol konkrét időlimit van a válaszadásra. Én úgy tudom, hogy a jogászok is ide csak akkor járnak, amikor nagyon ráérnek, nem kötelességük nekik rendszeresen itt tartózkodni, mi több, még válaszolni sem. Szerintem ha választ kapsz bármire - sok embernél még ez sem jön össze - akkor azt azért köszönd meg, de egyfajta módon követelni nem igazán érdemes, mert azzal visszatetszést érsz el minden fórumozónál.

Mardel # 2021.12.22. 10:37

Kovács_Béla_Sándor: a Pénzügyekhez akartam pedig :D eléggé ideges voltam az este.. percenként frissítettem a fórumot, hogy nem e jött válasz, mégsem tűnt fel, hogy rossz helyre raktam :D

Mardel # 2021.12.22. 10:06

drbjozsef: Köszönöm a segítséget.

wers # 2021.12.22. 09:34

Munkajog, foglalkoztatás...

... hát, így sikerült :)
De legalább érthető a kérdés. Az sem hátrány.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.12.22. 07:29

Munkajog, foglalkoztatás...

drbjozsef # 2021.12.22. 06:18

Mardel,

Ha konkrétan megvádolna valamivel, akkor neki kell azt bizonyítania. Azt, hogy kezébe nyomsz pénzt, utólag nemigen tudja bizonyítani, hogy mennyi az. Ha az ATM kamera képén nem látszik, hogy a pénz felét a zsebedbe tömködöd, akkor nemigen van rá lehetősége, hogy bármit is bizonyítson ezekben az esetekben. Nem nagyon van mitől tartanod.

Mardel # 2021.12.21. 19:57

Sziasztok!

Van egy kollegám aki nehezen boldogul az életben és mindenhez segítségre van szüksége, namost szoktam neki segíteni minden hónapban az ATM ből pénzt felvenni. Ez úgy történik, hogy együtt elmegyünk egy ATM hez, a kártyát odaadja, majd miután végeztünk odaadom neki a pénzt és a bizonylatot is. végig ott van velem.
Namármost ezen kívül akár telefonos, akár valami egészségügyi ügyintézésről van szó, mindig nekem szól, viszont nekem is megvan a magam élete, és mondtam neki, hogy jó lenne ha megtanulná legalább ezt a 4 számot beütni, hogy használná egyedül a kártyáját. Ezután nekem nem mondott semmit, viszont a hátam mögött olyan dolgokat mond, hogy én elveszem a pénzét. a kérdésem az, hogy, lehet nekem ebből valami problémám?? Attól félek tényleg megvádolnak ezzel és a végén még ebből lesz valamilyen ügyem :(
Előre is köszönöm a segítségeteket!