Délutáni pótlék mértéke


bootmaker # 2004.07.08. 05:02

Tiszteletem
És ha már itt vagyok ujabb segitséget kérek, nevezetesen a du. és éjszakai pótlékok mértékével kapcsolatban.
A munkaköröm olyan, hogy én helyettesitem a kollegákat akik betegek vagy szabadságon vannk.
A munkabeosztás ugy van szervezve, hogy du és éj. dolgoznak , kivéve az hétvégeket és ünnepeket amikor 2x12 órás váltás van.
A szabadságokat a kollegák álltalában délutános napokon veszi ki.
Ez most pl. ugy néz ki, hogy 3 napot vagyok az egyik kollega miatt délután, ha letelt a szabija akkor megy a másik 2 napot szintén délután, ha ez is letelt azaz itt a hétvége akkor a saját müszakomban leszek bent 2x12 órát este 6 tól reggel 6 ig.
tehát összefoglalva ledolgozok 8x8 órát ezen a héten és ezért kapok persze a fizetésen felül 15% du és 30% éj, pótlékot.
Na most, multkor megtörtént, hogy az egyik kollega megbetegedett, és én léptem a müszakjába.
Meglepetésemre ekkor 20 és 40% os pótlékokat kaptam.
A kérdésem, mi a külömbség ha a szabadsága idejére, vagy a betegszabadsága idejére helyettesitem?
Miért kapok kevesebb pótlékot ha csak szabadságon van?, hiszen akkor is ugyan ugy átveszem a müszakját, igaz csak 2-3 napig.
Ezt a kérdést a munkahelyen is feltettem, ott azt mondták enyi jár, igy van ez?