Fórum polgári jog régebbi elöl     új hozzászólás

gépjármű vásárlásától való elállás

wers #   2020.01.24. 07:24

így megbíztuk a kereskedőt, hogy helyezze Magyarországon forgalomba

Szerintem itt a biztosításra is adtál megbízást, bár azt szokták egyeztetni a vevővel, melyik ajánlatot szerződjék.

Ekkor nem ismerted meg az autó lényeges adatait? Szerintem nehéz lesz az elállás, főleg, ha már a nevedre helyezték forgalomba. De nem lehetetlen. A felmerült költségeket biztos neked kell fizetned, ott foghat elég rendesen a kereskedő ceruzája.

Balog Szabolcs # e-mail 2020.01.24. 07:17

@wers

Nem ismerem a forgalomba helyezés folyamatát, de így történt. (Nem adtam felhatalmazást, hogy kössenek rá a nevemben biztosítást.)

El szeretnék állni a szerződéstől, amennyiben lehetséges.

Köszönöm

wers #   2020.01.24. 06:14

A kereskedő elküldte a forgalmiját az autónak, hogy a végleges átvétel elött meg tudjuk rá kötni a biztosítást.

Nehezen hiszem el, hogy ez így történt. Kizárt, hogy forgalomba helyezték az autót biztosítás nélkül.

Hogyan tudom felelősségre vonni a kereskedőt ebben az esetben?

El akarsz állni a szerződéstől? Vagy árengedményt kérsz? Vagy mit szeretnél?

Balog Szabolcs # e-mail 2020.01.23. 20:19

Üdvözlöm!

Szeretném a segítségüket kérni az alábbiakban:
Budapesti kereskedésben kiválasztottunk és lefoglalóztunk egy használt autót. Mivel a gépjármű külföldről behozott volt, így megbíztuk a kereskedőt, hogy helyezze Magyarországon forgalomba,így a foglaló kifizetése után 2 hétig vártunk a műszakira, ami ma meg is történt. A kereskedő elküldte a forgalmiját az autónak, hogy a végleges átvétel elött meg tudjuk rá kötni a biztosítást. Itt derült ki, hogy a gépjármű teljesítménye a hirdetéssel ellentétben nem 84 Le, hanem 67 Le. Korábban ezt nem említette a kereskedő és a kinyomtatott hirdetésben sem szerepelt. (A hirdetésben az sem szerepel, hogy tévedés vagy elírás jogát fenntartanák.) Hogyan tudom felelősségre vonni a kereskedőt ebben az esetben? Elállhatok a vásárlás szándékától, ha már a nevemen van az autó?? Előre is köszönöm a segítséget.

wers #   2019.08.28. 09:20

Nincs, egyszerűen le kell írni, mindkét fél aláírja két tanúval, és kész

Ajtowski # e-mail 2019.08.28. 08:45

Az ilyen elallasi szandekra (ha mindket fel beleegyezik) van hivatalos formanyomtatvany?

Ugyvedvalaszol.com # e-mail 2019.08.27. 10:41

David0718

Pont az imént jeleztünk egy hasonló esetet!

https://totalcar.hu/…redetvizsga/

Olvassa el a cikket, mindenre választ kap. Sajnos Ön van a legrosszabb helyzetben - a jelek szerint.

AZ ÜGYVÉD VÁLASZOL
Jogorvoslat Azonnal
https://ugyvedvalaszol.com

wers #   2019.08.26. 09:06

A szerződő felek adatai, ami a szerződésen is szerepel + a gépjármű adatai, minden, ami ismert (pár hete még az alvázszámot is kérték kocsinál a rendszámon kívül) + hogy mire hatalmazod meg pl. " meghatalmazom, az xxxx jármű átírási ügyében nevemben és helyettem eljárjon." Esetleg írjátok bele konkrétan, hogy a szerződéstől mindkét fél elállt.

• két tanu - neve, szem.igazolvány száma, lakcíme, aláírása
David0718 # e-mail 2019.08.26. 08:56

Köszönöm gyors válaszát. Kérdésem az lenne még, milyen meghatalmazasra lenne szügsegem, és mit kell tartalmaznia?

wers #   2019.08.26. 08:34

Meghatalmazásodat szerintem fogják kérni. Vagy mindketten együtt jelentek meg.

wers #   2019.08.26. 08:32

Hogyan lehetne ezt véghezvinni hivatalosan ugy h ő már bejelentette az eladast?

Bemegy, és előadja, hogy elálltatok a szerződéstől. Marad ő a tulajdonos.

