Jogi tanács kérése


Anny0910 # 2010.06.28. 13:15

Akkor mit lehet tenni, ha hasonló helyzet alakul ki a családban - újra temetési költséget kell kifizetni - akkor én is tárjam szét a kezem ?? Ez van, és kész??
Tényleg mit lehet tenni??
Sok választásom nincs, arra gondoltam ugyanis, hogy ezzel -akár közjegyző előtt aláírt - tartozáselismerő nyilatkozattal - hagyatéki hitelezőként lépek fel a soron következő hagyatéki tárgyaláson.
Megtehetem???

Big Joe # 2010.06.28. 13:15

Obudafun!

Nagyon szépen köszönöm. A 3. kérdésben igazat kell adnom a bíróságnak, mert levonta azt a két tételt, ami más címen lett átutalva. Ezt tudomásul veszem, és így mégiscsak jól számolt.
A 2. kérdésben köszönöm a megnyugtató álláspontodat, akkor ezek szerint valóban nem engem illetne.
Az 1-es kérdésnél viszont én ezt gondolom laikusan, kérlek írd meg, ha hibásan gondolkodom.
Szóval: ha kérte volna a kamatokat addig, amíg tartozás állt fenn és ezt mondjuk a vh kérésben érvényesíti, akkor elfogadom. Bár nem folyt be összeg, mert a követelés megszűnt. Ha viszont már 6 hónapja megszületett a jogerős határozat a leszállításról, mégpedig visszamenőlegesen 2009-es évre is vonatkozóan. 2009-ben is ezáltal túlfizetésbe kerültem az ítélet alapján, akkor én nem tudom elképzelni hogy az jogos.

Tulajdonképpen az én elméleten szerint ha ő előjön azzal, hogy 2009-ben a régi ítélet szerint volt tartozásom és erre ő kamatot kér, akkor én előjöhetnék azzal, hogy azt az ítéletet hatályon kívül helyezte egy újabb ítélet és arra az időszakra túlfizetés áll fenn, a túlfizetés miatt kamat járna nekem.(én nem akarok kérni kamatot, csak jogilag szeretnék tisztán látni) Úgy olvastam valahol, hogy követeléssel szembe állítani csak azonos alapon lévő követelést lehet. Mindkettő kamat, tehát én úgy gondolom, hogy a két kamat kiegyenlíti egymást és kész, nem követel senki semmit a másiktól, hagyjuk egymást békében.

Előre is köszönöm a választ ismételten.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.28. 13:04

Attól pénzed még nem lesz. Az csak a bizonyítást könnyíti meg (egészen pontosan: nem kell bizonyítanod), de ez esetben a bizonyítás amúgy sem gond.

Anny0910 # 2010.06.28. 12:52

Sziasztok !

Az alábbi kérdésben szeretnék megnyugtató választ kapni.
Édesapám 2009.január 7-én elhunyt, hagyatéki tárgyalása rendben lezajlott. A temetési költségeket egymagam fizettem, a két másik testvéremnek nem volt megtakarítása, amit erre a "célra"fordíthatott volna. Kis idő elteltével -miután mindenki megnyugodott - részletes listát készítettem arról, hogy a költségek harmadolása után hogyan oszlanak meg a terhek. A Húgommal mindent sikerült rendeznem, de a Bátyámmal ezzel szemben a hitegetésen és a mellébeszélésen kívül nem jutottam előbbre.
Tudom, hogy az örökösöknek a temetési költségekből is egyenlő arányban kell kivenniük a részüket, így nem tudom, hogy milyen eszközzel tudnám "behajtani"az engem megillető összeget.
A tartozás elismerő nyilatkozat jó megoldás lehet???
Köszönettel:
Anny

ObudaFan # 2010.06.28. 12:08
  1. Szerintem lehet.
  2. A vh. kérő.
  3. Látni kellene az ítéletet. HA számítási hiba, kijavítást lehet kérni, ha érdemi, fellebbezni lehet.
Big Joe # 2010.06.28. 11:45

Három kérdésben szeretném a jogi segítségeteket kérni.

