Egyesület megszűntetése


ObudaFan # 2017.03.21. 11:57

Szerintem igen, de nem lenne baj, ha az egyesület könyvelőjével is konzultálnál erről.

gergo15 # 2017.03.21. 07:01

Köszönöm a választ.

Akkor már azelőtt megszüntethetem, mielőtt törölné a bíróság az egyesületet?

Már csak a negatív egyenleg miatt... a bíróság figyeli?

ObudaFan # 2017.03.20. 16:02

Szerintem meg lehet szüntetni a számlát. HA majd törlik, akkor persze, megszűnik az adószám is.

gergo15 # 2017.03.20. 14:56

Tisztelt Cím!

Segítségüket szeretném kérni. Egyesületet szeretnék megszüntetni az ügyészségen keresztül, mivel a tagok közül senki nem elérhető, így ez a mód maradt csak. Nem használtuk, nullás minden. Beszámolókat beadtuk, bankszámla, adószám van. Az ügyészségre beadtam a törlési kérelmet, mi ezután a teendő? A bankszámla nem volt használva, biztosan negatív az egyenleg (ha él még egyáltalán). Szüntessem meg? Adószám automatikusan megszűnik ha törlik a sportegyesületet?

Köszönöm.

ObudaFan # 2017.01.30. 17:01

Amig a konyvelest nem veszi át tőled senki, orizd még az iratokat, mert ha az egyesület megszűnését megállapítja a birosag, könnyen lehet, hogy kijelöl téged végelszámolonak.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.29. 16:32

Akkor célszerű lenne feloszlatni az egyesületet, hiszen a további működése jogszerűtlen.

Egyember87 # 2017.01.29. 13:16

Az lenne a legjobb eset, ha valaki átveszi. Azt meg tudjuk oldani.
Abban az esetben mi a helyzet, ha nem lesz senki, aki elvállalná az elnökséget. Mi olyankor a teendőm, illetve mik a kötelezettségeim?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.29. 12:28

Nincs szünetelés.
Ki venné át? Az új elnök. Vagy az, akit az alapszabály az elnök akadályoztatása esetére kijelöl. Vagy valaki tag. Vagy senki.

Egyember87 # 2017.01.29. 11:42

Tisztelt Cím!

Segítséget szeretnék kérni a következőkben:

  • Sportegyesület elnöki tisztségéről lemondok. Valószínű, hogy senki nem veszi át a helyemet.
  • Lehet e egyesület működését szüneteltetni? Vagy ilyenkor az Egyesületet meg kell szüntetni?
  • Nekem mint lemondó elnöknek, milyen kötelezettségeim keletkeznek? Ki veszi át a Sportklub sporteszközeit, felszereléseit?

Segítségüket és válaszukat előre is köszönöm!

Üdvözlettel!

krepi # 2016.10.06. 11:27

Nagyon köszönöm a megerősítést!

ObudaFan # 2016.10.05. 15:58

Még persze a jegyzőkönyv-vezeto és két hitelesíto is aláírja.

ObudaFan # 2016.10.05. 15:58

Igen, igen, igen.

krepi # 2016.10.05. 15:15

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egyesületünk taglétszáma 10 fő alá csökkent, ezért kértem az Ügyészséget a megszüntetés kezdeményezésére. Rendben meg is történt a bírósági tárgyalás, majd mint korábbi elnök, engem jelölt ki végelszámolónak. Igyekeztem eleget tenni a jogszabályban előírt feladatoknak, de nem sikerült maradéktalanul. Most hiánypótlásban kért a Bíróság egy taggyűlést, amelyen döntünk meghatározott pontokban.

Kérdéseim:

  • csak a le nem mondott tagokat kell meghívni, és a jelenléti ívre rávezetni?
  • csak ők szavazhatnak?
  • én, mint végelszámoló vezetem le az ülést és írom alá a jegyzőkönyvet?

Segítségét előre is köszönöm:
Krepsz János

ObudaFan # 2016.09.14. 22:16

Illetékfizetésre nem. Arra, hogy végelszámoló legyél, esetleg igen, bár itt szerintem egyszerűsített törlés várható.

KSZ91 # 2016.09.14. 18:09

Tanácsukat szeretném kérni:

  • 25 éve, akkori munkahelyem által kijelölve lettem egy társadalmi szervezet (szövetség) ügyvivő képviselője.
  • A szervezet alapszabálya szerint kétszer voltam ügyvivőnek választható. A harmadik vezetőválasztásra azonban már nem került sor, mert a működés okafogyottá vált, s a tagság i8s "elfogyott".
  • Pár évvel később munkahelyet váltottam, s 13 éve semmilyen tevékenységet nem folytattam a szervezet ügyvivőjeként, sőt 2009-ben a volt munkahelyemet - a szervezet intézményi alapító tagját - is felszámolták.
  • Pár hónapja behívatott az ügyészség, s kezdeményezték a szervezet bírósági megszüntetését.
  • A per tárgyának értékeként 600 ezer forintot jelöltek meg.

Kötelezhető vagyok-e az eljárás illetékének kifizetésére, annak ellenére, hogy a szövetségben nem egyéni tag voltam, hanem a szervezetet alapító egyik intézmény megbízott képviselője?

ObudaFan # 2016.06.22. 15:12

Elsősorban magát az egyesületet képviselheti a perben ügyvéd. Viszont nem ez az ügyvéd, hanem te vagy az, akinek volt rálátása arra, hogy az egyesület működik-e vagy sem, így a bíróság meg szeretne majd hallgatni téged.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.21. 15:12

Képviselhet ügyvéd, de szerintem a személyes meghallgatásod akkor is nélkülözhetetlen lesz.

