Megbízási szerződés felmondása


Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.01. 09:32

A megbízási szerződést akár szóban is meg lehet kötni. A szerződésszegésnek is megvannak a következményei. Azt azért nem árt szem előtt tartani, hogy a megbízás nem eredménykötelem.

wanger # 2014.10.01. 09:13

Üdvözlöm!

Első kérdéshez:
A megbízási szerződést mindkét fél csak 'távol' írta alá, a levelezésben (e-mail) megbeszéltek szerint.

Második kérdés:
Kérhetem-e a pénz visszautalását, mivel nem teszi, amit vállalt a szerződésben?

Dr.Attika # 2014.09.24. 17:19

Kicsit konkrétabban ha lehetne. Ez így jogilag nem értelmezhető.

wanger # 2014.09.24. 16:15

Kötöttem egy megbízást.

Két kérdésem lenne.

Személyesen nem találkoztunk, csak elektronikusan küldte el aláírását, ill. én a sajátomat. Ez így érvényes-e.

Másik, hogy a Megbízott nem küldi el számomra a bizonyítékokat arra vonatkozóan, hogy tenné a dolgát, mit lehet tenni?
A díjat előre kifizettem.

Ashley03 # 2014.09.22. 08:50

Köszönöm.

Sherlock # 2014.09.22. 08:43

Akkor egyszerűen felmondhatod, de ami kár ebből származik, azt meg kell téríténed (pl. drágábban találnak helyetted olyat aki foglalkozik a srácokkal, akkor a különbözetet követelhetik rajtad).

Ashley03 # 2014.09.22. 08:14

A szerződés végén annyi van, hogy a szerződést a PolgáriTörvénykönyv szabályozza.

Ashley03 # 2014.09.22. 08:11

A szerződésben semmi nincs a felmondásról.

Sherlock # 2014.09.22. 07:40

Mit mond erről a szerződés?

Ashley03 # 2014.09.22. 06:32

Szép napot minden kedves Fórumozónak!
Megbizási szerződést kötöttem egy iskolával délutáni sportszakkör vezetésére. A szerződésben megvan adva, hogy mettől meddig szól a megbizás, hetente hányszor milyen időtartamra és a dijazás is. Úgy alakult, hogy fel kéne ezt a szerződést mondanom. Mik a jogi következmények és hogyan tudom felmondani ? Köszönöm a választ előre is.
Zsuzsa

ObudaFan # 2014.09.05. 13:55

Azok az e-mailes rábólintások is minősülhetnek szerződésnek. Az az igazság, hogy a válaszhoz látni kellene az írott szerződést és az e-maileket is.

Dani_00 # 2014.09.04. 19:09

Üdvözletem!
Megpróbálom rövidre fogni. Pár hónapja "dolgozom" egy nyelviskolánál. Amikor az iskola vezetője az első tanítványomat közvetítette, egy 10 alkalmas megbízási szerződést írtam alá, amely tartalmazta az oktatás kezdetét, végét, a heti óraszámot az adott tanuló nevével együtt. A tanuló később újabb 10 alkalmat vett, majd újabb tíz alkalmat - ezekről nem kaptam megbízási szerződést, az órákat megtartottam, a tanuló elégedett volt. A tanításért a szerződésben rögzített pénzt mindhárom alkalommal megkaptam a vezetőtől - borítékban, számla nélkül.

A második tanítványomat a vezetőtől "vettem át", tehát az első két hónapjában nem én tanítottam őt. E-mailben igent mondtam a vezető megkeresésére, hogy én fogom őt tanítani. Az iskolától megvett alkalmakat mind letanítottam neki. Az új tanítvánnyal folytatott munkáról nem készült megbízási szerződés. A tanítványomat megkérdeztem, ő sem írt alá semmit sem az iskola vezetőjének, semmi papírt nem kellett kitöltenie.

Kérdésem: milyen kötelezettségeim vannak az iskola felé? Ha az egyetlen általam aláírt megbízási szerződés a 10 alkalom leteltével az első tanulómnál lejárt, akkor előállhat-e bármiféle követeléssel az iskola vezetője, ha én nem kívánok a továbbiakban az iskolának dolgozni, és a jelenlegi 3. tanítványommal megkezdett munkát is meg akarom szakítani, és ezúttal sem írtam alá semmit, pusztán e-mailes "rábólintás" történt? Szerződésben állok-e jelenleg, és hogyan léphetek ki?

Tudom, hogy ezek nagyon amatőr hibák a részemről, de szeretnék ebből kimászni, és tanulni belőle. Köszönöm a válaszokat, a segítséget!

ObudaFan # 2012.06.26. 08:52

Elképzelhető, hogy a szerződés biztosít felmondási lehetőséget, de ismerni kellene a szerződést.

wzsolt # 2012.06.26. 08:13

Köszönöm szépen a válaszokat.
Megpróbálok tető alá hozni egy közös megegyezést.

guba" # 2012.06.25. 15:56

Azt szeretném, hogy jogszerűen és nem támadható módon meg tudjam szüntetni a megbízási szerződést,

A szerződéseket teljesíteni kell. Ha fel szeretnéd mondani, akkor a legjobb, ha a megrendelővel próbálsz megegyezni, mert ellenkező esetben jogosan fog kártérítést is követelni rajtad. Persze abból kiindulva, hogy nem az ő "rosszasága" az akadálya a szeződésszerű teljesítésednek.

ObudaFan # 2012.06.25. 10:12

Ehhez a szerződést is ismerni kellene, és azt is tudni kellene, mitől is olyan rossz ügyfél.

wzsolt # 2012.06.25. 07:01

Tisztelt Fórumozók!

