végkielégítés és felmondás


mezosi # 2014.03.26. 08:16

Vagy pedig a közös megegyezéssel való munkaviszony megszüntetése iránti kérelmet kell beadni???
És annak mit kelle tartalmaznia,ha megállapodtunk előtte szóban egy időpontban.
Köszönöm!

mezosi # 2014.03.26. 08:09

Köszönöm szépen a válszt!
Ha közös megegyezéssel szeretném megszüntetni a közalkalmazotti hatrározott idejű munkaviszonyomat, az vajon egyszerűbb lenne? És arra hol találok,találnék egy "formanyomtatványt", ami hatályos 2014-re? Mert nem tudom hogy mit kellene tartalmaznia egy ilyen papírnak, ami a későbbikben nem okozna se nekem és se a munkáltatómnak problémát.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.24. 10:35

Lemondási idő. És alapból két hónap. [Kjt. . § (2)]

Nem kell indokolnod. (Szerencsédre; ez az indoklás ugyanis nem lenne megfelelő.)

A közös megegyezés elég nehézkes, ha az egyik fél„ úgysem egyezne abba bele”.

mezosi # 2014.03.24. 09:56

Segítség kérés! Tisztelt Címzett!
Felmondással kapcsolatban kérnék egy kis segítséget. 7 éve dolgozom közalkalmazottként és szeretnék mihamarabb felmondani, egy új munkahely miatt, ahol szintén közalkalmazottként dolgoznék. A felmondásom és változás oka, hogy nagyon igazságtalanok ezen a munkahelyen.Ahogy utánanéztem a netem, 30 nap a felmondási idő és mivel 5 évnél tovább dolgoztam közalkalmazottként, akkor még plussz 1 hónap a felmondási időm? Ezt valahogyan nem lehetne lerövidíteni vagy megoldás, hogy közös megeggyezéssel jöjjek el? Mert a főnököm úgysem egyezne abba bele, hogy április 7-től már ne dolgozzak náluk. 2 hónapot meg ugysem fog várni az új munkáltató.
Előre is köszönöm a segítséget!

wers # 2014.03.23. 17:05

Én a múlt heti lottó nyerőszámokat szerettem volna eltalálni.

Mindig is tudtam, hogy sokmindenben hasonlóak a törekvéseink :)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.22. 10:22

És mennyi pénzt követelhetnek tőle?
Egyhavi távollétének megfelelő összeget minden bizonyítás nélkül, és ezen felül a bizonyított kárt is.

Linkas63 # 2014.03.21. 21:05

Az igazság, hogy a fiam Chrohn-beteg és az orvosa mondta hogy ha ezt a munkát folytatja tovább akkor nincs nagy jövője. Azért kezdett el állást keresni (mondjuk én már 2 éve mondom neki)Egyre többször kell mennie betegállományba és sajnos az ízületeit is kikezdte a betegség súlyosbodása. Örültünk hogy talált egy stresszmentesebb munkát, de lehet hogy megint nincs szerencsénk.

efi99 # 2014.03.21. 20:52

Nem kellett volna reklámozni, hanem reggel meghúzni a pálinkás üveget, majd bent a munkahelyen rálehelni a főnökre.
Minden különösebb csinnadratta nélkül azonnali hatállyal kirúgták volna és még örültek is volna a fejüknek, hogy milyen jól résen voltak.

Linkas63 # 2014.03.21. 20:46

És mennyi pénzt követelhetnek tőle?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.21. 17:00

Jogellenesen is megszüntetheti a munkaviszonyt - de akkor fizetnie kell.

Linkas63 # 2014.03.21. 16:48

Tisztelt hozzáértők!
A fiam részmunkaidősként dolgozik, heti 25 órában egy nagy áruházláncnál. Most végre talált egy normális teljes munkaidős állást, viszont rögtön kellene kezdeni. A cég viszont ragaszkodik a felmondási időhöz. Mit lehet ilyenkor tenni?
Vagy ez az állás ugrott?
Válaszukat előre is köszönöm.
Tisztelttel
András

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.18. 11:29

Én a múlt heti lottó nyerőszámokat szerettem volna eltalálni.

rolandos # 2014.03.17. 20:57

Jó estét kívánok!

Egy nagy élelmiszer üzletláncnál dolgozom. A munkámmal semmi gond nem volt, de át helyeztek egy másik boltba, ahol nem érzem jól magam. Fel szeretnék mondani, de mivel 3,5 éve vagyok a cégnél ezért végkielégítést is szeretnék. Hogyan tudnék eljárni, hogy kapjak?

köszönettel:

J. Roland

NagyNóra74 # 2014.03.15. 20:20

Közalkalmazott vagyok, határozatlan idejű szerződéssel. Gyesről visszamenve mikor küldhetnek el legkorábban? Felmondási idő és végkielégítés számolásába beszámít-e a Tgyás, Gyed, Gyes ideje? Az összeget miből számolják? A Tgyás előtti átlagkeresetből?
Ha más munkakört ajánlanak fel, amit nem fogadok el, akkor jár-e felmondási idő, végkielégítés? Ha félállást ajánlanak fel a mostani teljes helyett, és mellette ugyanakkor másik félállású közalkalmazotti jogviszonyt létesítek, az minek számít?

