bankok inkasszó?


Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.11. 06:13

Ha csak állítólag, akkor van. Ha valóban közölték vele az engedményezést, akkor kiteszi magát a kettős fizetés kockázatának.

laca59 # 2013.02.11. 05:47

Ismerösöm tartozott egy banknak, nem tudta fizetni kb 400e ft. Állitólag eladta a bank a követelését valamilyen cégnek. Van értelme még a banknak fizetgetni valamit?

gerbera317 # 2013.02.08. 09:17

Engedelmeddel ezt lefordítom neki, mert még a végén tényleg perelni fog.

INKASSZÓ!
Golyós Sherlock ténylegesen azt üzeni neked, nehogy bepereld a jogosultat, mert akkor azt is bukni fogod, és akkor már nem tőlünk kell megkérdezned, miből etesd a gyerekeket, hanem saját magadtól!

Sherlock # 2013.02.08. 08:20

Pereld be a francba! Aztán majd jusson eszedbe, hogy az ügyvéd nem tud inkasszózni.

INKASSZÓ # 2013.02.08. 07:50

Kedves Mindenki!

A Férjemnek van tartozása egyik telefontársaságnál.Van egy 26 éves autónk,nincs más ingónk vagy ingatlanunk.Végrehajtónál van a történet,és persze egy ügyvédnél.A kérdésem az lenne,h ha az ügyvéd levette a 33 %-ot akkor,h lehet ugyan azon a napon még egyszer levenni a 33 %-ot plussz megmagyarázhatatlan jogcímen még 8000 ft-ot!Tegnap be kellett menjek az ügyvéd úrhoz aki kijelentette,h ő az atya úristen és azt von amit akar és akkor amikor akar.Mire közöltem jó,akkor én megyek a rendőrségre és feljelentés teszek ellene csalás és lopás miatt.Állítólag ő megküldte a faxot a banknak ( abank nagyon készséges volt,mert valószínűleg ők is látták,h az ügyvéd úr mit művel),de mikor ellenőriztük a bank ügyintézővel az a fax szám még csak nem is létezik.Az ügyvéd úr a rendőrség hallatára 2 órán belül vissza rakta a pénzünket a számlánkra!Nem értem ezt az inkasszót,nem értem,h zárolhatnak egy olyan számlát aminek a havi forgalma 80 ezer forint?És mit gondoltak,majd nem eszünk 1 hónapig?A kamarához ma megyünk be ,mert ezt az ügyvédet nem hagyom lopni tovább!A másik:ha a telefontársaság követel felém akkor miért én fizessem az ügyvédi és a közjegyzői díjat?Ha magán emberként perelek akkor nekem kell fizetni mindent,ha engem perelnek akkor is?A tőke tartozás 186.000 forint,tőlünk a dupláját akarják!
Mondtuk,h kifizetjük egyben a tőkét ha utána békén hagynak,ha nem akkor kilép a Férjem a munkahelyéről és mindenki szívhatja a fogát.Nekünk így nem éri meg!85 ezer forintos fizetésből levonva 33 %ot mi nem élünk meg!Mi nem tudunk,mi nem vagyunk olyan ügyesek.Konkrétan nem tudtam az iskolás gyerekemnek ebédet fizetni ebben a hónapban!

gerbera317 # 2013.02.07. 22:04

VVBB! Rosszul gondolod.

gerbera317 # 2013.02.07. 22:03

Milyen "maga részét"??? Egyébként a végrehajtó csak annyit közöl, hogy 82/A. § + összeg. Az összes többi a bank felelőssége. És igen, levonhatják, ha olyan az a számla.

bikfic777 # 2013.02.07. 09:17

Kedves Fórumozók!

Következő kérdésem lenne:

A Rafi banknál vezetett számlámon inkasszo van, így a segélyből is levon 50%-t.
Van egy másik számlám a K&H banknál ahol régebben ment a fizetésem, pénz magán a számlán nincs, hanem volt A hitelem és azon van 12 ezer forint, vagyis minusz 50 valahány ezer forintot görgetek magam előtt.
Kérdésem az lenne ha ide kérném a segélyt ami 22800 forint és az A hitel maradékával sem lenne a hitelkereten felül, akkor vajon a végrehajtó ebből is levonhatja a maga részét? Már hogy végül is ez hitelkeret, nem a számlán levő pénz.

VVBB # 2013.02.06. 06:29

Hozzátenném, hogy azt a részét értem, hogy az nekik csak pénz, ami a számlámon van, de azért gondolom az nem úgy működik, hogy a gyerekek után járó pénzeket csak úgy bevonják... legalábbis remélem!

VVBB # 2013.02.06. 06:14

Kedves Fórumozók!

Az alábbi kérdésem lenne:

Ma reggel inkasszót találtam netbankon a számlámon, de az, hogy honnan jött, nem derül ki, telefonon sem tudta nekem megmondani az ügyintéző a bankban...

Kérdésem az lenne, hogy ha csak családi pótlékot, illetve gyás-t kapok, azt bevonhatja a végrehajtó? Vagy nem jól tudom, hogy egyiket sem lehet bevonni?
Úgy tudom talán a 33%-át gyásnak, gyednek lehet, de a teljeset talán nem..

