gépjármű vásárlásától való elállás


bogika777 # 2018.09.11. 21:19

" ő most mégis egy fotó alapján követeli a kocsit."

meg a 12 e. alapján, amit átutaltál gondolom forgalmira meg törzskönyvre? sory, de én nem értem.

genya78 # 2018.09.11. 21:11

pontosan így történt.

bogika777 # 2018.09.11. 12:42

"Pénzforgalom a papír szerint "megegyezés szerint", konkrét pénzforgalom nem történ, még én utaltam 12e-t."

vagyis a vevő nem adott egy vasat se, hanem Te utaltál 12 ezret ? nekem ez nem világos.

genya78 # 2018.09.11. 12:26

hozzátenném, az autó, és a forgalmi nálam van, hiszen a vevőnél nincs adásvételi, ő most mégis egy fotó alapján követeli a kocsit.

genya78 # 2018.09.11. 12:24

üdv! Nem vásárlástól, hanem eladástól szeretnék elállni. Tegnapi napon aláírtunk egy adásvételit, aminek MIND A 4 példánya nálam maradt, a "vevőnek" csak egy fotója van az eredetiről, ami alapján nem tudja a nevére íratni az autót. Ráadásként olvashatatlan a vevő címe a papíron. Pénzforgalom a papír szerint "megegyezés szerint", konkrét pénzforgalom nem történ, még én utaltam 12e-t. Én inkább el szeretnék állni egyoldalúan a dologtól, van-e rá lehetőségem?

nonolet # 2018.07.22. 13:14

Annyira ALAP dolgot nem tudsz...
Amiket már egy tízéves is tud!

Úgy látszik jól mondják, hogy: Legyél kőműves, nem kell ész.

nonolet # 2018.07.22. 09:13

Pali87

"ilyenre hivatkozva sem állhatok el a vásárlástól? "

Egy már ALÁÍRT szerződés után?!
Miközben az aláírás előtt MÉG nem hiányoltad az extrákat...
Tehát azt kaptad amit vettél!

Dr.Attika # 2018.07.22. 07:08

Nem a telefonon történt beszélgetés, hanem az írásos szerződés a döntő. De Ön azt írja, hogy még az írásos szerződés tartalma sem ismert Ön előtt. Mégis mire hivatkozna az elállásnál?

Dr.Attika # 2018.07.22. 04:28

Egy szerződést aláírás előtt laposan át kell tanulmányozni. Ha valaki anélkül írja alá, akkor viselnie kell minden polgári jogi következményét. Pacta sunt servanda- a szerződést teljesíteni kell.

nonolet # 2018.07.21. 22:54

Már van!!! aláírták azt is a nevedben.

Vettél egy autót valami külfölditől.
Az cég meg mossa kezeit.

"Mivel tetszik az autó és meg akartam venni ezért nem olvastam el a megbízásos szerződéseket csak aláírtam"

Aláríni valamit elolvasás és megértés nélkül?!
Háááááát.... egy igazi agyatlan vagy az biztos.

nonolet # 2018.07.21. 18:17

Röviden

Vagy megveszed.

Vagy állod a visszacsinálás összes költségét.
(eladod a kereskedőnek gyakorlatilag,
mivel már belföldi és már a neveden van)

- -

Ésszerűbb megvenni...

nonolet # 2018.07.21. 18:14

Úgy látom a szokásos marhaság ismét elkövetve :-(

MÁR te lettél a vevő a külfölditől a kereskedő helyett, jó eséllyel.

Akit csak megbíztál a honosítással és egyebekkel.
Azaz gond-baj esetén fordulhatsz az általad sosem látott külföldihez...

Vagy nem így van és a magyar adószámos kereskedő vállalkozó az eladó a szerződéseden?

- -

1.
A szerződést be KELL tartani!!!!

2.
Aki nem tartja be az helytáll az okozott kárért.

Ezek a jog kőkemény ALAP vetései.

- -

Tehát: persze elállhatsz szerződéstől.
De NEM INGYEN!

Ha a papírból (vagy másból) nem derül ki világosan, hogy foglalót adtál.
Akkor az nem foglaló volt!
Hanem előleg.

1.
Ha foglalót adtál azt elbukod.
Plusz, esetleg még további kártérítés is adódhat.

2.
Ha előleget adtál, akkor az visszajár.
Persze a kártérítéssel csökkentve.
Ha nem elég a kárra az előleg, akkor még fizetsz...

- -

Szóval,
Nem kötelező megvenned.
DE
akkor is pénzbe kerül neked az elállás mindenképpen
(mivel felelőtlen-komolytalan ember és e miatt szerződés szegő vagy)

Az elszámolás 3 módon történhet köztetek,
miután az eladó közli a kárigényét.

