@wreckdiver
amennyiben a problémás gerinc nem jelenik meg munkaidő-kedvezményben vagy korlátozott egészségügyi alkalmasságban (vagy már a 120 órában manifesztálódott), akkor irreleváns információ.
Ez a 120 óra amúgy a havi munkaidőkeret lenne?
Ha a beosztás szerinti munkavégzés sosem kezdődik de. 10 óránál előbb, és a munkavégzés sosem fejeződik be este 9 után, akkor a napi egybefüggően elrendelt munkavégzés sosem haladja meg a napi 11 órát. Ebből következően a napi pihenőidő sosem kevesebb 13 óránál (jó, nyári időszámítás, hagyjuk).
„Megteheti ezt,”
Igen, ez ugyanis teljesül:
Mt. 104. § (1) "A napi munka befejezése és a következő munkanapi munkakezdés között legalább tizenegy óra egybefüggő pihenőidőt (a továbbiakban: napi pihenőidő) kell biztosítani."
„van lehetőségem ragaszkodni a hetente egyszeri egybefüggő 2 nap pihenőhöz”
Nincs. Ez még alapértelmezett szabályként sincs így. A Mt. 105.§ (1) is megengedi, hogy a heti két pihenőnap akár egyenlőtlenül is legyen kiadva. A 105.§ (3) viszont a besoztásod okán rád nem vonatkozik szerintem (az arról szól, hogy a felsorolt munkarendben csapágyasra hajtott, agyonfizetett munkavállaló azért csak meg tudjon pihenni havonta egy napra)
105. § (1) "Hetenként két pihenőnapot (heti pihenőnap) kell beosztani. A heti pihenőnapok egyenlőtlenül is beoszthatók.
(2) Egyenlőtlen munkaidő-beosztás esetén hat egybefüggő munkanapot követően legalább egy heti pihenőnapot be kell osztani.
(3) Egyenlőtlen munkaidő-beosztás esetén
a) a megszakítás nélküli,
b) a több műszakos,
c) az idényjellegű tevékenység
keretében foglalkoztatott munkavállaló számára havonta legalább egy heti pihenőnapot be kell osztani.
(4) Havonta legalább egy heti pihenőnapot – a 101. § (1) bekezdés f) pont kivételével – vasárnapra kell beosztani."