Tartásdíj esetén a visszamenőleges hatályú leszállító ítélet után, a túlfizetéssé átalakult tartozásra kérhet-e kamatot a jogosult?
A másik, hogy a Vht. 40. 41. § -okat hogyan kell értelmezni? Kit terhel a végrehajtói díj, ha a végrehajtás időpontjában jogos volt a követelés, de a leszállító ítélet után megszűnt a követelés (de azt a vh kérő nem jelentette be,sőt annak tudatában kérte tovább a végrehajtást, hogy tudta hogy túlfizetés van)
A harmadik kérdés, hogy ha egy vh megszüntetési perben a két fél a számítások egyeztetése és igazolások alapján kölcsönösen megegyezik, hogy mondjuk a mai napon akkor 40 ezer Ft túlfizetés áll fenn.Mit lehet tenni a bírósági ítélettel szemben, ha saját számítást végez (számítási hiba van benne)és az ítéletben közli, hogy a bíróság számítása szerint 20 ezer Ft túlfizetés áll fenn.Ez utóbbi számomra azért érthetetlen, mert egyezség történt, a bíróság pedig újabb jogvitát indított el ezzel.(Tudom, lehet mondani hogy nem nagy összeg,de akkor is vita tárgya lett. Mint ahogy a túlfizetéssé vált tartozás alatti kamatok is.Ez utóbbi követelési lehetőségére a bíróság külön felhívta a figyelmét az ítéletben a volt vh kérőnek.)

Nagyon köszönöm előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.28. 09:34

Zsuzska, a bt ügyeit egyedüli tagként neked kell intézned. Célszerű lenne egyszerűsített végelszámolást csinálni. Ennek során valamennyi tartozást - az adóhátralékot is - rendezni kell. (Ha a bt. nem fizetné meg a tartozásait, akkor a beltag örökösei a hagyaték erejéig úgyis felelnének értük.)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.28. 09:31

Attila; azt hogy kinek a nevére került a ház, nyilván látja a tulajdoni lapon. Valószínűnek tartom, hogy az élettárséra.
A kérdésed inkább arra vonatkozhat, hogy nyilvántartáson kívüli tulajdonosa vagy-e annak a háznak. Nos, szerintem nem. Ahhoz kellett volna egy ráépítési szerződés. Viszont elszámolási igényt támaszthatsz az élettárssal szemben.

Ha a kapcsolat fennáll, és nincs vita, akkor célszerű lenne a dolgot most rendezni egy tulajdonjog megosztással.

Zsuzska1 # 2010.06.27. 16:31

Tisztelt Fórumozók !

Egy Bt-nek férjem volt a beltagja én a kültagja 100-100 ezer Ft tőkével. Alkalmazott nem volt.Mivel elég speciális volt a tevékenység én nem kívántam és nem is tudtam volna folytatni a BT tevékenységét férjem március végén hirtelen bekövetkezett halála után.Én rendesen bejelentett munkaviszonnyal rendelkezem,de nem a BT-ben.
A cég nevén ingatlan,gépkocsi nem volt.Hagyatéki tárgyalás még nem volt.Két gyermekem van,ebből az egyik kiskorú.
Férjem nevén van a családi házunk,amit a két gyerek örököl és én leszek a haszonélvező.

A cégnek az APEH felé fennálló tartozása 2010 évre keletkezett.Kb.300 ezer Ft.
Kérdésem a következő:

Mi a teendő a BT-vel kapcsolatosan? Ki kell e fizetni Nekem, vagy az Örökösöknek a tartozást?

Köszönöm.

bauri001 # 2010.06.27. 12:22

Kedves Sándor! Önnek is köszönöm és úgy írjuk bele.

