Gépkocsifutási díj


the big cat # 2004.02.03. 18:22

Jobb is lesz ha nem is írsz alá ezzel kapcsolatban semmit. Ez adócsalás, ami bűncselekmény, és te tettestárs vagy benne.

beatrix55 # 2004.02.01. 09:52

Szia Kedves BigCat!
Újabb probléma merült fel. Ugyanis amikor aláírtam a határozott idejű szerződést, akkor úgy egyeztünk meg, hogy fizetésem egy részét autóhasználat címszó alatt kapom, mert ez kedvezőbb a cégnek, nekem meg nem kell utána adóznom. Namost azóta kiderítettem, hogy van olyan lehetőségem, hogy kiküldetési rendelvényt töltögetek, amit nem kell bevallani egy bizonyos összegig, bár ezt az összeghatárt egyenlőre nem ismerem. A másik lehetőség, hogy gépkocsihasználatért üzemanyagpénzt veszek fel, amit be kell majd vallanom, de költségként el is számolhatok. Gondolom ehhez kell valamilyen megállapodás a cég és köztem?!Nem tudom, hogy nekem melyik lenne a kedvezőbb, mert attól is függ, hogy kérjek-e adójóváírást. Ha ugyanis csak szimplán a bevallott bruttó jövedelmemet nézem az most nem éri el az 1.350.000 forintot. Viszont, ha egyéb jövedelmem is lesz akkor túllépi azt. Még nem írtam alá ezzel kapcsolatban semmit és szeretnék tisztában lenni a lehetőségeimmel és a következményekkel.
Előre is köszönöm.