Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat


ikke # 2006.10.26. 18:41

Segítséget szeretnék kérni.
Ha valakit rendes felmondással elküldenek, s a felmentési ideje jövő év februárig tart. Már szeptembertől nem dolgozik, de Időközben talált máshol munkát ahol foglalkoztatnák már két hét múllva. Papírokat kértek tőle, de az előző munkahelyén nem kapott még semmit, majd csak februárban kapja meg. Emiatt lehet hogy nem tudják az új helyen foglalkoztatni. Kérdésem. hogy a felmentési idő alatt ha talál munkát akkor már kezdhet is és nem kell megvárni hogy leteljen a felmentési idő.
A papírokat nem kellett volna már az utolsó ténylegesen munkába töltött napon megkapnia? Mit lehet ebben az esetben tenni? Hogy tadna munkába állni? Az új leendő munkahelyén azt mondják papírok nélkül nem biztos hogy alkalmazzák. Köszönöm a választ.

tomas64 # 2006.10.26. 16:37

Először várd meg, hogy felmentsenek! A gyakorlat sokszor az, hogy megpróbálják rávenni a dolgozót a közös megegyezésre, és így megspórolni a végkielégítéseket. Vagy a nyugdíj melletti továbbfoglalkozatást is választhatja a munkáltató, ebben az esetben neked kell felmondanod, ha nem kívánsz tovább dolgozni.

Ha minden símán megy kapsz egy felmentésről szóló munkáltatói határozatot, az utolsó munkában töltött nap meghatározásával, rendelkezést a szabadság pénzbeni megváltásáról, a munkavégzés alóli mentesítésről, esetleges részarányos 13. havi fizetésről, valamint a végkielégítés összegéről és annak kifizetése időpontjáról.
Meghatározza továbbá a jogviszony utolsó napját is. Esetleg rendelkeziok a jubíleumi jutalomról, de lehet, hogy az egy külön történet lesz.

G.erika # 2006.10.26. 16:16

Szép estét mindenkinek!!!:-)))

Ezúton szeretnék segítséget kérni Tőletek!

39 éve dolgozom közalkalmazottként és az idén, december 1-vel, 57 évesen nyugdíjba megyek. Felmentési időm teljes egészére felmentést szeretnék kérni a munkavégzés alól. Ha ezt engedélyezik számomra, mikor és milyen dokumentumokat kell erről a munkáltatómnak kiadnia, illetve ezek átadásával meg kell-e várnia a Nyugdíjintézet határozatát?
Mivel jubileumi jutalom is jár, ennek, illetve a felmentési időre járó munkabér kifizetésének milyen határidővel kell megtörténnie???

Előre is köszönöm Mindenkinek!!!

tilsza # 2006.10.26. 15:15

Segítségért jöttem.
Létezik-e olyan jogszabály, ami önkormányzati köztisztviselői jogálláshoz technikusi bizonyítványt ír elő? Törvénytárban csak közép- vagy felsőfokú végzettséget találok.
Konkrétan építésügyi előadó munkakörről van szó.
Bízom benne, hogy itt kapok választ. Tanácstalan vagyok.

ObudaFan # 2006.10.25. 17:25

Közös megegyezéssel bármiben meg lehet állapodni.
A közalkalmazott a határozatlan idejû közalkalmazotti jogviszonyt lemondással bármikor megszüntetheti.
Lemondás esetén a lemondási idô két hónap. Ezen idôtartam egy részére, vagy annak egészére a munkáltató mentesítheti a közalkalmazottat a munkavégzés alól.

Gyuri # 2006.10.25. 14:33

Szép napot mindenkinek!

Lenne egy sürgős kérdésem:
Közalkalmazott vagyok, 8 éve középiskolai tanár, 8 órás munkát látok el. Szeretném munkaviszonyom megszüntetni, és nem tudom, hogy milyen határidővel kezdhetnék az új helyen...
Mennyi a felmondási idő a fenti paraméterekkel, ha én mondok fel, vagy ha közös megegyezéssel tesszük ezt?
Mit érdemesebb tennem?
Köszönöm előre is a segítséget! Maya

csufi99 # 2006.10.24. 23:07

Verasz! Egyre vigyázz, semmi kölcsönös megegyezés, számíthatsz a felmentésre. Ragaszkodj is hozzá, s ha tudod, hogy van - lenne hely megfelelő, ráérsz megtámadni, ha a döntést megkapod, határidőn belül fordulhatsz a munkaügyi bírósághoz. - Ha akarsz, s kellő alapod lesz hozzá.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.24. 15:12

Ez nem több, mint egy tájékoztatás, puszta gesztus. Joghatása nincs; a közszolgálati jogviszonyod változatlanul fennáll.

tomas64 # 2006.10.24. 14:00

Sajna egyre több a hasonló tényállás. A Gyes után is lehet szabályos a felmondás, de ez sok egyébtől is függ! Pl: valóban jó gondolod, ha van végzettségednek megfelelő egyéb munka, kötelesek azt neked felajánlani!

Verasz # 2006.10.24. 13:49

Sziasztok!

Köztisztviselőként dolgoztam két évig. Gyermekem születését követően a szülési szabadságomon kaptam a hivatalos értesítést, hogy mivel a szervezetben leépítés történt, megszünt a státuszom. A levélben azt írták, hogy a GYES és a szabadságom lejártát követően intézkednek munkaviszonyom megszüntetéséről. A kérdésemaz lenne, hogy ez így jogszerű-e, illetve ha a GYES és szabadság lejártát követően lenne szabad státusz a szervezetben, akkor nem lennének-e kötelesek visszavenni?
Válaszotokat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2006.10.18. 19:53

Ktv. 72. § (1) A köztisztviselô besorolásánál (23. §) a munkaviszonyban, közszolgálati, közalkalmazotti jogviszonyban, bírósági szolgálati, illetve munkaviszonyban, ügyészségi, hivatásos (szerzôdéses) szolgálati jogviszonyban, ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban töltött idôt kell alapul venni azzal, hogy a munkavégzési kötelezettséggel nem járó, megszakítás nélkül hat hónapot meghaladó idôtartamból hat hónapot kell beszámítani. A sor- és tartalékos katonai, valamint a polgári szolgálat, a 14 éven aluli gyermek ápolására, gondozására, illetve a tartós külszolgálatot teljesítô dolgozó házastársa által igénybe vett fizetés nélküli szabadság teljes idôtartamát figyelembe kell venni.

pöszméte # 2006.10.18. 19:26

Sziasztok!

Sürgősen tudni szeretném, hogy a közalkalmazottként eltöltött éveim az közszolgálati időnek számítanak-e vagy sem.
16 évig óvonőként dolgoztam, ezután az önkormányzathoz kerültem. Besoroltak főtanácsosnak /népművelő diplomám van/, de egyesek szerint ez jogtalan, mivel a közalkalmazotti éveim nem számítanak közszolgálati időnek.
Kérlek segítsetek tisztán látni! Előre is köszönöm!