Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Munkanélküli segély

Ragazzo # e-mail 2011.01.24. 22:17

Murzo!

Sajna nem jár semmi GYES/GYED után. Ugyan beleszámít a szolgálati időbe, de ellátásra nem jogosít fel.

murzo # e-mail 2011.01.01. 11:09

Tiszteletem, boldog újévet Mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy GYED után jár e munkanélküli segély-ha jól tudom, most már álláskeresési járadéknak hívják-?Március végén letelik a GYED, a férjemet nem tud visszamenni dolgozni-ő igényelte a GYED-et eddig- mert olyan munka időbeosztásban dolgozik, hogy a kicsit nem tudnánk hova tenni, mivel bölcsibe nem vették fel, ezért azt tervezzük,hogy közös megegyezéssel felmond, utána munkanélkülit igényel.Ez így lehetséges?

fabatka #   2010.12.31. 17:23

próba

fabatka #   2010.12.31. 17:22

Sziasztok!A feleségem sajnos nem a linket csak a kijelölt szöveget másolta be ami így szól.Ez egy cikk része..."A munkanélküliek emellett a 2011-től kötelesek lesznek elfogadni a munkaügyi szervezet által felajánlott bármilyen munkát, s nemcsak a végzettségüknek megfelelő vagy annál egy fokozattal alacsonyabb szintű állásokat."Ha valaki tudja hol található a módosítás,legyen kedves megírni.Előre is köszönöm :fabatka Üdv és B.U.É.K.mindenkinek.

fabatka #   2010.12.31. 17:14

Sziasztok.A feleségem másolta be, sajnos nem a linket, csak a vonatkozó szöveget jelöte ki és másolta be a a Microsoft Word prorammal A szöveg így hangzik:A munkanélküliek emellett a 2011-től kötelesek lesznek elfogadni a munkaügyi szervezet által felajánlott bármilyen munkát, s nemcsak a végzettségüknek megfelelő vagy annál egy fokozattal alacsonyabb szintű állásokat. Nem tudom tud e valaki erről bővebbet.Vagy hogy hol található a módosításra vonatkozó szöveg ,törvény,stb..Köszönettel:fabatka de azért: B.U.É.K.Üdv.

lolacska # e-mail 2010.09.21. 08:53

Kedves fórumozók!
Legutóbbi munkahelyemen a munkaszerződést átírták határozott idejűre… és azt mondták, nem fognak elküldeni, majd hosszabbítják.
Sajnos ez nem így történt, mert elküldtek.
Ez lassan egy hónapja történt és azóta sem találtam munkát.
Megoldható-e az, hogy Miskolcra vagyok bejelentve lakhelyemet illetően, de Budapesten lakom albérletben, és itt mehessek el a Munkaügyi központba munkanélküli segélyért?
Mi a teendő ebben az esetben?
Mert annak nem látom értelmét, hogy havonta hazautazzak..

Köszönöm a segítséget!

estherann #   2010.09.17. 11:42

Kedves fórumozók!

Nekem a következő porblémám van: Január óta vagyok regisztrált munkanélküli, ezen idő alatt állást nem találtam, de úgy gondoltam adószámmal rendelkező magánszemélyként elindítok egy vállalkozást, kérdésem pedig az, ha kiváltom ezt a speci adószámot, járhat-e még a munkanélküli segély (már csak 1 hónap van hátra és utána jár még 3 hónapig egy csekély összeg.)
Segítségüket előre is köszönöm!
Estherann

turanixx # e-mail 2010.09.17. 09:36

Kedves nandy! Az igénylést megelőzően 5 év (főállású anyaként GYET-ban részesülve) munkaviszonynak számít. Ezzel nem is lenne baj, a kérdés az, hogy egy Bt. kültagjaként, ha az ráadásul nem is prosperál, bevétele sincs belőle, kaphatja-e a segélyt, vagy ez kizáró ok lehet?

nandy #   2010.09.16. 12:57

Nem hinném. Munkanélküli ellátásra akkor lenne jogosult, ha az igénylést megelőző 4 évben legalább 365 nap munkaviszonnyal rendelkezett, vagy legalább 365 napig fizette a vállalkozói járulékot.

www.afsz.hu

turanixx # e-mail 2010.09.16. 11:11

A feleségem eddig főállású anyai státuszban a MÁK-tól kapott havi juttatást. Mivel a legkisebb gyermek is elérte már a megfelelő kort, ez a státusz megszűnik. Feleségem egy betéti társaságban kültag, valamint regisztrált őstermelő, ám bevétele egyik után sem keletkezik, mivel a bt. jelenleg nem végez tevékenységet, az őstermelői meg csak van. A kérdésem, hogy ilyen esetben kaphat-e munkanélküli juttatást?

nandy #   2010.09.15. 18:23

majlo:

A START-kártya nem zárja ki a munkanélküli ellátásra való jogosultságodat.
De ahhoz, hogy pénzbeli ellátást kapj, kellene az elmúlt 4 évben legalább 365 nap munkaviszony.
Bővebb tájékoztatást itt találsz:
www.afsz.hu

majlo #   2010.09.15. 18:18

Tisztelt Fórumozók!Azt szeretném megkérdezni,hogy ha igénybe vettem a start vagy start plusz kártyát egy fél éve,most kaphatok e munkanélküli segélyt,mert sajnos ilyen kilátásaim vannak,továbbá,hogy 6 hó munkaviszony után mennyi ideig jár a munkanélküli segély?

