Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

végkielégítés és felmondás

drbjozsef #   2019.12.08. 16:04

Nos, ha hülyeséget írtam, majd kijavít, de ebben elég biztos vagyok.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

mégegyhülye # e-mail 2019.12.08. 15:38

Drbjozsef,

arra gondolni sem mertem, hogy így van. Korábban úgy értettem, hogy a végkielégítés mértéke a felmondás napján érvényes munkaviszony időtartamával számítódik. De ez így sokkal jobban hangzik. :)

drbjozsef #   2019.12.08. 15:24

mégegyhülye,

Szerintem meg arra céloz az ügyvéd úr, hogy a munkaviszonyod a felmondási időd végén szűnik meg (akkor is annak utolsó napján, ha a törvény miatt az utolsó akár 35 napról is fel vagy mentve a munkavégzés alól), vagyis bőven túllépheted a 20 évet, és akkor a magasabb végkielégítés ÉS a felmondási időre járó bér IS jár(hat).

mégegyhülye # e-mail 2019.12.08. 14:43

Akkor ezek szerint legalább 70 nap részükről a felmondási idő, aminek a felét nem is kell ledolgoznom? Már ha jól értettem. :) Plusz a végkielégítés. Végül is a hosszabb felmondási idő ellensúlyozza azt a 17 napot. :)
Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.12.08. 10:44

szerződésemben 30 nap van.
Ha te mondasz fel.

www.kbs-ugyved.hu

mégegyhülye # e-mail 2019.12.08. 07:35

A határozatlan idejű szerződésemben 30 nap van. Csak kérdés mikor ejtik meg a felmondást.
Sajnos azt is el tudom képzelni, hogy a jelenlegi munkáltatóm mond fel még "időben", hogy az újnak ne kelljen ezzel bajlódni, meg persze fizetni.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.12.07. 19:31

Szerinted 20 év után mennyi a felmondási időd?

www.kbs-ugyved.hu

mégegyhülye # e-mail 2019.12.06. 14:34

2000. július 17. óta dolgozom itt, 2020. június 30-tól új tulajdonos lesz, aki valószínűleg nem tart igényt a munkámra. Sajnos pontos tájékoztatást egyelőre nem kaptam.
Reméltem, hogy létezik valami méltányosság ilyen esetekre, amikor ennyin múlik egy havi végkielégítés.
De köszönöm a választ. :)

mégegyhülye # e-mail 2019.12.06. 14:11

Hány havi végkielégítésre számíthatok, ha 17 nap híján 20 év munkaviszony után rendes felmondással elküld a munkáltatóm?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.12.02. 09:13

Ha jól látom, munkáltatói felmondásra neked hathavi végkielégítés járna. (Meg még másfél hónap felmentés a munkavégzés alól.) Miért fogadnál el hármat?

(Veled amúgy is óvatosnak kell lennie a munkáltatónak, mert a baleset miatt befigyel a kártérítési igény.)

www.kbs-ugyved.hu

gulylala # e-mail 2019.12.01. 22:23

Tisztelt Szakértő 1986-óta műszakvezetőként dolgoztam egy sertéstelepen.Két éve egy üzemi baleset ért majd egy év táppénz után rokkantsági ellátás mellett szerződés módositás nélkül irodai dolgozó és takarmányos munkakörbe kezdtem dolgozni ugyanott.Egy év után egy fertőző betegség miatt állománycserét hajtanak végre a telepen.Az ujratelepitést a tulajdonos 10 fő csökkentésével akarja végrehajtani.Az igazgató egy másik homályosan körülirt szakképzettségemnek nem megfelelő de a gazdaságon belüli kerületben növénytermesztési állást ajánlott a lakhelyemtől 30 km-re.Visszautasitottam jelentősen hátrányos anyagiak miatt(az utazási klts-30000ft).Ezután felajánlották hogy közös megegyezéssel távozhatok.Az lenne a kérdésem hogy a nekem szóban bejelentett létszámleépités miatt ragaszkodjak a munkáltató felmondásához vagy a közös megegyezés mellett egy három hónapnyi végkielégítést próbáljak elérni.

Előre köszönöm válaszát

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.10.04. 07:47

Írd le konkrétan mi történt. Mi az az "üzemeltetőváltás"? Ki, mit üzemeltet, és te mit dolgozol? Na és, nincs-e véletlenül valami erről a szerződésben?

www.kbs-ugyved.hu

M.e. # e-mail 2019.10.04. 06:33

Tisztelt Szakértő,

Érdeklődni szeretnék, hogy abban az esetben jár-e végkielégítés, ha üzemeltő váltás történt? Teljesen új szerződést írtunk az új fonokkel a cég név minden változott. Már több mint 3 és fél éve dolgoztam a cégnél ebből 1,5 évet voltam táppénzen és szülési szabadságon.

Köszönettel
Eszter

wers # e-mail 2019.09.25. 12:14

Munkavállalói felmondást nyújtottam be, 17 napos felmondási idővel. Ezt az időtartamot fogadták el a 30 nap helyett.

