gyerektartás nem fizetése


KataNoel # 2013.11.17. 19:03

Üdvözlöm!
Szeretnék segítséget illetve tanácsot kéni.
Volt férjemtől 5 éve elváltam,az első években alig fizetett. Majd Bírósági ítélet alapján,havi 25000,- Ft-ot kell fizetni. Végrehajtási úton,fizetés letíltásal,33%-át kaptam. Így mára felhalmozott tartozás összege 445000,- Ft!
Múlt hónapban eljött munkahelyéről,így ebbe a hónapban nem jött utalás. Tanácstalan vagyok,nem történik semmi. A Végrehajtónak írtam levelet,de semmi válasz.
Mit tehetek?
Szükségem van a havi utalásra,a felhalmozott tartozás összegére. Mit kell tennem,hogy megkapjam?
Az Állam általi kifizetésre jogosult vagyok-e? Köszönöm mielőbbi válaszát. Tisztelettel. Katalin

Eztörtént # 2013.11.15. 12:53

Köszönöm ÓbudaFan!

A kölcsön visszafizetése nem képezett bevételt!
Nem rendszeres jövedelem.

Mégis lehet a 1,5 milliós visszafizetett kölcsönre 30.000 Ft-ról összesen visszamenőleg 47.000-re emelni egy 14 éves gyereknél???
(1 gyerek esetében 97.000 Ft-os nyugdíjra?, miközben ő a viszontkeresettel a tv- mértékre szerette volna leszállítattni: 20.000 Ft.)
Miből fog 47.000 fizetni?
Még a minimálbér is 98.000 Ft. Ő hogy fog megélni 50.000 Ft-ból?

Az a minimum, még ha 50%-ig meg is ítélhet, hogy ABSZURD az ítélet, nem?

Köszönöm!

wers # 2013.11.15. 11:48

a nyaglány részére viszont az anyának kellene gyerektartást fizetni

monalisa1 # 2013.11.15. 11:30

picitomi

A kisfiu utáni t.díjat az apának továbbra is változatlan összegben fizetnie kell, az elmaradást mielőbb pótolja. A nagylány amennyiben nappali tagozaton tanul jár neki a felnőttartás., ameddig a kérdésben a bíróság másként nem dönt továbbra is az anyának címezve.

A cs.pótlék kerülhet már közvetlenül a kezeihez, amennyiben annak feltételei megvannak.

----
  • laikus hozzászóló
ObudaFan # 2013.11.15. 10:30

Én a magam részéről azért az ítélet ismeretének hiányában esélylatolgatásra nem vállalkoznék. Mindenesetre önmagában a hitelek meglétét nem feltétlenül kell figyelembe venni, azok indokoltsága is fontos.

picitimi # 2013.11.15. 10:28

Üdvözlöm!

Korábbi kérdésemhez kapcsolódóan.
Az édesapa levélben megkeresett,hogy a nagylány hozzá költözött és ezért nem utalta a kisfiamnak járó gyerektartást. Azt viszont biztosan tudom hogy nagylányom barátjánál lakik,de hogy tudom bizonyítani ha a lány anyagi ráhatással a bíróságon azt állítja apukánál él.Igazából a lány nem érti de én tudom,hogy így szeretne kibújni a kisebbik gyermek tartásdíjának megfizetése alol.

Köszönöm ha tudtok nekem segíteni....

Eztörtént # 2013.11.15. 07:20

Kedves ObudaFan!
Tisztelt Fórumozók!

Köszönöm a választ!

Szerinted, szerintetek mik az esélyek másodfokon ilyen elsőfokú ítélet után?
(1.Az én támogatásomra alapozták- amit ilyen mértékben nem is tudok vállalni, ahogy írtam élettárs sem vagyok,
2. illetve megkötött biztosítás veszteséggel történő vissazváltása, melyet nem tudott fizetni és ráadásul kölcsönt törlesztett belőle (bizonyítékokkal-átadás-átvételi bizonylatok és a barát tanuvallomása -alátámasztott kölcsön visszafizetés), melyet Bíróság mégis bevételként könyvelt el, ráadásul ez nem is rendszeres jövedelem. Ő felelős magatartásának alátámasztásául mesélte el egyáltalán, hogy a kislány születésekor anno ezt kötötte - Felperes nem is tudna róla és nem is rá tartozna, hogy ezt ő kötötte.

Köszönettel:
Ékes Orsolya

ObudaFan # 2013.11.14. 06:59

picitimi

Végrehajtást kérhetsz a bíróságon és tartási kötelezettség elmulasztása miatt a rendőrségen feljelentést tehetsz.

ObudaFan # 2013.11.14. 06:58

Eztörtént

Legfeljebb 50%-ot lehet letiltani, de az egyéb vagyonból a többlet végrehajtható. A kapcsolattartás nem korlátozható.

