tanulmányi szerződés


brigi.virike # 2014.01.02. 11:39

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Jelenleg utolsó [6.] félévemet kezdem a főiskolán. A munkáltatóm kifizette a tandíjamat a 4- 5. félévet. Ha a mostani 6. félévet nem fizeti vagy én nem akarom hogy fizesse akkor mikortól ketyeg a 2 félévnyi "kötelező" letöltendő idő vagyis most februártól amikor kezdődik az új félév vagy amikor végzek az iskolával? A szerződések csak az aktuális félévre vonatkozott.
Köszönettel: Sz.Brigitta

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.02. 13:24

Ismerjük mi a szerződésedet?

brigi.virike # 2014.01.04. 10:43

Kedves Uram!

Bemásolom a nálunk használatos szerződés mintát. Ebben benne van hogy a tanulmányokat befejezően kell letölteni a támogatott időt, de a kérdésem még az lenne, hogy ha külön megállapodunk ettől eltérően azt lehet e?

Köszönettel: Sz. Brigitta

Tanulmányi szerződés

amely létrejött egyrészről
név:
székhely: képviselő: mint munkáltató (a továbbiakban: Munkáltató)

másrészről
név:
születési év, hónap, nap:.
születési hely:
anyja neve:
lakcíme:
mint munkavállaló (a továbbiakban: Munkavállaló)
között alulírott helyen és napon az alábbi feltételekkel:

  1. A Szerződő felek megállapodnak abban, hogy a Munkáltató - szakemberszükségletének biztosítása érdekében - a 2-4. pontban részletezett módon támogatja a Munkavállalónak a …..-én a … iskola neve ….. szakán levelező tagozatán megkezdett tanulmányainak az elvégzését 2013. szeptember időponttól 2014. január időpontig.
  2. A Munkáltató a Munkavállalónak ezen félévi tanulmányaihoz az alábbi támogatásokat nyújtja:
  1. 2013/2014 1. félévre aktuális tandíj összege: ……….-ft.,

b)…tanulmányi szabadság ….. nap/tanév………………………………
c)…a tanítási napok és vizsgák azon idejére ami a munkaidővel egyidőben történik biztosítja az iskolai részvételt

3. A Munkavállaló kötelezettséget vállal arra, hogy tanulmányainak befejezését követően munkaviszonyát a Munkáltatónál a Munka Törvénykönyvének megfelelően a támogatott félévek számával megegyező ideig fenntartja (1 félév 5 hónap).

4. A megismételt félévekre - az egészségügyi okokból történő félévhalasztást kivéve - nem jár a Munkáltatói támogatás.

5. A Munkavállaló vállalja, hogy megszerzett diplomáját az annak kézhezvételét követő tíz napon belül a Munkáltatónál bemutatja. Vállalja továbbá, hogy a hallgatói jogviszonyára vonatkozó valamennyi lényeges változást (félévismétlésre utasítás, elbocsátás az egyetemről, főiskoláról stb.) az annak megtörténtét követő tizedik napig bejelenti a Munkáltatónak.

6. Amennyiben a Munkáltató a támogatást nem biztosítja és nem tud munkát biztosítani vagy egyéb lényeges szerződésszegést követ el, a Munkavállaló mentesül a szerződésből folyó kötelezettségei alól, és a szerződésszegésből eredő esetleges kárát érvényesítheti.

7. Ha a munkavállaló jelen szerződésben meghatározott időtartamot nem tölti le a Munkáltatónál munkaviszonyban, vagy egyéb lényeges szerződésszegést követ el, a Munkáltató jogosult a ténylegesen nyújtott támogatásnak megfelelő összeg megtérítését követelni. Amennyiben a támogatásban részesülő a szerződésben kikötött időtartamnak csak egy részét nem tölti le, megtérítési kötelezettsége ezzel arányos. Ezekben az esetekben a munkáltatói fizetési felszólítást követő 30 napon belül a Munkavállaló köteles a támogatást visszafizetni.

8. A jelen szerződésben nem érintett kérdésekben a Munka Törvénykönyvének (1992. évi XXII. tv.) a rendelkezései alkalmazandók.

A jelen megállapodás egymással mindenben megegyező 2 példányban készült, melyet a szerződő felek mint akaratukkal mindenben megegyezőt aláírásukkal megerősítenek.

