bankok inkasszó?


Norbi73 # 2010.01.16. 06:01

Tisztelettel kérdezem meg ObudaFan-tól hogy ez a kifejezés mit jelent : "Csakhogy az onnantól, hogy a számlára érkezett, nem gyed, hanem bankszámlapénz."
Úgy kell érteni hogy bármilyen összeg érkezik egy bankszámlára (gyerektartás, családi pótlék, GYED, párom fizetése) akkor azzal már a bank rendelkezik és el is veheti az egészet is, mégha csak egy adós is van? Ezek szerint akkor onnantól már hogy a számlára került nem érvényesek rá a hatályos jogszabályok, hogy pl csak max 50%-ig lehet belőle levonni?
amiatt kérdem, mert a párom számlájára érkező pénzeket a bank folyamatosan teljes egézében elveszi, holott a fizetése 50%-ban terhelt már, az utolsó 2 gyerektartásdíjat is teljes egészében elvette és volt hogy a teljes családi pótlékot is elvette!

Válaszát előre is köszönöm!

kadaj01 # 2010.01.05. 18:50

Tayle, mit tehetsz? Kifizeted a tartozásod. A végrehajtó nem fogja hagyni elévülni, abban biztos lehetsz. Azért az a 150.000 mennyi lehet ma már? Milliós mi? Mennyi lesz még egyszer 12 év múlva...

Megara # 2010.01.05. 18:46

Kedves Mindenki!

Az alábbi kérdésekre szeretnék választ kapni:

Terhelhető-e inkasszóval a családi pótlék és a GYES, ha bankszámlára érkezik?

Mekkora az az összeg, amit inkasszálás során minimumösszegként a bankszámlán kell hagyni?

Ha érvényes birósági ítélet van mondjuk egy lakáshasználati díjtartozás megfizetéséről, a végrehajtó kezdeményezheti az inkasszálást?

Előre is köszönöm!


Megara
(nem jogot végzett hozzászóló)

bigdady # 2010.01.05. 18:18

ehhez lövésem sincs sajnos.

Tayle # 2010.01.05. 17:57

Kedves bigdady!

Köszönöm a gyors választ!

Van további kérdésem is az üggyel, ill. a kialakulásával és időtartamával kapcsolatban.

12 éve létrejött egy nem túl nagy összegű (kb. 150.ooo.- Ft – három havi ) tartozásom, mikor kislányommal GYES-en voltam. Ígértem, hogy ha dolgozom, majd visszafizetem részletekben.
A főbérlő nem tudta kivárni, pert indított és végrehajtásra adta az ügyet, melyet nem tudtak foganatosítani, mert nem volt mit elvinniük.
Ezt a Vh-t évente, kétévente újra és újra megkísérlik, egyre magasabb összegeket követelve.
A helyzetem azonban nem lett jobb, hiszen elhelyezkedni két kisgyermek mellett ritkán tudtam, s csak a próbaidő végéig jutottam el a gyerekek betegeskedései miatt. Munkanélküli segélyre sem voltam s vagyok jogosult emiatt.
Mit tehetek?
Nincs elévülése az ilyen Vh-nak? Lehet-e kérni a megszüntetését valamilyen módon?

bigdady # 2010.01.05. 17:16

Mindenkori minimálbér összegét rajta kéne hagynia az inkasszónak ha jól tudom. Megélhetési létminimumot.
Mint bankköltség úgy vehetnek le belőle de az inkasszó nem viheti.
Pénztárba vedd fel a pénzedet. Oda kell hogy adják.

Tayle # 2010.01.05. 16:53

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi problémámban szeretném a segítségüket kérni:

A végrehajtó 700.000 Ft-os inkasszót tett a lakossági folyószámlámra, amelyre csupán a CSP-m érkezik havonta, hisz nincs más jövedelmem. Az SMS értesítésemben -673.400,. Ft az „elérhető összeg”, mivel levonták az esedékes 26.6oo.- Ft-ot.
Olvasom ObudaFan-tól, hogy onnantól, hogy a számlára érkezett, az már bankszámlapénz, ám úgy tudom, teljesen nem lehet leüríteni a lakossági folyószámlát. Vagy igen?

