gépjármű vásárlásától való elállás


drbjozsef # 2022.01.09. 08:55

Sziraki Imre,

Van bármilyen bizonyítékod, hogy jogszerűen bejelentetted, hogy hibásan teljesített, és élnél a szavatossági jogoddal, és nem csak saját szakálladra megjavítottad az autót? Felvetted a beszélgetést, ahol beleegyezett a fizetésbe?

Ha nem, akkor ez a hajó elment.

SolnesM # 2022.01.09. 08:29

Sziraki Imre

Mit lehet tenni?

Újra kérni, erőteljesebben.

De ! De azért hibádzik a dolog.- nem egy hónap múlva, hanem azonnal kellett volna felülvizsgáltatni és ha már beleegyezett a költségbe, akkor egy keretet is ki kellett volna kötni. Lehet hogy arra gondolt csak 200 eft lesz, stb. stb.

Sziraki Imre # 2022.01.08. 09:36

2021.10.26.-án vásároltam magánszemélytől egy Citroen C3 típusú gépkocsit 550 ezrért, amit kb egy hónap mulva vittem el átvizsgálni. Kiderítették hogy az autó hengerfejes. Telefonon az eladó beleegyezett a javítási költség felének kifizetésére.12.23.-án elkészült az autó 327 ezer Ft- ért. Az eladónak elküldtem a számla másolatát. Telefonon nem lehetett elérni, majd 01.08-án végre felvette a telefont és közölte, hogy nem fizet. Mit lehet tenni?

drbjozsef # 2020.07.26. 17:49

hibasmazda6,

Levetted? Tehát még csak át sem utaltad? Akkor azzal mégis mit tudnál bizonyítani?

De ahogy gondolod, egy próbát megér, próbálj meg élni a szavatossággal.

De ahhoz, hogy elállj a szerződéstől az kell, hogy írásban elutasítsa az igényedet, vagy írásba adja, hogy nem vállallja a javítást, javíttatást (és a cserét sem, de esetetekben ez nem is releváns).

Pénzt akkor sem fogsz valszeg visszakapni. Ha a fentiek megvannak, akkor küldheted a fizetése meghagyást, aminek ha ellentmond akkor per lesz belőle. Ott bizonyíthatsz.

Tartok tőle, az az állítás, hogy "motor és katalizátor hibás" is csak egy állítás. És önmagában (!) ez nem is alapozza meg egyáltalán a szavatossági jogaidat.

Te tudod.

alfateam # 2020.07.26. 08:13

hova lett 400 ezer ft?
Ne túloz, az csak 310-ezer, meg egyébként is tudod bizonyítani a valós összeget. Egyébként érthető, hogy ragaszkodik hozzád, soká lesz megint míg beesik hozzá egy ilyen balek.
Nem szó-párbajozni kéne hanem tértivevényes levélben közölni, hogy visszaviszed az autót és kéred vissza a pénzed.

drbjozsef # 2020.07.25. 16:39

Most mit tegyek ha a teljes vételárat szeretném visszakövetelni mert nem vállalja az autó szervízelését?

Indíthatsz pert.

Nem lesz könnyű dolgod. Úgy sejtem, a "számla szerint" kitételű szerződést aláírásoddal elfogadtad - úgyhogy nemigen látom mit vezetnél elő, amivel ezt megdöntenéd.

Ezt hívják tanulópénznek.

wers # 2020.04.22. 05:42

A kérdésem az lenne visszakaphatom-e az előleget a kereskedőtől.

Szerintem erre itt nem nagyon kapsz választ azt keresd a már aláírt megállapodásotokban.

Leelőlegeztem január elején egy Skoda Kodiaq ambitiont

Te tudhatod mit írtál alá.

Acidhburn # 2020.04.21. 09:27

Sziasztok!

Kérem segítsen valaki.

Leelőlegeztem január elején egy Skoda Kodiaq ambitiont

Aláírt szerződésem viszont még nincs, csak egy előlegszámlám.