Kelt,

…………………………………… ……………………………………….. Munkavállaló Munkáltató

brigi.virike # 2014.01.04. 10:43

Kedves Uram!

Bemásolom a nálunk használatos szerződés mintát. Ebben benne van hogy a tanulmányokat befejezően kell letölteni a támogatott időt, de a kérdésem még az lenne, hogy ha külön megállapodunk ettől eltérően azt lehet e?

Köszönettel: Sz. Brigitta

Tanulmányi szerződés

amely létrejött egyrészről
név:
székhely: képviselő: mint munkáltató (a továbbiakban: Munkáltató)

másrészről
név:
születési év, hónap, nap:.
születési hely:
anyja neve:
lakcíme:
mint munkavállaló (a továbbiakban: Munkavállaló)
között alulírott helyen és napon az alábbi feltételekkel:

  1. A Szerződő felek megállapodnak abban, hogy a Munkáltató - szakemberszükségletének biztosítása érdekében - a 2-4. pontban részletezett módon támogatja a Munkavállalónak a …..-én a … iskola neve ….. szakán levelező tagozatán megkezdett tanulmányainak az elvégzését 2013. szeptember időponttól 2014. január időpontig.
  2. A Munkáltató a Munkavállalónak ezen félévi tanulmányaihoz az alábbi támogatásokat nyújtja:
  1. 2013/2014 1. félévre aktuális tandíj összege: ……….-ft.,

b)…tanulmányi szabadság ….. nap/tanév………………………………
c)…a tanítási napok és vizsgák azon idejére ami a munkaidővel egyidőben történik biztosítja az iskolai részvételt

3. A Munkavállaló kötelezettséget vállal arra, hogy tanulmányainak befejezését követően munkaviszonyát a Munkáltatónál a Munka Törvénykönyvének megfelelően a támogatott félévek számával megegyező ideig fenntartja (1 félév 5 hónap).

4. A megismételt félévekre - az egészségügyi okokból történő félévhalasztást kivéve - nem jár a Munkáltatói támogatás.

5. A Munkavállaló vállalja, hogy megszerzett diplomáját az annak kézhezvételét követő tíz napon belül a Munkáltatónál bemutatja. Vállalja továbbá, hogy a hallgatói jogviszonyára vonatkozó valamennyi lényeges változást (félévismétlésre utasítás, elbocsátás az egyetemről, főiskoláról stb.) az annak megtörténtét követő tizedik napig bejelenti a Munkáltatónak.

6. Amennyiben a Munkáltató a támogatást nem biztosítja és nem tud munkát biztosítani vagy egyéb lényeges szerződésszegést követ el, a Munkavállaló mentesül a szerződésből folyó kötelezettségei alól, és a szerződésszegésből eredő esetleges kárát érvényesítheti.

7. Ha a munkavállaló jelen szerződésben meghatározott időtartamot nem tölti le a Munkáltatónál munkaviszonyban, vagy egyéb lényeges szerződésszegést követ el, a Munkáltató jogosult a ténylegesen nyújtott támogatásnak megfelelő összeg megtérítését követelni. Amennyiben a támogatásban részesülő a szerződésben kikötött időtartamnak csak egy részét nem tölti le, megtérítési kötelezettsége ezzel arányos. Ezekben az esetekben a munkáltatói fizetési felszólítást követő 30 napon belül a Munkavállaló köteles a támogatást visszafizetni.

8. A jelen szerződésben nem érintett kérdésekben a Munka Törvénykönyvének (1992. évi XXII. tv.) a rendelkezései alkalmazandók.

A jelen megállapodás egymással mindenben megegyező 2 példányban készült, melyet a szerződő felek mint akaratukkal mindenben megegyezőt aláírásukkal megerősítenek.