Eztörtént # 2013.11.13. 13:37

Tisztelt Segíteni szándékozó Fórumozók!
Páromnak kislánya született 14 éve egy Kanadában férjezett magyar nőtől, úgy, hogy ő korábban nem egyezett bele gyerekük szülessen.. 1 hónap múlva a nő mégis pozitív terhességi teszttel állított be hozzá. A 9 hónap alatt nem intézett el válást, így párom tehetett még apasági nyilatkozatot. Mivel párom érezte a felelősséget a nem kívánt gyerekkel szemben: egy ideig próbálták együtt nevelni a gyereket, 3 év után azonban a nő új férfit talált és gyerektartási pert indított. Párom ROKKANT NYUGDÍJAS, mégis az 1999-ben megkapott 2,5 milliós apai örökségre 26.000 Ft helyett önként 30.000 Ft fizetését vállalta, amit a kislány 13 éves koráig visszamenőlegesen összesen 36.000 Ft volt havonta.
Most ismét pert indított az anya, HIVATKOZVA ARRA, hogy NEKI 153.000 Ft a gyerek eltartása- és ez szerinte teljesen átlagos, ÍGY a 97.000 Ft-os ROKKANTNYUGDÍJRA 64.000 tartásdíj felemelést kért.
Ítélet született: 40.000 Ft (több, mint 40% levonás visszamenőlegesen számítva fizetendően: több, mint 50%!!!), visszamenőleg 47.000 Ft!!! megfizetésére havonta. Páromnak nincsen rendszeres jövedelme, csak a rokkantnyugdíja - az én segítségemmel él meg, aki a barátnője vagyok - nem is élettárs. A Bíróság az én jövedelmemre és a kislányra és önmagára 14 éve kötött biztosítás visszaváltásából - amit már fizetni képtelen és baráti kölcsönt kellett visszafizetnie belőle 1,5 millió forintot - erre hozta az ítéletet. (Tanuvallomás és kölcsön visszafizetési átadás-átvételi elismervény szól a kölcsön visszafizetéséről - még így is tartozik 100.000 Ft-tal a barátnak). Ezt a biztosítási összeget (ami nem rendszeres jövedelem és kölcsönt fizetett vissza belőle) a BÍRÓSÁG BEVÉTELKÉNT KÖNYVELTE EL, ILLETVE AZ ÉN SEGÍTSÉGEMRE HIVATKOZVA ÍTÉLTE MEG az ÖSSZEGET. FELERES ÜGYVÉDJE Dr. SZŰCS ANDREA. BEADTUK a FELLEBBEZÉST, párom addig sem tudja , nem hogy a 30.000 Ft-ot fizetni, AMI TÖBB , MINT A TV-ben előírt - ezért indította a viszont keresetet a tv-es mértékre leszállításra.

  • Most addig is mit tegyen segítsetek?
  • Mi fog történni, mert ő csak a 20.000 Ft-ot tudja fizetni, ezt át is fogja utalni, de nem az ítélet szerint 47.000 Ft-ot!!!
  • Le lehet egyáltalán 97.000 Ft-ból 47.000 Ft-ot tiltani, mert ez párom létfenntartását veszélyezteti.
  • Amíg a másodfok ítéletet hoz,, addig is gondolom letilttatnak.
  • A láthatást korlátozhatja emiatt az édesanya vagy köteles biztosítani és addig is intézi a letiltatást és várjuk a másodfoknak a kedvező ítéletét, ezután az abszurd döntés után?

Nagyon köszönöm előre is a hozzáértő válaszokat.

picitimi # 2013.11.11. 20:51

Csak az zavart meg hogy a fogadott ügyvédje tanácsára nem fizet.Sajnos nem vagyok jártas ezekben a dolgokban ezért kérem a segítségetek.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.11. 19:28

Komolyan azt kérdezed, hogy megváltoztathatja a kötelezett önkényesen a bíróság ítéletét?

picitimi # 2013.11.11. 10:33

Üdvözlöm!
Kérdésem a következő lenne. 3éve elváltam 2 gyermekem törvényes gondviselését én kaptam meg és megállapította a bírosag a gyermektartás összegét amely 20-20%,és az aupuka átutalással fizeti minden hónap 10.éig. Nagy lányom 18 éves és barátjához költözött,és ezt követően édesapja az ö részére utalja a gyerektartást.Ezzel eddig nincs is baj.Viszont a kisebbik gyermek 14 éves továbbra is nálam él én gondoskodok róla.Az elmúlt hónapba a gyermeken keresztül üzent hogy ügyvéd tanácsára nem fizet gyerektartást.Bírósághoz nem fordult,a viszonyunk nem jó.Mit tehetek ez esetben?jogos ez a döntése?Én minimálbérből élek kisfiammal albérletben és eddig sem volt túl rózsás a helyzetünk,most pedig szinte ellehetetlenítette a megélhetésünk,és azt hogy gyermekemről gondoskodni tudjak.Mit tanácsol mit tehetnék ?Nagyon szeretem a kisfiam!!!
Köszönettel:Egy tanácstalan Édesanya

L@jos # 2013.10.28. 14:38

Köszönöm a segítséget.
Ha jól értettem, akkor az 548a Közvetlen bírósági letiltó végzés gyermektartásdíj behajtására c. nyomtatványt kell kitölteni és a bíróságnak megküldeni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.10.28. 14:09

Persze. A letiltást kérni kell a bíróságtól, magától nem hoz ilyen döntést. Már az eljárás alatt is kérni kellett volna, ha már akkor is volt a kötelezettnek bejelentett munkahelye.

