Ügyvezető-TB járulék vmi tippet pls


schytia # 2004.12.05. 14:52

Köszönöm a válaszát.

derill # 2004.12.05. 14:23

Nos én csak a kártéritési részét tudom, pert indithattok mind a könyvelő, mind az ügyvéd ellen, ha feladatkörében nem megfelelő tájékoztatást adott, és ezzel kárt okozott. Ezen felül javaslom, hogy ugyanezt a kérdést az adó-pénzügy témáknál tedd fel, hátha ott tudnak segiteni.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

schytia # 2004.12.01. 17:41

Sziasztok,

Van egy Kft-nk, aminek az alapításánál elkövettük azt a hibát, hogy mindhárom tulajdonost ügyvezetővé tettük (mi bajunk lehet alapon). Utánakérdeztünk ennek a vonzatáról, de sajnos mint utóbb kiderült hogy elég kontár ügyvédet és könyvelőt sikerült választanunk, és így nem kaptuk meg a megfelelő információkat. Most derült ki számunkra hogy az ügyvezetők után TB-járulékot kell fizetni (ez eddig természetesen nem történt meg - megbízással vagyunk ügyvezetők). A probléma ott kezdődik hogy ez így van 2 éve, és már 7 számjegyű (az elméletileg?) felhalmozódott tartozásunk. Most váltottunk könyvelőt így derült ki a dolog. Ennyi pénz nem áll rendelkezésünkre, és fogalmam sincs mit tegyünk. Főleg hogy most kezdene beindulni a cég. Kérem ha vkinek van ötlete segítsen. Tudom hogy ez a mi hibánk, de naivan úgy gondoltuk hogy ha fizetünk egy szolgáltatásért azt megkapjuk, így hittünk az ügyvédnek és 2 éven át a könyvelőnek is. Nem lehet azt eljátszani hogy rosszul lett beadva a TSZ? Előre is köszönöm.