Egyéves az új Polgári Perrendtartás - Lehetőségeket vagy akadályokat teremt az új törvény? - Szakértők válaszolnak | Budapest, 2019. március 20. szerda | Regisztráljon most!

Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

végkielégítés és felmondás

wers # e-mail 2019.02.20. 12:11

Akkor lehet, hogy nem végkielégítés volt, hanem 33 hónap felmondási idő? És a munkaviszony utána szűnt meg?

drbjozsef #   2019.02.20. 12:09

Egyébként a végkielégítés kifizetése esetén van munkaadói oldalról járulék, vagy valami más költség, amivel azonos lesz egy fizetéssel?

Arra akarok kilyukadni, hogyha nincs különbség a végkielégítés és a fizetés között munkaadói szempontból, és a távozó illető nem fog találni másik munkát feltehetőleg, akkor pl. nyugdíj szempontból jobb volna neki, ha állományban marad, fizetéssel, csak nem kell dolgozni. Nem egy összegben kapja a "végkielégítést", de lesz szolgálati ideje. 33 hónap pl. már számít... (még ha 33hó végkielégítés nem is szokásos)

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

wers # e-mail 2019.02.20. 12:01

Sokan örülnének neki. Pl. ha valaki a minimálbér kétszeresét keresné havonta az 2 hónap ledolgozott idő lenne, ha háromszorosát.... stb. El tudnám ám képzelni. De majd felébredek.

murvafű # e-mail 2019.02.20. 11:53

Értem! Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!
Üdvözlettel, murvafű.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.02.20. 11:20

Ejnye már! A végkielégítés egy pénzösszeg. Szó sincs semmiféle "le nem dolgozott" időről. A biztosítási időbe sehogy se számítható bele, hiszen nem idő. A nyugdíj összegének számításakor mint jövedelmet természetesen figyelembe veszik.

www.kbs-ugyved.hu

murvafű # e-mail 2019.02.20. 10:29

Jó napot Kívánok!

Igen a biztosítási időbe is és a pénzbe is?! Ugyanis előre kellett kifizetni a le nem dolgozott 33 hónapra mindent. Akkor a Matáv mondta azt, hogy ennyi végkielégítést azért kaptam, mintha ledolgoznám a 33 hónapot, de leépítettek. A pénz biztosan beleszámít mert befizettem több mint 1milliót.Az idővel lesz gond!?

Köszönöm szépen! murvafű

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.02.19. 20:41

Úgy érted a biztosítási időbe? Nem? Hogy számítana, amikor ez nem is idő hanem összeg?

www.kbs-ugyved.hu

murvafű # e-mail 2019.02.19. 17:49

Jó estét kívánok!

2001.02.28.-án megszűnt a munkaviszonyom, végkielégítést 33 hónapra kaptam meg, amiből vontak adót, tb-t, nyugdíj járulékot. Azt szeretném megtudni, hogy ez a 33 hónap beszámít-e majd az öregségi nyugdíjamba vagy csak a 6 hónap számít és a többi, amit a törzsgárdára kaptam az nem?
Nagyon szépen köszönöm a választ!

murvafű

drbjozsef #   2019.02.13. 06:34

Szuper.

Kicsit túl szép is, hogy igaz legyen... hát ezt majd az idő eldönti.

bigdady # e-mail 2019.02.12. 20:07

Megoldódott duplazták a fizum (utalás) és fizetik a betegszabadságot és szabadságot is innen :p

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.02.12. 16:42

Ez ilyen. A villanyszámlát se kéri senki, mégis kapja.

www.kbs-ugyved.hu

bigdady # e-mail 2019.02.12. 14:54

Jogi nem erkölcsi kérdesekben kértem segítséget és bírálásra sem volt szükségem.
Kiszűrtem a jogi részeket és igyekeztem figyelmen kívül hagyni a többit.
Köszönöm

wers # e-mail 2019.02.12. 13:54

bigdady, nem bántás, de 10 éve tudod, hogy szabálytalanul foglalkoztatnak, és tűröd.

