Adatvédelmi nyilvántartás


sessionID # 2003.11.19. 17:48

Hát... :) Ha ide megírod, akkor megpróbálok valami okosat válaszolni. De egyébként sem vagyok egy adatvédelmi szakember, szóval talán jobb, ha mások is látják a kérdést.

DoubleR # 2003.11.15. 19:43

Végül kitöltöttem, de hmm... nem érzem éppen a legjobbnak... ha adsz egy e-mail címet átküldeném inspekcióra, hogy mi a véleményed (esteleg elküldhető-e ez így)? Kicsit furcsának találtam a kérdések néhányát.

DoubleR # 2003.11.13. 16:20

Nagyon koszonom sessionID, tobb mint valoszinu hogy lesz! Ma meg egy ismerosommel megnezetem, aztan ha meg marad kerdes akkor irok!
Meg valami kivancsiskodaskepp: mi van akkor, ha valaki nincs beregisztralva mint adatkezelo? Mit von ennek hianya maga utan? Tobb ismerosom ertetlenul allt a dolog elott ugyanis mondhatni meglepodve (!)bosszankodtak hogy mar egy egyszerubb honlap nevbekerese is ilyen procedurat vallt ki.
Van/lesz ennek az egesznek vmi anyagi vonzata kulonben?

sessionID # 2003.11.10. 11:22

Nincs előttem a nyomtatvány, de ha konkrét kérdésed van, akkor megpróbálok válaszolni.

DoubleR # 2003.11.10. 10:43

Felhivtam oket, kuldtek mailben bejelentkezo lapot amit nekik kell elpostazni.
Még valami ezzel kapcsolatban: tud esetleg nekem valaki segiteni az adatvedelmi nyilvantartasba bejelentkezeshez szukseges papir kitolteseben? Csinalt mar valaki itt ilyet? Nekem ugy tunik jogi vegzettseg nelkul kicsi az esely arra hogy szabalyossan kitolthessem...

DoubleR # 2003.10.29. 11:39

Koszonom az információt. Na igen a legjobb az lenne hogy ha nem kellene elzarándokolnom a Nádor utcába és neten keresztül meg tudnám oldani. Megnézem a linket!

sessionID # 2003.10.29. 11:02

Be kell jelentkezni, ezek egyértelműen személyes adatok.

Az adatvédelmi biztos hivatalától kell kérni egy bejelentőt (szerintem még emailben is küldenek), kitölteni és postán benyújtani.

A bejelentő az legyen, aki az adatokat kezeli, tehát aki a weboldalt, fórumot működteti (tehát nem az, aki a domaint használja).

a hivatal:

Székhely: 1051 Budapest, Nádor u. 22.
Postacím: 1387 Budapest Pf. 40
Telefon: (+36 1) 475 7186, 475 7100
Telefax: (+36 1) 269 3541
E-mail: adatved@obh.hu
www: http://www.obh.hu/…ar/index.htm

DoubleR # 2003.10.29. 09:42

Sziasztok!

Barátaimmal mi is egy webes Fórumot hoztunk létre. A domain az én nevem alatt van, én pedig magánvállalkozó vagyok (megvannak a megfelelő tev. körök is). A kérdésem annyi, hogy szükséges-e bejelentkezni az adatvédelmi nyilvántartásba? Ha igen akkor ezt hol és hogyan kell megtenni? Regisztrációkor név, mailcim és becenév mellett születési évet, nemet és teljes nevet kérünk még kötelezően.