Ezen kívül, hogyan lehet mínuszban a számlám, mikor nem a banknak tartozom. Ezek után kamatozik is és a számlakezelési díjat is a mínusz összeg után kellene fizetnem 26 hónapig?

végrehajtó1 # 2009.12.21. 15:48

A végrehajtási jogosultságot az Art 'adja'.Vht alkalmazásával.

Én közvetlenül a kötelezett számlájára adnám ki.

Mallinalli # 2009.12.21. 15:17

A korábbi (ilyen) inkasszó neve hatósági átutalási megbízás nov. 1-től, de a korábbi szabályok alkalmazandók (alkalmazhatók) arra, amire a végrehajtás feltételei nov. 1. előtt beálltak.
Első tisztázandó kérdés számodra, hogy a Ket. alapján végrehajthatsz-e. Ha igen, a hatósági átutalási megbízás benyújtható papíron a kötelezett számláját vezető pénzforgalmi szolgáltatónál, vagy pedig a saját számlavezetődön keresztül papíron vagy elektronikusan.

végrehajtó1 # 2009.12.21. 15:17

Kinek kell küldjem az okiratokat, az apehnak vagy az illetékes végrehajtónak?

Nem kötelező senkinek sem küldened.

Az onkormányzati adóhatóságnak ugyanazok a jogosítványai meg vannak mint az Apehnak.
Adj ki inkassót, és vagy letíltást.
Menj ki és vegyél fel foglalási jegyzőkönyvet...stb stb
De nem írtad hogy magánszemély ,vállalkozó, vagy társaság az adós ...

Dr.Attika # 2009.12.21. 15:03

Kevés az info. A fokozatosságot már nem kell betartani. Ki kell adni bírósági végrehajtónak ( van rá lehetőség), így nincs vele gondja. Egyébként is a karácsony előtti behajtás nem szerencsés. Ilyenkor adni és nem elvenni kell.

Cans1 # 2009.12.21. 14:55

Kedves fórumozók!

Önkormányzatnál dolgozom és adók módjára kellene egy köztartozást behajtsak. Ha jól tudom, akkor az Art. és a Vht.-t kell alkalmazni és fokozatosságot kell betartani. Az inkasszót milyen nyomtatványon kell benyújtani? Kinek kell küldjem az okiratokat, az apehnak vagy az illetékes végrehajtónak?

Bárki is segít, nagyon megköszönöm.

Péter

végrehajtó1 # 2009.12.07. 18:45

Rosszúl tudtam ”?

igen rosszul tudtad...

Jani2005 # 2009.12.07. 18:34

Tisztelt Fórumozók

A következő történt velem , az Apeh inkasszót rakott egy lakossági számlámra, melyen pénz nem található .
Viszont rendelkezem A hitellel ,melynek terhére átultak az részükre 13 850- Ft-ot első részlet címen.
Én úgytudtam ,hitelből nem inkasszoznak .
Rosszúl tudtam ? Töröltessem a hitelkeretemet?

Előre is Köszönettel :
János

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.16. 15:15

Sehogy. (Megjegyzem, olyan nincs, hogy valaki "50%-ban" jogosultja egy számlának. A közös rendelkezésű számlával a jogosultak egyetemlegesen rendelkeznek, az ő egymás közti megegyezésük harmadik személyekkel szemben hatálytalan.)

l.janee # 2009.11.16. 13:56

Tisztelt Fórumozók!