Attilaxxxv # 2010.06.27. 09:31

Üdv!
Élet társammal öt éve közösen építettünk egy családi házat de a telek az ő nevén van.
Kérdésem hogy az ingatlan az én nevemre is került?
Kölcsönt is közösen vettük fel.
Válasz előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.27. 09:25

Nem felmondani kell a szerződést, hanem elállni tőle, és ne a kérdező tegye, hanem a nagynéni, aki a szerződést kötötte.

bauri001 # 2010.06.27. 09:16

Rendben van így cselekszünk. Köszönöm szépen a segítséged!

MajorDomus # 2010.06.27. 08:22

Amig nem kezdte el a munkát, addig visszamondhatja a szerződést.

A tvev.ajánlott levélben küldd ell, arra hivatkozva, hogy a pénzt nem tudja előteremteni ! Addig meg ne engedje be a vállalkozót.

bauri001 # 2010.06.27. 06:36

Tisztelt Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni egy megbízási szerződésben.

Ebben az esős időben nagynénémnek (78 éves) beázott a tetője. Így felkeresett egy helyi vállalkozót aki 2010.06.22-én kiment este 8-kor felérni a munkát. Szemre mindent megnézett majd leírta egy megbízási szerződésben, hogy mivel és milyen munkát fog elvégezni (anyag, elvégzési határidő= az időjárás függvénye, kialkudott ár=598.000ft). A szerződésben az is rögzítésre került, hogy bármilyen probléma merül fel a Ptk-ban leírtak alapján járnak el.
Mindketten alá is írták!

Itt jön a gond. Nagynéném alacsony nyugdíjas révén nincs pénze megcsinálni és hitelt nem akar felvenni. A vállalkozót másnap felhívta, hogy visszamondja a munkát de az hallani sem akar róla.
Tudom aláírta a szerződést (sajnos ő nem mert nemet mondani mert mi van ha ott akkor bármi baja történik ha nem írja alá, egyedül él) ezzel hibát követett el.

De milyen lehetőségünk van?
Gondoltam arra, hogy írásban mondom vissza a megbízást és ajánlott levélben küldöm el. Még javában 8 napon belül megkapja (ha 2010.06.28-án feladom 06.29-én megkapja így csak 7 nap telt el az aláírástól számítva).

Vagy vállaljuk a pert és akkor milyen büntetést kaphat?

Köszönöm a segítségeteket.

ObudaFan # 2010.06.17. 09:34

Attól, hogy nem írásban jött létre a szerződés, még létrejöhetett érvényesen. Más kérdés, hogy tudhattad-e, hogy fizetőssé válik. Ha ez az információ viszonylag jól elérhető volt, akkor valószínűleg tartozol, ha nem, nem.

bolondmelós # 2010.06.17. 08:46

Te szegény.

A panaszfal.hu -n van egy komoly fórum az ilyen fogyvéd. károsultakanak, mint TE.
Mondj ellent a fizetési felszólításnak, írd le, a fogyasztóvédelem végzését joghely idézésével, és azt is ha nem törlik az adataidat és nem hagyják abba a zaklatásodat, fenyegetésedet, jogi útra tereled az ügyet, és kártérítést fogsz kérni.
Tértivevényes levél, ha kell írasd meg egy ügyvéddel.

Gyurcsánné # 2010.06.17. 08:08

Tisztelt hozzáértők!
Az ingatlandepo oldalon hirdettem, lejárt a szerződésem de arról nem adtak felvilágosítást hogy 30 nap után fizetőssé válik. A Fogyasztó védelem elmarasztalta a céget hogy becsapják az embereket, de ez csak most jutott a tudomásomra. A hirdetés feladása után, hogy átverés. Nekem is tartozásom alakult ki a hirdetéskezelők felé mint több ezer embernek. Szeretném megtudni, van e arra törvény, hogy személyesen nem írtam alá semmit. Személyes adatokat nem kérnek regisztrációkor, tehát bárki bárki helyett adhat fel hirdetést. Tehát követelésük abban a formában lehet e hogy a fizetésemet letiltathatják. Vagy bár listára kerülnék. Milyen tartozási típusba tartozik az ilyen. Személyesen vagy telefonon nem érintkeztem a céggel. És a lejárat napja után két hónap mulva értesítettek hogy mennyi a tartozásom.
Kérem egy hozzáértő véleményét. Ha nem voltam világos, kérem kérdezzen.
Előre is köszönöm