  • egyoldalúan, mert beletörődsz (elfogadod) az eladó feltételeibe

vagy

  • békésen tárgyalva és végül közös megegyezéssel

vagy

  • perben, ítélettel, ha az első kettő nem jön össze
nonolet # 2018.07.04. 13:46

"így adás-vételi sem.
Ebben az esetben hogyan tudok elállni a vásárlástól?"

"Én ezek után szeretnék elállni a vásárlástól"

Ez már csak drága és hosszú perben fog menni.
Ha önként nem oldja meg a "kereskedő" neked.

Hisz MÁR MEGVETTED az autót!

Tehát már csak SZAVATOSSÁGI perben tudsz
az adásvételin lévő ELADÓ ellen fellépni...

Aki ugyebár nem kereskedő.
Hanem valami külföldi valaki.

- -

Így jár az
aki aláír olyan papírokat
amik NEM a VALÓSÁGOT tükrözik.

nonolet # 2018.07.04. 13:25

Az adásvételin KINEK a neve szerepel mint eladó?!
Gondolom nem a kereskedőé.

"alá kellett írni különböző megbízási papírokat, hogy a nevemben eljárhatnak, mert a honosítás után egyből a nevemre kerül az autó."

Ekkor sem fogtál gyanút?!!!! hogy miért TE? honosítasz és miért nem a kereskedő!!!

-

Szóval: ki az eladó az adásvételin hivatalosan?

levelboss # 2018.07.04. 11:30

Kedves Fórumtársak!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi helyzetben:

2018.06.08-án egy kereskedésben megnéztem egy eladó autót, amit külföldről hozott be. A kereskedő egy külföldi aukción, árverésen vette az autót. A vásárlás idejében az autón nem volt magyar rendszám, tehát nem a kereskedés tulajdona.

Az autó szép állapotú és minden külföldi szerviz dokumentációja megvan, így megbízható előéletű. Az autón találtam két hibát, miszerint ég a motor visszajelző (check engine) lámpa, valamint a központi zár nem jól működik. A kereskedővel szóban megállapodtam, hogy az átadás előtt ezt kijavítja.
Az autóra kifizettem 200.000 Ft foglalót. A foglaló dokumentum szövegében az áll, hogy "Alulírott ... Kft ... átvettem ... foglalót ..., mint vevőtől a ... típusú és ... alvázszámú autóra."
"A vételárba a foglaló összege beleszámít. A vevő kijelenti, hogy a vételár fennmaradó részét 2016.06.20-ig kiegyenlíti."

A kereskedő elindította a honosítást, melyhez alá kellett írni különböző megbízási papírokat, hogy a nevemben eljárhatnak, mert a honosítás után egyből a nevemre kerül az autó.

A honosításig, amiben benne van az eredetvizsga és a műszaki vizsga is, az autó hibáit nem tudták elhárítani, viszont átment mindenen és a nevemre került. Ez önmagában aggályos, mert szerintem égő motor visszajelző lámpával nem kellene, hogy átengedjék a vizsgán. Valamint kiderült, hogy a lambda szonda a hibás, aminek a hibája miatt szerintem nem is tudja hozni a környezetvédelmi normát.
A kereskedő az elmúlt pontosan 4 hét alatt alkatrész cserékkel sem nem tudta elhárítani a hibát, pedig dolgozik rajta (elhiszem neki) és semmilyen biztosíték nincs arra, hogy ez meddig fog tartani.
Én ezek után szeretnék elállni a vásárlástól, de az autó már a nevemen van, a törzskönyv is megérkezett hozzám.
A "Foglaló" című dokumentumon kívül semmilyen szerződés nincs köztünk, így adás-vételi sem.
Ebben az esetben hogyan tudok elállni a vásárlástól?

Nagyon köszönöm a segítő hozzászólásokat!

nonolet # 2018.06.05. 08:42

Timár83

Neked is van kanalad az ügyben, nen csak az eladónak.

Miért maradt el a vevőtől elvárható kellően gondos eljárás?!

Azaz miért nem kérted le a nyilvántartásból előre az adatokat?

drbjozsef # 2018.06.05. 05:07

Elállni ezért talán túlzás.

Ha még van rajta hitel, és a szerződésben tehermentesen vetted, akkor elállhatsz.

