Bérkategóriaugrás, de mikor?


Karika # 2004.08.25. 20:03

A munkáltatód jogszerűen járt el. A jelenlegi munkahelyed előtt nem volt olyan jogviszonyod, amelyet a fizetési fokozat megállapításánál figyelembe lehetne venni.
(Nem költségvetési szervnél dolgoztál, és a jelenlegi munkakörödhöz előírt képesítéssel sem rendelkeztél.)

e.beus # 2004.08.24. 21:31

Tehát a képesítésem a tanításhoz megvolt!!!

e.beus # 2004.08.24. 20:27

Közalkalmazott vagyok, és kinevezésem van. Jelenlegi munkakörömhöz óvodapedagógusi főiskolai oklevél szükséges, ezt 2003-ban szereztem. Ez után kezdtem dolgozni az óvodában. Van egy középfokú zenész képesítésem 1999-től (ezzel már taníthattam zeneiskolában), kiegészítve egy zenei "technikusi képzéssel"(2000). Előre is köszi. A tanítás két éve alatt "alkalmazott" voltam.

Karika # 2004.08.24. 19:56

Kevés az információ amit írtál. Feltételezem, hogy közalkalmazott vagy, és nem szerződésed van, hanem kinevezésed.
Azt írd meg, hogy a jelenlegi munkakörödhöz milyen képesítés szükséges. Továbbá azt, hogy milyen képesítéseid vannak, és azokat mikor szerezted.

e.beus # 2004.08.24. 18:01

1999-2001-ig dolgoztam egy magánzeneiskolában főállású zenetanárként. Miután megszereztem óvodapedagógusi oklevelemet 2003-ban, óvodában helyezkedtem el. A szerződésemben felsőbb bérkategóriába lépés időpontjának 2004. jan. 1-ét jelölte meg a főnököm, azt mondta, beszámítható a két év tanári munkaviszony.
A szerződésemet idén augusztusban határozatlan idejűre módosítottuk, és ebben már kategóriaugrásnak 2006. jan. 1-je van megjelölve.
A főnököm azt mondja, azért nem adhatja meg, mivel a tanítás ideje alatt nem volt meg az óvodapedagógusi oklevelem.
Én már csak azt nem értem, hogy hogyan függ össze a kettő, hiszen a tanításhoz szükséges papírjaim meg voltak.
Ha tudja valaki, hogy akkor most nekem jár a feljebbi kategória vagy nem, kérem írjon.

Előre is köszönöm.

Bea