Fórum büntetőjog újabb elöl     új hozzászólás

bolti lopás? mit tehetek?

Traffic #   2019.12.21. 14:27

Szabálysértés esetén a bíróság dönt az eljárás felfüggesztéséről és az ügy közvetítői eljárásra utalásáról, de azt nem tudom, hogy ez esetben a bíróság előtt kell a vallomását megtennie vagy elég csak a rendőrségen, az előkészítő eljárásban.

Bűncselekmény esetén nem kerül kapcsolatba a bírósággal. Vallomást tesz a rendőrségen a nyomozás során, az ügyész dönt az eljárás felfüggesztéséről és az ügy közvetítői eljárásra utalásról.

Szívesen!

Üdv,
Traffic

drbjozsef #   2019.12.22. 20:45

Ata777,

Ez most valódi kérdés?
Persze. Ez lopás. Elvittél valamit a boltból, amiért nem fizettél. Az, hogy otthagytál valamit, ami a tied, az nem számít. Nyilván.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

drbjozsef #   2019.12.22. 21:45

Ata777,

Mit tudom én. De hogy jön ez ide?
Csak nem kevered a büntetőjogi estedet egy polgári károkozássl?

bermuda háromszög #   2019.12.22. 22:36

Tegyük fel, hogy a boltnak csak hosszabb szavatosságú terméke volt és ennek tudatában is van.
A cseréddel lett olyan is aminek már lejárt a szavatossága és ha ezt valaki megveszi, akkor joggal reklamálhat, netán egy ellenőrzésen elcsúszhatnak.

Okoztál-e kárt?

bermuda háromszög #   2019.12.23. 07:49

Szóval egy 300 Ft értékű termék miatt képes voltál egy másik boltjukba bemenni és megtenni azt amit tettél, amiről te is azt gondolod, hogy lopás lehet, hiszen itt tettet fel a kérdésed.
Eléggé szarrágó lehetsz és elvárod a nagyvonalúságot mástól.

Ja és vannak termékek amit nem lehet eladni, ha már egy vevő kezébe került.
Melyik bolt is volt ez?
Nekem most nem ugrik be hogy melyik üzletlánc van nyitva 0-24-ben.

drbjozsef #   2019.12.23. 11:42

Ata777,

Van a boltban egy termék, ami amíg nem fizeted ki a bolt tulajdona. Elvitted a boltból azt a terméket, ami nem a tulajdonod és nem fizettél érte. Ez lopás. Pont.

Az hogy mást, ami a te tulajdonod volt otthagytad, az nem számít.

Csűrheted csavarhatod, hogy kit ért kár, meg kit nem, de ez sem számít.

gerbera317 # e-mail 2019.12.23. 12:50

Elkövettem ezzel valamit? Köszönöm a gyors válaszokat!
Igen.
Azzal, hogy nem buktál le, szerencséd volt. De ennek inkább csendben örülni kéne, nem pedig hangosan anyázva dicsekedni vele.
Szívesen.

bermuda háromszög #   2019.12.23. 13:13

Attól hogy nem tudok valamit, az az egyik kultúrkörben sem azt jelenti hogy hülye vagyok, csupán azt hogy nem tudok valamit.
Ha kérésre nem mondod meg, az beszél rólad. (Netán te sem tudod?)

Volt egy kérdésed, és együntetűen ugyanazt a választ kaptad többször is, mindenkitől.
Nem értesz vele egyet és csak mert nem buktál le az eset megítélése nem más, csupán megúsztad.

bermuda háromszög #   2019.12.23. 13:39

A vállamon kisírhatod magad, ha úgy érzed, hogy itt valaki megbántott, de te engem tételesen lehülyéztél olyan dolog miatt amire te sem tudod a választ.

Nem mellesleg kaptál választ a kérdésedre, szomorú csak akkor szállt be, amikor azt nem voltál hajlandó elfogadni.
Ez tény.

Szomorú örökös #   2019.12.23. 13:43

Ata777

Volt már pár bírósági ügyem

És szerintem még lesz is jó néhány, ha így folytatod.
Az viszont tuti, hogy nem fogod mindig megúszni.