drbjozsef #   2019.02.12. 13:36

Szomorú az, hogy 2019-ben hogy emberek nem ismerik az alapvető jogaikat, és - jellemzően kényszerből - belemennek olyasmibe, ami még az előbbi jogok ismerete nélkül is nyilvánvalóan szabálytalan. Nos, aki elfogadja az ilyen feltételeket, akár kényszerből is, az ne nagyon számítson a jog segítségére.

bigdady # e-mail 2019.02.12. 13:02

Szomorú, hogy nem számíthat az ember arra hogy jogilag rendben lezárják vele a munkaviszonyát törvény szerint és nem is tehet ellene nagyon semmit 2019ben.
Köszönöm a segítséget

drbjozsef #   2019.02.12. 11:38

Felkészülni nem nagyon tudsz egy olyan munkáltató lépéseire, amely az alap szabályokat se igen tartja be.

Ha nem akarnak munkát adni vagy felmondanak, vagy fizetik az állásidőt.

De azért azt is érdemes tudni, hogy egy jogszerű foglalkoztatásban, adott munkaszerződés keretein belül is elég tág határok között van mozgástere egy munkáltatónak a dolgozó "szívatására". Például ideiglenesen egyéb munkára rendelhetnek (wc pucolás), vagy más telephelyre irányíthatnak (ká messze).

bigdady # e-mail 2019.02.12. 11:10

Igen én szeretnék dolgozni még nyárig de attól tartok ők nem akarnak és erre próbálok felkészülni.

drbjozsef #   2019.02.12. 10:37

Nem mindegy mert 6 hónapig nem ülnék otthon fizetés nélkül ha nem muszáj.

Ja, hogy addig dolgoztatni se akarnak, attól tartasz?

A fizetést nem neked kell bizonyítani, hogy megkaptad. Neki kell, hogy kifizette. Ha nincs aláírás, bajos lesz.

Kérheted az utalást is, de amit "nem" kaptál meg, azt nem tudod bizonyítani, csak amit igen.

Ha nem tudnak munkát adni, és nem adják írásba a munkavégzés alóli felmentést, én bemennék dolgozni a munkahelyemre, és elüldögélnék - már ha nem mondanék fel előbb.

bigdady # e-mail 2019.02.12. 10:20

Se bérpapír se fizetés átvétel nincs se jelenléti ív. Gyanítom helyettem írják alá.

bigdady # e-mail 2019.02.12. 10:19

Nem mindegy mert 6 hónapig nem ülnék otthon fizetés nélkül ha nem muszáj.

Be vagyok jelentve és munkaszerződésem is van.

Ok írásban kérem. Ha nem adja tudok bármit tenni?
Bért kérhetem utalva hogy tudjam bizonyítani nem fizet? Az hogy van?
Köszönöm

drbjozsef #   2019.02.12. 10:16

Megnézted már, hogy be vagy egyáltalán jelentve? Van ügyfélkapud? Ha nincs, csinálj egyet.

Van munkaszerződésed? Aszerint dolgozol, aszerint kapod a fizetésedet? Szoktál aláírni jelenléti ívet? Szoktál aláírni bérpapírt, amikor fizetést kapsz?

Ha munkarended szerinti munkaidőben hazaküldenek, akkor kérd írásba, hogy nem kell dolgoznod. Az elég lehet utólag a fizetésre.

drbjozsef #   2019.02.12. 10:13

Február van. Szeptembertől nem fogok ott dolgozni vagyis majd nyáron fogok csak felmondani.

Nem teljesen mindegy most nem kapsz végkielégítést vagy nyáron nem kapsz végkielégítést? Nem igazán érzékelem a különbséget...

bigdady # e-mail 2019.02.12. 09:43

Február van. Szeptembertől nem fogok ott dolgozni vagyis majd nyáron fogok csak felmondani.

bigdady # e-mail 2019.02.12. 09:42

Drbjozsef: jogi tanácsot kértem mit tegyek ha hazaküldenek hogy majd szólnak ha lesz munka és nem fizetnek, előbb utóbb meg kell szüntetniük ekkor is a munkaviszonyomat vagy végtelenségig fizetik a járulékokat?
Tértivevényes levél hogy kérem a fizetésem innentől bankszámlára utalni? Azt nem tudja letagadni

drbjozsef #   2019.02.12. 09:42

Te írtad.
Nem kívánsz szeptembertől ott dolgozni.