David0718 # e-mail 2019.08.26. 08:11

Üdv! Olyan helyzet állt elő, h vasaroltam egy honda cb 250 motorkerekpart. Adaveteli szerződést megirtuk es most elvittem eredetiseg vizsgqra ahol kiderült h 400cm3 blokk van benne átütve.. Az elado visszavasarolna de ő már bejelentette a hatosagnal az eladást. Ő nem tudott az atutesrol.. Ezt az előző eredetvizsgán mar át volt amit akkor át engedtek neki. Eljaras indult. De én szeretném vissza a pénzem és ebben ő is partner. Hogyan lehetne ezt véghezvinni hivatalosan ugy h ő már bejelentette az eladast?

drbjozsef #   2019.01.05. 11:09

(Esetleg figyelj arra, hogy ha fizetési meghagyást küldene, akkor annak ellentmondjál, ez fontos.)

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

drbjozsef #   2019.01.05. 11:08

Magdika,

Megírod neki, hogy az alvázszám minden számjegye tökéletesen olvasható volt az eladáskor, ezért az igényét sajnálattal, de el kell utasítsad, ha továbbra is követelése lenne, forduljon bírósághoz. Lehetőleg ajánlott tértis levélben, hogy nyoma legyen.

Tökmindegy hogy esetleg ez igaz-e, mert bizonyítani neki kellene az ellenkezőjét.

Csak próbálkoznak, szokták ezt némelyek.

Egyébként, ha igaz is lenne, és nem olvashatók a számok, akkor sincs semmi, mert kellő gondosság esetén természetesen az ő kötelessége lett volna ezt már a vásárlásnál ellenőrizni, ha nem tette, akkor magára vessen. Nem úgy járt el ahogyan azt a Ptk. szerinti elvárható gondosság körében kellett volna neki.

drbjozsef #   2018.09.12. 08:35

Ja, már olvasom a másik topikban. Itt akkor hagyjuk is.

drbjozsef #   2018.09.12. 08:30

Que?

Most mi van, eladtad, de megtarthatod, de csiripel?

Mi lenne, ha megpróbálnád leírni az igazat, hátha megértené valaki? Van egy roncsod, amit nem akartál leadni bontóba, inkább "eladtad" papíron valakinek, vagy ilyesmi?

genya78 # e-mail 2018.09.11. 23:29

nem, összesen 32,500-ra húztak le, de a 20e kp-ra keresztet vetettem, nincs nyoma. Az utalásnak, 12,500 van, de nincs róla írás, mire van, csak facebook-os beszélgetés, de már az se érdekel. A vevő azt írta, hogy ki fogja vonatni a forgalomból, valamint megtarthatom az autót, ennek ellenére most másképp csiripel. Tudom, tudom, hülye vagyok, hagytam magam rászedni, elég fosul is érzem magam most, ezért kérek is mindenkit, hogy ne fejtegesse majd, mekkora barom voltam, hanem valamiféle megoldást szeretnék.

bogika777 # e-mail 2018.09.11. 23:19

" ő most mégis egy fotó alapján követeli a kocsit."

meg a 12 e. alapján, amit átutaltál gondolom forgalmira meg törzskönyvre? sory, de én nem értem.

genya78 # e-mail 2018.09.11. 23:11

pontosan így történt.

bogika777 # e-mail 2018.09.11. 14:42

"Pénzforgalom a papír szerint "megegyezés szerint", konkrét pénzforgalom nem történ, még én utaltam 12e-t."

vagyis a vevő nem adott egy vasat se, hanem Te utaltál 12 ezret ? nekem ez nem világos.

genya78 # e-mail 2018.09.11. 14:26

hozzátenném, az autó, és a forgalmi nálam van, hiszen a vevőnél nincs adásvételi, ő most mégis egy fotó alapján követeli a kocsit.

genya78 # e-mail 2018.09.11. 14:24

üdv! Nem vásárlástól, hanem eladástól szeretnék elállni. Tegnapi napon aláírtunk egy adásvételit, aminek MIND A 4 példánya nálam maradt, a "vevőnek" csak egy fotója van az eredetiről, ami alapján nem tudja a nevére íratni az autót. Ráadásként olvashatatlan a vevő címe a papíron. Pénzforgalom a papír szerint "megegyezés szerint", konkrét pénzforgalom nem történ, még én utaltam 12e-t. Én inkább el szeretnék állni egyoldalúan a dologtól, van-e rá lehetőségem?

nonolet # e-mail 2018.07.22. 15:14

Annyira ALAP dolgot nem tudsz...
Amiket már egy tízéves is tud!

Úgy látszik jól mondják, hogy: Legyél kőműves, nem kell ész.

nonolet # e-mail 2018.07.22. 11:13

Pali87

"ilyenre hivatkozva sem állhatok el a vásárlástól? "

Egy már ALÁÍRT szerződés után?!
Miközben az aláírás előtt MÉG nem hiányoltad az extrákat...
Tehát azt kaptad amit vettél!

Dr.Attika # e-mail 2018.07.22. 09:08

Nem a telefonon történt beszélgetés, hanem az írásos szerződés a döntő. De Ön azt írja, hogy még az írásos szerződés tartalma sem ismert Ön előtt. Mégis mire hivatkozna az elállásnál?

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com