A bankban annyit mondtak, hogy a számlavezető fiókomban kiadhatnak 28500 Ft-ot, és ennyi. Akkor a végrehajtótól kell ezt visszakérni, vagy ez hogy van?

Még kérdés.. Ha a párom számlájára kéretem ezeket, akkor ha nekem ahhoz a számlához csak meghatalmazásom van, onnan nem vonhatnak le semmit, igaz?
Vagy inkább posta?

A segítséget előre is köszönöm!!!

sumesz # 2012.12.31. 08:26

Érdeköni szeretnék! Végrehajtó elveheti az önkéntes nyugdíj pénztárban lévő pénzemet?

kérdező100 # 2012.12.15. 08:42

Tisztelt Fórumozók!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Rövid történet:
Nagybátyám és felesége az ingatlanomban laktak, kiköltözéskor 340 e Ft közüzemi tartozást halmoztak fel, melyet már kiegyenlítettem.Utólag elismerték a tartozásukat egy szerződésben(tanukkal, szem.ig. számmal, stb.)Most közjegyzőhöz szeretnék fordulni, s ezután végrehajtóhoz.(A párom 1 hónapja járt így el egy hasonló ügyben, ezért gondoltam erre a megoldásra, ha más út a helyes, szívesen fogadom a tanácsokat)
Kérdéseim a következőek:

Ha a csal.pótlék és gyermektartás nem bankszámlára érkezik, akkor is megtörténik a végrehajtás?
Mivel mindketten elismerték a tartozást, de már nem élnek együtt, akkor kettejüktől arányosan (fele-fele arányban)történik a végrehajtás?

Válaszokat előre is köszönöm!

gerbera317 # 2012.12.13. 20:52

Orsolya79!

Igen.

Sherlock # 2012.12.13. 10:25

Off

On

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.13. 10:22

Ilyenek ezek a jogászok.

Sherlock # 2012.12.13. 10:18

KBS,

te sem a kérdésre válaszolsz. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.13. 10:02

Istenem...

Amint megérkezik a számlára, már nem családi pótlék és nem gyes, hanem számlaegyenleg.

Ennél konkrétabb hogyan legyen?

Orsolya79 # 2012.12.13. 07:21

De elolvastam gerbera317,de te nem a kérdésemet.Egy egyszerű igen vagy nem válasszal is megelégednék.Elolvastam az összes fórum témát ezzel kapcsolatban,de konkrátan erre nem találtam választ,azért kérdezem meg,ráadásul ahányan kérdezték a csal.potlékot a gyessel együtt annyiféle válasz.Még a Vht.-be is beleolvastam.

gerbera317 # 2012.12.11. 11:44

Az előző bejegyzést el sem olvastad?

Orsolya79 # 2012.12.11. 09:15

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem,hogyha a lakossági folyószámlámra csak a családi pótlék érkezik,azt inkasszózhatják?Semmi más nem megy rá.Böngésztem a neten ezzel kapcsolatban,de túl sok az infó,és konkrétan ezt nem találtam meg.A bank visszautasíthatja az inkasszót azzal,hogy nem inkasszálható jövedelem? Előre is köszönöm válaszukat!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.28. 10:35

Amint megérkezik a számlára, már nem családi pótlék és nem gyes, hanem számlaegyenleg.

Bagszi # 2012.11.27. 20:11

Szeretnék érdeklödni, hogy ha a folyószámlámat inkasszózák, lehet e panaszt tenni, mert a családipótlék és a gyes érkezik rá. Törvény engedi a fent emlitett szociális juttatások inkasszózását?
várom válaszát.. üdv. J.

gerbera317 # 2012.11.13. 21:19

Egyik kérdésem: árvaellátást lehet inkasszózni?” - Igen.

Másik kérdésem: semmilyen levelet nem kaptam erről az egészről, panasszal hova fordulhatok?” - A bírósághoz, de a végrehajtónál előterjesztve. 15 ezer Ft az illetéke. Aztán a bíróság megvizsgálja az iratot, és ki fog derülni, hogy kaptál róla levelet, csak nem vetted át. Te tudod, kell-e ez neked...

kytty24 # 2012.11.12. 17:35

Az lenne a kérdésem, hogy édesanyám és az én folyószámlámat is inkasszózták. Én még tanulok, árvasági ellátást kapok, eléggé nagy összeg volt a számlámon és egyik napról a másikra minden eltűnt.
Egyik kérdésem: árvaellátást lehet inkasszózni?
Másik kérdésem: semmilyen levelet nem kaptam erről az egészről, panasszal hova fordulhatok?
A válaszokat előre is köszönöm!

Dr.Attika # 2012.11.11. 22:19

Egyéni vállalkozó minden bankszámlája "inkasszózható". A Legfelsőbb Bíróság - ma Kúria- már régebben kifejtette, hogy az egyéni vállalkozó un. magánszámlája és az esetleges vállalkozói számlája között nem lehet különbséget tenni. Mind a kettő ugyanazon természetes személyhez kötődnek. Kifejtette azt is, hogy jogosulatlanul követelik meg a hatóságok, hogy az egyéni vállalkozó un. vállalkozási számlát nyisson. feleslegesen tartanak fel magánszámlát és vállalkozói számlát.