Munkanélküli segély


ildi07 # 2011.02.24. 18:19

Kedves fórumozók! Segítségeteket szeretném kérni. Egy éves munkaviszony után úgy tudom 78 nap munkanélküli segély jár,de ha a munkanélküli alatt teherbe esek akkor a munkanélküli lejárta után jogosult vagyok e valamilyen ellátásra,illetve tb ellátásra a terhesség alatt.Valamint azt szeretném még megtudni,hogy az egy éves munkaviszony után gyedet kaphatok-e a fentiek alapján?
Előre is köszönöm a választ!

Janesz22 # 2011.02.18. 17:20

Kedves Fórumozók,

Érdeklődni szeretnék hogy amennyiben a cég közös megegyezésel a lentiek szerint mondott fel nekem, úgy jogosult vagyok e munkanélküli segélyre?

MEGÁLLAPODÁS munkaviszony közös megegyezéssel veló megszüntetéséről

2. A Munkáltató és a Munkavállaló megállapodnak, hogy 2011 Január 18-i hatállyal a Munkavállaló munkaviszonyát közös megegyezéssel megszűntetik. A Munkavállaló utolsó munkában töltött napja 2011. Január 18. A Munkáltató a munkaviszony megszűnése időpontjáig hátralévő idő teljes tartamára felmenti a Munkavállalót a munkavégzés alól, mely időszakra a Munkavállalót átlagkeresete illeti meg.

4. A Munkáltató és a Munkavállaló megállapodnak, hogy az utolsó munkában töltött napot követő három munkanapon belül a Munkáltató a Munkavállaló részére a Munkavállalót megillető munkabért és egyéb járandóságot kifizeti.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv
Janesz22

wemma # 2011.02.13. 16:40

Murzo!
Ha gyed, vagy gyes alatt szűnt meg a munkaviszonyod, vagyis közös megegyezéssel, akkor igénybe veheted a munkanélkülit, mihelyst lejár a GYED/GYES.Előtte is be lehet menni és regisztráltatni magad, mint regisztrált munkanélküli, mi után lejár a GYES, azon a napon már intézheted a munkanélkülit! Én is így csináltam!

wemma # 2011.02.13. 16:35

Kedves Kethy!
Abban a z esetben nem járna, ha te mondtál volna föl.A mai állás szerint.

wemma # 2011.02.13. 16:35

Kedves Kethy!
Abban a z esetben nem járna, ha te mondtál volna föl.A mai állás szerint.

végrehajtó1 # 2011.02.12. 17:54

jár

Kathy # 2011.02.12. 17:12

Sziasztok , jár a munkanélküli segély annak akinek a munkaviszon megszüntetésének a megállapodása ilyen szöveggel van?


Munkáltató Munkavállaló kérésére hozzájárul ahhoz, a közöttük 2005......
napjától fennálló munkaviszonyt 2011. febr. 7. napjával közös megegyezéssel
megszüntessék.

vagy csak 90nap után tudok munkanélküli segélyért folyamodni?

köszi a választ.
K.

Ragazzo # 2011.01.24. 21:17

Murzo!

Sajna nem jár semmi GYES/GYED után. Ugyan beleszámít a szolgálati időbe, de ellátásra nem jogosít fel.

murzo # 2011.01.01. 10:09

Tiszteletem, boldog újévet Mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy GYED után jár e munkanélküli segély-ha jól tudom, most már álláskeresési járadéknak hívják-?Március végén letelik a GYED, a férjemet nem tud visszamenni dolgozni-ő igényelte a GYED-et eddig- mert olyan munka időbeosztásban dolgozik, hogy a kicsit nem tudnánk hova tenni, mivel bölcsibe nem vették fel, ezért azt tervezzük,hogy közös megegyezéssel felmond, utána munkanélkülit igényel.Ez így lehetséges?

fabatka # 2010.12.31. 16:23

próba

fabatka # 2010.12.31. 16:22

Sziasztok!A feleségem sajnos nem a linket csak a kijelölt szöveget másolta be ami így szól.Ez egy cikk része..."A munkanélküliek emellett a 2011-től kötelesek lesznek elfogadni a munkaügyi szervezet által felajánlott bármilyen munkát, s nemcsak a végzettségüknek megfelelő vagy annál egy fokozattal alacsonyabb szintű állásokat."Ha valaki tudja hol található a módosítás,legyen kedves megírni.Előre is köszönöm :fabatka Üdv és B.U.É.K.mindenkinek.

fabatka # 2010.12.31. 16:14

Sziasztok.A feleségem másolta be, sajnos nem a linket, csak a vonatkozó szöveget jelöte ki és másolta be a a Microsoft Word prorammal A szöveg így hangzik:A munkanélküliek emellett a 2011-től kötelesek lesznek elfogadni a munkaügyi szervezet által felajánlott bármilyen munkát, s nemcsak a végzettségüknek megfelelő vagy annál egy fokozattal alacsonyabb szintű állásokat. Nem tudom tud e valaki erről bővebbet.Vagy hogy hol található a módosításra vonatkozó szöveg ,törvény,stb..Köszönettel:fabatka de azért: B.U.É.K.Üdv.

lolacska # 2010.09.21. 06:53

Kedves fórumozók!
Legutóbbi munkahelyemen a munkaszerződést átírták határozott idejűre… és azt mondták, nem fognak elküldeni, majd hosszabbítják.
Sajnos ez nem így történt, mert elküldtek.
Ez lassan egy hónapja történt és azóta sem találtam munkát.
Megoldható-e az, hogy Miskolcra vagyok bejelentve lakhelyemet illetően, de Budapesten lakom albérletben, és itt mehessek el a Munkaügyi központba munkanélküli segélyért?
Mi a teendő ebben az esetben?
Mert annak nem látom értelmét, hogy havonta hazautazzak..

