Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Cégen belüli áthelyezés egyik napról a másikra

Franciska # e-mail 2003.02.21. 11:47

Szerintem ezt csak úgy lehetne megválaszolni, ha pontosan tudnánk, mi van a munkaszerzodésedben, plusz esetleg a munkaköri leírásodban. Az biztos, hogy a munkaszerzodés módosítását csak közös megegyezéssel lehet megejteni, egyoldalúan nem. A leírt két feladatkör eléggé más munkakörnek hangzik, tehát úgy tűnik, mintha egyoldalú munkaszerződés-módosítás volna, ami jogsértő. De ezt nem állíthatjuk biztosan, ha nem láttuk az irataidat.

Blaci # e-mail 2003.02.17. 22:47

Eladói munkakörben alkalmaznak egy kereskedelmi részvénytársaságnál.Az állást egy éve újsághirdetés alapján találtam pontosan meghatározott munkakörre.A munkaszerződésben már változó helyű munkakör szerepelt,amikor aláíratták velem,és ennek fontosságára akkor nem figyeltem fel.A cégen belüli áthelyezés tényét -nem tudom hogy ez jogszerű -e volt,egy pénteki napon közölték velem,mondván hétfőtől máshol kell dolgoznom.Az egyik kereskedői munka gyakorlatilag telefonos értékesítés és vevőszolgálati-irodai munka,a másik üzletben történő ácsorgás eltérő munkaidőben és eltérő munkakörrel. Jelen esetben a munkáltató az erkölcsieken túl jogszerűen járt el?