Kelt,

…………………………………… ……………………………………….. Munkavállaló Munkáltató

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.04. 12:50

Egyezséggel bármit lehet módosítani.

bessike # 2014.01.06. 19:38

Segítséget kérnék tanulmányi szerződéssel kapcsolatban. A szerződésem értelmében 2012. június 20-ig diplomát kellett volna szereznem. A záróvizsgát sikeresen letettem, de nyelvvizsga hiányában a diplomámat nem kaptam meg. Kértem a munkáltatómat a szerződés meghosszabbítására, amit megígért, és egyebekben is megértést és türelmet tanúsított.
A munkahelyemen jelenleg fenntartóváltás történt, akik átvilágítják a szerződéseket. A nyelvvizsga követelménynem azóta már részben eleget tettem, hiányzó része is folyamatban van. A munkáltatóm sürget, de az a kérdésem, hogy hosszabbítható-e a tanulmányi szerződés, és ha igen, akkor hány alkalommal.
A munkáltatóm partner lenne a papírok rendezésében,akár visszamenőleg is, de sajnos nem tudja pontosan a szabályokat és nem szeretnék emiatt jelentős anyagi hátrányt szenvedni.
Válaszát köszönöm.

ObudaFan # 2014.01.07. 12:01

Közös megegyezéssel akárhányszor.

eskimooo # 2014.07.25. 15:52

Tisztelt Jogi Fórum!

A volt munkáltatómmal ez év áprilisában kötöttem egy 1 éves tanulmányi szerződést. Júliusban felmondtam a munkahelyemen és mindennel elszámoltunk, kivéve ezt. Szóba sem került.
Ma kaptam a volt munkáltatómtól egy telefont, hogy igényt tartana az arányos képzési költségre.
Na most a kérdésem a következő:
Én 2014. 07.07-én mondtam fel. Jogszerű az, hogy ma 2014.07.25-én jelzi felém az igényét?

Tisztelettel:
Eskimooo

Tigris2014 # 2014.12.23. 07:54

Tanulmányi szerződést kötöttem a munkahelyemmel, amely szerint az elvégzett féléveim után visszafizetik a tandijat, és én az utolsó kifizetésük után két évet még a cégnél dolgozom.
A szerződésben nincs benne a diploma megszerzése, de az igénylőlapon, amit minden évben le kellett adnom jóváhagyásra, szerepel, hogy a tanulmányok végén diplomát szerzek (ami szerintem magától értetődő is, ha egyszer egyetemre járok).

Korábban szóban többször megerősitették, hogy végezhetem itt a szakmai gyakorlatomat. Sajnos azonban a gyakorlati papirok leadása előtt közölték felháborodva, hogy nem kaphatok munkahelyi vezetői értékelést, és beszámolót sem irhatok, mert a cég szabályzata nem engedi. A beszámolóval kiadnám a cég tulajdonában álló belső titkokat (ugyanilyen munkakörök és szoftverek vannak a multik nagy részénél), a vezetői értékelés pedig privát információ, amit nem adhatnak ki rólam.
Minderről semmilyen irásbeli nyilatkozatot nem kaptam.

Az a kérdésem, hogy érvényes-e a tanulmányi szerződés, ha igy eleve lehetetlen teljesiteni a diploma megszerzését. A munkahelyi vezetői értékelés és a beszámoló nélkül nem kaphatok diplomát, tehát ha nem akarom az eddigi tanulmányaimat veszni hagyni, más állást kell keresnem. Érvényes igy a szerződés, és visszafizettethetik velem a tandijat? Ha nem érvényes, hol kell kezdeményeznem, hogy ezt megállapitsák? Nyilván abban a hitben irtam alá a szerződést, hogy megkapom a diplomát.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.23. 12:23

Bocsáss meg, de mi köze ennek a tanulmányi szerződéshez?

Tigris2014 # 2014.12.23. 12:37

Az, hogy ha másik munkahelyre megyek (hogy a szakmai gyakorlatot meg tudjam csinálni és ne vesszenek el a tanulmányaim), akkor vissza kell fizetnem az eddigi tandijat.

rita0426 # 2014.12.29. 07:52

T.Fórumozok!
A kérdésem az lenne, hogy lányom 10.osztályos cukrász tanuló neki ugy tellik az éve hogy 1 hét iskola 1hét munka.A kérdésem az lenne ,hogy a szünetekbe /téli .őszi,tavaszi/be hivhatják e a gyereket pár napra dolgozni?Ha igen akkor azt nem e kéne pluszba kifizetnie a cukrászdának ahova jár?
A válaszokat elöre is köszönöm


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

plutofan # 2015.01.16. 08:55

Tisztelt Jogi Fórum!

