Miért kell vezekelni ha Biztosítónak dolgoztam ?


szebe # 2004.08.30. 13:08

Megszólalásig hasonlít az egyik ismerősöm este a leírtakhoz. Részleteket nem tudok csak azt, hogy fizetett, de keményen és a kezdeti lelkesedése (még engem is rá akart beszélni, hogy hagyjam ott a biztos munkahelyem egy ilyen állásért) tömény gyűlöletté vált.

Aribari # 2004.08.30. 11:02

Egy biztosítónak dolgozom több mint két éve vállalkozóként megbízási szerződéssel.

Abba szeretném hagyni, mert nem igazán megy. De sajnos a vállalkozási szerződésemben kikötötték, hogyha az általam kötött szerződést bárki visszamondja 42 hónapon belül / 3 és fél év ! / akkor vissza kell fizetnem a kapott jutalékot . Ugyanakkor a kötött szerződésekre semmilyen rálátásom sincs , hiszen a cégtől eljövök.

Ez etikátlan , de ha nincs munkája akkor az ember sok mindenbe belemegy, még akkor is ha van diplomája..
Megkérdeztem már elment kollégákat, de a biztosító csak közös megegyezéssel hajlandó a vállalkozói szerződés felbontásába.
És ha megszűnik az általa kötött bármelyik szerződés akár három év múlva is , és nem hajlandó visszafizetni a kapott jutalékot akkor a biztosító behajtókat küld a nyakára, vagy perrel fenyegetőzik. Szeretnék segítséget kérni, hátha valaki hasonló cipőben jár ( t ). Okulásul mindenki számára.