Azt mondták akkor, hogy szerződést akkor csinálunk, ha megvan az autó gyártási ideje

A kérdésem az lenne visszakaphatom-e az előleget a kereskedőtől. Mivel nincs aláírt szerződés?

Találtam egy szinte teljesen ugyanolyan felszereltségű autót amit meg tudnák venni, ezért gondoltam erre.

Köszönöm a válaszokat.

wers # 2020.01.24. 06:24

így megbíztuk a kereskedőt, hogy helyezze Magyarországon forgalomba

Szerintem itt a biztosításra is adtál megbízást, bár azt szokták egyeztetni a vevővel, melyik ajánlatot szerződjék.

Ekkor nem ismerted meg az autó lényeges adatait? Szerintem nehéz lesz az elállás, főleg, ha már a nevedre helyezték forgalomba. De nem lehetetlen. A felmerült költségeket biztos neked kell fizetned, ott foghat elég rendesen a kereskedő ceruzája.

Balog Szabolcs # 2020.01.24. 06:17

@wers

Nem ismerem a forgalomba helyezés folyamatát, de így történt. (Nem adtam felhatalmazást, hogy kössenek rá a nevemben biztosítást.)

El szeretnék állni a szerződéstől, amennyiben lehetséges.

Köszönöm

wers # 2020.01.24. 05:14

A kereskedő elküldte a forgalmiját az autónak, hogy a végleges átvétel elött meg tudjuk rá kötni a biztosítást.

Nehezen hiszem el, hogy ez így történt. Kizárt, hogy forgalomba helyezték az autót biztosítás nélkül.

Hogyan tudom felelősségre vonni a kereskedőt ebben az esetben?

El akarsz állni a szerződéstől? Vagy árengedményt kérsz? Vagy mit szeretnél?

Balog Szabolcs # 2020.01.23. 19:19

Üdvözlöm!

Szeretném a segítségüket kérni az alábbiakban:
Budapesti kereskedésben kiválasztottunk és lefoglalóztunk egy használt autót. Mivel a gépjármű külföldről behozott volt, így megbíztuk a kereskedőt, hogy helyezze Magyarországon forgalomba,így a foglaló kifizetése után 2 hétig vártunk a műszakira, ami ma meg is történt. A kereskedő elküldte a forgalmiját az autónak, hogy a végleges átvétel elött meg tudjuk rá kötni a biztosítást. Itt derült ki, hogy a gépjármű teljesítménye a hirdetéssel ellentétben nem 84 Le, hanem 67 Le. Korábban ezt nem említette a kereskedő és a kinyomtatott hirdetésben sem szerepelt. (A hirdetésben az sem szerepel, hogy tévedés vagy elírás jogát fenntartanák.) Hogyan tudom felelősségre vonni a kereskedőt ebben az esetben? Elállhatok a vásárlás szándékától, ha már a nevemen van az autó?? Előre is köszönöm a segítséget.

wers # 2019.08.28. 07:20

Nincs, egyszerűen le kell írni, mindkét fél aláírja két tanúval, és kész

Ajtowski # 2019.08.28. 06:45

Az ilyen elallasi szandekra (ha mindket fel beleegyezik) van hivatalos formanyomtatvany?

Ugyvedvalaszol.com # 2019.08.27. 08:41

David0718

Pont az imént jeleztünk egy hasonló esetet!

https://totalcar.hu/…redetvizsga/

Olvassa el a cikket, mindenre választ kap. Sajnos Ön van a legrosszabb helyzetben - a jelek szerint.


AZ ÜGYVÉD VÁLASZOL
Jogorvoslat Azonnal
https://ugyvedvalaszol.com

wers # 2019.08.26. 07:06

A szerződő felek adatai, ami a szerződésen is szerepel + a gépjármű adatai, minden, ami ismert (pár hete még az alvázszámot is kérték kocsinál a rendszámon kívül) + hogy mire hatalmazod meg pl. " meghatalmazom, az xxxx jármű átírási ügyében nevemben és helyettem eljárjon." Esetleg írjátok bele konkrétan, hogy a szerződéstől mindkét fél elállt.

