Felmondás sokadszor - Meddig húzható el?


the big cat # 2003.08.09. 04:14

A munkajog nem ismer félállást, másodállást, stb. Csak munkaviszonyt. Annak a felmondási ideje pedig adott, minimum 30 nap. De ez logikus is. Nem munaknapról, óráról van szó, hanem 30 naptári napról. És a 30 naptári napba eshet bármennyi 4-6-8, stb órás munkanap.

sl8r # 2003.08.08. 16:27

akkor is 30 nap ha félállásban vagyok itt?

the big cat # 2003.07.16. 03:47

Meglehetősen sivár emberi jellemre vallana, ha így tennének.

Normális esetben, a munkáltatók tudomásul veszik és kész, hiszen nem tudnak ellene tenni semmit.

sl8r # 2003.07.15. 18:03

nah hát akkor az kemény egy honap lesz. szivatni fognak ahol csak tudnak, de majd kibirom valahogy.
köszönöm a gyors választ.

the big cat # 2003.07.15. 18:00

Pontosan. A felmondási idő kötelező, és nem csak a munkáltatóra, de a munkavállalóra is.

Természetesen közös megegyezéssel ettől mindig el lehet tekinteni.

De ennek megszegését nem ajánlanám, ugyanis akkor az összes kárért felelsz, amit jogellenes távozásoddal okoztál, és a munkáltatók meglehetősen kreatívak abban, hogy mit varjanak egy volt dolgozójuk nyakába, ha valaki bután erre lehetőséget ad.

sl8r # 2003.07.15. 17:55

es ha talalok 1 sokkal de sokkal jobb munkat ahol azonnal kellene kezdenem akkor csak azert nem valallhatom el mert meg itt kell lennem 30 napot??

the big cat # 2003.07.15. 13:42

A felmondási idő 30 nap. Tehát harminc nappal az előtt nap előtt kell bejelentende, amikor már nem akarsz menni.

Ez naptári nap.

sl8r # 2003.07.15. 13:29

Üdv.
Szeptember közepén szeretném otthagyni a munkahelyemet. 4 órában dolgozok, határozatlan időre szóló szerződéssel (1.5éve).
Meddig tudom elhúzni a felmondás bejelentését? (hogy minél kevesebbet szemétkedjenek velem)
Egy másik intézmény munkaügyise azt mondta hogy azt is megtehetem hogy pénteken bejelentem és hétfőn már nem megyek. Ebből mi az igaz?
(Nálam ez esetben ugy nézne ki hogy pénteken bejelentem, szombaton már Londonban vagyok 1 évre.)
De én nem hiszem hogy igy is lehet csinálni. Nem akarok pórul járni.