Mesterember csalás, túlszámlázás


Szomorú örökös # 2022.08.13. 04:28

Majordomus

Ha 240 ezer azon több a haszon

Vagy drágább forrásból szerzi be.

Majordomus # 2022.08.12. 19:38

Egy Hi sec bejárati biztonsági ajtó beépitve 190 ezer ft .
140 ezer már régen volt.
Ha 240 ezer azon több a haszon ennyi.

Szomorú örökös # 2022.08.12. 15:44

SolnesM

Amúgy ez az eset „ Mesterember csalás, túlszámlázás” Se nem csalás se nem túlszámlázás.

Ez így van! A kérdező - aki már önként távozott minden hozzászólásával együtt - kapott egy ajánlatot, amit ráutaló magatartásával - előleg befizetése - el is fogadott. Ezek után vitatni annak összegét...hmmm...inkább nem minősítem.

SolnesM # 2022.08.12. 12:27

Amúgy ez az eset „ Mesterember csalás, túlszámlázás
Se nem csalás se nem túlszámlázás.
Ennyiért vállalta volna a szaki. Nyilván vastagon fogott volna a cerkája, (vagy nem ? )keresni akart volna rajta sokat.Valamit !

Az a 40 rugó se kiugróan magas . és nem munkadíj ,hanem vállalási összeg egyik része.

SolnesM # 2022.08.12. 12:19

Ma.. !

Minek azt törölni, tanulság lehet másoknak.

Lakásfelújítástban vagyok benne....: Biztonsági ajtót ill. klímát szerelést rendeltem, jött is egy ember adott egy árajánlatot. a klíma ára rendben is van, de a biztonsági ajtóra 240 000Ft ot kért, ennek az összegnek a felét kérte előre, jeleztem neki, hogy sokallom az összeget, mert máshol 140
Ez akét művelet teljesen más így általában más -más cégek végzik.
Persze lehet un. munkafelhajtó fővállalkozó,aki mindenhez is ért. ha az elején eleve sokaljuka vállalási összeget akkor eleve nem utalunk,vagy ugy végeztejük, hogy megvesszük az ajtót és a szaki feladata az lesz hogy beépítse. Ez pedig max 2 napos munka. Az előleg ilyenkor értelmetlen. 2 naposnál pedig mondjuk az első nap után a harmadát fizetjük.
Van még olyan megoldás is, ha a mester előleget két pl.az ajtóra, akkor felajánljuk : mester nézzük meg azt az ajtót ketten. A széltoló lebukik.

drbjozsef # 2022.08.12. 12:16

Látod! :)
Há' nem megmondtam, a hit és a remény, hegyeket mozgat.