2014 szeptemberétől egy egyetem levelező tagozatán végzem tanulmányaimat (6 félév).

A munkáltatómmal 2015. január 1-jétől tanulmányi szerződést kötünk (a tanulmányaimból 5 félév van hátra). Nekem kellene elkészítenem a szerződést, ezért fordultam Önökhöz.

Megállapodásunk szerint a cafetéria keretemből fizetném a tandíjamat (2x170 EFT), a munkáltatóm pedig a következőkkel járul hozzá a tanulmányimhoz:

  • tanulmányi szabadság (2 nap vizsgánként, összesen 24 nap/év, össz.: 60 nap)
  • szabadság a tanítási napokra (14 nap/év, összesen: 35 nap)

Mindösszesen: 95 nap.

Én pedig vállalom, hogy a tanulmányaim befejezését követően fél évet még a cégnél töltök.

Kérdésem a következő:

  1. A 95 nap szabadságért kötelezhet-e a munkáltató a tanulmányaim letöltését követő féléves munkavégzésre?
  2. Mit kell feltétlen tartalmaznia a tanulmányi szerződésnek?
  3. Kérem, ha van rá lehetőségük, szíveskedjenek küldeni részemre egy a fentiekre vonatkozó tanulmányi szerződés mintát.

Előre is nagyon szépen köszönöm!

Asszenav # 2015.01.17. 13:38

Tisztelt Fórumozók!
Köztisztviselői munkakörben dolgozom. Munkáltatóm elküldött egy Okj-s tanfolyamra. tanulmányi szerződést még nem kötöttünk, bár azt mondta, lesz. A tanfolyamot és a bejárási költséget fizetik. Kérdésem az lenne, ha nem sikerül a vizsga, kérheti-e tőlem a munkáltató a tanfolyam árát és annak további költségeit?

Isti73 # 2015.01.31. 23:26

Tisztelt Fórumozók!

Közalkalmazott Nejemet a munkaadója beiskolázta egy a munkavégzésével kapcsolatos tanfolyamra. A munkaadónak ez évtől előírás szerint szükséges ilyen végzettségű személyt foglalkoztatnia. A helyi képviselő-testület csak a képzés kifizetését szavazta meg, az útiköltséget nem. A nejem kénytelen volt elvállalni a tanfolyam elvégzését, mert közölték vele, hogy ellenkező esetben felvesznek helyette olyan munkavállalót akinek megvan e képesítése. A képzés költségét kifizették. Az útiköltséget hetente, utólag fizetik a jegy leadása után. Minden utazáshoz járul plusz 2000 ft üzemanyag költségem. Lassan vége felé halad a tanfolyam. Tanulmányi szerződést most akarnak készíteni, amelyben azt akarják rögzíteni, hogy a kifizetett útiköltséget pár hónap alatt le akarják vonni a fizetéséből, holott a szóbeli előzetes megbeszélés alapján havi 2-3 ezer levonást ígértek. A Nejem a tanfolyamot heti szabadnapján végzi. Heti egy nap.

Kérdés:
Mit tehetünk ezzel kapcsolatban?
Mi van akkor, ha nem írja alá a tanulmányi szerződést?
Egyáltalán jogosult-e a munkáltató ilyen esetben, amikor kötelezik a munkavállalót, tanulmányi szerződést kötni?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.01. 07:31

Olyan képzésre, amelyre a munkáltató kötelezi a munkavállalót, nem lehet tanulmányi szerződést kötni.
(De olyan fölöslegesen kérdezel. Hiszen, ha az elején nem mert a sarkára állni a feleséged, akkor most miért merne?)

zsóóóó # 2015.02.17. 18:34

Tisztelt Fórumozók!

Egy tanulmányi szerződés aláírása előtt állok. A munkáltatóm a diploma kézhezvétele után még öt éves munkaviszony kötelezettséget kér tőlem. A képzés időtartama négy félév (2 év). A kérdésem az lenne, hogy jogszerű e ilyen hosszú idő megállapítása a szerződésben, egyáltalán arányos-e egy két éves egyetemi másod diploma megszerzésért öt éves elköteleződést kérni?

A válaszokat előre is köszönöm!

