elállási nyilatkozat


ObudaFan # 2006.06.05. 16:44

A magánokirat az ellenkezô bebizonyításáig teljes bizonyítékul szolgál arra, hogy kiállítója az abban foglalt nyilatkozatot megtette, illetôleg elfogadta, vagy magára kötelezônek ismerte el, feltéve, hogy az alábbi feltételek valamelyike fennáll:

  • a kiállító az okiratot sajátkezûleg írta és aláírta;
  • két tanú az okiraton aláírásával igazolja, hogy a kiállító a nem általa írt okiratot elôttük írta alá, vagy aláírását elôttük sajátkezû aláírásának ismerte el; az okiraton a tanúk lakóhelyét (címét) is fel kell tüntetni;
  • a kiállító aláírása vagy kézjegye az okiraton bíróilag vagy közjegyzôileg hitelesítve van;
  • a gazdálkodó szervezet által üzleti körében kiállított okiratot szabályszerûen aláírták;
  • ügyvéd (jogtanácsos) az általa készített okirat szabályszerû ellenjegyzésével bizonyítja, hogy a kiállító a nem általa írt okiratot elôtte írta alá, vagy aláírását elôtte saját kezû aláírásának ismerte el, illetôleg a kiállító minôsített elektronikus aláírásával aláírt elektronikus okirat tartalma az ügyvéd által készített elektronikus okiratéval megegyezik;
  • az elektronikus okiraton kiállítója minôsített elektronikus aláírást helyezett el.

Ugyanakkor persze az a tuti, ha ügyvéd készíti el.

bbubu # 2006.06.05. 15:01

Sajnos beleugrottam elégé elhamarkodott módón egy üdülőhasználati jog megvásárlásába, amiből szeretnék kiszállni.A szerződés csak tizenöt nap elteltével vállik hatályossá,igy még elállhatok a szerződéstől, és ezért szeretnék segítséget kérni, hogy hol találok - "teljes bizonyító erejű magánokirati formában tett elállási nyilatkozatot"- mintát, illetve én elkészithetem-e, vagy csak ügyvéd készíthet ilyet. Segítségüket előre is köszönöm. bbubu