Ingatlan eladás és közmű szerződés felmondása


M. Gábor # 2015.05.23. 15:49

Jah. Lehet. De ez mennyiben releváns az ügy egészére nézve? Az új tulajdonos használja a szolgáltatást, tehát az 51. § (3) bekezdése szerint a szerződés ezzel létrejött. Én a birtokba adás után a szükséges dokumentumokat beküldtem nekik. A magam részéről minden kötelezettségemnek eleget tettem. Mire hivatkozva akarhat még engem szerződésben tartani???

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.23. 15:15

A szerződés létrejötte illetve a megkötése.

M. Gábor # 2015.05.23. 14:31

Mi a halmaz és mi a részhalmaz?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.23. 14:24

A nyelvi értelmezésedben van hiba. Összekevertél egy halmazt a saját részhalmazával.

M. Gábor # 2015.05.23. 13:26

Olvasgattam a viziközmű-szolgáltatásról szóló törvényt, ami azt mondja, hogy

51. §
(3) A víziközmű-szolgáltató a jogszabályban meghatározott feltételek fennállása esetében a felhasználóval - felhasználási helyenként - közszolgáltatási szerződést köt. A víziközmű-szolgáltatásba bekapcsolt ingatlan tekintetében, a víziközmű-szolgáltató és a lakossági felhasználó között a közszolgáltatási szerződés a víziközmű-szolgáltatás igénybevételével is létrejön.

Aztán olyan is van, hogy

53. § (1) Adott felhasználási hely tekintetében a közszolgáltatási szerződés megszűnik, ha

  1. a felhasználó személyének megváltozása miatt a felhasználási helyre nézve a víziközmű-szolgáltató új közszolgáltatási szerződést kötött

No tehát ha a jogszabály azt mondja, hogy a szolgáltatás igénybevételével a szerződés létrejön, akkor a szolgáltató nem jogszerűen jár el, ha erről nem vesz tudomást csak mert neki egyszerűbb valaki mást cseszegetni. Ha pedig az új szerződés létrejön, akkor az 53. § szerint az enyém megszűnik. Van hiba a logikámban?

MajorDomus # 2015.05.23. 11:40

Egyszerű.
Mondd fel a szerződést a Vízművel!

Néhány hetet kibirsz víz nélkül, pláne ha te tudsz róla a szomszéd meg nem.

Mivel ők lényegesen többen vannak - gondolom-
majd a nevükre veszik az órát ha vizet akarnak.

Utána te játszod el ugyanezt amíg a követelésed meg nem térül.

Jó ha tudod, a közműves vízellátásról szóló törvény szerint, egy helyrajzi számon csak egy főmérő lehet, ha az almérő tulaja hem fizeti a vizdíjat, akkor a szolgáltató felmondja a mellekvizóra szerződést s a főmérőre terheli ki a fogyasztását. Minden 10 emeletes társasházban úgy működik. Ez történt veled is.

Egy megoldâs van, szabadulni a főmérőtől!
Menj el 3 hétre nyaralni, július 20-tòl.
Előtte felmondod a szerződést a Vízművek - kel július 15-re.kéred a viz szolgáltatás megszüntetését.
Mire hazajôssz, megoldódik a probléma.

Csak úgy lesz vizűk, ha a saját nevükre veszik a főmérőt.
A különbözetet meg kifizeted nekik.

Bori Bori # 2015.05.23. 10:42

M.Gábor
A telefonálás nem jó.
Olvasd el a szolgáltató honlapján a szerződési feltételeket, benne lesz a rád vonatkozó megoldás. Aztán keresd meg a szolgáltató honlapján a panaszkezelésre vonatkozó információkat, a megadott formában panaszkodj. A panaszkezelési szabályzatukban benne lesz a következő lépés is. Ügyes legyél.

Szomorú örökös # 2015.05.23. 06:27

Nekem az udvarszomszédom nem fizet 2012. áprilisa óta vízdíjat. A kialakítás anno még az előző tulajnál úgy történt, hogy a főmérő után, ami anyukám halála óta az én nevemen van, egy mellékmérő lett felszerelve az ő lakásukban. Korrekten minden vízszámla előtt jött a vízmérő-szétosztás, ami alapján számláztak.

Aztán jött az új tulaj - naná, hogy kisebbségit ültettek a nyakamra - természetesen nem fizette rendszeresen a számlát, ezért felmondták a vízszolgáltatási szerződést vele. Azóta a főmérőre jön az összes számla, benne természetesen az ő fogyasztása is.

A vízmű jóformán röhög a markába, tojik az egészre, azt mondja, intézzük el mi egymás között. És ezt én meg is tettem, 2013. áprilisában egyszerűen kiástam és levágtam az ő vezetékét a rendszerről, mivel többszöri felszólításra sem volt hajlandó újraszerződni. Tudom, szabálytalan volt, mert ezt nem tehettem volna, de már elfogyott minden reményem, hogy együttműködőek lesznek. Hozzáteszem, sötét buták mindannyian a családban, mint a föld, de alapból nem értem, miből gondolják, hogy nekik ingyen jön a víz a csapból. Aztán 2013. júniusig tartott ez az állapot, mert akkor ők ásták ki és visszakötötték a rendszerre magukat. Azóta én csak tűrök-tűrök. Jogerős fizetési meghagyásom van ellenük a 2013. áprilisig elfogyasztott vízmennyiségre, mivel addig pontosan tudom a köbmétert - lehet hamarosan el is viszem végrehajtásra, mert már nagyon unom ezt - de inkább abban reménykedtem, hogy mivel mindketten áruljuk a házrészünket, így egyszer csak megszabadulok tőlük.

Aztán nemrég megtudtam, hogy az ő házrészük értékesítése le lett állítva. Most itt vagyok megfürödve megint, miattuk gyakorlatilag eladni sem tudom, mert senki se akar osztatlan közös udvarban együtt lakni bárkivel, főleg kisebbségivel.

Van esetleg bárkinek tanácsa, hogy jogilag még mit léphetnék ez ügyben?

wers # 2015.05.22. 16:40

Ezt nem teljesen értem Béla. A vízmű szolgáltatási szerződést nem lehet felmondani anélkül, hogy valaki mással szerződjön a szolgáltató? Csak úgy, hogy nem kérem tovább, szüntesse meg a szolgáltatást? Aztán, ha valaki más igényli a szolgáltatást, kössön szerződést. (gyanítom nem ilyen egyszerű)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.22. 15:53

Fenyegesd a vevődet, ne a vízszolgáltatót!

M. Gábor # 2015.05.22. 14:34

Tisztelt szakértők!
Egy ingatlan eladása után, a közműszolgáltatások felmondásához írásban elküldtem a szolgáltatóknak a szükséges adatlapokat, adásvételi szerződés másolatát, birtokba adáskor a mérőállásokat tartalmazó átadás-átvételi jegyzőkönyv másolatát, és a személyazonosítóm másolatát. Az áram és gázszolgáltatóval nem volt gond, a víz szolgáltatója viszont azóta is nekem küldözgeti az új lakó fogyasztásának csekkjeit. A vízmű telefonon azt a tájékoztatást adta, hogy az új tulajdonos nem köt velök szerződést, ezért küldik nekem. Létezik ilyen baromság, vagy csak én találom ezt furcsának? Mivel lehet jobb belátásra bírni őket? Vagy esetleg megfenyegetni őket?