Munkaszerződés


k.ilona # 2024.04.17. 11:11

drbjozsef

Rendben köszönöm
Egyebkent rendszer kivette a “szorzo” jelet:)
Akkor nem dolgozhatok heti szinten pl 28 órát es 14-et?
Az ott heti 2szer8 es 1szer4 akart lenni.
Csak javitom magam:)

drbjozsef # 2024.04.16. 18:08

k.ilona,

Mint mondtam, ez a munkabeosztástól is függ.
Ha az napi 4 óra, konkrétan, akkor nem, ez esetben csak heti 20 órát dolgozhatsz, pontosabban többet is, csak az már akkor túlóra lesz.

De ha pl. munkaidőkeretben dolgozol, akkor részmunkaidősként is lehetséges, hogy egyik héten 28, másikon 14 órát dolgozzál, vagy - a pihenőidők betartásával - bármennyit. A keret végén elszámoltok, ha van többlet, akkor csak az lesz túlóra. Viszont fontos, hogy ilyenkor NEM a ledolgozott órák után kapod a fizetést, hanem a napi munkaidő átlagnak megfelelőt, lényegében egy "átlagot", és a keret végén számoltok el az eltéréssel is. (Tehát kb. ugyanannyit keresel a 25 meg a 15 órás héttel is, nagyjából a 20 órának megfelelő bért).

k.ilona # 2024.04.16. 14:44

drbjozsef

Köszönöm a választ.
Tehát ha pl 4 oras garantalt bérminimumra vagyok bejelentve.Akkor nem dolgozhatok heti szinten pl 28 órát es 14-et?

drbjozsef # 2024.04.16. 07:19

k.ilona,

A munkaszerződés minden további nélkül szólhat úgy, hogy heti 20 órás munkára vesznek fel, és X Ft/óra a munkabéred. Nem kell szerepeljen benne fix bér.
Mondjuk ha a munkabeosztásod ténylegesen is fix heti 20 óra összesen, pláne ha napi 4 óra a szerződés szerint, akkor ennek nincs sok értelme.
De ha egyenlőtlen a munkabeosztásod, esetleg munkaidő keretben dolgozol, akkor az elszámolás bonyolultabb lehet. Ilyenkor lehet egyik nap kevesebb mint 4, máskor több mint 4 óra munkád minden további nélkül. Ez már a munkabeosztás szabályai körébe tartozó kérdés.

k.ilona # 2024.04.16. 07:01

Tisztelt Hozzáértők!

Ha Heti 20 órában dolgozik valaki.X órabérben megegyezik a munkàltatóval.Változó napi óraszámokból tevődik össze.Lesz 8 ora,4,6 attól függ hétköznapra vagy hétvégére van beosztva a heti 20 órában.
Akkor a munkaszerződésben ez hogy nez ki?Nincs fix bér leírva mert van hogy 87 orat dolgozik vagy többre/kevesebbre jön ki?Vagy a 4 oras bért kell lepapírozni?De akkor hivatalosan nem lehet a heti 20 orabol pl 8 órás napot?Van ennek valami hivatalos megnevezése ?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.30. 07:15

Milyen végkielégítést?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.30. 07:14

Csakhogy ez nem "akarás" kérdése. Ha ez a Mt. szerinti "változás a munkáltató személyében", akkor ez nem új munkaviszony. Akkor pedig nincs új szerződés, nincs próbaidő.

Szomorú örökös # 2024.03.29. 22:03

linuxos

Új munkáltatónk három hónap próbaidővel, és új munkaszerződéssel kíván átvenni bennünket a jelenlegi foglalkoztatónktól.....Ezt írásban is közölték velünk, amit mi elutasítottunk. Mire kell ügyelni az új szerződés aláírásakor, hogy biztosan megkapjuk a nekünk járó végkielégítést?

Szerintem elég egyszerű a tényállás, új munkáltatóhoz kerültetek, aki nyilván nem akar jogfolytonosságban alkalmazni benneteket.
Ha nem fogadjátok el valahogyan az új szerződést, félő, hogy kereshettek másik munkát magatoknak. Ők meg új programozókat.

linuxos # 2024.03.29. 17:49

S.O.S.
Új munkáltatónk három hónap próbaidővel, és új munkaszerződéssel kíván átvenni bennünket a jelenlegi foglalkoztatónktól. Akik a kényszerűségből megszüntetett eddigi megbízást folyamatos, vagy jogfolytonos formában szeretnék átadni a tevékenységet tovább folytató vállalkozásnak. Ezt írásban is közölték velünk, amit mi elutasítottunk.
Mire kell ügyelni az új szerződés aláírásakor, hogy biztosan megkapjuk a nekünk járó végkielégítést?

Majordomus # 2023.10.08. 20:42

Ez most reklám?

Majordomus # 2023.08.13. 20:09

Mi a szitu ez esetben?

szakvizsga2015 # 2023.08.12. 20:26

Köszönöm szépen! :)

Majordomus # 2023.08.12. 19:13

Egy szerződésbe mident bele lehet írni amit a törvény nem tilt.

