Terhesség-határozott idejű munkaszerződés


drbjozsef # 2020.02.20. 08:42

vattacukor28.,

A kérdésem az lenne,hogy ez szerződés szegésnek minősül-e?

Hogy teherbe estél? Ne már.
Vagy kikötés volt a szerződésedben, hogy nem esel teherbe?

Az együttműködési kötelezettség miatt viszont illene minél előbb közölni ezt a munkáltatóddal.

vattacukor28. # 2020.02.20. 08:36

Tisztelt Cím!
Többszörösen hosszabbított határozott idejű szerződéssel rendelkezem a munkahelyemen. A hónap végén lejár a szerződésem(már megkaptam az újabb hosszabbításról szóló szerződést és alá is írtam),de időközben kiderült,hogy állapotos vagyok. A terhességem tényét nem közöltem még a munkáltatómmal.Első trimeszterben járok(8-9hetes). A kérdésem az lenne,hogy ez szerződés szegésnek minősül-e?Számíthatok-e valamilyen jogi következményre ezzel kapcsolatban?

Válaszukat előre is köszönöm!

szota # 2008.09.17. 08:50

köszönöm mind a 2 választ!!!


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

ani0115 # 2008.09.17. 08:44

Azt gondolom, igen.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.17. 08:44

Igen.

szota # 2008.09.17. 08:38

az lenne a kérdésem, hogyha a határozott idejű munkaszerződés a szülés napját követően jár le akkor is megszűnik a munkaviszony??


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

the big cat # 2004.01.20. 11:27

Elég egy kérdést egy helyen feltenni.

htgkw # 2004.01.20. 11:06

Sziasztok.

Határozott idejű munkaszerződéshez lenne egy kérdésem. Mi a helyzet, ha a munkavállaló szeretne felmondani? Milyen jogok illetik meg a munkáltatót, milyen kötelezettségei vannak a munkavállalónak? Hiszen a munkáltató a határozott idejű szerződés lejártáig számít a munkájára.
Köszönettel
HTG

the big cat # 2004.01.09. 15:32

És? Közben ahelyzet megváltozott, és aláírta a határozott idejűt. Nem kellett volna.

Maszat # 2004.01.09. 12:26

Nem vagyok biztos benne, de a gyeshez nem szükséges határozatlan idejű munkaviszony???

Úgy tudom, hogy nem mindegy, amikor kiszámolják, hogy kinek mennyi pénz jár havonta. Alanyi jogon, vagy az éves fizetés 80 %-a???

Ha akkor határozott idejű szerződést tesznek elém, nem jövök el az előző határozatlan idejű munkahelyemről.
De én határozatlant írtam alá.

the big cat # 2004.01.09. 11:05

Egyetértek. A jog csak azt védi, aki hajlandó tudatosan élni a jogaival.

Mindenképpen megtehette volna, hogy csakúgy mint most, akkor is tanácsot kér, legalább itt.

Egyébként milyen pénz veszik el?

Leiterjakab # 2004.01.08. 15:08

Ilyen helyzetben a munkavállaló nem köteles aláírni a munkaszerződés módosítását, mert nem köteles választani a szerződés-módosítás illetve az elbocsátás között. Az ugyanis, hogy nem akarja a munkaszerződését módosítani, az nem elegendő arra, hogy munkálttó felmondjon neki, ez csak olcsó "fenyegetőzés" volt a munkáltató részéről.

A tanulság az, hogy olvasatlanul ne írjon alá senki semmit, és főleg akkor ne, ha nem tudja, hogy milyen következményei lesznek annak. A jog sem segít, ha nem vagyunk elég éberek...


Leiterjakab

Maszat # 2004.01.08. 14:57

Sziasztok!
Aláírt valamit, tanácskérés nélkül.
Lett volna más lehetősége, ha szüksége van a keresetére és az állására is???

Semmi mód nincs arra, hogy ne vesszen el az a pénz, ha mégis elmenne szűlni?

the big cat # 2004.01.08. 13:18

És hát a helyzet az, hogy ha terhes leszel, és alatta eletelik a határozott idő, a munkaviszonyod megszűnik.

És ezért a helyzetért csak magad okolhatod, mert aláírtál valamit gondolkodás, vagy tanácskérés nélkül.

the big cat # 2004.01.08. 13:17

És tényleg Kovács Pál az ügyvezető, aki a céget képviseli? mert akkor minden rendben van. Az általános igazgató nyilván meghatalmazás alapján gyakorol munkáltatói jogokat.

beatrix55 # 2004.01.08. 11:38

Igen, az van a szerződésen, hogy az ügyvezető pl. Kovács Pál és az aláíró pedig a Horváth Ákos lett, aki mellesleg az általános igazgató mindössze. A munkaköröm is változott és persze most sincsen munkaköri leírásom. A lényeg akkor az, hogy lehetek terhes nyugodtan csak éppen utána nem lesz munkahelyem :o))

the big cat # 2004.01.08. 10:52

Azt gondolom régi sem volt.

Leiterjakab # 2004.01.08. 10:37

Abban az esetben, ha ugyanabban a munkakörben foglalkoztatják tovább, pusztán a munkaszerződés időtartamát módosítják akkor nem kell új munkaköri leírás vagy igen?


Leiterjakab

the big cat # 2004.01.08. 10:32

Az a helyzet, hogy az hogy a munkáltató nevében más ír alá, egy megahtalmazással könnyen orvosolható. Az, hogy nincs meg az előírt munaköri leírás, ugyan szabálytalan, de nem lesz tőle megtámadható a közös megegyezés. Az, hogy a felmondás helyett ezt választottad, a te döntésed, nem jogellenes ilyen alternatívát kínálni, persze ha van jogszerű indoka a rendes felmondáshoz, amit azért ilyen esetben kétséges.

Leiterjakab # 2004.01.08. 10:30

Ha aláírtad a munkaszerződés módosítását, akkor viszont a munkaviszonyod módosult.

A munkáltató nevében más is tehet jognyilatkozatot, ha van meghatalmazása. Ezt a részét én nem egészen értem, úgy érted, hogy az van a szerződésen, hogy "XY, ügyvezető" és nem az ő aláírása szerepel ott?


Leiterjakab

beatrix55 # 2004.01.08. 09:42

Sziasztok!
Örülök, hogy ilyen jól összejöttetek :o))
Szóval a szerződésem lényege, hogy közös megegyezéssel megállapodtunk, hogy a határozatlan idejű szerződésemet határozott idejűre módosítjuk. Persze a másik lehetőségem az elbocsátás lett volna!
Valamint az is felmerült a szerződéssel kapcsolatban, hogy képviselőként meg van jelölve az ügyvezető és munkáltatóként más írta alá. Gondolom ez is rendkívül szabályos?!
Persze munkaköri leírást sem kaptunk, ami a munkaszerződés elválaszthatatlan részeként szerepel a szerződésben.
Szóval röviden ennyi a történet.
Köszi.

Leiterjakab # 2004.01.07. 16:39

Na sejtettem!:) Szép jövőt rajzolsz itt nekem:)


Leiterjakab

the big cat # 2004.01.07. 16:12

Azt mindenképpen, hogy kell kihasználni a gyakornokokat:)))

Leiterjakab # 2004.01.07. 16:00

Ja mit fogok tanmulni Tőled?:)


Leiterjakab

Leiterjakab # 2004.01.07. 15:59

Csak vicc volt:) Most egy jeles félévnek is örülnék már, mert ddig mindig "becsúszott" egy vagy két négyes, vagy lehet, hogy nem voltam szimpatikus a vizsgaáztatónak...


Leiterjakab