Szildor27 # 2015.02.23. 22:34

Tisztelt Fórumozók!

2014. november 3-ától járok egy 8 hónapos OKJ-s tanfolyamra, melyre a munkáltatóm iskolázott be. Mivel a munkáltató kötelezett a szakképzés elvégzésére, tanulmányi szerződést nem kötöttünk. A tanfolyam júniusban fejeződik be, modulzáró vizsgákat és záróvizsgákat kell letenni.
Azonban több ok miatt is fel szeretnék mondani a jelenlegi munkahelyemen.
A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben visszakövetelheti-e a munkáltató a képzés díját?
Illetve - abban az esetben - ha nem követelheti vissza, levonhatja-e a kifizetendő béremből?

A válaszokat előre is köszönöm!

VANGI80 # 2017.03.31. 12:42

Tisztelt Fórumozók!

Munkáltatóm felajánlott egy lehetőséget OKJ-s tanfolyam elvégzésére, ami kb. 120.000-15.0000 Ft lenne. Kérdésem az lenne, hogy a támogatás ellenében arányosan hány évig lennék köteles a munkáltatómnál dolgozni? Azt tudom, hogy 5 évnél többet nem határozhat meg. De ekkora összegnél mégis mennyi időre kötelezhet?
Segítséget előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.31. 13:04

Ezt miért tőlünk kérdezed? Kérdezd a munkáltatódtól!

drbjozsef # 2017.03.31. 17:41

VANGI80,

ez teljesen megállapodás tárgya. Az adott összegért nyilván lesz egy javaslata a munkáltatónak, neked kell eldöntened, hogy elfogadod, vagy sem.

Mennyi lehet jogos 150.000.- Ftért? Nekem fogalmam sincs, de ez valószínűleg függene a fizetésemtől is.

Ha ez fél havi nettómnak felelne meg, akkor mondjuk fél, maximum egy évet elfogadnék. Ha mondjuk két havi nettó, akkor is 1-2 év legfeljebb, annál többre nem kötném le magam.

milena9 # 2017.04.05. 13:35

Tisztelt Fórumozók!

Részt vettem egy oktatáson, melyre a munkáltatóm küldött el és ő rendezte a tanulással járó összes költséget. Az oktatás véget ért és utólag szeretne tanulmányi szerződést kötni velem a már elvégzett oktatásra (2 x 2 napos képzés volt, melyet ő választott és nem önkéntes alapon működött). Kérdésem, hogy kötelező e aláírnom a szerződést, illetve amennyiben nem teszem, milyen jogi következményekkel járhat? Előre is köszönöm! Üdv.

milena9 # 2017.04.06. 04:51

A cég munkaerőhiánnyal küzd és ilyen módon szeretné biztosítani, hogy 1 évig (ennyit készül aláíratni velem) nem mondok fel.
Azért tart a felmondástól, mert a kötelező bérminimumra vagyok bejelentve, béren kívüli juttatások sincsenek és tisztában van vele, hogy amennyiben módomban áll nagyobb összegért állást vállalni más cégnél, valószínűleg élni fogok a lehetőséggel.

ObudaFan # 2017.04.06. 04:55

Nem vagy köteles aláírni és így aztán feltételekhez is kötheted az aláírásodat, ha mégis szándékozol.

silent12 # 2018.03.11. 19:24

Sziasztok!
Tanulmányi szerződést kötöttem a céggel ahol dolgozom egy képzés elvégzésére, ami egy minősítés megszerzésével jár. A tanfolyamok ill. vizsgák díjai a szerződésben nevesítve vannak. A képzés megszerzését követően vállaltam, hogy még a cég alkalmazásában maradok 2 évig.
A képzést elvégeztem, a minősítést megszereztem. A minősítéstől számított 2 évből eltelt lassan 1 év. Most szeretnék felmondani, ami részemről szerződésszegésnek minősül.
Kérdéseim:
A teljes összeget kell-e visszafizetnem vagy arányos részét? Ha arányos, akkor ezt mi szabályozza? Mt?
Ha a képzés díja a cégnek kedvezőbb volt (mert kapott kedvezményt a képzési cégtől) akkor hivatkozhatok a kedvezményes összeg arányosítására vagy a szerződéses ár a mérvadó?
Köszönöm!