Ha gyedről még a gyerek 3 éves koráig félállásba megyek vissza félévre, és utána küldenek el, akkor felmondási időre járó pénzt és a végkielégítést miből számolják?

julika456 # 2014.03.13. 06:46

Szeretném megkérdezni,miért nem kapok választ?Nagyon hasznos lenne ha segítenének.Köszönöm.

julika456 # 2014.03.07. 16:04

Tisztelt címzett!
Szeretnék jogi tanácsot kérni.1952.11.24-én születtem.Szeretnék jogi tanácsot kérni.Jelenleg dolgozok.38 év 256 nap van ledolgozva 2013.11 hóig.Ez volt az utolsó előszámítás szerinti évem.Egy olyan kérdésem lenne hogy 2011.dec.31-ig nem volt meg a 37 évem 62 nap híján hogy előre hozott nyugdíjba jöhessek.De mostanra eléggé megromlott a cégen belül a helyzet.Itt jelenleg 28 éve vagyok.De történt a munkahelyemen egy névváltozás és egy vezető váltás.2010 ben közszférából a református egyház vette át.Most november 24 én töltöm be a 62. évet.Időközben változott a munkarendem és a közlekedési okokra hivatkozva kérelmet nyújtottam be.Mert az új munkarend módosítás szerint nem tudok odaérni amikor kellene.Ezt a kérelmem elutasították.Közölték velem ha ezt nem tudom betartani közös megegyezéssel mondjak fel.Egészségi állapotom rossz, meg nyugdíj előtt állok.Milyen lehetőségeim van?Ha felmondok mik a lehetőségeim?Jár-e így végkielégítés?Ha felmondok milyen juttatásokat vehetek igénybe mik a lehetőségek?Kérem szíves jogi tanácsát:Tisztelettel:Julika Végleges szerződésem van.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.06. 20:19

Újabban a felmondási idő nem számít a végkielégítés szempontjából. [Mt. 77. § (2)]

köszönöm # 2014.03.06. 19:38

Kedves capsica!

A Munkatörvénykönyv szerint jár végkielégítés a munkavállalónak azonnali hatályú felmondás esetén is, ha annak oka a munkáltató lényeges kötelezettségszegése vagy a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tevő magatartása.
Ha nem fizet, az már lényeges kötelezettségszegésnek számíthat?

Üdvözlettel:K.

capisca # 2014.03.06. 15:48

Kedves dozsat!

Mit tudok tenni annak érdekében, hogy 10 évmunkaviszonyt számoljanak? Lehet ez ügyben tenni valamit?

Persze olyan szerződést köttök, hogy a munkaviszonyod a következő hónap elején járjon le.
Ha ebbe nem megy bele a munkaadó, akkor mond, hogy három havi végkielégítés esetén aláírod.

Ha ebbe sem megy bele akkor te nem írod alá a közös megegyezést ilyenkor pedig fel kell, hogy mondjon neked (az meg 30 nap).

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.06. 15:45

e félő, hogy következő héten alá íratják velem a Közös megegyezéses felmondást
Ugyan, ha nem akarod, ne írd alá. Egyébként a közös megegyezésben mindent lehet. Pl. több végkielégítést adni, mint ami járna.

capisca # 2014.03.06. 15:43

Kedves K.!

Élhetsz azonnali felmondási okkal.

Végkielégítés mvel te mondasz fel nem jár.

A fizetési meghagyás a leggyorsabb út.

dozsat # 2014.03.06. 15:10

Tisztelt Szakértők,

Olyan kérdéssel fordulnék önökhöz, hogy munkáltatóm 03.03-án bejelentette, hogy megszűnt a pozícióm. Új munkakört ajánlott fel, melyet nem szeretnék elfogadni, szeretnél végkielégítéssel eljönni a cégtől. A hónap végén tölteném be a 10 évet, de félő, hogy következő héten alá íratják velem a Közös megegyezéses felmondást, így elesnék 1 havi munkabértől. A kérdésem a következő: Mit tudok tenni annak érdekében, hogy 10 évmunkaviszonyt számoljanak? Lehet ez ügyben tenni valamit?
Előre is köszönöm segítségüket.

köszönöm # 2014.03.05. 15:27

Kedves Szakértők!

11 éve dolgozom a munkahelyemen. Decemberi fizetésemnek eddig a felét kaptam meg, a januárit és februárit még nem kaptam meg. Azonnali hatállyal szeretném megszűntetni a munkaviszonyomat. Elegendő indok ehhez a meg nem kapott fizetés?
Végkielégítésre tarthatok igényt?
Főnököm szerint cégünk számlája zárolva van, ezért nem tudnak fizetni, így szerintem felmondás után sem fognak fizetni. Mi ilyenkor a teendő? Fizetési meghagyást kell elindítani közjegyzőnél, vagy van egyszerűbb és gyorsabb módja annak, hogy a pénzemhez hozzájussak?

Tisztelettel: K.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.12.09. 19:32

csabbesz

Igen, ha nem írjátok alá, akkor jár a végkielégítés.

Kötelező-e jogfolytonossággal átvenni minket?

Azt neked kell kiderítened, hogy az előző cég jogutódja lesz az új, vagy nem. A leírásból úgy gondolom, hogy teljesen új cégről van szó, így a feltételeket ő szabja.

Nem, a régi cégnek fel kell mondania. Csak akkor írd alá a közös megegyezést, ha mindent megkapsz, ami egy felmondás esetén járna. A közös megegyezés azért jó a cégeknek, mert ebben az esetben semmi esély munkaügyi bírósághoz fordulni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.12.09. 19:25

Gabicsaj

Ha nem írod alá a módosítást, akkor marad a 8 órás szerződésed. Ha pedig a munkáltató nem tud tovább alkalmazni 8 órában, akkor felmond.