A következő problémám van:
A végrehajtók 120.000 Ft-os inkasszót tettek egy olyan számlára amelyről hitel folyósítása történik. Ráadásul a hitel, a számla ill. a fedezetként bevont ingatlan csak 50%-ban van az adós nevén. Az adósság természetesen nem a hiteltörlesztés miatt keletkezett!
Hogyan érhetem el, hogy ne az inkasszót, hanem a hitelt egyenlítsem ki vele?? Hogyan tilthatom le az inkasszó kifizetését? Milyen lehetőségeim vannak kártérítés követelésére, ha emiatt hátrányom származik a hiteltörlesztéssel kapcsolatban, ne adj isten elárverezi a bank az ingatlant mert nem tudja levonni a törlesztőrészletet, mert az inkasszóra ment a pénz.

Jani

ObudaFan # 2009.07.20. 16:27

Csakhogy az onnantól, hogy a számlára érkezett, nem gyed, hanem bankszámlapénz.

radó76 # 2009.07.20. 15:51

A következő problémával találtuk szembe magunkat a feleségemmel.
A saját bankszámlámat zárolta az apeh,egy 2005-ös
tartozás miatt.
A gond igazából csak annyi hogy erre a bankszámlára érkezik a gyed , amire a feleségem jogosult.
Az lenne a kérdésem hogy jogosan vett e le a bankom 22.000.-ft-ot ebből az összegből?
A számlámra más pénz jelenleg nem folyik be csak a gyed!
Mielőbbi válaszukat várom .
Köszönettel :Radó Gábor

nandy # 2009.07.13. 08:59

Tehát akkor összességében nincs adótartozásotok, csak egyes adónemeken van tartozás, más adónemeken meg túlfizetés?

Ebben az esetben jó hír az, hogy 2009. január 1-jétől inkasszó előtt az APEH köteles hivatalból átvezetést eszközölni (amennyiben lehetséges), és ha még marad tartozás, akkor indulhat a végrehajtás.

Az sajnos előfordul, hogy erről éppen az APEH "nem tud"...

csokimano # 2009.07.13. 08:15

Üdvözlet mindenkinek! Nem tudom az APEHot elérni, ezért próbálkozom, hátha tud segíteni nekem valaki. A felgyülemlett áfánkat az elmúlt bevalláskor átvezettetük járuléktartozásra, akkor már rajta volt a számlánkon inkasszó. Maradt fent kb. 30e Ft tartozás, ami almúlt negyed évben kb. 200e körülre nőtt. A mostani áfát is átvezettetném, de mit tudok csinálni, ha az átfutási idő alatt megint rákerül az inkasszó? Várok pénzt a számlára, amit, ha elvisz, elég nagy probléma volna. Ha mégis elviszi, mennyi idő alatt kaphatom vissza? Ha megtörtént az átvezetés, akkor le tudom vetetni az inkasszót? Köszönöm, ha tud valaki segíteni!
Csokimano

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.25. 20:42

Ennyire:)

Sirtos # 2009.06.25. 16:48

Ó, köszönöm, ennyire egyszerű lenne ?!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.25. 14:22

Bemész a számlavezető bankodba, és viszed magaddal az ítéletet.

Sirtos # 2009.06.25. 12:53

Üdvözlök mindenkit !

Segítségre volna szükségem.
Másodfokú jogerős ítélet szerint társasházam ellen pert nyertem.
Alperest pénzvisszafizetésre kötelezték. Persze neki esze ágában sincs fizetni. A számláján bőven van pénz !
Kérdésem : hol nézhetek utána, mit kell tennem, hogy inkasszózhassak vele szemben ?
Kösz, ha valaki válaszol nekem !
sirtos

Sirtos # 2009.06.25. 12:52

Üdvözlök mindenkit !

Segítségre volna szükségem.
Másodfokú jogerős ítélet szerint társasházam ellen pert nyertem.
Alperest pénzvisszafizetésre kötelezték. Persze neki esze ágában sincs fizetni. A számláján bőven van pénz !
Kérdésem : hol nézhetek utána, mit kell tennem, hogy inkasszózhassak vele szemben ?
Kösz, ha valaki válaszol nekem !
sirtos