A szomszéd füstje


szafika # 2014.04.21. 04:23

Volt egy idős / és kibírhatatlan természettel " megáldott " !! v megvert ? ! / kolleganőm , aki a kórházban is megengedte magának , h senkire , semmire ne legyen tekintettel ott is bagózott , füstölt , mint a gyárkémény ! bent a kórteremben is !!! nem mostanában volt , ma már kevesebbért is hazapaterolnák onnan .

Egyjogász # 2014.04.20. 19:04

Sőt a filmeken és a nagy művészekkel készített portréműsorokban is dohányoztak, pl. az egyik szomszédunk azért kezdett el dohányozni mert látta, hogy Tolnay Klári is dohányzott egy műsorban, és az milyen elegáns volt...

Sőt anyám mesélte, hogy egy 6 fős szobában dolgozott, ahol egy valaki dohányzott, és leszarta, hogy a többiek nem.
És amikor az egyik csaj terhes lett, és megkérte a dohányost, hogy legyen szíves kimenni a folyosóra dohányozni, közölte, hogy ő bizony nem megy ki, ha a terhes csajnak nem tetszik menjen ki ő.
És nem tudtak mit csinálni....

SolnesM # 2014.04.20. 13:13

Ha tudnátok , hogy az 'gyönyörű kádár érában' a dohányzás alapvető emberi jog volt.

Mindenütt bagózhatott az ember. Munkahelyen, vonaton stb. Egy tárgyaláson egymás szemébe fújták a füstöt. Anno egyszer a felső vezetés szigorítani akart. Az olyan nem géphez láncolt munkaerő mint én szabadon járt kelt a munkahelyen. Az ügyesebbje ki is mehetett a városba.

Szóval szigorítani akartak. A Portások feladata volt, hogy megállítsák a kimenőket. Egyszer én is belefutottam ilyenbe. Kérdi a muki, hogy hová ? Hát hirtelen csak az jutott eszembe ,hogy cigiért.

És láss csodát az út szabad volt akkor is és mindig.

monalisa1 # 2014.04.20. 11:34

A szobai levegőcserélő berendezés helyett, lehet az ablakra/erkélyre szerelni egy kis ventilátort amit ha jól állítasz be nagyrészt eltereli a fentről jövő cigifüstöt.

A gyereksírás miatt "visszavághat" majd a néni...

ius latratus # 2014.04.20. 10:23

"A lényeg, hogy ez a dohányos nyanya ülhessen az erkélyén egész nap és szívhassa azt a szart "

Így van. Miért ne tehetné?

"Csak nekem kell alkalmazkodni?"

Neked IS.

"Nekem és gyermekemnek hol vannak ilyenkor a jogaim? "

Jogod van: elköltözni, akkor szellőztetni, amikor nem dohányzik, megkérni, hogy szereljen fel füstelszívót, drága szivarral megajándékozni, ami kellemesebb illatú stb...

Levendula7 # 2014.04.20. 10:02

Hogy ez Nekem, hogy nem jutott eszembe??? A lényeg, hogy ez a dohányos nyanya ülhessen az erkélyén egész nap és szívhassa azt a szart - természetesen ugy, hogy a saját ablakait olyankor becsukja, mert utálja füstöt a lakásában - miközben három ember azt nézi, mikor engedi a nyanya, hogy kinyithassa a lakása ablakait. Azért ez nonszensz. Nekem és gyermekemnek hol vannak ilyenkor a jogaim? Csak nekem kell alkalmazkodni? Én biztos kitalálnék valamit, ha az én büzöm menne egy ujszülött szobájába. Sajnálom, hogy ti sem érzitek ennek a sulyát.
Kösz még egyszer a hsz-okat, majd megoldom a magam módján.

SolnesM # 2014.04.20. 08:49

Egyjogász !

Radikális vagy.
Felénk a felesleges panaszok kiszűrésére kitalálták az illetéket. Most az vagy 10 ef vagy 20 eft. Nem tudom. Viszont a választással kapcsolatos panaszomat ingyen fogadták és kezelték is.

ez viszont nem igaz :

ott sokszor 20-30 km-es körzetben nincs szomszéd”.
Nincs olyan ritkán lakott hely az országban ahol ennyi távra ne lenne ház. A helyek : Hortobágy , Kiskunság.
Egyszerű : rá kell menni a google térképre.
Nincs olyan hely/pont Mo.-on, ahol 20 km -re ne lenne semmi.

egy kis földrajz a jogászoknak !!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.04.20. 08:41

Akkor be kell csukni az ablakot és akkor kell szellőztetni, amikor nem dohányzik a szomszéd. Ennyi :)

Amikor azt írtad, hogy "lassan írom, hogy megértsd", ennek szerinted van értelme? :))))

Egyjogász # 2014.04.20. 08:38

Csukd be...

Levendula7 # 2014.04.20. 07:32

Ha nyitva az ablak, akkor jön be. Ez nem egyértelmü :-o?