lolacska # e-mail 2010.09.15. 07:18

Kedves fórumozók!
Legutóbbi munkahelyemen a munkaszerződést átírták határozott idejűre... és azt mondták, nem fognak elküldeni, majd hosszabbítják.
Sajnos ez nem így történt, mert elküldtek.
Ez lassan egy hónapja történt és azóta sem találtam munkát.
Megoldható-e az, hogy Miskolcra vagyok bejelentve lakhelyemet illetően, de Budapesten lakom albérletben, és itt mehessek el a Munkaügyi központba munkanélküli segélyért?
Mi a teendő ebben az esetben?
Mert annak nem látom értelmét, hogy havonta hazautazzak..
Köszönöm a segítséget!

nevermore # e-mail 2010.09.02. 13:44

Jár-e munkanélküli segély annak, aki 40%-os munkaképesség csökkent, és jelenleg is egy rehabilitációs cég alkalmazottja? Jelen munkaviszony több mint 3 éve áll fent.

famed # e-mail 2010.09.01. 10:56

Kedves nandy!

Csak 6 honapot dolgoztam a cégnél.Nincs felmondási idő ha jól sejtem.

ibba87 # e-mail 2010.09.01. 08:21

Üdv Mindenkinek!Nekem olyan kérdésem lenne,ha én 6honap után visszaadom vállalkozoim mivel nem megy az üzlet akkor kapok e már munkanélküli járadékot?

ibba87 # e-mail 2010.09.01. 08:16

Üdv Mindenkinek!Nekem olyan kérdésem lenne,ha én 6honap után visszaadom vállalkozoim mivel nem megy az üzlet akkor kapok e már munkanélküli járadékot?

nandy #   2010.08.31. 23:13

Ha nem próbaidő alatt mondtál fel, és a munkáltató sem egyezett bele írásban a munkaviszony azonnali megszüntetésébe, akkor valószínűleg a felmondási idődet töltöd.
A papírokat legkésőbb a munkaviszony megszünésekor (a felmondási idő lejártakor) kell kiadni.

famed # e-mail 2010.08.31. 21:16

Tisztelt Szakértők!

2010.08.23.-án egészségügyi okokra hivatkozva beadtam a felmondásom.A főnököm azt mondta,hogy majd postázzák a papírjaimat amit a mai napig nem kaptam meg.Nem tudok elmenni a munkaügyi központba a papirok nélkül (ha jól tudom) Meddig várjak? Hány napon belül kötelesek kiadni a papirjaimat? Üdv:famed

Ragazzo # e-mail 2010.08.30. 21:37

Pudre!

Az álláskeresési ellátást valószínűleg kimerítted mert ugye az 90 nap volt neked. Az önkormányzattól meg a kieső részre nem hinném hogy megkapod az rszs-t mert ott is a kérelem dátuma számít. Valószínűleg júli 21 volt a kérelem beadásának dátuma ezért onnan adják a pénzt is.

Ragazzo # e-mail 2010.08.30. 21:33

Pressy!

Ha jól számolom akkor megvan a 200 napod amivel álláskeresési segélyre leszel jogosult. Ehhez ugye 7 hónap kell de februártól augusztusig elvileg pont megvan. Ha lejár a passzív táppénz akkor mehetsz regisztrálni.

nandy #   2010.08.22. 17:40

Harmincas anyuka vagyok, kisgyerekkel. Hidd el, nekünk sem könnyű.

Ancikka #   2010.08.22. 16:23

Kedves Nandy!

Nem egyáltalán nemértékelem le magamat. Nemtudom Te hány éves vagy,és állásnélkül vagy,vagy dolgozol? Én csak azt írom le amit idáig tapasztaltam.Teljesen igazad van abban,hogy már nincs kisgyerek és miránk lehet számítani,de hidd el ha egy interjúra megjelenik egy húsz vagy egy harmincas hölgy,inkább őket veszik fel, és nem az ötvenéveseket.Ezt nemcsak én látom így, hanem azok a hölgyek is akik hasonlóan jártak mind én.Megosztjuk a véleményünket egymással és hát tapasztalat is sajnos.Köszönöm a tanácsokat szeptember 1-én megyek még csak a munkaügyi központban.

nandy #   2010.08.22. 14:23

Nagyon fontos, hogy ne tartsd saját magadat leértékelt árucikknek! Tapasztalatom szerint az idősebb korosztály megbízhatóbb munkaerő, és nincs már kisgyerek, aki miatt rohanni kelljen az óviba, iskolába, nem kell állandóan otthon maradni betegség vagy iskolai szünet miatt...
Az igaz, hogy az idősebbek már nem annyira rugalmasak, de jobban megbecsülik a munkahelyüket, és igyekeznek megtartani azt.
Ezt a munkaadók is értékelik, de csak akkor, ha te magad is tisztában vagy az értékeiddel. Egy elkeseredett ember valóban sokkal nehezebben talál munkát.

nandy #   2010.08.22. 14:19

Kedves Ancikka!

Érdemes lenne felvenni a kapcsolatot a helyi Munkaügyi Központtal, mert az 50 év felettiek elhelyezkedésének elősegítésére több program is létezik, jellemzően a munkáltatóknak adnak különféle kedvezményeket, ezzel ösztönzik az 50 év felettiek foglalkoztatását.
Vagy támogatás helyett igényelhetsz később Start-extra kártyát.

Bővebben:
http://www.afsz.hu/engine.aspx?…