A következőkben kérném a segítségeteket:
szeretnék egy vállalkozási szerződéstől elállni, vagy felmondani. A csavar a dologban az, hogy én a megbízott vagyok.
Elég az hozzá, hogy tipikus rossz ügyfél esete.
Megtörtént a szerződés kötés, előleg elutalása (előző munkanap) és már volt valamennyi teljesítés is (szintén előző munkanap). Azt szeretném, hogy jogszerűen és nem támadható módon meg tudjam szüntetni a megbízási szerződést, természetesen, a már kifizetett díjat maradéktalanul visszafizetném és az eddigi teljesítés ellenértékéről is lemondok. A helyzetből adódóan nem igazán látom lehetségesnek a közös megegyezést.

Kérem, segítsetek, hogy ez lehetséges-e és ha igen, hogyan.
Köszönöm.

Pityesz628 # 2012.01.24. 10:50

köszönöm a gyors választ. Akkor nem marad más hátra, megy neki az ügyvédi felszólítás.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.24. 10:26

hogy tudnám rákényszeríteni, hogy adja át a még nála lévő könyvelési anyagot.
Perrel. Ez általában így van, ha valaki nem akar önként teljesíteni. (Nem kizárt, hogy egy jól megírt ügyvédi felszólítás is elég lenne.)

Art. 47. (1): a bizonylatokat az adóhatósághoz bejelentett helyen kell őrizni. Ez általában az adózó székhelye. Persze, ha elkövettétek azt a hibát, hogy ti a könyvelő irodáját adtátok meg, akkor előbb az adatváltozást is be kell jelenteni.

Pityesz628 # 2012.01.24. 09:01

T. kovács Béla Sándor!
Köszönöm a gyors reagálást, választ, de ebből még nem tudom konkrétan, hogy hova is fordulhatnék, ezzel a problémával.Azt én is gondolom, hogy hibázott a könyvelő, de tanácstalan vagyok, hogy tudnám rákényszeríteni, hogy adja át a még nála lévő könyvelési anyagot. Egyáltalán van e valami alapja annak, hogy visszatartja a lentiekben leírt indokai alapján.
Ha lehetséges, kicsit bővebb választ szeretnék kérni, hogy mit tehet vagy nem tehet.Sajnos nem ismerem a könyvelőkre vonatkozó rendelkezéseket,ezért is fordultam itt a fórumban segítségért.
Előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.24. 06:28

Mondjuk, az is tévedés, hogy a szerződéspéldány híján ne tudna az új ügyvezető eljárni a bankban.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.24. 06:27

Hú, mekkora tévedés! És nem hiszem, hogy egy könyvelő ezt ne tudná.

Pityesz628 # 2012.01.24. 02:42

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni, egy Kft átalakulása, során keletkezett könyvelő váltás problémával kapcsolatban.
2011. novemberében alapítottunk egy Kft.-t A cég könyvelésével megbíztunk egy könyveléssel foglalkozó Bt-t. Természetesen megbízási szerződés is készült. Mivel induló cégről volt szó, sok mindent kellett vásárolni még 2011 novemberben és decemberben is. A vásárolt eszközökről a számlákat leadtuk a könyvelőnek.
Majd 2012 január elején, sajnos egy hirtelen egészségromlás miatt le kellett mondanom a cégben az ügyvezetői tisztségemről, valamint az üzletrészem is értékesítettem. Az ügyvezető tisztséget a továbbiakban a másik tulajdonos társ vette át, aki szintén alapító tag volt.
Mivel én véglegesen kiszálltam a cégből, így az új ügyvezető ügyvéd útján módosította az alapító okiratot. A cég neve, és székhelye is megváltozott. Mivel vidékre került az új székhely, így az új ügyvezető másik könyvelővelő irodával kötött szerződést.
A kérdésem és a gondom a következő. A cég alakulásakor megbízott könyvelőnk a mai napig, többszöri kérésre sem adta át a könyvelési anyagot, számlákat amiket november és december hónapra lekönyvelt. Arra hivatkozik, hogy a lekönyvelt számláknak addig nála kell maradnia amíg a tavalyi évre nem adja be az éves bevallást az APEH felé, mert ha közben az APEH részéről ellenőrzés történik a lekönyvelt számláknak nála kell lenni.
Tanácstalan vagyok, hogy jogosan tartja e vissza a könyvelési anyagot. Ha nem jogos a részéről, akkor hová tudnék fordulni ezzel a problémával.
Ugyanez a helyzet a cég eredeti bankszámla szerződésével. Közölte, hogy a számviteli törvény előírja, hogy a bankszámla szerződés eredeti példányának is nála kell lennie.
Ez valóban így van? Mert azt sem hajlandó visszaadni. Ennek hiányában az új ügyvezető nem tud eljárni a bankban, hogy átírassa a cégben keletkezett változásokat.

Előre is köszönöm, ha valaki felvilágosítással tudna segíteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.16. 15:52

Ha még szerződés sincs, akkor jogviszony sincs, nincs mit felmondani. Ha nem egyeznek meg mindenben, akkor nem is lesz jogviszony.
Főszabályként egyébként a megbízási szerződés mindkét fél részéről indoklás nélkül felmondható, tartós szerződés esetén a felek megállapodásával ez a jog korlátozható. Pl. felmondási idő kikötésével.

Cans1 # 2011.11.16. 15:06

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném megkérdezni, hogy határozatlan időre kötött megbízási szerződés rögtön felmondható a másik félhez intézett írásbeli nyilatkozattal? A másik fél még 30 napos felmondási időt akar beleírni a szerződésbe...

Segítséget előre is köszönöm szépen!

Üdvözlettel:

Cans1