A többi választ köszönöm!

Egyjogász # 2014.04.20. 05:30

"A jegyzőnél lehet birtokvédelmet kérni: tiltsa el a lakótársat az erkélyen történő cigarettázástól mivel annak füstje szennyezi a levegőt."

Ja, meg egyidejűleg tiltsa el a fingástól és a szarástól is, mert annak hang-, zaj- és bűzhatásai is zavarják a szomszédot.

Meg még azzal is a jegyzőhöz kellene fordulni, kötelezze a szomszédot, hogy egy zacskóval a fején járjon, mert olyan ronda, hogyha a szomszéd gyereke ránéz, megáll a növésben...:)

Ez a szomszéd meg azért fordulhatna a jegyzőhöz, hogy a gyereket tiltsa el az óbégatástól, mert őt meg az zavarja.

Egyébként Bács-Kiskunban fasza tanyák vannak, ott sokszor 20-30 km-es körzetben nincs szomszéd.

Sherlock # 2014.04.19. 18:12

Szakvégzett jogászok válaszát várom.

Én nem ilyen vagyok, de állítólag nyújtanak ilyen szolgáltatást ún. ügyvédek - pénzért; biztos azért is nem a szomszéd füstje mindig zöldebb topicot olvassák.

A jegyző ilyenért nemigen fog birtokvédelmet adni. Abból a 2200 Ft-ból inkább vegyél az embernek cigit, hátha így előbb meghal tüdőrákban.

Off

Az első munkahelyemen is volt egy ilyen „tyúkper”, ott igyekezett visszavágni a bagós és ő is elkezdett a jegyzőhöz mászkálni a büdös kaják miatt, amiket az öregasszony főzött.

On

monalisa1 # 2014.04.19. 17:23

Eredetileg azt írtad: "... áll a cigifüst a gyermekem szobájában." Alapvetően benned a hiba, tessék rendszeresen szellőztetni...

ius latratus # 2014.04.19. 17:23

"Szakvégzett jogászok válaszát várom."

Ezért is mertem javasolni az Istent. Az alattam szólóval ellentétben én ilyesmivel nem piszkálnám a jegyző hivatalát, de te tudod.

Egyjogász írta egyszer, hogy lassan már mindenki utál mindenki mellett élni, ezért kellene nyitni egy lakáscsere-fórumot az ilyen oltári nagy panaszosoknak...
Igaza van.

monalisa1 # 2014.04.19. 16:57

... szennyezi a környezeti levegőt.

monalisa1 # 2014.04.19. 16:56

A jegyzőnél lehet birtokvédelmet kérni: tiltsa el a lakótársat az erkélyen történő cigarettázástól mivel annak füstje szennyezi a levegőt.

Levendula7 # 2014.04.19. 16:01

Lassan írom, hogy megértsd. A két szoba egy oldalon van!!! A kipufogógázt nem egész nap szívom, kertvárosi részen élünk. Mielőtt kommentelsz, tanulj meg magyarul, mi az, hogy panaszkodol?
A dohányzás a tevékenység.

Szakvégzett jogászok válaszát várom.

ius latratus # 2014.04.19. 15:29

"Mit lehet ebben az esetben tenni? Hova, kihez fordulhatok?"

Az AtyaIstenhez.

"Birtokvédelem? Több ember egészségét veszélyeztető tevékenység áll ilyenkor?"

Felejtsd el.
Milyen tevékenység?

monalisa1 # 2014.04.19. 14:46

Amikor mész az utcán és szívod a busz kipufogójának bűzét, illetve amikor tolod a babakocsit és a pici ugyanúgy szívja ahogy bárki más, vajon akkor is panaszkodol?...

Tessék a baba ágyát áttenni a nagyszobába, te ill. ti meg aludjatok a kisebbik szobában - nektek már úgy is mindegy...

Levendula7 # 2014.04.19. 13:45

Kösz a két hasznavehetetlen választ. Kifizeted a berendezést? 1,5 szobás lakást, hogy rendezzek át?
Birtokvédelem? Több ember egészségét veszélyeztető tevékenység áll ilyenkor? Szakértők válaszát várnám.

monalisa1 # 2014.04.19. 13:25

A baba megszületése előtt át kellett volna rendezni a lakást...

monalisa1 # 2014.04.19. 13:19

Joga van a saját erkélyén tetszőlegesen dohányozni. Pont. / Műszaki- lakásberendezési áruházban többféle "szobai levegőcserélő berendezés" kapható, széles az árskála...

Levendula7 # 2014.04.19. 11:31

Az alattunk lakó egész nap az erkélyén dohányzik, aminek a füstje a mi lakásunkba is bejön, többek közt az ujszülöttem szobájába is. Már kértem, ne ott dohányozzon, mert durva, hogy áll a cigifüst a gyermekem szobájában. Őt ez nem érdekli. Mit lehet ebben az esetben tenni? Hova, kihez fordulhatok?