Ha a szakképzést biztosító cég jelentős támogatást juttatást biztosit sőt ingyenes oktatást,akkor némi joggal várhatja el hogy valamit visszakapjon a kiművelt emberfőtől.

szakvizsga2015 # 2023.08.12. 15:12

Tisztelt Hozzáértők!

Egy cég tanulót kíván foglalkoztatni 2 évig szakképzési munkaszerződéssel.
Ebbe elvileg nem lehet beleírni azt, hogy a 2 év letelte után még 2 évig köteles ott dolgozni. (Tényleg nem lehet?)
Van-e lehetőség kiegészítő szerződés megkötésére a fentiek okán?

drbjozsef # 2019.03.27. 17:18

peeterke,

HA nem fogadod el a szerződésmódosítást ÉS a munkáltatód nem akar vagy tud foglalkoztatni az eredeti szerint ÉS nyilván nem akar neked állásidőre a semmiért fizetni AKKOR igen, neki kell felmondania.

Természetesen közös megegyezéssel, ahogy a neve is mutatja, bármikor megszüntethető a munkaviszony.

Nyilván utóbbi legfeljebb akkor áll érdekedben, ha annak a feltételei kedvezőbbek neked mint a rendes felmondásé.

peeterke # 2019.03.27. 15:55

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném a véleményeteket kérni.

Ha a jelenlegi munkakörömből egy másik munkakörbe akarnak átsorolni (ami nem feltétlen csak a beosztás elnevezésének változását takarja, hanem új feladatok is jöhetnek a változással), az ellen tehetek valamit?
Ha pl. nem írom alá, akkor milyen következményei lehetnek? Közös megegyezéssel távozok? Vagy simán csak felmondanak?

Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.24. 14:59

Mit értesz felelősségre vonás alatt?

bubuska11 # 2019.03.24. 11:51

Kedves Szakértők!
Beosztottam felmondott, majd betegállományba ment. Ezalatt kiderült, hogy összesen 10 millió forint értékben álltak kifizetetlen számlák az asztalán. Ebből több számla már 2 hónapos, tehát január óta egyetlen beérkezett számlát sem továbbított a pénzügyre kifizetésre.
A főnököm engem hibáztat, mert hogy lehet az, hogy nem tudtam arról, hogy mit csinál - mit nem csinál a kolléga. Megjegyzem, heti beszámolót heti rendszerességgel írásban is kértem a munkájáról, de sosem kaptam.
Ettől függetlenül életszerűtlennek tartom, hogy fel kellene túrnom a beosztottjaim asztalát, vagy megnézni az e-mail levelezését, hogy mit csinál vagy mit nem csinál.
Hozzáteszem: másfél hónapja kerültem a céghez, ez idő óta vagyok a vétkes kolléga főnöke.
Amikor egy konkrét kifizetetlen számla iránt érdeklődtek tőlem, akkor túrtam fel az asztalát, és találtam a kupac számla között rengeteg januárit is. Ekkor azonnal intézkedtem és továbbadtam a pénzügyre, és jelentettem a történteket.
Mi a fene van???? Tényleg felelősségre vonhatnak más szándékos hülyesége miatt???

Bea1983 # 2019.02.27. 20:32

Szép estét!

Eléggé kacifántos a helyzetem azért kérem a megoldás mert úgy érzem eléggé kihasznál a munkáltató.
Egy SSC-ben dolgozom, ez alá több cég is tartozik. Az egyik cég eladásra került februárban lett a munkavállalókkal a tény közölve. Az is tisztázva lett feb. végéig biztosítanak munkát ott, mivel ez egy SSC mindenkinek lesz munkája. Házon belül úgy néz ki sikerült elhelyezkednem március elején kezdhetik is. Ma kaptam az információt, hogy márciusban rendelkezésre kell állnom a korábbi munkakörömben amennyiben tulajdonostól kérdés érkezik segítenem kell. Semmilyen dokumentációt nem kaptam a Hr-től h megszűnik a munkám az új munkakörről sem és arról sem ,hogy rendelkezésre kell álnom ,hogy mit jelent munkaórában , illetve párhuzamos munkavégzés esetén milyen bérezést kaphatok. Kérem segítsenek mit tehetek , hogy ne legyek kihasználva illetve kellő bérezést is kaphassak. Illetve ha nem fogadom el a feltételeket ilyen esetben megillet e valami végkielégítés?

1ügyfél # 2019.01.22. 13:12

Rendben. Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.22. 12:34

Az az átvétel megtagadása lenne. Felvesz erről egy jegyzőkönyvet két tanúval, és máris kézbesítettnek minősül.

1ügyfél # 2019.01.22. 11:26

Köteles vagyok-e személyesen átvenni a felmondást, vagy kérhetem, hogy postázzák részemre?

1ügyfél # 2019.01.22. 11:22

Köszönöm, a kérdés erre irányult.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.22. 11:01

Ha azt akarod kérdezni, akkor legkorábban az átvételt követő napon kezdődhet meg a felmondási idő.

1ügyfél # 2019.01.22. 10:01

OK.
Munkáltatói felmondás a keltezéstől vagy a kézhezvételtől(tudomásszerzéstől) hatályos?