Internetes vásárlás (Vatera)


guba # 2010.11.09. 07:22

Vissza kell adnod neki a pénzét, mert indoklás nélkül is joga van elállni az ügylettől. Az elállását bejelentette, kár is elpostáznod neki az órát.

ObudaFan # 2010.11.08. 18:22

Feljelentéssel biztosan nem. Elállásra 8 napon belül valóban van lehetőség, mégpedig az után, hogy a tényleg megvett árut kapta meg.

Gronolith # 2010.11.08. 13:47

Köszönöm a válaszát!
Tehát,ha én elpostázom neki az órát amint megérkezik hozzám,de ő esetleg feljelentést tenne közben mert inkább a pénzét szeretné akkor nem ér el vele semmit? (Nem szeretnék ilyen miatt rendőrségre járkálni)
Előre is köszönöm!

Naina # 2010.11.08. 13:47

8 napon belül joga van elállni az ügylettől.
Az hogy a vevő feljelentése mit érne, azt nem tudom.

ObudaFan # 2010.11.08. 13:36

Hiába tenne feljelentést.

Gronolith # 2010.11.08. 12:55

Tisztelt Fórum!

Az alábbi problémámmal kapcsolatban fordulnék önökhöz:
A fent is megnevezett internetes aukciós portálon eladtam egy órát,de véletlen egy rossz színkombinációban küldtem el a vevőnek és természetesen elismertem,hogy hibáztam és minden további nélkül kicserélem az órát a kért színre 7-10 munkanapon belül mert ennyit vesz igénybe a szállítása külföldről.
A kedves vevő élt a lehetőséggel és kérte az óra cseréjét,én megrendeltem újra az órát kifizetve a beszerzési költséget újra ami nem is lenne még gond hisz én hibáztam,de a vevő most 1 hét után az óra érkezése előtt írt egy emailt,hogy ő mégis a pénzét kérné vissza és ha nem küldöm neki vissza 3 napon belül akkor feljelentést tesz.
Kérdésem az lenne,hogy valós lehet a fenyegetés a feljelentéssel kapcsolatban csak mert meggondolta magát időközben és ilyet meg is tehet vagy pedig csak követelőzni próbál?
Előre is köszönöm a választ!