Akkor szóba sem jöhet a végkielégítés, ha a munkáltató magától nem akar fizetni. Törvény szerint nem jár.

wers # e-mail 2019.09.25. 12:09

Sunyimano90, még egy:
Ha a sejtésem az igaz, hogy ez azonnali felmondás, akkor örülj a közös megegyezésnek. Különben sanszos, hogy ha a bíróság nem találja megalapozottnak, még a végén te fizethetsz a munkáltatódnak nem is kevés összeget.

Sunyimano90 # e-mail 2019.09.25. 12:09

Nem, nem írtam el. Munkavállalói felmondást nyújtottam be, 17 napos felmondási idővel. Ezt az időtartamot fogadták el a 30 nap helyett.

Köszönöm szépen a válaszokat.

wers # e-mail 2019.09.25. 11:33

Ezt viszont a munkáltatók nemigen szokták önként adni.

wers # e-mail 2019.09.25. 11:31

Esetleg nem "azonnali hatályú felmondás a munkavállaló részéről" -re gondolsz?
Mert azt meg erősen meg kell indokolni, akkor járhat végkielégítés.

drbjozsef #   2019.09.25. 11:24

Sunyimano90,

Pont hogy MUNKÁLTATÓI felmondásnál jár végkielégítés (olvass jobban utána, Mt.77§), illetve, közös megegyezéses munkaviszony megszüntetése esetén az jár, amiben KÖZÖSEN megállapodtok, ez a semmitől a végtelenig terjedhet, teljesen tetszőleges.

wers # e-mail 2019.09.25. 10:31

közös megegyezéssel engedélyezi
Érdekes megfogalmazás (nekem), mert az, hogy mit is takar a "közös megegyezésetek" ahhoz tudni kellene, mit írtál a felmondásban.
Szerintem a felmondási időt ezzel nem tudja kikerülni, ha arra gondol.

Az "engedélyezi" is érdekes, mert nem tudni mit engedélyez, mert magát a felmondást nem kell engedélyeznie.

Ha azt engedélyezi, hogy a felmondási idő alatt felment a munkavégzés alól, akkor azt kellett volna írnia.

De végkielégítés nem jár.

wers # e-mail 2019.09.25. 10:22

A munkáltatómnál hagyott másik két példányból egyet vissza kaptam megint,hogy közös megegyezéssel engedélyezi.

Ez csak annyit jelent, hogy te felmondtál, a munkáltató elfogadta. Azaz megegyeztetek.

A 8 évem után elméletileg munkavállalói felmondással meg illet 2 havi bér kifizetése,mint végkielégítés

Nem nem illet meg, nem jár.

Sunyimano90 # e-mail 2019.09.25. 10:11

Kedves Fórumától!

Azzal a kéréssel fordulok hozzátok,hogy milyen lehetőségeim vannak, mint munkavállaló abban az esetben, ha:

• munkavállalói felmondást nyújtottam be a munkáltatóm felé. 3 példányban, amit alá is írt.
  • egy példányt eltettem és kettő maradt neki és a Hr-s kollégának.
  • Utána olvastam a jelenlegi végkielégítéseknek, mikor jár és mikor nem.
  • Jeleztem a HR-nek, hogy igényt tartok rá,mivel 8. éve dolgozom a cégnél és munkavállalói felmondást adtam be.
  • Folyamatosan hajtotta a HR-es kolléga ,hogy közös megegyezéssel enged el a munkáltatóm, ezért nem jár.
  • Nem tudtam hova tenni, mivel munkavállalói felmondást adtam be, amit alá is írt a munkáltatóm. Pár nappal később a felmondási idő alatt, kaptam egy levelet. A munkáltatómnál hagyott másik két példányból egyet vissza kaptam megint,hogy közös megegyezéssel engedélyezi. Ezt tollal írta rá utólagosan. Így két példány van nálam jelenleg. Az egyik a tollal módosított, a másik amit előttem fogadott el,és nyújtott át nekem.

Úgy tudom,hivatalos dokumentumon lehet utólagos kézzel írott módosítást végrehajtani ,azzal a szabállyal, hogy a jelen lévő felek példányain egyeznek az adatok és dátummal szignóval ellátták azt.

A 8 évem után elméletileg munkavállalói felmondással meg illet 2 havi bér kifizetése,mint végkielégítés.

Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek. Nem szeretnék elesni semmitől ami jogilag megillet.

Köszönöm.

Verozd # e-mail 2019.09.24. 07:44

Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)

drbjozsef #   2019.09.23. 20:26

Verozd,

Naná hogy. Az előírt időben és helyen legyél munkára alkalmas állapotban. Hogy a munkáltató tud-e majd munkát biztosítani a szerződéseteknek megfelelően, az legyen az ő gondja.

Verozd # e-mail 2019.09.23. 20:20

Tehát akkor nem fogadom el az ajánlatot és várom, hogy mit lépnek.
Még egy utolsó kérdés! Jövő hét kedden munkába kellene állnom, ha addig nem kapok semmilyen visszajelzést, gondolom akkor is menjek be dolgozni. (Még abban az esetben is, ha konkrétan már nincs semmilyen dolgom, mint marketingvezető.)