Köszönöm a segítséget!

estherann # 2010.09.17. 09:42

Kedves fórumozók!

Nekem a következő porblémám van: Január óta vagyok regisztrált munkanélküli, ezen idő alatt állást nem találtam, de úgy gondoltam adószámmal rendelkező magánszemélyként elindítok egy vállalkozást, kérdésem pedig az, ha kiváltom ezt a speci adószámot, járhat-e még a munkanélküli segély (már csak 1 hónap van hátra és utána jár még 3 hónapig egy csekély összeg.)
Segítségüket előre is köszönöm!
Estherann

turanixx # 2010.09.17. 07:36

Kedves nandy! Az igénylést megelőzően 5 év (főállású anyaként GYET-ban részesülve) munkaviszonynak számít. Ezzel nem is lenne baj, a kérdés az, hogy egy Bt. kültagjaként, ha az ráadásul nem is prosperál, bevétele sincs belőle, kaphatja-e a segélyt, vagy ez kizáró ok lehet?

nandy # 2010.09.16. 10:57

Nem hinném. Munkanélküli ellátásra akkor lenne jogosult, ha az igénylést megelőző 4 évben legalább 365 nap munkaviszonnyal rendelkezett, vagy legalább 365 napig fizette a vállalkozói járulékot.

www.afsz.hu

turanixx # 2010.09.16. 09:11

A feleségem eddig főállású anyai státuszban a MÁK-tól kapott havi juttatást. Mivel a legkisebb gyermek is elérte már a megfelelő kort, ez a státusz megszűnik. Feleségem egy betéti társaságban kültag, valamint regisztrált őstermelő, ám bevétele egyik után sem keletkezik, mivel a bt. jelenleg nem végez tevékenységet, az őstermelői meg csak van. A kérdésem, hogy ilyen esetben kaphat-e munkanélküli juttatást?

nandy # 2010.09.15. 16:23

majlo:

A START-kártya nem zárja ki a munkanélküli ellátásra való jogosultságodat.
De ahhoz, hogy pénzbeli ellátást kapj, kellene az elmúlt 4 évben legalább 365 nap munkaviszony.
Bővebb tájékoztatást itt találsz:
www.afsz.hu

majlo # 2010.09.15. 16:18

Tisztelt Fórumozók!Azt szeretném megkérdezni,hogy ha igénybe vettem a start vagy start plusz kártyát egy fél éve,most kaphatok e munkanélküli segélyt,mert sajnos ilyen kilátásaim vannak,továbbá,hogy 6 hó munkaviszony után mennyi ideig jár a munkanélküli segély?

lolacska # 2010.09.15. 05:18

Kedves fórumozók!
Legutóbbi munkahelyemen a munkaszerződést átírták határozott idejűre... és azt mondták, nem fognak elküldeni, majd hosszabbítják.
Sajnos ez nem így történt, mert elküldtek.
Ez lassan egy hónapja történt és azóta sem találtam munkát.
Megoldható-e az, hogy Miskolcra vagyok bejelentve lakhelyemet illetően, de Budapesten lakom albérletben, és itt mehessek el a Munkaügyi központba munkanélküli segélyért?
Mi a teendő ebben az esetben?
Mert annak nem látom értelmét, hogy havonta hazautazzak..
Köszönöm a segítséget!

nevermore # 2010.09.02. 11:44

Jár-e munkanélküli segély annak, aki 40%-os munkaképesség csökkent, és jelenleg is egy rehabilitációs cég alkalmazottja? Jelen munkaviszony több mint 3 éve áll fent.

famed # 2010.09.01. 08:56

Kedves nandy!

Csak 6 honapot dolgoztam a cégnél.Nincs felmondási idő ha jól sejtem.

ibba87 # 2010.09.01. 06:21

Üdv Mindenkinek!Nekem olyan kérdésem lenne,ha én 6honap után visszaadom vállalkozoim mivel nem megy az üzlet akkor kapok e már munkanélküli járadékot?

ibba87 # 2010.09.01. 06:16

Üdv Mindenkinek!Nekem olyan kérdésem lenne,ha én 6honap után visszaadom vállalkozoim mivel nem megy az üzlet akkor kapok e már munkanélküli járadékot?

nandy # 2010.08.31. 21:13

Ha nem próbaidő alatt mondtál fel, és a munkáltató sem egyezett bele írásban a munkaviszony azonnali megszüntetésébe, akkor valószínűleg a felmondási idődet töltöd.
A papírokat legkésőbb a munkaviszony megszünésekor (a felmondási idő lejártakor) kell kiadni.