László_62 # 2016.06.21. 07:52

Tisztelt ÓbudaFan!

Az ügyészség által küldött Idéző végzésben van egy tájékoztató a "képviseletről", melynek értelmében
"A perben eljárhat: c./ pont az ügyvéd és az ügyvédi iroda"
Kérdezném, ez nem azt jelenti, hogy képviselhet engem ügyvéd, vagy ügyvédi iroda is?
Az előző hozzászóló azt írta, hogy kizárólag személyes megjelenés szükséges....., de ha az idézésben van a fenti, akkor mégis van lehetőség megbízni egy ügyvédet, vagy irodát a képviselettel, ha valamilyen okból nem akarok, vagy nem tudok elmenni a tárgyalásra.
Kérem, válaszoljon, Ön hogy értelmezi?
Üdv:
László_62

ObudaFan # 2016.06.20. 16:15

Hogy miért lett bejegyezve az egyesulet, azt latatlanban nem lehet megmondani, mindenesetre a megszuntetes csak peres eljárásban kepzelheto el. Azért most kerul erre sor, mert az utóbbi időben kezdtem meg a hatóságok nagy számban hivatalból vizsgálni a be nem adott mérlegek mellett működő egyesületeket,legalábbis ezt tapasztalom.

László_62 # 2016.06.20. 13:42

Köszönöm a válaszokat!

1./ nem pánikolok, csupán beteg vagyok és nehezemre esik a közlekedés
2./ ha tényleg nem lehet megbízni jogi képviselőt és személyesen kell megjelenni (bár nem értem miért), akkor -miután nincs takargatnivalóm- nem lesz szükségem ügyvédre, de köszönöm az ajánlott linket
3./ nem arra voltam kíváncsi, hogy "mi történik most", hanem arra, hogy miért nincs elévülési idő, ha 20 év alatt egy percig sem működött az egyesület és éppen ezért nem is adott be papírokat sem, nem kellett volna erre valamelyik hivatalnak figyelni és automatikusan megszüntetni? Nem most, 20 évvel ezelőtt! - ez lett volna az erre vonatkozó kérdésem....

László_62

Dr.Attika # 2016.06.20. 09:00

obudafan@freemail.hu
Ezen a címen megkeresheti, ajánlom ObudaFan kollégát.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.20. 08:57
  1. Pontosan az történik most. Nem kell pánikolni.
  2. Nem lesz mellőzhető a személyes meghallgatásod.
László_62 # 2016.06.20. 08:39

Elküldöm ismét:

Üdvözletem!
Tanácsukat, segítségüket kérem:

  • ismerőseimmel kb. 20 éve alapítottunk egy egyesületet és én lettem volna az elnök
  • emlékeim szerint hiánypótlásra szólítottak fel, de közben összevesztünk és a továbbiakban már nem foglalkoztunk az egyesülettel, úgy könyveltük el, hogy nem jegyezték be
  • nem nyitottunk bankszámlát, nem kértünk adószámot, semmiféle működés nem volt
  • teljesen megfeledkeztem róla, de áprilisban a Fővárosi Törvényszék küldött egy felszólítást, hogy nem tettem eleget (!) a 2012 és 2013. évre vonatkozó beszámoló letétbehelyezési kötelezettségnek....
  • válaszoltam, hogy kb. 20 évvel ezelőtti be nem jegyzett (vagy legalábbis én úgy tudtam egészen mostanáig) sohasem működő egyesületről van szó és nem rendelkezem semmiféle iratokkal az egyesületről, hiszen még közgyűlés sem volt és úgy tudtam be sem jegyezték, az alapító papírok meg sohasem voltak nálam, mert az ügyvédnőhöz aki akkor intézte nem mentem vissza (közben már jó 10 évvel ezelőtt meg is halt)
  • levelemre a Fővárosi Főügyészségtől kaptam egy Bírósági Idézést, mint alperes, azzal, hogy a egyesület megszűnésének tárgyalása augusztus végén lesz, és mindenféle szankciók mellett kötelező elmennem

Miben kérem a segítségüket/tanácsukat?
1./ ha egy egyesület 20 évig nem működik, nem kért adószámot, nem nyitott bankszámlát, nem adott be mérlegeket...stb. akkor nem kellett volna már -hivatalból- régen megszüntetni?
2./ 62 éves vagyok és sajnos elég sokféle betegségem van (magas vérnyomástól kezdve cukorbetegségen át vastagbélgyulladásig és ráadásul ízületi betegség is gyötör, vagyis nehezen mozgok) ezért azt kérdezném, hogy megbízhatok-e egy ügyvédet a képviselettel, annak érdekében, hogy ne kelljen elmennem, és kb. mekkora összeg lehet egy ilyen tárgyaláson való egyszeri ügyvédi részvétel? (tudnak-e ajánlani képviselőt?)

Megtisztelő válaszukat várja:
László_62

László_62 # 2016.06.20. 08:39

Nem látom a feltett kérdésemet, mi lehet az oka?
László_62

ObudaFan # 2016.04.21. 04:57

Kiléphetsz te is, de végelszámolónak vélhetően te leszel kijelölve. Az alatt a fél év alatt, sőt utána is azért a hatóságokkal jó lenne, ha valaki még tartaná a kapcsolatot.