L@jos # 2013.10.28. 14:04

Immaculata akkor is, ha csak késve fizet a kötelezett?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.10.28. 13:52

L@jos

Ha van munkahelye a tartásra kötelezettnek, akkor kérhető a bíróságtól letiltás.

PortaNigra # 2013.10.28. 13:22

Nemtudom, anno miert szült a fiam anyja, teny hogy eltartottam mar akkor is. Nem volt a felesegem. Joval kesöbb nösültem.5 gyerekem van összesen.
A kapcsolat utan pedig fizettem azt ami megillette a gyereket es amit a birosag megitelt.

Söt, ezen felül amikor külön penzeket kertek tölem nyaralasra, mopedra, laptopra, meg a jo eg tudja mire, azt is fizettem, mert hat fele reszben csak hozzajarultam a gyerek megszületesehez. Soha nem volt emiatt gondom, jart neki es kesz.

Mivel azonban csak a penz miatt voltak hajlandoak idönkent feltünni, igy nem is erdekelt mar nehany ev mulva mi van velük. fizettem, ha jöttek keregetni, akkor kaptak külön is, nagyobb összegeket is.
Lathatasok? Voltak az elejen. De, a fiam anyja szerint ezek megviseltek a gyerek lelket...no erre nem mondok semmit. Sokszor tenyleg, sirva kapaszkodott a nejembe, amikor az anyja jött erte es nem akart hazamenni vele. Igy mivel nem akartam a cirkuszokat az anyjaval, lassan feladtam.

Kar volt, anyagias lett mint a szülöanyja. ez van.
Mar 22 eves a fiu es nem tanul nappali tagozaton. Dolgozik is.
nos, miert fizessem tovabb a gyerektartast?
Emiatt inditom meg a pert a gyerektartas megszünteteseert.
Emiatt rossz ember vagyok?

Kedves TTTT, ne bantsa a nöket, nehez egyedül nevelni nekik a gyerekeket, kell nekik a penz, ez erthetö. De nem penzert szülnek. Illetve, van olyan is, de az mas kategoria.
Bocs az offert.

TTTT77 # 2013.10.28. 12:51

Ez a tartásdíj kérdés egy érdekes dolog,mindenki sorba áll érte és mindenki azonnal tudja a jogait és elkezdik szétrombolni egy másik ember életét holmi végrehajtásokkal.Határt kéne már szabni a nőknek is hogy ki hova tartozik és hogy ki mit tehet,mert úgy látom mindenki perel és perel.Csak akkor kérdezem hogy miért szültek gyerekeket?Nem magunknak szültük?Vagy pénzért cserébe?

L@jos # 2013.10.28. 12:46

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a tartásra kötelezett szülő a gyermektartásdíjat csak késve fizeti, akkor milyen lehetőségei vannak a másik szülőnek arra, hogy a fizetés minden hónap 10-ig megtörténjen? Ebben az esetben van egyáltalán lehetőség, vagy csak akkor ha egyáltalán nem fizet? Kérhető bírósági letiltás, vagy vh lapot kell kiállítani? Bírósági letiltásnak mi a menete, milyen jogszabályra kell hivatkozni?

A segítséget előre is köszönöm.

PortaNigra # 2013.10.28. 12:38

Gerbera, a valaszt megkaptam itt a forumon, tehat elinditom a pert.
Draga hölgyem(?) a fogalmazasi stilusa egyszerü lenyre vall, mossa ki a szajat, mivel ugy latom, mocskos.

gerbera317 # 2013.10.28. 12:13

Drága PortaNigra,

Örülök, hogy ilyen q*a okos vagy, de tudd meg, hogy a végrehajtási eljárásban a feleket úgy hívja a törvény, hogy "végrehajtást kérő", meg "adós", és az adósnak akkor is ez a megnevezése, ha már nem tartozik. Tudod, lelkecském?

Továbbá, nem azt állítottam, hogy hátralékod van, hanem megkérdeztem, hogy ebből a szempontból is vizsgáltad-e a kérdést. Erre a válasz annyi lett volna, hogy "igen, és nincs hátralék".

Ha ezen felül van még valami problémád, azt legyen a te bajod. A továbbiakban hallgass a többiekre, mert jókat tanácsoltak.

wers # 2013.10.28. 11:51

soha nincs késő

PortaNigra # 2013.10.28. 11:42

Köszönöm, Pazs. Mar 17 eve ez van. En is hibas vagyok persze ebben, mert nem harcoltam erte annakidejen.

pazs # 2013.10.28. 11:38

Sajnálom.