bukki # 2010.06.17. 07:04

Kedves Valaki aki ért hozzá! Szeretném megtudni,hogy mit lehet tenni/mit tesz lehetővé a jog,ha:
Adott férj,feleség..hitellel terhelt ingatlan...Elváltak,vagyonközösségi megállapodás született a házra is...feleség megváltja ebben a házat, x összegért az övé lesz...de nem fizette ki a férjnek..most már több mint egy éve!A hitelt sem fizette(bár a megállapodásban ez is rögzitve volt) Ennek megfelelően a bank felmondta a hitelszerződést.Ha nem lesz kifizetve a teljes hitel 15 napon belül,kezdődik a végrehajtás,persze rengeteg pénzért!
1,a vagyonközösségi megállapodás nem ér semmit?
2,ha esetleg többért árverezik el a házat mint a hitel, az ex feleség még pénzt is kaphat?(nyilván 50-50%ban osztja szét a maradékot a bank)
3,keresztet lehet vetni a megállapodott összegre ha az ex feleségnek nincs ezen kívül vagyona?
4, valakinek valami ötlet????
Előre is köszönöm

kyrana # 2010.06.15. 09:04

Jogos,most már értem...

MajorDomus # 2010.06.14. 21:18

A tömör és egyértelmü kérdés gyors és egyértelmü választ eredményez. Vagy nem.

kovacsz # 2010.06.14. 19:35

kyrana:
Előszöris azért kapsz nehezen választ, mert a kérdésed is olyan semmitmondó, hogy arra lehetetlen érdemben válaszolni.
Csak olyan apróságok, mégis milyen ügyről van szó. (polgári jogi részben írsz itt a fórumon, rendőrségi lefoglalásról)
Tegyük fel mégis, hogy büntetőügyről van szó, de akkor is milyenről, az folyamatban van-e még, ha igen a rendőrségen, vagy bíróságon? Milyen jellegű bizonyíték a laptop, lalán lopttm vagy a rajta tárolt adatok érdekesek, esetleg az az elkövetés eszköze és még sorolhatnám....
Kérdezni is tudni kell.....ene.

kyrana # 2010.06.14. 19:03

Pedig Ez az igazság!!!Szóval a kérdésem: kinek irjak,milyen felügyeletnek ,hogy mi a helyzet a laptopommal,mivel már 4x irtam,és még csak nem is válaszoiltak!!

monalisa1 # 2010.06.14. 18:20

MónikaV

Szerintem is kiforgatod kbs szavait, mert NEM írta hogy papírkosárba került volna a beadványod, nem, hanem hogy a polgármester köteles a képviselőtestülettel ismertetni a szerződési ajánlatot. Azt hogy a kérelmet mikor tárgyalja a testület azt itt senki nem tudja megválaszolni.

Ha annyira sürgős az üzletnyítás fogadj helyi ügyvédet, aki kapcsolatai révén valószínűleg tud érted tenni.

Sőt, eleve ezt kellett volna tenni és nem itt a jogi fórumon "pattogni".

"Mona"
laikus hozzászóló

MónikaV # 2010.06.14. 17:35

Kedves Sándor!

Elnézést ha "Nyafogtam",de talán jogosan vagyok felháborodva, mert már 1 hónapja megnyithattam volna az üzletet, ha a tisztelt polgármester úr nem keverne.Ön nem válaszolt a feltett kérdéseimre mindössze közölte velem,azt amit magam is tudok.Ha a képviselő testület úgy ugrál ahogyan a polgármester fütyül,akkor veszett ügyért harcolok.Csakhogy én nem szándékozom ennyibe hagyni a dolgot.