Biztosítás


Szomorú örökös # 2024.03.11. 05:43

wonderwolf

Egyébként elég lett volna tisztességesen elolvasni a biztosítás feltételeit.

1.3.1.2. A biztosító a Járóbeteg szakellátás költségére vonatkozóan önrészt alkalmaz. Az önrész mértéke a szakorvosi vizsgálat típusától függetlenül egységesen 10 000 Ft, kivéve ez alól a Házivizit szolgáltatást, amelyre a jelen Biztosítási Feltételek 16.1.9. pontjában leírtak vonatkoznak.
1.3.1.3. Amennyiben a biztosított egyazon napon egymást követően több szakorvosi vizsgálaton is részt vesz, minden egyes vizsgálat után köteles megfizetni az önrészt.
1.3.1.4. Az önrész térítésére a biztosított köteles. Az önrész megfizetése az egészségügyi szolgáltatónál történik, az egészségügyi szolgáltatás igénybevételekor.

Forrás: https://www.cib.hu/…201-1020.pdf

Ők jófejek voltak, vissza akarták neked fizetni, de te elutasítottad. Mostmár szerintem így jártál!

Szomorú örökös # 2024.03.11. 05:47

wonderwolf

Sőt olvasgassuk csak tovább, hiszen a diagnosztikai vizsgálatokra is kitér:

1.3.2.2. A biztosító a Diagnosztikai vizsgálatok költségére vonatkozóan önrészt alkalmaz. Az önrész mértéke a diagnosztikai vizsgálat típusától függetlenül egységesen 10 000 Ft.
1.3.2.3. Amennyiben a biztosított egyazon napon egymást követően több diagnosztikai vizsgálaton is részt vesz, minden egyes vizsgálat után köteles megfizetni az önrészt.

Szomorú örökös # 2024.03.11. 05:50

wonderwolf

Mindent összefoglalva szerintem nem a biztosító hibázott, ők megadták neked a lehetőséget a felmondásra, de te ahogy kattogsz most az email-értesítésen, úgy az új szerződéses feltételeket sem olvastad el és balhézol, amiért nem úgy van, ahogy azt te elképzelted. A legdurvább az egészben, hogy ha most felmondod, akkor méltányosságból esetleg elengednek, de lehet várnod kell a következő évfordulóig, addig ugyanis hivatalosan fel sem mondhatod.

wonderwolf # 2024.03.11. 08:10

Szomorú örökös

Azt próbáld meg megérteni, hogy abban a levélben, amit 2022.10.22.-én küldtek, ellátásonként írták a megfizetendő önrészt. A kérdés az, hogy nekem ilyenkor fogysztóként, valóban kötelességem-e leellenőrizni, hogy a levél tartalma nem félrevezető-e?
Ha te egy táplálékkiegészítő ismertetőjében mellékhatások között nem látod, hogy a betegséged miatt kockázatot jelentene annak szedése, te akkor is felmész az OÉGYI honlapjára és leellenőrzöd?

De akkor itt van a Biztosítotti tájékoztató és Biztosítási feltételek a CIB Bank Zrt. lakossági bankszámlához nyújtott biztosítási szolgáltatásról című tájékoztatóból kimásolt néhány megfogalmazás, melyekben szerintem az ellátás az az egy panaszon belüli vizsgálatok összeségére enged következtetni:

CIB Egészségőr 2.0
Biztosítási feltételek
lakossági bankszámlához

Egészségügyi dokumentáció: a beteg vizsgálatával és gyógykezelésével kapcsolatos adatokat az egészségügyi dokumentáció tartalmazza. Az egészségügyi dokumentáció tartalmazza a biztosított személyes és különleges adatait, és úgy kell vezetni a dokumentációt, hogy
az a valóságnak megfelelően tükrözze az ellátás folyamatát, és a beavatkozás/ellátás indokoltságát tartalmazza.

Egészségügyi ellátás: a biztosított adott egészségi állapotához kapcsolódó egészségügyi tevékenységek összessége.

Biztosítási eseménynek minősül a biztosítottnak a rá vonatkozó kockázatviselési tartamon
belül bekövetkező balesete vagy betegsége
miatt szükséges és orvosilag indokolt egészségügyi ellátása, mely ellátás járóbeteg-szakellátás, orvosi távkonzultáció vagy házivizit
keretén belül valósul meg, valamint ezen ellátás alapján szükségessé váló gyógyszerek felírása, akár önmagában álló receptírásként,
amennyiben az ellátásszervező által szervezett
szakorvosi vizsgálat keretében szakorvos a
gyógyszert felírta.

Az ellátásszervező orvosilag kizárólagos mérlegelési joggal bír a biztosítási fedezet körébe
vont ellátási igény jogosságának elbírálásában. Ezen mérlegelési jogával élve megtagadhatja a szolgáltatás megszervezését azokban
az esetekben, amelyekben az orvosilag nem
szükséges, így nem indokolt. Ezek közé tartoznak különös tekintettel azok a vizsgálatok vagy
beavatkozások, melyeket ismételten, az előző
ugyanolyan beavatkozáshoz képest orvosilag
indokolatlanul rövid időn belül kívánnak ismét
elvégezni. Ugyancsak ezek közé tartoznak
azok a beavatkozások, amelyek orvosi szükségességét a javaslatot tevő orvos igazolni nem
tudja. Úgyszintén megtagadhatja az ellátásszervező az ellátás megszervezését olyan esetben is, amikor ugyan nem szükséges orvosi
javaslat a szakellátás igénybevételéhez, de azt
az ellátásszervező orvosilag nem tartja indokoltnak.

  1. az ellátásszervezőnek jogában áll bekérni az

igénybevett ellátáshoz kapcsolódó egészségügyi dokumentumokat is: szakorvosi
vizsgálat esetén a vizsgálatról készült ambuláns lapot; nagyértékű diagnosztika, műtét, diagnosztikai és labor vizsgálatok esetén a megtörtént vizsgálat eredményének és
a vizsgálat szükségességéről szóló javaslatnak a másolatát.

A munkanapokon 8-20 óra között hívható telefonszámon bejelenti az ellátás iránti igényét.
Szükség esetén – ha nem járt még panaszával
orvosnál – ellátásszervezőnk orvosától is kérhet
tanácsot, aki a panaszok és kórelőzmény alapján
kijelölheti az elvégzendő szakorvosi vizsgálatokat.

Szomorú örökös # 2024.03.11. 09:10

wonderwolf

nekem ilyenkor fogysztóként, valóban kötelességem-e leellenőrizni, hogy a levél tartalma nem félrevezető-e?

Igen! Egyébként meg ne velem vitatkozz, én odafigyelek az ilyen szitukra, így bele se tudnék szaladni. Ne a biztosítót hibáztasd, mert nem voltál eléggé körültekintő. Pont!