Ha nincs rajta már teher, csak nem töröltették a nyilvántartásból a bejegyzést, akkor szólítsd fel őket arra, hogy intézzék el, és jelezd nekik, hogy ha ezután - ami biztos el fog tartani egy-két hétig -, amikor végre át tudod íratni az autót megbüntet a kormányhivatal a késedelmes bejegyzés miatt, akkor annak megtérítésére igényt fogsz tartani. De ha előadod az ügyintézőnek majd, hogy az eladó szívatott, talán meg sem büntetnek.

nonolet # 2018.06.03. 22:44

"a mai napon... átvettem 200000 forintot a ... rendszámú járműre"

Ebből (így) nem tudni, hogy foglaló vagy előleg!
Pedig nem mindegy...

HA foglaló akkor szívás van!
Mert azt nem kell visszaadni, ha elállsz.
Szerződés pedig van!!!! szóbeli egyelőre.
(4 tanú is igazolja, aki köteles igazat mondani)

Azonban,
ha valóban 200 eFt az összeg és nem 20 eFt a 350 eFt-os árból.
Akkor az foglalónak TÚLZOTT mértékű!

Hisz a foglaló tipikusan 10% szokott lenni vagy e körül.
(de biztosan nem 200/350=57%)

Így a bíróságtól perben kérhető (lesz) a mérséklése.
Ha nem jön létre közös megegyezés az ügyben.

-

Szóval vélhetően inkább előlegről van szó.
Ami viszont visszajár elállás esetén.

DE!!! levonható belőle az eladó bizonyítható kára!

- -

Mondjuk nem ártana, ha nem ilyen tudatlanul és felelőtlenül járnál el az ügyeidben...
Az internet korában könnyű előre felkészülni.

Ami nem árt ám, mert köztudott, hogy:
"Utólag okosnak lenni annyi, mint előre hülyének."

drbjozsef # 2018.06.03. 20:08

Ezek nem okirati tanúk, oda írta, hogy nincsenek tanúk a papíron. Hanem a megállapodásnak tanúi voltak. Az más.

Petya521 # 2018.06.03. 18:42

Sziasztok!

Nemrég lefoglalóztunk egy autót, csak a mellékelt foglalóátvételi papírt és egy kölcsönadási meghatalmazást írtunk. 200000 forint a foglaló. Az autót elhoztuk azóta használjuk munkába járásra. Még 150000 forintot kellene szóbeli megállapodás után fizetnünk. De nem szeretnénk már megvenni az autót, mert lpg gázt építettek be aminek a papírjai nincsenek meg hivatalosan, és benzinnel nem is működik az autó. Szeretnénk elállni, de nem akarják visszafizetni a foglalót. Olvastam, hogy ilyen esetben ha nincs szerződés a foglaló előlegnek számít, és kötelesek visszaadni. Kérem segítsen!

foglaló átvételi igazolás ezt tartalmazza:

"Alulírott... a mai napon... átvettem 200000 forintot a ... rendszámú járműre. Aláírások, átadó és átvevő (tanúk nélkül)

de 4 tanúnk van aki ott volt és hallotta az ügyletet

Ha nem sikerül megegyeznünk tudnunk kell, hogy jogi útra terelés esetén kijöhetünk-e jól az ügyből.

Köszönettel,
Petya

nonolet # 2018.04.13. 09:58

Illatos

1.
Az előleg visszajár.

2.
A kereskedő miattad adódott
BIZONYÍTHATÓ költségét/kárát
viszont meg kell térítened.

Ez az összeg kialakulhat

  • közös meggyezéssel

vagy annak híján

  • perben
Illatos # 2018.04.13. 08:30

Megpróbálom a megegyezést, remélem minden rendben lesz. köszönöm a segítséget !


Köszönöm!

drbjozsef # 2018.04.13. 08:13

Az előlegként átadott összegnek biztosítéki, szankciós jellege nincs: a szerződés bármely okból történő meghiúsulása esetén visszajár. Az előleg a vételár része, és bármikor át lehet adni az eladónak, függetlenül attól, hogy írásban megkötötték-e már a szerződést a felek. A vételár-előleget akkor sem kell feltétlenül a szerződéskötéssel egyidejűleg átadni, ha magában az adásvételi szerződésben kötik ki. Összege nem korlátozott a vételár egészéhez viszonyítva, vagyis az előlegnek jogilag nincs „túlzott mértéke”, ellentétben a foglalóval.

Egyezzetek meg.

Illatos # 2018.04.13. 06:56

Megrendelés elállását írásban kell jeleznem , folyamatosan telefonon tartjuk a kapcsolatot a kereskedő ügyintézőjével vagy elég neki szóban ezt jeleznem?
Bánatpénzt esetleg jogosnak tartok , de persze nem az előleg teljes részére max. 20% -ban gondolkodnék.. Ez elfogadható % ?


Köszönöm!

Illatos # 2018.04.13. 06:43

Ja és úgy is szerepel, hogy " Előleg számla "


Köszönöm!