  • két tanu - neve, szem.igazolvány száma, lakcíme, aláírása
David0718 # 2019.08.26. 06:56

Köszönöm gyors válaszát. Kérdésem az lenne még, milyen meghatalmazasra lenne szügsegem, és mit kell tartalmaznia?

wers # 2019.08.26. 06:34

Meghatalmazásodat szerintem fogják kérni. Vagy mindketten együtt jelentek meg.

wers # 2019.08.26. 06:32

Hogyan lehetne ezt véghezvinni hivatalosan ugy h ő már bejelentette az eladast?

Bemegy, és előadja, hogy elálltatok a szerződéstől. Marad ő a tulajdonos.

David0718 # 2019.08.26. 06:11

Üdv! Olyan helyzet állt elő, h vasaroltam egy honda cb 250 motorkerekpart. Adaveteli szerződést megirtuk es most elvittem eredetiseg vizsgqra ahol kiderült h 400cm3 blokk van benne átütve.. Az elado visszavasarolna de ő már bejelentette a hatosagnal az eladást. Ő nem tudott az atutesrol.. Ezt az előző eredetvizsgán mar át volt amit akkor át engedtek neki. Eljaras indult. De én szeretném vissza a pénzem és ebben ő is partner. Hogyan lehetne ezt véghezvinni hivatalosan ugy h ő már bejelentette az eladast?

drbjozsef # 2019.01.05. 10:09

(Esetleg figyelj arra, hogy ha fizetési meghagyást küldene, akkor annak ellentmondjál, ez fontos.)

drbjozsef # 2019.01.05. 10:08

Magdika,

Megírod neki, hogy az alvázszám minden számjegye tökéletesen olvasható volt az eladáskor, ezért az igényét sajnálattal, de el kell utasítsad, ha továbbra is követelése lenne, forduljon bírósághoz. Lehetőleg ajánlott tértis levélben, hogy nyoma legyen.

Tökmindegy hogy esetleg ez igaz-e, mert bizonyítani neki kellene az ellenkezőjét.

Csak próbálkoznak, szokták ezt némelyek.

Egyébként, ha igaz is lenne, és nem olvashatók a számok, akkor sincs semmi, mert kellő gondosság esetén természetesen az ő kötelessége lett volna ezt már a vásárlásnál ellenőrizni, ha nem tette, akkor magára vessen. Nem úgy járt el ahogyan azt a Ptk. szerinti elvárható gondosság körében kellett volna neki.

drbjozsef # 2018.09.12. 06:35

Ja, már olvasom a másik topikban. Itt akkor hagyjuk is.

drbjozsef # 2018.09.12. 06:30

Que?

Most mi van, eladtad, de megtarthatod, de csiripel?

Mi lenne, ha megpróbálnád leírni az igazat, hátha megértené valaki? Van egy roncsod, amit nem akartál leadni bontóba, inkább "eladtad" papíron valakinek, vagy ilyesmi?

genya78 # 2018.09.11. 21:29

nem, összesen 32,500-ra húztak le, de a 20e kp-ra keresztet vetettem, nincs nyoma. Az utalásnak, 12,500 van, de nincs róla írás, mire van, csak facebook-os beszélgetés, de már az se érdekel. A vevő azt írta, hogy ki fogja vonatni a forgalomból, valamint megtarthatom az autót, ennek ellenére most másképp csiripel. Tudom, tudom, hülye vagyok, hagytam magam rászedni, elég fosul is érzem magam most, ezért kérek is mindenkit, hogy ne fejtegesse majd, mekkora barom voltam, hanem valamiféle megoldást szeretnék.