felmondási idő: tv. és kollektív szerz.


Nekényi Edvárd # 2002.12.12. 20:34

Olyan gyorsan válaszoltam, hogy elbaktam.
A felmentési idö felére csak akkor köteles a munkáltató mentesíteni a munkavégzés alól, ha ö mondott fel. Ha te mondasz fel, mint munkavállaló, akkor ki kell töltened a felmondás idöt. Természtesen itt is lehet egyezkedni és itt is lehetöség van a részbeni vagy a teljes mentesítésre.
A többi áll, mit írtam.

Nekényi Edvárd # 2002.12.12. 20:17

Mt. 92.§ A felmondási idö legalább harminc nap. A kollektív szerzödés ettöl eltérhet, tehát lehet két hónap is.
Bár azon csodálkozom, hogy pár hónapos munkaviszony esetén a kollektív szerzödés már duplázza a 30 napot, dehát a munkavállaló elönyére el lehet térni [Mt. 13.§],
A munkáltató a felmondási idö felére köteles mentesíteni a munkavégzés alól, persze ettöl is eltérhettek megállapodással. Kérheted, hogy hamarabb mentesítsen, mint egy hónap.
Ha gyorsabban akarsz szabadulni, akkor inkább válaszd a közös megegyezést.

Kovács József # 2002.12.12. 18:58

Néhány hónapos munkaviszony után lehetőségem van állást változtatni, azaz rendes felmondással szeretném elhagyni jelenlegi munkahelyemet.
A problémám abban áll, hogy nem tudom a felmondási idő esetemben mennyi, a törvényben előírt 1 hónap vagy a kollektív szerződésben rögzített 2 hónap? Illetve ezt az időt kötelező-e ledolgoznom, ha a munkaadó úgy akarja?